Lepší pozdě nežli později

• Nový Zéland

Something's Gotta Give

Komedie / Romantický

USA, 2003, 128 min

Je fakt, že první polovina je výborná a já si po hodině při pohledu na hodinky říkal - teď to skončit, jsem maximálně spokojen. Druhá půle celkový dojem až zase tolik nepokazila a já se vcelku výborně pobavil.... Ono v podstatě stačilo sledovat výkon Nicholsona a Keaton a už jste v nadprůměru. Když k tomu přidáte dobře napsaný scénář (až na ten doslovný konec) s výbornými dialogy a příjemnou režii .... přidáváte hvězdičky už jen podle vašeho věku :)(7.11.2004)

Jak já se na Jacka a Diane těšila..... so much..... a oni nebyli vůbec špatní, ale možná proto, že zmlsaná jejich kreditem a životními hereckými kousky, jsem čekala trochu víc. Ne snad, že by starej kocour nemohl chodit s mladou kočkou. Ne snad, že by se nemohl vyspat se starou nicméně zachovalou.... ehm, její matkou. Ne snad, že by se do starý větve nemohl zamilovat mladej, perspektivní, atraktivní doktůrek...... všechno beru. Ale: v návalu rauše jít měřit tlak? Protlemit (a pláč to teda nebyl) půl filmu, když to s Jackem nedopadne? Kdyby tak scénář trochu ubral ( to počáteční pošťuchování bylo milé, ale jak šel čas .......) , kdyby ho aspoň trochu ovanul "allenovský" duch, byla by to, ať nežeru, pětihvězdičková lahůdka ........ ach jo, přes ten tlakoměr se nepřenesu, ale slušné tři protentokrát dám.(18.9.2004)

Nevím čím to, ale tahle romantická komedie mě oslovila jako málokteré sousední dílko. Těžko říct, jestli je to pouze hřejivým režijním přístupem Meyersové, která se tak trochu po allenovsku houpe v klidných a příjemných sítích jazzu a sladkých francouzských šansonů, nebo realističností, s jakou dokázala Meyersová milostné dialogy ověnčit o zbrklé, koktající, trapné i nicneříkající momenty jak vystřihnuté z neohrabaného balení, a zároveň je vyšperkovat i o skvěle vypointované slovní přestřelky. Málokdy film stojí tolik na hercích - všichni padnou do svých rolí jako ulití, i Reeves, ale vévodí jim jednoznačně Diane Keaton, která si při vší úctě k Allenovým opusům, vystřihla asi nejlepší roli kariéry. Prostě paráda a nebýt lehce křečovitého happy endu a možná lehounce nadměrné délky, dal bych bez rozpaků 5*. Ale zůstanu u silných čtyř - jsou i tak od srdce.(8.4.2004)

Oscar 1 nominace: Herečka HR - Diane Keaton(10.12.2004)

Musím naprosto souhlasit s níže (a výše) uvedenými komentáři v tom, že první polovina je nesporně o moc lepší než druhá. Na začátku to má spád, vše probíhá neuvěřitelně lehce, přirozeně, prostě tak, jak by to možná v životě i mohlo být (s přivřenýma očima a vzhledem k příběhům jiných romantických komedií). Jenže bohužel ta druhá polovina značně upadá, ani Jacku Nicholsonovi už bych některé věty nevěřila a děj mi přijde značně přitažený za vlasy. Ale i přes tuhle mojí kritiku mám pocit, že jsem viděla jednu z těch povedenějších romantických komedíí, navíc zvládnutou skvěle i po technické, hudební a hlavně herecké stránce. Takže v konečném důsledku přesně 70% a zde viditelné **** jsou díky hereckým výkonům.(23.11.2004)

Je velmi potěšující, když se vaši dva nejoblíbenější herci sejdou v jednou filmu. Je velmi potěšující, když se jedná o příjemnou komedii s inteligentním scénářem. Není moc potěšující, když taková komedie trvá přes dvě hodiny. Mimořádně vtipná milostná avantýra z prvních minut filmu nemá dlouhého trvání, briskně ji vystřídá „seriózní“ romance dvou vrstevníků. Díky fungující chemii mezi Nicholsonem (který mimochodem podobnou roli ztvárnil již v Ceně za něžnost) a Keatonovou a několika zábleskům geniálních vtipů (scéna s přístrojem na měření tlaku) mi první polovina ještě jakž takž utekla. Kéž by titulky naběhly již po osmdesáti minutách. Po jejich uplynutí totiž oba herci již nemají co dalšího hrát, jejich charaktery (a vztah mezi nimi) se dále nevyvíjejí, navzdory snaze o znejistění diváka víte, kam celá rozplizlá romance směřuje a s každou další minutou jenom ztrácíte chuť dodívat se do konce. Problémem filmu je opravdu pouze jeho délka, na dvě hodiny v něm není dost vtipů, dost zvratů, dost děje. Oba herečtí představitelé si své role skutečně vychutnali a excelují jak ve scénách verbálních (slovně či písemně), tak nonverbálních (některé Nicholsonovy grimasy nikdy neomrzí), pokud ovšem ani jednoho z nich neřadíte ke svým oblíbencům, nečekejte nic víc než další nezáživnou romanci. Ano, jenom kvůli délce. 65% Zajímavé komentáře: kleopatra, betelgeuse, Oskar, meave, Mahalik, Heraldika(26.10.2006)

Jack Nicholson má hip-hopový label (nenávidím hip-hop proto mi to příjde tak nesmyslné, ale je to dále pro průběh filmu vcelku důležité...budiž) dále Keenu Reeves hraje nepředstavitelně vlézavého doktora a ta role se k němu vůbec nehodí (chvilkama jsem z něj měl i dokonce strach) a možná bych našel ještě pár dalších záporů z mé strany, ale celkově vzato se mi to jeví jako příjemně ubíhající sympatická komedie, která si nezaslouží nižší hodnocení. Možná by k dokonalosti stačila trochu kratší stopáž. Toť vše. --- Říkal že odjede jen co se rozední – On nemá na autě světla?(21.10.2006)

Rozpočet $80miliónovTržby USA $124,728,738Tržby Celosvetovo $266,728,738║ Jedna z mála romantických komédií čo majú niečo do seba, príbeh je tu silným článkom a nie len nejakou vedľajšou výstuhou, známe herecké obsadenie funguje vo svojich úlohách doslova perfektne a dá sa povedať že režisérka Nancy Meyers skutočne vie ako na to u takýchto tipov filmov. /80%/(7.6.2005)

Začátek vypadal velice slibně. Základní situace byla příjemně rozehraná, komické scénky bravurně vypointované ("právě se procházím po domě!!!"), herci výborní. Jenže v okamžiku, kdy je vlastně základní téma (najdou k sobě cestu?) ukončeno, film pokračuje dál a dál. Nyní se objevuje téma nové (zůstanou spolu?) a to už je převyprávěno celkem nenápaditě, film se vleče, humorných scének ubývá. Zakončení mi pak přišlo vůbec nějaké podivné. Kdyby se film v druhé polovině více sestříhal, mohlo být hodnocení vyšší. Rozhodně je třeba pochválit Nicholsona, Reevese a Keatonovou (ten hysterický pláč bych jí odpustil, vzhledem k tomu, že ta scéna nebyla myšlena zcela vážně, proto to přehrávání.)(2.5.2005)

Romantika v pozdnom veku - velmi prijemna hlavne v prvej polovici, v poslednej tretine dochadza sice tvorcom a filmu trocha dych, ale prijemny pozitok z celkoveho dojmu to nastastie velmi nepokazi. A Diane Keaton to vazne "sekne"(23.1.2004)

Zbytečně protahovaná standardní romantická komedie, která těží veškeré své kouzlo jen z výborného ústředního dua.(26.9.2005)

Nicholsonovo "Já tady teď chodím po baráku," mě opravdu pobavilo a mezi ním a Diane Keaton to funguje, ovšem když se na plátně objeví sterilní Keanu Reeves je to fakt nuda. Žádné veledílo, ale je to příjemný film.(3.9.2006)

Silné 3* - asi už stárnu...(21.10.2006)

Ano, Diane Keaton si mohla odpustit ve své jinak náramně vyvedené formičce hysterický pláč o délce fotbalového poločasu. Ano, Jack Nicholson se mohl zříci svého mlsně kocouřího pohledu i v polomrtvém stavu na nemocničním lůžku. Ano, Nancy Meyers mohla v druhé části dupnout na plyn a řadit tak, aby převodovka netrpěla.Rozum si vždy záludně vybere dovolenou v době, kdy se na tuhle romanci o třech jednáních dívám.................... Dva osamělí úspěšní lidé ve věku, který už ani pokrytecky zdvořilý člověk nenazývá střední. Stačí je izolovat do jednoho velkého domu s jednou velkou kuchyní a začnou se dít velké věci...Jejich přibližování jde kouzelně kostrbatou cestou přes hory,doly a pláže, na každém rohu nečíhají loupežníci, ale strach ze závazků a o generaci mladší konkurence. Finále v rytmu we´ll always have Paris za nádherné hudební kulisy Edith Piaf je velmi krátkou tečkou,před kterou zjevně jedna věta chybí. Vlastně jde o divadelní hru v divadelním filmu. Místy sice z dialogů a zvratů trčí scénáristova lebeční kost, ale i tak si "Kdy, když ne teď, s kým, když ne s tebou" zaslouží hřmotný aplaus. P.S. Ta poslední hvězdička je za Keanu Reevese v modrém tričku s květinami a nektarinkou. Kombinace lesní flóry, exotického ovoce a havajského vánku v nebesky modré?Povrchní, ale abych ctila pravidla, musím si někdy povolit výjimku:-)(25.4.2007)

• mandes

rozpocet $80 million trzby celosvetovo $266,728,738(17.11.2006)

• Dever

Soundtrack Hans Zimmer: 1. La Vie En Rose - Louis Armstrong [3:25] ,2. I've Got A Crush On You - Steve Tyrell [2:33] ,3. I Only Have Eyes For You - The Flamingos [3:21] ,4. Summer Samba (So Nice) - Astrud Gilberto [2:39] ,5. Fibre De Verre - Paris Combo [1:53] ,6. Samba De Mon Coeur Que Bat - Coralie Clement [3:55] ,7. Que Reste - T'il De Nos Amour - Charles Trenet [3:13] ,8. Assedic - Les Escrocs [4:24] ,9. Je Cherche Un Homme - Eartha Kitt [2:51] ,10. C'est Si Bon - Eartha Kitt [3:00] ,11. Brazil - Django Reinhardt [2:49] ,12. Sweet Lorraine - Stephane Grappelli [3:08] ,13. Love Makes The World Go Round - Deon Jackson [2:29] ,14. La Vie En Rose - Jack Nicholson [2:56],(19.5.2011)

Pohodu rozlévající romantická komedie s poprvé od éry Woodyho Allena příjemnou Diane Keaton a zase obdobným a stejně pořád neskutečně vtipným satyrem Nicholsonem. K tomu znovu krásná Amanda Peet, netypická role pro Reevese a to vše v příběhu, který jako jeden z mála opravdu vypadá "jako ze života". Nejlepší je stejně scéna, kdy hosté v restauraci udiveně koukají na Harryho a jeho mladou přítelkyni a ten jenom rozdává na všechny strany poživačné úsměvy.(30.4.2006)

Hollywoodští puritáni před několika lety objevili sex a jsou jím tak posedlí, že ho narvou hlava nehlava do všeho, co točí. I do jinak vcelku milé komedie o dvou staroušcích, kteří se po obligátním hašteření zamilují. Ta zápletka přece není o sexu. Kdyby Erica Diane Keatonové prahla po postelové gymnastice, mohla by si ji dopřát s Keanu Reevesem, který se jí dvoří. A Harry Jacka Nicholsona by se mohl s důvěrou obrátit na kteroukoli z těch ordinérních barbín, jimiž ho autorka štědře obklopila. To, čím se hlavní dvojice vzájemně přitahuje, rozhodně nejsou animální pudy, takže se mi zdá nevhodné a trapné jim věnovat tolik času (na úkor tempa filmu) a natáčet je s lepkavě upoceným voyeurismem. Kdo stojí o to vidět zadek Jacka Nicholsona a poslouchat trapné vtipy o viagře a menopauze? Proč už si i při sledování romantických komedií musíme připadat jako při setkání s exhibicionistou v baloňáku? 60%(1.11.2006)

• monolog

Ten název je nepravdivý, lepší později, než jen pozdě tento snímek vidět. Celou dobu se to táhne v tom duchu, kdy člověk pořád užuž čeká, že konečně propukne něco jako zábava, jenže ono nic. Sice je zajímavý koukat, jak starej kasanova změní svůj přístup k ženám a na starý kolena se usadí na jeden hřad, jenže je to moc dlouhý. Na dvě hodiny se tam skoro nic neděje, vtip sem tam nějakej slabší a to dokonce ani životně pravdivej. Holt, Lepší už to nebude asi znovu nikdo nenatočí. Diane to sice opravdu sekne, ale jinak mě na tomhle filmu nic nezaujalo. Po půlce filmu (a věřte, že reklamy to natáhly o hodinu) mi přišlo, jako by uběl celý den a pořád se nic neděje. A tak to taky skončilo, pořád se nic nedělo. Nicholson odváděl svůj podprůměr a občasné "vtípky" typu když ji uviděl poprvý nahou byly naprosto uměle vymyšlený. Škoda, potenciál to mělo, jen ne dost dobrýho scénáristu.(30.10.2006)

Už jenom sledovat na jednom plátně Jacka Nicholsona a Dianu Keaton je nevšední zážitek, když si k tomu přidáte Keanu Reevese, Armandu Peet, Frances McDormand, velmi inteligentní scénář a přebornici na romantické komedie Nancy Meyers, tak z toho prostě nemůže vzniknout blbost. Neříkám, že jsem neviděl lepší, ale myslím, že tenhle film plně docením až tak za dvacet let. Keaton a Nicholson opět výborní (navíc on tu Nicholson hrál sám sebe :)). Tahle komedie ve mě zkrátka zanechala opravdu vynikající pocit a s chutí si jí pustím kdykoliv znovu. Můžu jen doporučit......(30.3.2008)

Asi do poloviny to bylo moc dobré, nejvíc mě pobavil proslov přítelkyně Diane Keaton na adresu starších mužů, ale pak to úplně ztratilo dech a konec mě vyloženě zklamal. Herci byli moc fajn a pro mě osobně byla nejlepší Diane Keaton - krásná, sexy, milá, chápající, prostě jsem keanu Reevse naprosto chápala a Nicholsona vůbec nechápala.(27.7.2006)

Nechybělo moc a mohlo jít o milník žánru. Poslední půl hodina to zbytečně táhne dolů (a kdyby byla vystřižená, nic by se nestalo), ale i tak je to příjemné. Nicholson i Keatonová jsou famózní!!!(12.4.2004)

Film o tom, že ve stáří nepřijdete ani o smysl pro humor ani o romantickou duši. Jack Nicholson už asi umře jako prototyp vrtošivého staříka a Diane Keaton zase jako emancipovaná žena, ale to bylo to nejmenší, co by mohlo vadit. Ladí jim to nádherně. O to víc potěší, že právě tenhle film má v sobě mnohem víc svěžesti, než celá kupa jeho vytrendovaných a pubertálních kolegů.(25.9.2009)

Teda ta ženská je vážně cvok. Doktore, pořád nosí roláky, i když je léto......Romantická komédia, v ktorej sú veľmi dôležití herci a hlavná dvojka je tak šarmantná a charizmatická, že si na ich mieste nedokážem nikoho iného predstaviť. Film je priamo šitý na mieru Jackovi Nicholsonovi a Diane Keatonovej, ktorá sa v hlavnej úlohe objavila po niekoľkých dlhých rokoch. Za svoj živočíšny výkon byla nominována na Oscara. Dobre napísané a zahraté.(21.8.2011)

• Skejpr

Slabota. Skoro žádná sranda, jen samá klišé a Nicholson je docela nesnesitelný...(11.4.2008)

• gudaulin

Snímek programově staví na přítomnosti dvou velkých hereckých jmen americké kinematografie. Což o to, Nicholson ještě pořád dokáže rozdávat charisma a Diane Keaton předvádí, že se dá stárnout s vkusem, bez přemrštěných zásahů plastických chirurgů a přitom má stále jiskru a šarm. Potíž je v tom, že sami přece jen film neutáhnou a potřebovali by scénář předepisující kvalitní dialogy a chytrý dobře cílený humor. Skutečně vtipných scén je pomálu a svůj potenciál vyčerpají poměrně záhy, nejdéle v polovině snímku. Korunu všemu nasazuje ten nejbanálnější happyend v duchu klasického Hollywoodu. Celkový dojem: 45 %.(20.2.2014)

To je ale konverzační lahůdka plná vtipu, napětí a kruté pravdy. To je přesně film, na který musí mít člověk tu správnou náladu. Nedávnou jsem si ho pustil znovu a je to pravda. Ne asi, ale určitě! Ten film je buď "zívačka" nebo prostě "TO! TAK! ASI! NĚJAK! JE!" a obroušený člověk životem, tj. s nějakým křížkem to ocení..... :-)(21.3.2005)

Nancy Meyers mě začíná hodně zajímat. Po Po čem ženy touží přišla s další perfektní romantickou komedií, na pět to však tentokráte nebude, a to hlavně díky (na romantickou komedii) přetáhnuté stopáži, kde v poslední třetině už nikdo z představitelů nemá co nabídnout. Jack Nicholson je jako vždy ozdobou filmu, pozvedávající hodnocení minimálně o jednu hvězdičku (tady "jen" o půl) a tentokráte mi nevadila ani Diane Keaton, a ne, nebylo to kvůli nahé scéně. Bavil jsem se výtečně, jen více takovýchto chytrých komedií.(8.1.2009)

Opět neodolatelný Jack Nicholson, sladký Keanu Reeves a skvělá Diane Keaton. Kdyby byl malinko nápaditější konec, bylo by to za 5*.(18.3.2004)

Kdyby se skončilo u nejistého příslibu společné oslavy narozenin v Paříži, předání sklenice s originálním dárkem a zdravé svačiny v podobě ledového čaje, dietních sušenek a broskve, měl bych to za docela chytrou romantickou komedii s nezvykle otevřeným koncem. Poslední velmi zhuštěná půlhodina se štkavými výlevy, Jackovou zbytečně stručnou anabází ala „Broken Flowers“ a očekávaným koncem nad Seinou však vše vrátila do žánrových kolejí, v nichž se na cestě k cílové stanici jakákoliv výhybka nepřipouští. Zatímco dvojice Keaton, Nicholson prodává své jaro v podzimu s noblesou (včetně nudistických scén), patologicky vlezlý zajíček Keanu v své jamce sedí sám..(12.10.2015)

Skvelé obsadenie sa nie vždy rovná skvelej zábave, no v tomto prípade to platí dvojnásobne. Mnou už takmer odpisovaný Nicholson tu podáva spolu s Diane krásny výkon, podporený ich vzájomnou dokonalou súhrou, jeho charizma je tu tak prenikavá, že som sa smial dokonca aj na scénach, ktoré vtipné byť nemali. Dokonalé hlášky, perfektný príbeh, scenáristi majú byť na čo hrdí. Navyše aj záver je spracovaný tak, aby ste si až po skončení uvedomili, že to bol vlastne hollywoodsky koniec. 85%.(12.6.2006)

Osobně si nemám na co stěžovat a čtyři hvězdičky dávám s nejlepším svědomím. Ono s Jackem a Diane se dá asi hodně blbě natočit něco špatnýho a tenhle film to jen potvrzuje. První polovina, kde se oba protagonisté spíš seznamují (jedná se přece o romantickou komedii), je bezkonkurenční a dodnes mám několik scén v živé paměti. Zvlášť tu, kdy Jack dostane infarkt, protože... přiznejme si, tohle se ve filmech často hlavním protagonistům nestává. Když nad tím tak uvažuju, celý tenhle film zachycuje život v pozdním věku tak, jak pravděpodobně skutečně probíhá (nemůžu soudit, sama jsem spíš teenager). Jack a Diane občas plácnou nějakou volovinu a ani jeden z nich není tím dokonalým romantickým hrdinou. Škoda tý druhý půlky, kde právě techhle momentů ubývá a pomalu nad vším převažuje právě ta krásná romantika. Jinak by to bylo za 5*(13.10.2006)

• betelgeuse

Tohle je jedna z přepychových ukázek toho, proč mám mnohem radši ženy před kamerou, než za ní. Totální rozbředlost, která negraduje, ale jenom se motá od jedné zdi (životní realita lidí na prahu důchodu) ke druhé (romantická klišé, Jackova fyzická komika), všechny její hvězdy hrají „na autopilota“ a rozhodně by potřebovala řádně prostříhat (když už ne přepsat). Vždycky jsem si myslel, že dramaturga si vymysleli komunisti, aby za ně prudil filmové tvůrce, ale na Meyersovou bych poslal hned tři.(2.2.2005)

Nicholson prý odchází do hereckého důchodu, tak proč si jeho génia nepřipomenout dnes. Příjemný romantický film, který působí pohodově, klidně a skutečně. Diane Keaton doslova září, Jack tentokrát spíš zdatně sekunduje. Na konci jsem zjistil, že jsem ten konec už jednou viděl, ale bez začátku a prostředku, hmh.(6.9.2013)

• Kaka

První půlhodina je výtečná, ale postupně to upadává do šedi a průměru. Jack Nicholson však podává opět výtečný herecký výkon a předvádí skutečného sympaťáka.(30.5.2004)

• Eddard

Katastrofické dialogy, adekvátní scénář a herecké legendy ztrapňující se na stará kolena. Takový dojem mám bohužel z této nedomrlé komedie, která se sice tváří nově a neotřele, ale v podstatě jde pořád o to samé. Producenti vsadili na známá jména, což sice rozhodně mělo příznivý vliv na návštěvnost, co se týká kvalit jejich hereckých výkonů jak Diane, tak starý Jack bezmocně klopýtali po křivém scénáři a nedokázali filmu vdechnout nic, co by ho v mých očích zachránilo. Frances je tam naštěstí jen letmo. Nuda a slabota. 30%(13.9.2006)

Tak tento film mi zlepsil naladu, bavil som sa hlavne na hereckych vykonoch Nicholson - Keaton a sceny ako "o pät minut sa stretneme v kuchyni" ma poriadne pobavili. Ak mam pravdu povedat, tesim sa na dalsi film od Meyersovej, kedze zatial sa mi pacili vsetky filmy, ktore natocila.(25.5.2007)

Když už romantická komedie, tak jedině s tim starym páprdou Jackem Nicholsonem! Je pravda, že druhá půlka není tak svižná a sklouzává spíše až do průměru. Není to ale zas tak hrozné a oba dva hlavní představitelé předvádí skvělý výkon (včetně vynikajícího Jackova dabéra) a jedná se o velice pohodovou a příjemnou záležitost, kterou mi sice Neo trochu znepříjemňuje, stejně jako nevyvážené ozvučení (pravděpodobně vina dabingu), ale dá se to přežít, pokud se vedle vás nesnaží někdo usnout...(28.4.2006)

Krásna, inteligentná a zaujímavá romantická vec, ktorá zaujme .(20.7.2006)

Před víc než deseti lety mi to moc nechutnalo. I proto jsem dal jen tři hvězdy. Nyní jsem si po hodince sledování říkal, sakra, vždyť je to dialogově solidně napsané, výborně zahrané, milé, spontánní. Jenže pak to přišlo. Polovina je totiž fajn, ale jakmile se hlavní hrdina vrací do velkoměsta, nastupuje bezradnost a zoufalé posouvání figurek na šachovnici. Celé je to krkolomné a tvůrci jen hledají cestičky, jak dva nečekaně zamilované lidi v důchodcovském věku zase spojit. To bylo asi tak. Hlavní hrdina je bohatý a okouzlující. Jen je mu třiašedesát. Pro romantickou komedii možná ztracený případ, nikoliv však v případě solidní autorky Nancy Meyers. Na jedné straně vystylovaný vzhled a pevná těla mladých dívek, na té druhé náruč stárnoucí neurotické spisovatelky. Náš hrdina měl vždycky radši mladé maso. Jenže právě divadelní autorka Diane Keaton stále okouzlujícího svůdníka Jacka Nicholsona dostane. A naopak to bude stejné. Vůbec nevadí, že používáme šablonu nenávidí se-zamilují-přijde odloučení-a happy-end. Meyers na to jde mazaně, těží ze šarmu ústřední dvojice, která je poměrně věrohodná a zajímavá. Trochu moc sice tlačíme na situační komiku, ale jak říkám, první hodinka je fajn. Keaton občas připomene allenovské herectví (místy je to spíš na škodu), občas jsou ona i ostatní zbytečně křečovití, což jim předepisuje scénáristka. Druhá půlka se měla výrazněji prostříhat, existence některých postav je spíš účelová (Keanu Reeves, Frances McDormand) a potenciál jde strmě dolů. Lepší tři hvězdy..(26.6.2016)

Zbytečně natahovaná jinak celkem příjemná komedie. Duo Nicholson a Keatonová je famózní!(22.10.2006)

Je sobota večer. Přepínám z nudy kanály. Najednou se něco stane. Bože, skutečně to byl zadek Jacka Nicholsna? Přepnu zpět a zjistím, že to není sen. Po chvíli si říkám, že je to docela legrační film.A sleduji dál... Wow, nahá Diane Keaton. Začínám se smát. A to se mi stane málokdy. Tak tohle je moje první setkání s filmem Lepší pozdě, nežli později. A co říci k filmu? Jack se pro tuto roli skvěle hodí a Diane jakbysmet.. Akorát mi mrzí, že Keanu Reeves dostal opravdu nevýraznou roli a nedokázal tak ukázat co umí. Jinak humor je na hranici snesitelnosti a dialogy taky ujdou. V některých momentech je film až moc zdlouhaví a nudný. Jak řekl Superpero: "Žádné veledílo, ale je to příjemný film."(25.10.2006)

Romantika trocha inak a funguje to práve preto , že je to iné ako to, čo žáner romantická komédia chrlí niekoľkokrát do roka. Nicholson je pán herec a jeho suchý humor funguje skvelo. Slušne som sa bavil. 70%.(17.8.2010)

Jack Nicholson to zase celé uhrál očima a Diane Keaton vytváří dokonalou hereckou partnerku. Bez nich by se na film koukat nedalo. 60%(14.5.2007)

Opravdu komedie, která nemůže nikoho nezaujat. Jack, Diane, Keanu všichni byli skvělí a všem role slušela.(13.11.2005)

Ačkoli je tahle romantika trochu netradiční tím, že se zabývá jinou věkovou skupinou než většina ostatních, hraje tu můj oblíbenec Jack a začátek vypadá velmi slibně, musím ji nakonec hodnotit obligátními třemi hvězdičkami jako další z nekonečné řady průměrných romantických komedií. Jak už jsem zmiňovala rozjezd filmu byl velmi podařený, především díky konfrontaci hlavních postav, bohužel druhá hodina už značně drhne, je nudnější a o poznání méně zajímavější. Jak to dopadne, všichni víme, ale cesta k tomu se zvláště v posledních minutách jeví poněkud kostrbatá.(23.7.2008)

Celkem solidní romatická komedie s výbornými herci. Příběh odehrávající se především mezi 2 ženami (matkou a dcerou) a 2 muži nám nabídne zamoutanou podívanou plnou romantiky a humoru. Romantická komedie spíš pro ty náročnější a řekl bych i starší. Mě to zase tak neoslovilo, ale paní režisérku mám rád, protože natočila oblíbenou rodinnou komedii "Past na rodiče" a také romantickou fantasy "Po čem ženy touží". 55%(9.1.2008)

70%(16.8.2018)

Skvělé, tihle dva tedy umí, trojhvězdí klasických amer.komedií s Nicholsonem.. :-)(12.1.2010)

Komedie spíše možná pro starší, ale nuda úplná to pro mě (teenagera) taky nebyla. Popravdě Jack Nicholson mi tady přišel víc na chuť než Diane Keaton (jsem asi jediný). Trochu mě překvapilo, jak málo prostoru dostala Frances McDormand a hlavně pak Keanu Reeves. Jinak ale film se vleče podle osvědčených pravidel, takže divák přesně ví, jak to dopadne a mohlo to být více okořeněné humorem, neboť zase na druhou stranu koukat na důchodce v županu, jak si píšou na notebooku, souloží nebo se prochází po pláži není tak zábavné, ale jak říkám, spíše pro starší.(26.9.2005)

Byly by to jasné 4*, příjemně jsem se bavil, ale donekonečna natahovaný konec završený skutečně hloupým happyendem sráží mé hodnocení na 3*! ...Chápu že Jack Nicholson má charisma na rozdávání, ale že by utáhl a udolal i ženskou typu Amandy Peet?(28.9.2008)

70%(27.5.2007)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +obsazení, předně Keanu Reeves, první půle za 4*, příběh -druhá půle za 3*, délka filmu/// Velice milá a příjemná komedie, s dobrým hereckým obsazením a skutečně výtečnými charaktery, které si zamilujete ať je vám 20 nebo 80./// Celkem 70%///(21.10.2006)

Pěkná romantická slaďárna, akorát moc zdlouhavá a to bych viděl jako největší problém. Po hodině jsem toho měl dost a už koukal jen na hodiny kdy bude konec. Děj byl zvládnut v celku slušně, i když né na 100%. Příběh zajímavý a herecké obsazení dobré jak v hlavních tak i vedlejších rolích... 6/10 = 65%(17.1.2011)

• Webb

Čím to bylo delší, tím to bylo horší! Nevěrohodný banální příběh roztažený na dvě hodiny u kterého jsem trpěl.(16.12.2008)

V programu jsem u tohoto snímku zahlédl jméno Jacka Nicholsona, tudíž jsem neváhal a dlouho před začátkem netrpělivě vysedával u obrazovky. A obzvlášť první polovina se mi líbila opravdu hodně, mistr Jack tu předvádí svůj typicky výborný výkon téměř za hranicemi možností a film celkově má příjemný a rychle plynoucí děj. Také Diane Keaton je skvělá herečka a hodně přispívá k vydařené komediální stránce. Režisérovi však jako by najednou došly nápady, humor se sice stále chvílemi hlásí o slovo, ale už to není tak povedené a záživné jako na začátku a příběh se přes protahované romantické scény spíše protrápí až k závěrečným titulkům. Škoda, udržet si kvalitu a vysoké tempo z první půlky, byla by tato komedie s hodnocením určitě někde jinde.(13.5.2011)

• Aidan

Jack Nicholson je celkem zábavný. Toliko ke kladům filmu. Sexuální problémy bohatých, krásných a promiskuitních Američanů mě jinak nechávají naprosto chladným. Čtenářky Cosmopolitanu a čtenáři časopisu Quo nechť si přidají hvězdiček co srdce ráčí, na mě však ze snímku dýchá především prázdnota světa jeho hlavních protagonistů, světa lidí úspěšných a sytých a nemajících co řešit než to, zda kopulovat a s kým kopulovat, když je vám víc než šedesát. Kam kráčíš Západe? (Omlouvám se; jsem zapšklá, upjatá konzerva.)(20.9.2006)

Film má poněkud brutální stopáž na romantickou komedii, která navíc nabízí lepší závěr 20 minut před koncem filmu (vousatý Nicholson před návštěvou Paříže). Navíc v oněch posledních 20 minutách se vytrácí humor a závěr je vůbec takový moc překombinovaný ve smyslu "má ho ráda nebo ne?". Jinak fajn film.(17.9.2005)

Ach jo, proč nemohl celý film vypadat jako první půl hodina, kdy jsem scénu co scénu padala pod stůl v záchvatu nezadržitelného smíchu? Problém tohoto dobře zahraného snímku tkví v tom, že se postavy snadno okoukají a jejich uštěpačné, ale díky bohu inteligentní poznámky (na kterých to vlastně všechno stojí) rychle ztrácejí původní kouzlo. A film se začíná vléct... Je tu však ještě horší věc. Zprvu sympatická a soběstačná Diane Keaton se postupem času mění v tuctovou ženu, která neví, koho dřív, a když to konečně zjistí, ublíží tomu druhému. Ano, narážím na závěr, který se mi vůbec, ale vůbec nelíbil. Proč musel nakonec ostrouhat JEDINÝ člověk, který si to ničím nezasloužil?!?:-(( No, a sexuální scéna je také spíše trapná než vtipná... Tři a víc ani náhodou.:-((26.7.2010)

Nevím, ale mám pocit, že režisérka Nancy Meyersová dokáže člověka hodně chytnout na lep první půlhodinou svých dílek. Stejně jako u Po čem ženy touží jsem se velmi bavila, gagy stály za zapamatování, ale pak přišel zlom v podobě katarze a dlouhého vysvětlování (mezi tím se mihlo už jen pár průměrných vtipů, ale už opravdu jen pár). A jistě film stojí hlavně na komediálním nadání Jacka Nicholsna a na neurotickém projevu Diane Keatonové.(8.3.2005)

nicholson a keatonová sú ako vž dz super.milo ma prekvapil ma reeves .Nevyužitá mcdormandová.Prvé dve tretinz skvelá romantická komédia a potom nuda.Chémia medyi všetkými postavami funguje VYNIKAJÚCO.Keby sa udržala nastavená laťka mohli to byť jasné 4*(18.4.2004)

Snímok stojí na obrovskej charizme ústrednej dvojice, hlavne J. Nicholson bol excelentný. So šarmom a humorom sebe vlastným tu diváka prevedie všetkými slasťami a starosťami starnúceho bonvivána a záletníka (to asi ani nemusel veľmi hrať). D. Keaton zase zahrala pôvabnú staršiu dámu, ktorá zistí, že na lásku nie je nikdy neskoro. Bolo to milé, bolo to zábavné a hlavne relaxačné. Na nadpriemer s odretými ušami to hádam stačí. 70/100 Videné v rámci - Project 52 Films by Woman.(6.2.2016)

Pokud nevíte, co dát rodičům k narozeninám jako dárek... Ti moji se u špičkování Diane a Jacka řezali jako už dlouho ne.(3.11.2006)

dokonalí nicholson s keatonovou, krásna amanda peet a keanu v asi najsympatickejšej a najdobráckejšej postave filmového plátna vôbec - to dáva, v réžii majsterky žánru pani meyersovej (ktorá, ak by bola mužom, asi by mala veľmi blízko woodymu allenovi) nám servíruje inteligentne urozprávanú a sympaticky nenásilnú romantickú komédiu;(13.12.2008)

Kde by tento film byl bez herců jako je Nicholson, Keaton, Reeves nebo Peet? Oni dovedou tak umně maskovat slabší scénář, že to je až neuvěřitelné, co do svých prázdných rolí dokázali dát. S nimi je to celkem snesitelné. 60%(11.8.2010)

Pěkná a příjemná komedie, která potěší. Nemusela by být tak roztahovaná, ale jinak je perfektní. Jen mi na konci bylo líto doktora... :)(23.11.2007)

Čo všetko sa môže stať keď nezávislej a úspešnej 50-tničke skolabuje doma dcérin priateľ - šovinistický 60-tnik zaujatý mladými dievčatami? Scenáristka namiešala fantastický koktail humoru a dobrej nálady. Smiala som sa aj tam, kde herci plakali. Diane Keaton hrala aj viečkami a Jack Nicholson je v komediálnych roliach fantastický – ešte nikoho som nevidela sa tak neuveriteľne zľaknúť – jeho schopnosť prehrať pohyby bez štipky násilia je geniálna. K tomu všetkému výborná hudba a príjemná atmosféra. Neviem si predstaviť pohodovejšie nedeľné odpoludnie – aj keď je to pravdepodobne spôsobené mojím vekom, ktorý mi dáva pocit, že tomu, samozrejme, rozumiem. :o) Nie absolútne plných, ale predsa len 5*(7.8.2005)

Střední pasáž filmu s milostným vzplanutím Nicholsona a Keatonové je výtečná, vtipná i tragikomická zároveň ("A co ochrana? Menopauza!"). Oba protagonisté hrají nejen své postavy, ale odkazují také k vlastní herecké historii. Nicholson je zestárlou karikaturou svých démonických milovníků plných nespoutaného libidozního elánu (viz Čarodějky z Eastwicku či Joker z Burtonova Batmana), Keatonová se zase v kritických chvílích dožaduje svého psychiatra – stejně jako Annie Hall. Jinak trpí Lepší pozdě nežli později (zabít tvůrce českého distribučního titulu!) stejným neduhem jako Po čem ženy touží – kromě výrazných scén je ve filmu velké množství balastu, celá závěrečná část je například trapná, dokonale předvídatelná a nekonečně nudná.(5.10.2006)

Sympatičtí hrdinové, milý film, takže mi pak ani jisté do očíbijící nedostatky nevadí.(3.8.2010)

Poctivá romantická komedie, která spíše sedí asi něžnějšímu pohlaví, přesto se v jeho přítomnosti nebudou nudit ani muži. Nicholsonovi už jsem to tolik nevěřil, ale Diane Keaton byla úžasná.(8.11.2012)

Milovať je síce zábavné v každom veku, no v tomto prípade by som si radšej pozrel Jacka a Diane aspoň o 20 rokov skôr. Niežeby Diane stratila niečo zo svojho mladíckeho šarmu alebo nebodaj Jack kus zo svojho hereckého umenia, to rozhodne nie. Škrípe to v scenári, ktorý baví len na pol plynu. Nebyť spomínanej dvojice, bolo by to ešte o poznanie horšie.(22.5.2005)

Nenápadná bomba jejíž účinek se zvyšuje s přibývajícími životními zkušenostmi diváka... skvělý film, se skvěle napsanými dialogy, skvěle "životnými" scénami a skvělými hereckými výkony Keatonové, Nicholsona a Peetové. Po dlouhé době film, který byl opravdovou lahůdkou ve všech směrech (jen ten konec pod titulky si mohli odpustit.)(8.5.2005)

Samotný film sice nenaplnil míru mého očekávání, ale opět mě uchvátil šarmantní ďábel s ďáblem v těle pan Nicholson, jeho gesta, výraz... to jsou všechno vítězná esa, která vysypal z rukávu. Věčná škoda, že snímek neobsahuje více humorných scén, pak bych zřejmě neměl žádné výtky a mnul bych si ruce při pomyšlení na další projekci.(3.9.2010)

Ďalšia super komédia s výborným obsadením - Diane Keaton a Jack Nicholson, príjemne som sa bavila po celý čas.(31.10.2008)

Fajn herci. Príjemná vtipnosť. Výstižnosť starnutia. Prílišná lineárnosť a premrštená stopáž. Ako seniorská romantika výnimočný film, ale pri zrovnaní s PO ČOM ŽENY TÚŽIA či napr. PRÁZDNINY, teto film značne krivká...(25.7.2010)

Smršť dialogů, narážek, úsměvů a to vše v high kvalitě. Co víc si přát jak strávit příjemných pár hodin života. Mimochodem, scéna stud Diane versus trhání roláku, je kouzelná a dojemná zároveň. Keanu sympaťák, ale ti dva si vážně vystačí bohatě sami, ať už virtuálně nebo fyzicky v kuchyni či v Paříži. U takových filmů si pokaždé říkám, že to snad ani Američan natočit nemohl, jak je to evropské a mému srdci blízké. Kdo je to vlastně Američan, položme si otázku!?(19.9.2010)

Jack Nicholson i Diane Keaton jsou úžasní a jejich společné scény minimálně fungují, ale často jsou vyloženě kouzelné. Další herci (Keanu, Amanda a Frances) nemají moc prostoru, ale i na tom málu jsou zajímaví. Scénář (obzvlášť ke konci) působí moc vykonstruovaně a režie je zcela bezvýrazná. Pokud by herci dostali pět hvězdiček, ale filmu dávám jen tři, nevypadá to, že bych moc věřil schopnostem Nancy Meyers.(16.5.2004)

Moc pěkný filmeček. Asi se ptáte, proč dávám jen 3 hvězdičky a zároveň říkám, že se mi film moc líbil. Totiž tohle dílko má hned 2 problémy. Ten výraznější problém je to, že má přetaženou délku (128 minut na romantický film je opravdu mnoho) a ten druhý a menší problém je konec, který je zbytečně sladký. Zrovna tomuto filmu by slušel konec hořký. Jinak, abych jen nekritizoval, tak musím vyzdvihnout hned několik věcí: 1. překrásná šansonová hudba, 2. výborné herecké duo Nicholson a Diana Keaton, 3. svěží humor a 4. citlivá a na pohled příjemná kamera. Celkově se tedy jedná o pěknou romantickou komedii, která si rozhodně zaslouží červené zbarvení na CSFD a ode mě 3 velmi pěkné hvězdičky.(25.7.2010)

70% (zas ten problém s absencí desetihvězdičkového hodnocení). Něž jsem to viděl, tak jsem netušil, jak může být film o důchodcích vtipný:) Ovšem vtip je ten jedinej scénaristickej klad, pak už se jen dokola omílají zajetá klišé. Filmu dost pomáhají skvělí herci, Nicholsona teda fakt nemusím, ale hraje to výborně, stejně tak i Diane (je naprosto neuvěřitelný, jak má ta ženská ve svym věku pevný prsa, to je pro mě naprostá záhada:))) a můj miláček Amanda Peet...(13.8.2005)

Komedie, která je jako život... totiž že v druhé půlce jí trochu vázne dech.(26.10.2006)

Trochu humorná, trochu vážná a trochu zidealizovaná romantická záležitost, které nechybí potřebný nadhled ani skvělé herecké obsazení v čele s otřelými hereckými „legendami“ Nicholsonem a Keatonovou doplněnou zástupci mladší generace Reevesem a Peetovou, kteří se ocitli v jakémsi začarovaném a zamotaném kruhu lásky, provázaného právě s oběma generacemi, mezi nimiž je značný věkový rozdíl. A to, že věkový rozdíl nemusí hrát hlavní roli v partnerském vztahu se nás snaží přesvědčit a nakonec nám tuto teorii možná zase vyvrátit právě výše zmiňovaná čtyřka, která se současně snaží najít i vlastní smysl života. Pohodovka bez výraznější vady na kráse. 70%(9.11.2007)

Niekde medzi trefnou konverzačnou komédiou "zo života" a prvoplánovou romantickou komédiou, ktorá má za cieľ nalákať do kina na zvučné mená. Ono tá zábava to je dobrá, lenže s takýmto ansámblom čakáte predsa len trochu viac. To dokázal s Nicholsonom napríklad James L. Brooks. Lenže čím by bol tento film práve bez týchto skúsených hercov. A všetci dobre vieme, ako dlho, resp. koľko minút maximálne môže trvať romantická komédia.(13.10.2012)

Celkově mě nějak Something's Gotta Give neosvítilo. Tak jsem se na tento film těšil a poté jsem pouze pocítil zklamání. Ale ani nějak nevím čím to je, asi jsem prostě čekal hrozně moc a toho se mi nedostalo, proto taky tak vypadá mé hodnocení (ikdyž není otřesné). Mé hodnocení taky zachránil jako vždy skvělý Nicholson spolu s vedlejšákem Reevesem, kterej se mi ve filmu strašně zalíbil (filmařsky). Myslim že mi jednou podívat se stačilo, podruhé už nemusím.(10.2.2011)

• honajz

Nejprve klišé, pak přeplácanost a nakonec už to ani Nicholson neutáhne(14.3.2011)

Krásne v detailoch, predvídateľné v celku.(3.10.2009)

Nancy Mayers se mi vždy trefí do noty. Skvělá romantická komedie. Neodolatelný Jack Nicholson, který se pořád tváří jako kocour :) :), vtipná Diane Keaton, zase nějaký krásný dům/prostředí, hudba. Pohodička...stejně jako další filmy režisérky - Prázdniny, Past na rodiče, Po čem ženy touží - snímek , na který se dá vždy podívat - nejlépe se sklenkou vína. :) Ústředí párek je prostě roztomilý ''Já tu chodím po domě...''(28.12.2017)

Úsměvný film s Jackem Nicholsonem a Diane Keaton. Jack hraje pro změnu sám sebe :) a jeho postava je i docela sympatická. Filmu by prospělo, kdyby byl o něco kratší, ke konci může začít mírně nudit. Jinak pěkné.(27.2.2008)

Rozhodně vtipný, milý a nenudící film s báječnými hlavními představiteli, za které stojí dát nějaký ten drobák. O zábavu je na dvě hodiny postaráno. Divím se, že Jack Nicholson nebyl nominován na Oscara. No, však jemu to zase vyjde příště :)(15.3.2004)

Sympatická komedie o lásce, která kvete v každém věku. Jack Nicholson už není ten psychopatický a arogantní chlap, jak ho známe z většiny jeho filmů. V této komedii představuje sexy šedesátníka Harryho, jehož život tak nějak stagnuje. Zatím si to neuvědomil, proč taky? Žije v luxusu, spravuje hned několik firem a hlavně - neváže se a proto se zaměřuje jen na mladé krásné slečny pod třicet. S jednou takovou právě chodí a zrovna když odjeli do letního sídla kde si chtěli patřičně užít, objeví se matka Harryho přítelkyně - Erika. Ta má zase problémy sama se sebou, neboť nabývá dojmu, že už není atraktivní a proto je uzavřena před světem, sedí doma a píše divadelní hry. I přes počáteční nesympatie začnou oba zjišťovat, že jim v životě něco chybí a co je důležitější - jeden k druhému začne chovat silnou náklonnost. Ačkoliv jsou tím nejdříve zděšeni, postupně si začnou uvědomovat, že už nemají tolik času kolik by chtěli. V tomto filmu se sešly dvě herecké legendy, Jack Nicholson a Diane Keaton a přesně jim patřil celý film. Jack dokázal, že i role neodolatelného leč poněkud povrchního chlapíka v letech mu není cizí a je opravdu radost jeho výstupy sledovat. Diane Keaton byla také skvělá, v tomto filmu na mě působila svěžím dojmem a byla opravdu sexy. Keanu Reeves toto hvězdné duo doplňoval a je docela škoda, že dostal tak málo prostoru. Celkově na mě film působil velmi dobře, snad jen ten konec mi přišel moc překombinovaný no i přesto se jedná v rámci komedie o silný nadprůměr a já se při něm skvěle bavil.(22.10.2006)

"Až vyjdete schody do prvního patra, tak zvládnete i sex!" ... aneb americká romantická komedie o tom, že láska zraje v lidech v jakémkoli věku nehledě na všelijaké okolnosti. Titulní pár (Keaton & Nicholson) hrál opravdu dobře a přesvědčivě a působila mezi nimi opravdová chemie. A ještě k tomu hrála celý film úžasná hudba. Inu být stopáž o půl hodiny kratší, tak bych neváhal o 5*. Ale i tak mě to velmi pobavilo - zejména "nahá" scéna a "brečící deprese po rozchodu".(26.7.2010)

Poviem len jediné. Od čias seriálu Jsem do tebe blázen, som nevidel lepšie fungujúcu partnerskú dvojicu. Nicholson a z môjho pohľadu hlavne Diane Keaton to pekne rozohrali. Nepatria medzi mojích top hercov. Nikomu nemusia dokazovať, že hrať vedia. No napriek tomu to stále dokazujú.(26.7.2010)

Film mi neuvěřitelně připomíná Woodyho Allena a jeho filmy o životě. Lepší pozdě nežli později není vůbec špatný film. Jen je zbytečně dlouhý a konec se vleče. Přitom začátek dá předzvěst výborné komedii se skvělým obsazením. Chválit se musí nevšední role Keana Reevse, jeho doktor posedlý úspěšnou spisovatelkou (Diana Keaton) je skvělý. Možná proto tak zamrzí finální scéna, kterou lze trochu čekat. Ale bez spoilerů, film je vtipný a vytváří skvělý situační humor. Ovšem z jistého důvodu mi nesedí vtipné scény infarktu. Z traileru jsem si říkal, že to bude výborná pětihvězdičková komedie, takhle jsem trošku zklamaný, protože film se místy vlekl. Ve srovnání Po čem ženy touží je to o hvězdu níž, protože ten film dokázal bavit od začátku do konce. (68 %)(4.1.2015)

Nicholson už byl i v lepší formě, ale i tak dávám 4*. Lepší už to nebude...(4.5.2004)

• ARI50

Další záležitost několika herců, opět bude stačit pravidlo jednou a dost. Snaha o zajímavý film se nepovedla u mě.(16.11.2018)

Vkusná romantická komedie, která by ale nebyla tak zábavná, kdyby tam nehráli Keatonová a Nicholson. ,,Vzal jste si viagru?" ,,e...ne" ,,To je dobře, protože v kombinaci s tímto lékem byvás mohla zabít!"(7.2.2007)

Velice vtipný a lehce romantický film - ke konci bohužel trochu ztrácí tempo a "rozplizává" se. - Jistě patří ale k tomu lepšímu.(22.1.2004)

Film je přímo šitý na míru Jacku Nicholsonovi a Diane Keatonové, která se v hlavní roli na plátně objevila po několika dlouhých letech. Za svůj živočišný výkon byla nominována na Oscara. Ocenění: Oscar '03 - nominace: hlavní herečka (D. Keaton) Zlaté glóby - herečka v muzikálu/komedii (D. Keaton); nominace: herec v muzikálu/komedii (J. Nicholson) National Board of Review - herečka (D. Keaton) Satellite Awards - herečka v muzikálu/komedii (D. Keaton). ... Scénář : Nancy Meyers. Kamera : Michael Ballhaus. CHYBY VE FILMU - 1 - Když Erica a Harry spolu spí, večer je Erica na levé straně postele, ráno však na pravé. 2 - V pařížské restauraci, si Erika zapálila cigaretu, jednou potáhla, ale v dalším záběru zapaluje znova a úplně novou cigaretu. 3 - V restauraci v Paříži má Jack Nicolson ve několika záběrech šálu zavázanou pokaždé jinak. CITÁT - Chodím po domě.........(29.5.2011)

Ještě stravitelný Nicholson, roztomilá Amanda Peet a skvělá Diane Keaton (během 2 dnů jsem dal dva její filmy dělící od sebe rovných 40 let a je v její souvislosti hodně fajn zjištění, že tělo sice stárne, ale krása a šarm zůstává) ve zbytečně zdlouhavé komedii, která vás svou první hodinkou neskutečně pohltí a potěší. Ta krása, když spolu postarší dvojice strácí pár skvělých dnů, mají spolu sex a neřeší to, prostě to jen nechají plynou. Jenže ve druhé polovině to řešit začnou, začnou se v tom nimrat a chovat se divně a všechna ta radost a kouzlo pomalu vyprchává. Je to škoda. Chtěl jsem se radovat ze zajímavě ženského pohledu na věc, a hodnotit striktně kladně, ale ten závěr je už docela zívačka. 3.5*(26.10.2015)

Diane Keaton a Jack Nicholson v této docela obyčejné romantické komedii ukazují jak se má hrát a už po několikáté diváky přesvědčili o tom, že jsou mistry svého řemesla. I A. Peet, K. Reeves a F. McDormand své role hravě zvládli. Kamera plná světlých odstínů a barev i příjemná hudba tomuto žánru perfektně sedí. A nevím jak do Diane dělá, ale pořád má skvěle udržovanou postavu a v tomto filmu jí to ohromně sluší. A tentokrát musím pochválit i české znění - Hana Macuichová je snad lepší než originál. Kdykoliv to vidím, tak mám náladu o 100% lepší.(29.9.2007)

Nebýt tam takových skvělých herců, asi by to bylo trochu slabší.(21.8.2011)

Sympatická komedie s psychologickým nádechem. Pro slabší povahy romantika, pro silnější vhodné k pobavení. Dle mého skromného názoru Diane neumí moc hrát, zato ji plně nahradil Nicholson.(4.1.2008)

"Mám rád volné ruce.." ;) A já rád volné večery.. Že na věku nezáleží ?? Ale to víte, že ano.. Nejlepší muži zrají jako víno - Což však neplatí o Diane Keaton, která se ráda obléká jako muž..;) - podobně jako ty skutečně dobré bijáky.. Nancy Meyers však zřejmě víno nerada..(12.6.2016)

Na to že žánr rom-com vážně nemusím mám Lepší pozdě nežli později hodně rád. Jasně, hlavně jeho první půlku, ve které vynikne zejména Nicholsonovo skvělé charisma. Ten chlap je prostě klasa (a v takové roli...). Samozřejmě vždy perfektní Diane Keaton je mu více než rovná partnerka - jen nemá napsáno tolik vyložených fóru. O to více mě bolí ty nudné minuty, kdy se snímek přehoupne do druhé poloviny. Najednou je vše svěží pryč, všechno se to vleče a i těch fóru je jako šafránu. Takže komplexně tři, ale přesto nemám problém se na Lepší pozdě nežli později jednou za čas podívat znovu. I'm sorry! I didn't see anything. Except maybe a few tits!(29.9.2009)

...scéna, jak se Jack Nicholson snaží vyjít schody...to hned dává filmu o hvězdičku více!! Každá romantická komedie nemusí mít v hlavních rolí zrovna mlaďochy a právě tento fakt je dominantou tohoto odpočinkového filmu.(24.3.2013)

Po dvaadvaceti letech se Keatonová a Nicholson opět procházejí společně po pláži. Naposledy to bylo v roce 1981 v Beattyho "Rudých" (kromě podobnosti těchto plážových scén se tyto dva filmy samozřejmě nedají vůbec srovnávat). Tentokrát Jack povýšil na hlavní postavu a je rozhodně sympatičtější než cynik Eugen O'Neil, i když stále typicky problematický. Určitě dostatečně vtipné i originální tím, že tu jde o vztah mezi staršími partnery. Mě ale, kromě těchto dvou skvělých postav, už na filmu pro jeho přílišnou protahovanost o další peripetie zaujala jen ta pěkná moudrost obsažená v názvu.(30.4.2007)

Ľudský film o skutočných ľudských vzťahoch. Výborná romantická komédia so skvelým hereckým obsadením. Všetci herci boli výborní, ale Jack Nicholson a Diane Keaton boli excelentní. Úlohy Harryho a Ericy im boli napísané presne na telo a na filme to vidno. Viete si predstaviť niekoho vhodnejšieho na rolu starnúceho milovníka mladých žien ako Jacka? Scenár je výborne rozpracovaný a aj vďaka nemu vyzerajú postavy presvedčivo a reálne. Nechýba aj primerané množstvo humoru a poetiky. Okrem scénok na zasmiatie (Harryho holý zadok v nemocnici) sa možno občas pristihnete s „prihlúplym“ aké-je-to-milé úsmevom na tvári. Something’s Gotta Give poteší a určite neurazí, možno mu však vytknúť záverečnú tretinu, kde sa scenár príliš komplikuje a rozptyľuje. Keby bol mierne pozmenený záver a film by bol o niečo kratší, bolo by to čistých päť hviezdičiek. Takto je to ****1/2.(19.7.2004)

Skvelá komédia so skvelými hercami - najmä ma prekvapil Jack Nicholson a množstvo známych tvári potvrdzujú, že tento film je skvelý zážitkom, ktorý sa oplatí vidieť aj viacej krát...(16.9.2008)

Když máte na plátně Jacka Nicholsona v roli, která mu padne přesně na míru a Diane Keaton, což je paní herečka, tak zřejmě i s hodně špatným scénářem máte šanci na úspěch, což ovšem není případ této komedie, kde ani scénář není slabinou. Jedna z mých nejoblíbějších romantik.(1.7.2009)

Netušila jsem, že by u mě mohl kdy jakýkoli film způsobit tu reakci, že se budu smát a brečet zároveň. U tohoto filmu se mi to stalo několikrát. Lepší pozdě nežli později považuji především za výbornou komedii, vtipných scén je tam nespočet, a to především zásluhou jako vždy geniálního Nicholsona. Dokáže však i pořádně dojmout, zvlášť když už jste měli tu čest potýkat se se zlomeným srdcem. Překvapivě za lepší volbu považuji shlédnout tento film v českém dabingu, přišlo mi to takové plynulejší a lidštější, omylem jsem to nedávno pustila v originálním znění a celkem mě udivilo, že se vůbec nesměju. A Keanu Reeves tady vypadá nááááádherně, pokud to ještě lze, sluší mu to tady úplně nejvíc ze všech filmů, ve kterých kdy účinkoval (ve scéně na trhu s ovocem a zeleninou, jo!).(24.8.2009)

Poctiva romantika pro duchodce s vybornym castingem. 5/10(10.2.2013)

všichni skvělí jen Keanu Reeves mě skoro štval :-) až k nepříčetnosti, jako doktor hned Erice tykal, ale ženské mu to žraly, já ne:-) na té večeři se chvástal - idiot , :-) nc to je věc režizérů i jim děkuji bylo to fantastické deda:-)(8.2.2019)

• Davson

Scénarista se sice snažil o originalitu, ale bohužel se v ději příliš zamotal a pořádně mu trvalo než se dokázal rozmotat. Výsledkem je značně protahovaný, zdlouhavý a místy silně nudící film. Herci jsou sice fajn, zejména Nicholson opět exceluje, ale nedokáži už dorovanat ztrátu způsobenou přeplácaným scénářem.(2.11.2004)

Lehoučka komedie. Dávám si ovšem otázku, co by - kdyby tam nehrál Jack NICHOLSON a jeho úžasné kradmé pohledy a napůl převrácené bělmo k nebesům. Tím je zajímavý, JAK se umí podívat a hrát. Diane Keaton mi lezla na nervy, když začala brečet. To je přesně to, co nesnáším ... hysterické řvaní. Jinak pro relax dobrý film.(27.7.2010)

• Jillen

Ze začátku to vypadá dobře, ale po 20minutách to začne tááák skřípat, že už člověk opomene i božského Jacka...prostě nuda, což je u komedií to nejhorší co je může potkat. Dávám 35%(22.10.2006)

Nemůžu si pomoci , ale mě dvojice Jack Nicholson - Diane Keaton okouzlila a přesvědčila natolik , že jsem jim spolknul celý film i s navijákem. Velmi příjemná romantická komedie o lásce a konfrontaci dvou věkově odlišných generací. Film: 85%(17.9.2008)

• Othello

Bože, jak já nenávidím svět Nancy Meyers. Ty bohaté lidičky, co se potkávají po cestě z farmářských trhů, své generické problémky hystericky řeší nad hodovními tabulemi, polovinu filmu sedí v autech a taxících, ze kterých přestupují do luxusních restaurací, kde se baví o tom, jak chtějí, aby je někdo miloval, ačkoli na nich není nic k milování, protože jsou nekonečně povrchní a zaměnitelní. Prázdnota postav je zde dotažena k dokonalosti, rámovaná nesnesitelným přehráváním prakticky všech a je vyloženě bolestivé sledovat, jak nefunguje například úvodní charakterizace postav, kdy vás ani na sekundu nenapadne, že utahaný a olezlý Jack Nicholson je progresivní hip-hopový producent, který dovádí s Amandou Peet. Je to prosáklé naprostou únavou hodnot, která nám oznamuje, že nemá cenu se snažit vymanit ze své škatulky a vykročení za rámec očekávání, definovaného věkem či postavením, je nepřirozené hraní si na něco, co člověk není. Naprosté odsouzení. Meyers je americký Vejdělek. Fujtajxl.(24.4.2018)

Už Pasť na rodičov bola pre mňa výborná komédia od Meyers a táto snímka je taktiež skvelá. Veľmi príjemných 128 minút, myslím, že žiadny romantik a ani obdivovateľ Jacka alebo Diane nebude sklamaný. Bez vtipného a excelujúceho Nicholsona by tento film nebol ani spoloviny tak skvelý,ako je a bez Keaton by nebola tá druhá polovica tak skvelá, takže ak to tak vezmeme, film by bol bez nich prakticky ničím. Oni film pozdvihujú a tvorcovia im naservírovali pikantný scenár, ktorý obidvaja skvelo okorenili a ak by to hrali iní herci, ufff, neviem, či by kvalita tejto snímky bola taká. Film o tom, ako pán staršieho veku miluje mladé slečny a ide mu len o sex, no jedného dňa dostane infarkt na navšteve u mami jeho ďaľšej milenky a od tej doby, ho spoločný pobyt práve s tou matkou milenky od základu zmení a on pozná, čo je to láska. /85%/(25.7.2010)

Už dlouho jsem se tolik nenasmála.(25.5.2014)

Nebýt Jacka Nicholsona (a tak trochu i Diane Keatonové), film by nedosáhl ani třech hvězdiček. Po úvodním nastínění situace se zdá představa dalších cca 90 minut filmu celkem únavná. Co tam chtějí proboha řešit? A opravdu - místy (která postupem času přibývají) to je opravdu příliš zdlouhavé. Je to film založený na charismatu dvou osob a díky tomu se dá také bez větší nudy přežít. Ale tato romantická komedie nenabízí jinak nic nového, nic dalšího. Možná jen trochu zklamání...(22.10.2006)

mam 18 ale tuto cierno-bielu komediu uplne zerem. I ked naddrzam mlademu doktorovi Julianovi, ked som bola este mladsia, chcela som iny koniec. Aby boli E+J spolu. Vtedy - 1.krat som sa na tom nehorazne kosila. Dnes som si vsimala i ine drobnosti. Ako som spomenula-farby. Erica je prevazne v bledom, bezovom,v dome ma vsade tieto farby. Ked ide o Harryho, je obleceny v tmavom, prip. modrom, i jeho izby su tmave. A.. samozrejme kamienky.Taky mily detail. Boze jak zerem Dianu Keaton a hl. jej smiech! Za ten bych dala hviezdicku navyse!:D I za Reevesove vlasky a jeho nedbalo elegansky styl gest, Jackovi Nicholsonovi za uvodnu scenu - resp. nohy vytrcajuce spod chladnicky a pad z postele, ked sa Erica vracia zo schodky. Skutocne podarena, sikovna, nenudiaco plynuca komedia. Chytila ma od zaciatku a nepustila /skoro/ do konca :) Jo a....... D.Keaton to neuveritelne sekne, ked sla na rande. Klobuk dolu pred nou :)(23.2.2008)

Tak trošku netradiční romantická komedie, kde hlavní prim hraje neurotička a neodolatelný sukničkář s okouzlujícím úsměvem.(25.7.2010)

Ze začátku jsem z této komedie byla nadšená. Líbilo se mi to a scény byly i vtipné, ale mám pocit, že tvůrci si celý film zkazili jeho koncem. Byl takový strašně zdlouhavý a nebavilo mě se ke konci dívat na to, ke komu konečně kdo bude patřit... Mohli to udělat kratší, nenatahovat to tak nebo konec vymyslet úplně jinak. No, ale jinak je to docela dobrá komedie.(11.6.2014)

První polovina filmu je báječná podívaná nabitá vtipnými situacemi a inteligentními dialogy. Jenže v druhé části se tempo zvolňuje, divák vláční, dochází šťáva. Jackovy podobné role sednou a s Dianou tvoří skvěle se doplňující pár. Není proto žádný div, že jejich výkon je na filmu to nejlepší. 3,5 *(29.7.2006)

Příjemný, oddychový film, který by byl po zkrácení o třetinu ještě mnohem příjemnější. Vše je jasné od prvního potkání Keaton a Nicholsona, který zahrál svůj standard. Jsou si souzeni, a ikdyž se mezi ně snaží vložit kdekdo v podobě doktora Reevese, Harryho nestárnoucím apetitem a milenek, stejně to nakonec dopadne tak jak má. Zhruba v půlce filmu jsem se koukal na hodinky a očekával nějaký happy závěr, který se bohužel nedostavil. Místo toho se začal film nepřirozeně natahovat a nebýt Nicholsona, tak se místy skoro nudím. Pro jednou hezký film, ale znovu se na to asi nekouknu.(25.8.2010)

Bylo to dobré, ale čekala jsem něco mnohem lepšího...nemluvě o tom, že Diane Keaton mi neskutečně lezla na nervy svým afektovaným herectvím. 65%(8.9.2011)

Normálně by se jednalo o těžce průměrnou romantickou komedii, která to přehnala se stopáží. Jenže Nicholsonovi a Keaton to úžasně šlape, jiskří to mezi nimi a vůbec působí, jakoby svoje party ani nehráli. Škoda, že tto meyers nedokázala udělat vtipnějším a záživnější. Režině se tak jedná o nijak nápaditý počin, ale koukat se na ty dva, to je prostě zážitek. 70%(20.12.2013)

Film, jakožto tento, má přes patnáct tisíc ohodnocení, vpravdě luxusní obsazení, výtečnou pověst - nemálo našeptávačů mluvilo o nejlepší mainstreamové romantické komedii ever; a já ho zhlédnu teprve posledního lednového večera léta páně dva tisíce čtrnáct, roku, na jehož počátku jsem si řekl, že už mám něco nakoukáno a že mne nic "kanonického", ve velkých uvozovkách, nemůže překvapit - a to myšleno v té intenci, že na nic (ne)zdánlivě klasického nenarazím, že budu objevovat pouze filmy, které jsem ještě den, dva, tři před zhlédnutím neznal; tak copak se nám to stálo, kde byla chyba? Chyba nebyla nikde, nejsem zkrátka z těch, kteřížto by bláznili (bláznily) z hollywoodských "limonád", ať už v nich (ne)exceluje kdokoli, i zhlédnutí "Lepší pozdě nežli později" bylo víceméně neplánované, nebýt mého předsevzetí, jež jsem zachytil ve svém deníčku, nekoukal bych, odložil bych počin Nancy Meyers na neurčito... Nebudu Vás - náhodný čtenáři - nadále zdržovat technickými detaily, to už jsem stejně udělal, možná byste zde našel rád něco jako obhajobu mých tři hvězdiček, můj dojem Vám... ne, pojďme si raději tykat, prosím!... můj dojem Ti zprostředkovávají hvězdičky, Ty chceš slyšet argumenty. Vím. Ono je to jednoduché, "Lepší pozdě nežli později" je dílkem, u něhož jsem si řekl, že je fajn - jsem rád, že mně zkřížil cestu, sice později, ale jak praví klasik lepší pozdě nežli později, a lepší pozdě nežli vůbec -, avšak nic víc. Kdoví: kdybych naň narazil později, možná by to bylo lepší - rád bych věděl, jakým způsobem bych jej přijal v šedesáti... (asi bych se šibalsky usmíval nad tím, jak okouzlujícím způsobem mne dokázali znázornit) 60%(16.2.2014)

Láska kvete v každém věku a hormonům neporučíš! Diane Keaton s Jackem Nicholsonem jak jinak jsou prostě pár k pohledání. K nim charizmatický doktůrek Reeves a o dobrou zábavu je vystaráno! A že to občas ve scénaři zaskřípe? Pchhh - nic není dokonalé!(18.9.2008)

Škoda toho až příliš protahovaného rozuzlení. Zase tak moc zamotané, aby na to padlo tolik minut filmu, to nebylo. Ale jinak jsem se příjemně bavil. Ono by asi bylo velké umění natočit vyloženě špatný film s takovouhle ústřední hereckou dvojicí nadanou nemalým komediálním talentem.(31.10.2008)

Typická, americká, romantická komedie. Čtyři základní slova, která kdybych před sledováním slyšel, tak se na Lepší pozdě, než-li později ani nekoukám. Takové obehrané klišé ze země, která dala světu hamburgery, ale snad ani nejde nic jiného čekat. Když to vynáší, budeme zásobovat svět neustále, pouze s jiným obsazením. Dvě hlavní postavy a ty se nakonec dají dohromady, hm, jak úžasné. Zkrátka jsem čekal něco originálně vtipného, ale ne obehraného, škoda. Slušný obal, který působí zajímavě, ale v nitru je obehraný a zdlouhavý.(29.9.2009)

Vynikající komedie.Škoda jen ,že jejich vtipné hašteření začne být časem poněkud jednotvárné.(2.10.2006)

Nádherná svižná komedie s nekonečnou zásobárnou vtipu a krásně natočených scén. Hlavními tahouny jsou samozřejmě Jack Nicholson (i když u něj mám bohužel stále tu děsivou představu z Osvícení) a stále krásná a nádherně upřímná Diane Keaton. Scény jsou těm dvoum jako ušité přímo na tělo, dialogy sviští v příjemném tempu a i ostatní protagonisté působí velice sympaticky (Amanda Peet, Keanu Reeves). Takže můžu upřímně říct, že jsem velice ráda tento film shlédla a s trochou naivity doufám, že podobných romantických komedií bude víc. :)(16.9.2008)

Viděno před pár lety v autobuse cestou z Itálie domů. Jedním okem jsem sledoval film, druhým dálniční obchvat u Vídně. Těžko říct, co bylo zábavnější...(14.2.2010)

Super zábava v podaní dvojice špičkových hercov.(25.7.2010)

Nejsilnějšími zbraněmi tohohle filmu jsou Diane Keaton a Jack Nicholson, oba obsazení podle svých obvyklých typů a oba opět skvělí. Určitě stojí za vidění, stejně jako mladší "sourozenecký" snímek od Nancy Meyersové, tedy Nějak se to komplikuje.(26.7.2010)

Tenhle film si pouštím vždy, když je mi smutno, nebo tak něco a mám téměř 100% jistotu, že se mi udělá líp. Nicholson, to je teda borec, já ho prostě miluju. Je tak votřesnej, až je k sežrání, prostě miláček. A Dajána? To je moje životní láska :-) A tihle dva spolu, ty jejich disputace a ten Nicholsonův výraz na závěr filmu jak vchází s celou "rodinou" do restaurace - to je naprostá bomba.__ P.S. Někdo tady má výhrady k Reevesovi, že jde z něj až strach, nebo co. No. já jsem někde četla, že oni jsou s D.K. ohromní kamarádi, tak mi přijde docela milý, že si zahráli v tomhle filmu milence. Mně to tedy vůbec nevadilo.(16.4.2011)

Ďalší dôkaz toho, že Jack Nicholson je najcoolovejším starým pánom na tejto planéte. Herecky a aj osobnostne. Skvelá romantická komédia, ktorú si nebudú užívať iba diváci v pokročilejšom veku, vidiac sa na tom podobne, ale aj o dosť mladšie generácie, vidiac sa tak možno o niekoľko desiatok rokov dopredu. Ja som sa zrejme zhliadol.(15.11.2016)

Are you crying? – Yeah. It's my new thing. I've gotten abnormally brilliant at it. Jak řekla Diane Keaton poté, co za tuto roli v roce 2004 získala zlatý glóbus: "Nancy Meyers obsadila do romatické komedie Jacka a Diane, kterým je dohromady 125 let." A jak dobře udělala. Režisérka totiž vybrala herecké ikony, které umí zahrát drama i komedii. Vybrala skutečné lidi, kteří se nebojí být ošklivý, zlý, naivní, lidští. Nebála se jednoduše zariskovat. Vznikl tak příjemný snímek, kde každá postava má svůj příběh, zbytečně nešustí papírem, a dostává oba konce - ten štastný i ten poněkud smutnější. Harry a Erica museli přeskočit mnoho překážek a přejít nespočet nástrah, aby si uvědomili, že vše jde lépe, když jsou na to dva. Život není vždy pohádka, někdy ale jí býti může.(26.2.2020)

• Lischai

Dost špatné, s Lepší už to nebude to vůbec nejde kvalitativně srovnat. Nic se během filmu nestane, vtipy jsou nevtipné nebo trapné a Nicholson hraje spíš rozpačitého dědu než zábavného sukničkáře, kterému bych věřil, že sbalí hezkou dvacítku. A ke všemu je to otravně doslovné. Při scéně milování postavy pořád dokola říkají: "netušil(a) jsem, že se budu ještě milovat" a "milování je super", v další scéně "právě jsme se milovali, nemůžu tomu uvěřit..." a vám teče krev z uší a říkáte si: Ježišmarja já VÍM, tak o tom přestaňte mluvit a začněte něco dělat!" A jako vrchol všeho i ten vztah dvou starších lidí je plochý a laciný. Radši si pusťte upřímně působící komedii Hope Springs, která je dvakrát tak zábavná a stokrát líp napsaná.(20.10.2015)

Velmi dobra romanticka komedia, ktora v prvom rade doplaca na svoju sablonovitost, snad s vynimkou absencie nejakej aspon do urcitej miery zapornej postavy. Hlavnou devizou filmu je samozrejme herecke obsadenie. Jack Nicholson a Diane Keaton su absolutne neodolatelni a urcite patria v poslednej dobe k tej najvydarenejsej dvojici,ktora sa v romantickej komedii objavila. Keanu Reeves (spolahlivo) a Amanda Peet v podstate sekunduju a nic nekazia hereckym kreaciam ustredneho dua. Prve dve tretiny filmu su nabite vtipnymi dialogmi, perfektne napisanymi scenami a vybornou amtosferou.Postupne s pribudajucimi minutami vsak film straca svoju dynamicnost, comu urcite nepomaha dost dlha (nie vsak prehnana) stopaz a film sa do konca priblizuje velmi kludnym tempom (co vsak nemusi byt vzdy naskodu).(24.3.2005)

Je příjemné sledovat tyhlety Nicholsony a Keatonové. Oni fakt dokážou i s hloupého filmu udělat zajímavou a zábavnou podívanou. Díky, že tyhlety herecké esa stále existujou. Tím nechci nějak shazovat tenhleten film. Ono to sice všechno stojí na Keatonové a Nicholsonovi, ale... Obrázek, ať si každý udělá sám. Já nemůžu nic, než doporučit! Kvalitní, příjemná a hlavně zábavná a vtipná podívaná a hromada romantiky jako třešnička na dortu.(25.4.2005)

Myslím, že výše zdejšího hodnocení naprosto vystihuje i můj pohled na film. Příjemný snímek s dost parádními momenty, i když mě docela mrzí konec jak střižený z nějaké klasické romantické komedie.(16.9.2008)

• slunicko2

Nuda podle Nancy Meyersové. 1) Protivného a slizského 66letého Jacka Nicholsona (posedlost jím jako svůdníkem a sexy hvězdou prostě nechápu) vyvažuje pěkný 39letý Keanu Reeves, díky němuž je film pro mě alespoň chvilkami koukatelný. 2) Přidej slabý a nezáživný scénář a je vymalováno.(16.6.2018)

Pro fanoušky Nicholsona povinnost, pro ostatní příjemná, nekomplikovaná komedie na nedělní odpoledne(6.10.2005)

Nevím, být o 30 let starší, tak bych to ohodnotil lépe.(23.8.2008)

61. Zlatý Glóbus za rok 2003 - cena (1) - *Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Diane Keaton + nominace (1) - Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Jack Nicholson(21.9.2008)

Mohou se staří lidé zamilovat ? Ano, mohou - dokonce i bláznivě, ale myslí si že už jsou přeci jenom protřelí zkušenostmi a nic je nepřekvapí :-)(11.1.2009)

+1 Jack a Diane, jenom tu chybi Woody(13.1.2009)

Po první polovině tam byly taková hlušší místa, přesto velmi příjemné pokoukání.(1.2.2009)

Milé, roztomilé, ale být tam někdo jiný než Nicholson a Keatonová, což jsou hvězdy s obrovským nadhledem, tak to tady s potěšením strhám. Perfektní důkaz toho, jak herci dokáží vytáhnout i průměrný nebo dokonce podprůměrný scénář. Ale to je právě ono, proto máme rádi své herce a proto jsou někteří herci lepší než jiní. Co by byly Burianovy, Belmondovy, Funésovy nebo i Gabinovy filmy bez nich? Když se můžete koukat na herecký koncert, pak Vám nevadí ani vcelku slabší scénář nebo mentorování, polopatismus a feminismus:-) No a pokud Vás film nebaví ani s Vašimi oblíbenými herci, pak je to teprve katastrofa, to už pak znamená, že nemají co hrát (zářným příkladem je Šifra mistra Leonarda, kterou nezachránil ani Tom Hanks naopak se odhalila slabota předlohy). Což ovšem není případ tohoto filmu, ti dva mě bavili výborně sami o sobě....(7.6.2010)

Jo. Film pobavil, Nicholson byl kouzelný, zvláště v andělíčku. Závěr trošku přitažený za vlasy, Keanu Reeves se mi jako doktor hezounek nelíbil, ale zmíněné nedostatky mi veskrze kladný dojem z filmu vlastně ani nepokazily.(13.11.2011)

Souhlasím s komentářem uživatele "golfista", a moc k tomu nemám co dodat, možná jen že za čas tomu přidám i další hvězdičku :), ale zatím... HODNOCENÍ: 66% (3*)(28.6.2013)

Jack Nicholson a jeho role totálního alfa samce :-) Jack je opravdu neskutečný borec a je mu naprosto jedno, jestli má zahrát alfu, psychopata nebo šílence. Dokáže všechno. Celý film stojí na něm a to absolutně nevadí, protože on prostě zvládne cokoliv. Samotný film byl překvapivě originální, velice vtipný a uběhl dosti rychle. Zaznamenal jsem pouze asi zhruba 20 minut, kdy jsem se nudil, což bylo zhruba v 3/4 filmu. Jinak je celý děj neskutečně plynulý, což platí i o konci, a vtipný. Konec se dal čekat, nicméně Ballhaus si s námi hrál až do poslední chvíle, takže konec vlastně nikdo nečekal. Hudba byla perfektní, ale není se čemu divit - Hans Zimmer. Kdyby byl film střihnutý o zhruba 20 minut, byl by to pětihvězdičkový nářez - takhle "jen" 80%.(27.11.2013)

Vzhľadom k relatívne vysokému hodnoteniu som čakal niečo oveľa originálnejšie. Ako nebolo to zlé, ale oproti iným filmom tohto žánru to nijako obzvlášť nevynikalo. Malo to síce viacero dobrých zvratov v deji a taktiež sa mi páčila zápletka s vytvorením scenáru k divadelnej hre podľa Ericiných predstáv, ktorá najmä v záverečnej časti filmu hrala významnú rolu. Nejako nemusím ani jedného z hlavných predstaviteľov, tak možno aj kvôli tomu mi to až tak úplne nesadlo, ale tak minimálne 3 hviezdičky si to iste zaslúži.(6.1.2015)

U dnesnich romantickych komedii postradam to kouzlo filmu ze 40.-60. let minuleho stoleti. Zbytecne prepalena stopaz, jinak jde o solidni podivanou s Nicholsonem a Keaton v hlavni roli, ta si myslim, ze zastinila i Jacka.-). Pekna kamera, solidni dialogy a prumerny a lehce predvidatelny scenar. Za herecke obsazeni pridam ctvrtou hvezdicku.(4.7.2017)

Skvělá komedie se skvělým Jackem Nicholsonem a okouzlující Diene Keaton mě jednoduše okouzlila... Příběh o stárnoucím chlapíkovi jménem Harry, který si však svůj věk stále nechce přiznat přesvědší nás (i Harryho) o tom, že láska kvete v každém věku a také, že začít znovu se dá i po 50 :P(24.3.2008)

Trochu problematický - a nereálný, ale zvláštním způsobem osvobozující výlet ... do říše fantazie. Protože sebestředných "lovců", které reprezentoval Jack Nicholson, se po Zemi poflakují celé armády - ale zkuste najít partnera alespoň vzdáleně podobného mladíkovi, kterého dokonale ztvárnil Keanu Reeves ... :-)) ... 3,5*(26.7.2010)

• bartias

Prvních pět minut je neuvěřitelně pravdivých. Doporučuju je zejména majitelům klubů, promotérům a těm, kdo s grouppies "kamarádí". Další půlhodinka je poměrně zábavná. A pak by možná bylo dobré odejít. Lepší pozdě nežli později... aprostý sexistický šovinista a zastydlá neurotická intelektuálka jsou nuceni dočasně žít pod jednou střechou a hledat si k sobě cestu. Také jen dočasně. Po hodině a čtvrt poměrně solidní zábavy jsou ti dva spolu. Harry by ve zbývajících minutách mohl přestat kouřit, vyšlapat schody, zjistit, že žít v monogamním vztahu není zas tak hrozné a s Ericou zůstat šťastně až do smrti. Ale to ne. Tenhle film totiž musí mermomocí trvat dvě hodiny a ve zbývající druhé polovině neúnosně komplikovat, protahovat a tvářit se napínavě. Trapně se tvářit napínavě. Jen proto, aby divák uronil slzu navíc. Jenže ve chvíli, kdy scénárista děj takto nesmyslně a neúnosně komplikuje, se vám nic ronit nechce. Maximálně rožnit. Scénáristu.(16.12.2010)

Velmi příjemná komedie, která staví především na svém vynikajícím hereckém obsazení (J. Nicholson, D. Keaton), kteří si své role, jak se patří, velice užívají. Obvykle od filmů podobného ražení příliš nečekám, většinou jde o filmy, které vás občas rozesmějí, ale velice rychle upadnou v zapomění, přesto toto filmové dílo bylo pro mě velikým překvapením, které sice nemá žádný originální děj, přesto je to podle mě jedna z nejlepších romantických komedií, kterou jsem v tomto žánru poslední dobou zhlédla...(22.4.2011)

Tuto komedii doporučuji, skvělý výkon Jacka Nicholsona, dobré dialogy, vtipné momenty a dva muži bojující o srdce ženy. Zvítězí mladý a svěží Keanu Reeves nebo zkušený stařík (Jack N.)?(30.9.2012)

Povedená komedie se skvělými herci, které dost škodí poměrně dlouhá stopáž a postupem času i úpadek na zajímavosti, poutavosti a vtipu. Ale když na ní narazím v televizi, nepohrdnu.(25.9.2015)

Nadherna exhibice starsi generace Hollywoodu. Bohuzel reziserka Po cem zeny touzi zkazila to same, co v predchozim filmu, tj. zaver. Je to jako kdyz Zdenek Izer tahne 90 minutovy porad a vi, ze v 65 minute uz bude jen traparit. Zdenek to vi a proto ve 40 konci, Nancy ne a proto kazi jeden skoro nezapomenutelny film za druhym :( Ale za jedno ji pochvalit musim: malokdo se dnes odvazi natocit film s gerontosexualne existecionalni zapletkou... ona ano a ne zrovna nejhur.(14.3.2004)

Príliš dlhé a semtam nechutné...Pozerať sa na Keatonovu a Nicholsona je niekedy trápenie(29.9.2005)

Keanu Reeves umí zahrát fakt všechno (líbat - z mýho (a z mýho pohledu i Keanovýho) pohledu - tak starou ženu, už vyžaduje dost odvahy). Na druhou stranu všechna čest jejímu tělu, které jsem čekal více vrásčitější. Možná za to může to, že je slavná herečka, která se musí pro veřejnost udržovat, ale to je vedlejší. Hlavní je ten dojem, který to na mě udělalo. Jako že jsem čuměl, ale nic pro mě. Nicholson mě uchvátil nejvíc jeho klasickým hlubokým hlasem a zahrál to fakt skvěle, jako vždy (old school). Jo, bylo to trochu dlouhý. Ale nechcípl jsem z toho.(11.2.2007)

U tohoto filmu se vždycky opravdu výborně bavím. Pasáž plačící Diane Keaton je dokonalá :))(25.6.2011)

Romantická komedie pro moji mámu.(2.3.2012)

Spočiatku celkom sľubne vyzerajúca komédia, ktorá sa po polhodinke mení v presladlú geronto romantiku plnú debát o sexe po šesťdesiatke - tak to ma fakt neberie...(14.1.2005)

tři a půl - ale jack nicholson zabere kdykoliv, tak čtyři :)(24.11.2006)

Malá očekávání a proto mě tento snímek velmi potěšil. Vtipné, přijatelně romantické a nadmíru zábavné. (75%)(28.7.2009)

• gjjm

Jo! Přesně to je ta neuvěřitelná blbost z autobusu, kterou jsem tak dlouho sháněl, abych jí mohl dát nekompromisní a čistý odpad :)(28.8.2009)

Jedna z nejlepších romantických komedií, které jsem kdy viděla. Je to vtipné, jsou tam takové ty vtipné trapné momenty, které jsou občas k nezahození. Má to nápad, má to šmrnc, má to charismatického Jacka. Co víc si přát? Geniální.(29.10.2013)

Obdivuhodné. Naprosto průměrný děj, veškerá klišé a dějové postupy jako v těch nejtupějších romantických komediích. Veškerá inovace a nápad rovná se nule. Jenže: Nicholson, Keeton a Reeves hrají v tak naprosté pohodě, Jackovo charisma prozáří celý film takovým nadhledem, no prostě vyberou si chlapi i ženský, každý tam má své hrdiny a je to ze života. Chytré dialogy a spousta vtipných situací, doporučuji pustit k láhvi dobrého pití. Krása. 90%(8.2.2014)

Taková jednodušší záležitost z dílny Nancy Meyers, s vynikajícím začátkem, který ale postupně ztrácí na brysknosti. Nicméně stále mám za to, že se jedná o jednu z těch lepších romantických komedií, samozřejmě s perfektním obsazením.(6.5.2016)

...No něco úžasného, s Nicholsonem se člověk nenudí, pukal jsem smíchy, Jack opět pobavil jako starý záletník a chlívák... Tyhle trochu perverzní role mu sedí...(30.4.2005)

Zväčša nesilená, príjemná záležitosť, ktorej vysoké hodnotenia kolegov nevnímam ani tak ako známku jej prvotriednej kvality ale skôr ako reakciu na súčašné stupídne komédie.(5.11.2006)

Žluťácká dávka emocí. Tentokráte seniorské techtle mechtle. Citové, pubertální hroucení zralé dámy ztřeštěně poblázněné do o 10 let staršího dědy, pardon, svůdníka, scénáristé lehce přepískli. Jinak zahráno skvěle, ale od hereckých es jsem ani nic jiného nečekal. Závěr bych utnul o 5 minut dřív.(27.12.2009)

O Viagre.(25.7.2010)

Příjemný snímek, kde hlavně ze začátku exceluje Jack Nicholson. První polovina je fakt energická a vtipná. Když se to přehoupne do druhé poloviny tak to ztrácí dech, vtipů ubyde, jakoby se to chtělo vést v trošku vážnějším duchu. Konec jsem myslel, že se vyhrotí trošku jinak než zas takový americký happy end.(26.7.2010)

Místy úsměvné, ale až moc natažené a poslední čtvrthodina po dějové stránce dost zaostává (ale je to komedie, já vím). Nicméně Nicholsona mám všeobecně rád a je to dobře natočené.(26.7.2010)

Dlouho jsem se rozhodovala mezi 3 a 4 *, ale nakonec jsem musela ty 4 dát. Nicholson tu byl překvapivě lidský (tím myslím, že většinou ho znám jako démonického hajzla, nebo sexuálního maniaka). Scénka, kdy se potká s nahou Diane Keaton, mě odrovnala :D :D :D Příběh je sice jako z červené knihovny, ale nevadí. Vynikající herci ho pozvedávají o několik úrovní výše. A jedna hvězda je i za Reevese, který byl v tomhle filmu doslova k sežrání :D(11.8.2010)

Jako komedie by ušel. S tou romantikou je to trochu slabší. 55%(27.12.2010)

• sator

Neurazí nenadchne...(30.6.2013)

Celkově trochu vážnější a méně vtipné než Lepší už to nebude, ale Nicholson a Keaton jsou jistoty.(1.1.2015)

Důkaz toho, že v každém věku se dá vše dohnat, změnit a žít život naplno! Nicholson v roli novodobého kasanovy, kterému mladé ženy padají do postele jak maliny. Ovšem věk jde proti němu a když se při radovánkách u přítelkyně nedokáže nadechnout a její matka ho musí oživit, mění se mu rázem život naruby. Už to není jen o mladých slečnách, ale jeho srdce zatouží po charismatické spisovatelce, s kterou zažívá něco co nikdy neprožil, protože se starším ženám vyhýbal. Nic netrvá věčně a do cesty vstupuje mladý doktor, který se zamiluje do stejné ženy... Když se Harry otřepe ze zdravotního stavu, po té co prožijí společnou noc, něco se stane a on jí opouští... Erica napíše knihu právě o nich a začne se odehrávat v divadle, na které jednoho dne Harray dorazí po tom co mu dojde, že Ericu miluje... Když se za ní vypraví do Francie, kde vždy chtěla slavit narozeniny, čeká ho nemilé překvapení - není tam sama, ale s mladým doktorem. Zvítězí nakonec pravá láska, před mládím? To se dozvíte v tomto příjemném příběhu středního věku! 80%(6.1.2015)

Asi nejslabší kousek od Nancy Meyers (zatím jsem neviděl jen The Holiday), ale i Nějak se to komplikuje, které je na ČSFD v modré barvě mě bavilo více. Jack a Diane jsou dohromady super, tak jak jsem očekával. A ani nevím, čím to bylo, možná fakt tím nejočekávanějším příběhem, který mě moc nebavil už po první hodině. Stopáž je fakt zabiják, což má Nancy tak u všech filmů, ale tenhle má poměrně nudný námět, asi nejnudnější a špatně je tu vše už od začátku. Nevím, nepřijde mi moc vtipné, že staroch chodí s mladou holku, některé situace ano, ale tím to hasne.(18.9.2015)

Trochu nudná geronto-romantická komédia, miestami okorenená niekoľkými vydarenými vtipmi, ale ako celok je to dosť o ničom a poteší to skôr tých skôr narodených.(23.10.2006)

• Krustyburg

Studuje gender... A mně se zdála jakási divná!(16.9.2008)

romantika naentou. happy end, ze vic happy uz byt ani nemohl.(24.6.2010)

Prostě oddechovka. Film, jaký si dobrovolně nepustím, ale jakmile běží v televizi, rád se podívám. A to hlavně na Jacka Nicholsona. On může hrát cokoliv a ikdyby to byl film o ničem, bude mě s ním bavit. Takových herců je už dnes velmi málo, on hraje celým tělem, nejen pusou.(25.7.2010)

Až na odbytej konec jsem se vskutku dobře bavil. Na Jacka Nicholsona je radost se koukat.(10.2.2012)

Naprosto výborná romantická komedie s naprosto hvězdným obsazením. Hrozně moc mě bavil styl jakým to bylo podané. Jack Nicholson jak kdyby byl zrozen pro filmy o bláznech a o stárnutí.(27.8.2012)

Za nějakých deset let zřejmě přidám i tu pátou hvězdičku...(24.4.2013)

Jestli jste viděli předešlý film Nancy Meyersové (Po čem ženy touží), máte celkem slušný obrázek, jak asi Lepší pozdě, nežli později vypadá. Nenáročně plynoucí, umírněně vtipná i romantická (i když romantiky je tentokrát o trochu víc...), decentně skupinově směřující a především velmi odpočinkově podaná podívaná, která je ideální na poklidné večery po hektickém pracovním dni. Herci jsou více než dobří, scénář však standardní (i když co do žánru je trošičku svěžím závanem mezi všemi těmi teen-rádoby romantickými komediemi) a určitě by neuškodilo dát více kreativního prostoru střihači (120 minut je přeci jen trochu moc...). Až na Nicholsona čistý žánrový průměr.(8.3.2004)

Tak takovýhle Jack Nicholson je k zežrání a Diane Keatonová je taky super. Scéna kdy začíná psát a brečí a brečí a brečí. . . . . Celou dobu je to romantická komedie, ale se spoustou nových situací, které jsem ještě nikdy neviděl. Opravdu nádherná podívaná pro všechny. Ovšem za ten úplně zbytečný konec dávám hvězdu dolů.(10.4.2005)

Výborný film který umí rozesmát i dojmout. Ikdyž ten konec byl takový až moc "happy", ale k čertu s tím - 4,5 hvězdičky.(24.5.2007)

Sice poněkud zbytečně natahovaný film, ale na Jacka Nicholsona se dá dívat stále. Tím myslím na jeho herectví, čímž se nechci nikterak dotknout Diane Keaton. Tedy také jejího herectví, protože jinak jsem se na ni díval s trošku menší oblibou. Každopádně, myslím si, že oba tito herci si film užívali a proto je i výsledek tak dobrý. Trošku se divím těm vztahovým rošádám, ale to by poté neměl film zápletku :-)(11.1.2012)

Moc hezky a prijemny film, skvele hlaskujici Jack Nicholson, krasna Diane Keaton a neuveritelne roztomily a sexy ( doplnte si este tak dva radky superlativ ;-) ) Keanu Reeves. Dej je zpocatku dost svizny a hodne vtipny, ke konci sklouzava do typicke lovestory se vsim vsudy.(19.3.2004)

Výborní herci ve vydařené komedii pro seniory(bez urážky 8D).(5.3.2005)

Nicholson jako stárnoucí mladík, Keaton jako osaměla spisovatelka a Reeves jako úspěšný doktor byla trefa do černého a jiné herecké obsazení než toto by asi filmu hodně ublížilo. Diane byla naprosto úchvatná a minimálně tu nominaci na Oskara si určitě zasloužila. Film samotný nejspíš nic neřekne mladé generaci a hlavní kouzlo tohoto filmu ocení nejspíš až generace minimálně středního věku, ale vyjímky potvrzují pravidlo a já musím uznat, že mě film dostal a to i přes to, že tento žánr nemám vůbec rád. Velice zábavné a komické situace, perfektně zahrané i tak se dá definovat tento opravdu povedený film. Škoda jen, že má oblíbená herečka Frances McDormand si zde střihla pouze "vedlejšák" , ten ji totiž vyloženě nesedí a jak já říkám ona je prototyp herečky zrozené pouze pro hlavní role!(22.4.2005)

Tohle se mi dostalo pod kůži prakticky okamžitě. Jack tak jak ho milujeme. Diane Keaton - ano je ji o asi padesát let víc, ale - je prostě ÚŽASNÁ ve všech směrech. Roštěnkoidní Amanda Peet a přicmrndávající Reeves a McDormandová (né tady ji kupodivu nějak nemusím) tu hrají druhé housle. Tenhle film je roztomilý, vtipný a sledovat ho je prostě absolutní filmový oraz. Nemám moc oblíbených komedií mimo Kevina Smithe, Carreyho a partu kolem Frat packu, ale pár z těch s Diane Keaton si odpustit nedokážu, i kdybych tu měl odevzdat login :-D(20.6.2008)

• skretik

úplne súhlasím s golfistom... až na t, že ten koniec ma príšerne sklamal... v podstate bol veľmi smutný... A tak som sa v poslednej 1/2 hod. bála, že to tak skončí...(20.10.2008)

Jack to prostě se ženskýma umí, a to jak na filmovém plátně, tak v reálném životě. Velice příjemný film a poctivé čtyři hvězdičky.(28.7.2009)

Když si hrají Nicholson a Keaton v podstatě pro radost, k tomu jim dopomáhej A. Peet a K. Reeves nemůže z toho vyjít podprůměrná komedie, jistě nedosahuje Lepší už to nebude ale je přesto je skvělá.(1.9.2010)

• AsylumFan

Tak tedy, tohle bylo opravdu dost slabý. Asi nejhorší film s Nicholsonem, co jsem viděl. S odřenýma ušima 20 %.(19.10.2012)

moje hodnocení = 6 z 10.(18.5.2015)

Jack Nicholson je Jack Nicholson(24.1.2006)

Jack Nicholson je môj obľúbený herec. To bol aj dôvod , že som si tento film nahral. Po filme Lepšie to už nebude, ale to bolo dosť sklamanie, ale dúfam, že lepšie to ešte niekedy bude. 50%.(22.10.2006)

Civilní komedie, ve které Keanu Reeves bojuje s Jackem Nicholsonem o přízeň postarší dámy Diany Keatonové. Upřímně jejich snažení nechápu, neboť její postava není příliš sympatická, hlavní ovšem je, že snímek příjemně odsýpá.(19.1.2007)

Láska kvete těm šťastnějším i v domově důchodců.(15.3.2009)

velmi prijemny, distinguovany ,,chick-flick,, postaveny na genialnej chemii keaton-nicholson. klišé samozrejmosťou, ale v tomto prípade odpustené.(25.7.2010)

Jak už tady několikrát zaznělo, první polovina filmu velmi dobrá, bohužel druhá polovina už taková nebyla. Zbytečně dlouhá stopáž, v celém filmu se některé scény téměř opakují a na někoho to může zapůsobit nudně. Dvojice Jack Nicholson a Diane Keaton je famózní. Místy to vypadá jako by svoje role ani nehráli, jako by to tak ve skutečnosti mělo být. Role starého mládence, který má jistý charakter se k Jacku Nicholsonovi hodí, je mu šitá na míru. Naopak Keanu Reeves mi ve filmu moc neseděl. Raději bych ho viděl v akčních filmech. Jinak pohodová romantická komedie na večery při svíčkách.(31.12.2013)

Nicholson je muž tisícich tvárí a tu už druhýkrát ašpiruje na najromantickejšieho hrdinu amerických filmov. Romantický ale celkom svojským spôsobom a svojská je tu aj posteľová scena, kde najdôležitejším číslom je 120 na 80. Hoci na filme poznať jeho nekonečnú dĺžku, tak okrem plačlivej pasáže je všetko v poriadku, zábava nekončí až do titulkov. Neváham nad silnými štyrmi hviezdami, a váham, či už nestarnem, že sa mi páčia pribehy takejto zrelej lásky. –––– To je váš otec? Ne? Tak dědeček? –––– Proč vy, ženské, chcete mít všechno anebo nic?(14.9.2015)

• Theraphosa

Je to asi tím,že tento film je pro trochu jiné věkové kategorie,než ve které se právě nacházím,jinak si onen "humor" nedovedu vysvětlit:o)(22.4.2006)

• Heraldika

Milé dámy, položím vám hypotetickou otázku. Představte si, že jste rozvedená žena po padesátce, vypadáte výborně a po letech bez chlapa se vám najednou začnou dvořit dva muži. Jedním z nich je vypelichaný seladon po infarktu, který neumí žít v páru a druhým krásný, citlivý doktor, který vás naprosto zbožňuje a vůbec mu nevadí, že je o 20 let mladší. Tak tedy, kterého z těch dvou si vyberete? Správně, Jacka Nicholsona jako Diane Keaton asi NE! Vyberete si pochopitelně Keanu Reevese. Jak jste již pochopily, tento film je ze života :-) :-) haha. Takže začátek filmu je vtipný. Ovšem druhá polovina se už nesnesitelně vleče, i když je nad slunce jasné, kterýmže směrem se šnečím tempem ubírá.(23.10.2006)

Zadek Jacka Nicholsona? Já říkám ANO! :) Je skvělé, že se tento herec protentokrát skutečně odvázal a ukázal, že svůj věk si uvědomuje a zatím s ním zvládá existovat. A Diane Keaton? Taky byste si chtěli v bezmála sedmdesáti nabalit takovou kočku, že? A.Peet ovšem umí lépe, stejně jako K. Reeves, který své herectví omezil jen na rozkošná psí očička. Závěr mohl být lepší, ale na oddychovou komedii to svou úrovní pořád ještě stačí.(20.5.2007)

Krásný a nakonec i milý příběh o lásce starších lidí, kteří svůj život ještě nezahazují a hodlají si ho ještě užít, což je mi velice sympatické a hlavní představitelé své postavy zahrály výtečně a měl jsem z nich radost.(21.11.2008)

Vyborna komedia o jednom blaznovom suknickarovi a zene pesimistke. To ze protiklady sa pritahuju nam bolo dokazane v tomto filme. Prva polovica filmu bola fakt zabavna ale ta druha uz tak nie preto nedavam plny pocet. Ale aj tak uznavam ze toto je komedia presne podla mojho gusta. Proste taka inteligentna zabava.(16.6.2009)

Moc příjemná oddechovka s humornou nadsázkou. Láska kvete v každém věku a chování zamilovaného se dá skvěle vyčíst. Člověk ani neví, co jeho tělo a duše vysílá:-) Diane Keaton překvapila, Jack Nicholson mě odradil. Nemá v sobě špetku přitažlivosti. Jeho zenit je už dávno za ním.(29.9.2009)

''I have never lied to you, I have always told you some version of the truth.''(29.1.2010)

Průměrná komedie na kterou hned zaomenete.(28.7.2010)

Milá komedie o stárnoucích lidech, kteří si k sobě našli cestu přes mladší partnery. Jack Nicholson je výborný, ten snad dovede zahrát cokoli, i když není z čeho vařit. A před Diane Keaton smekám, svléknout se před kamerou v jejím věku chce kus odvahy.(3.1.2015)

Pre zmenu teraz trochu v hodnotení pridám, lebo na čistých 80 % to nie je. Nicholson aj Keaton sú k "zožraniu" a obom im to celkom sekne najmä v prvej polovici. Potom ako keby sa scénarista stratil a aj keď je to ešte stále pozerateľné, zjavne film stráca na šmrncovnosti. Keatonka nepochopiteľne vreští, z Nicholson je až prehnaná karikatúra seba samého a potom tá sentimentalita (alebo už senilita ??). Tu platí to príslovečné, že niekedy je menej viac. Inak ale stále aj napriek možno trochu pridlhej stopáži nadpriemer žánru.(19.11.2006)

Celý film prakticky stojí jen na výkonech dvou hlavních představytelů. Ovšem to bohatě stačí.(26.4.2007)

Kleopatra mi vzala slova z úst, takže mohu jen napsat, že s ní plně souhlasím.(2.6.2007)

Báječná romantická komedie se skvělými herci v hlavních rolích, kteří se báječně doplňují ( i když J. Nicholsona bych někdy zabil být na místě D. Keaton) a příběh filmu nádherně plyne. Moc příjemná záležitost.(10.6.2010)

Dobrý námět, ideální pro Jacka Nicholsona i Diane Keaton s prvotřídním zbylým obsazením. A výsledek? Spíše sklamání, krotké, né moc vtipné, či dramatické a hrozně moc dlouhé. Škoda promarněné příležitosti.(20.7.2010)

Tento film jsem viděl (aspon z části) již tolikrát, že už by si člověk řekl, že ho to snad už začne nudit. Nicméně není tomu tak. Pominu-li pár slabších okamžiků a dialogů, jedná se opravdu o takový malý klenot mezi romantickými komediemi, nicméně víc než dobrý scénár za to může skvělé herecké obsazení - Nicholson a Keaton prostě válí, ostatně jako skoro vždy.(26.7.2010)

• Shakeus

Film plný trapného šaškovaní a nesmyslného žvástání. Asi chápu o jaký druh filmu mělo jít, ale podle mě Nicholson a D. Keaton svoje role nezvládli a byli vyloženě nevtipní.(13.8.2010)

Jsem jediná, kdo si myslí, že Diane Keaton je mnohem hezčí než kdejaká Megan Fox? A v tomhle filmu hraje upjatou, ale přesto celkem potrhlou ženskou fakt skvěle. Když se k ní ještě přidá Nicholson, z průměrné komedie se stává nadprůměrná. Keanu Reeves ve vedlejší roli - radost pro oko.(21.8.2011)

Příjemná záležitost s Diane Keaton a Jackem Nicholsonem, který neztrácí nic ze svého s exapealu. Na jedno pokoukání se budete určitě dobře bavit a rozjímat o sobě.(29.6.2012)

Fajn oddychovka. Výkony herecké netřeba popisovat, každý to viděl. Žádná moudra jsem si z tohoto filmu neodnesl a je možné, že na něj brzo zapomenu. Adekvátní tři hvězdy..(7.11.2013)

Přesně takhle má vypadat romantický film. Přímočarý, s vynikající hudbou, sympatickými herci a inteligentními dialogy. Humoru tu najdeme poskrovnu, ale vůbec to nevadí. Vtipné situace přijdou jednou za čas, ale vždycky stojí za to (Harryho "výlety" do nemocnice, hysterická Erica). U srdce pak zahřeje odkaz na Casablancu ("We'll always have Paris.") i spousta odkazů na filmy Woodyho Allena. Kdybych nevěděl, že film režírovala Nancy Meyers, myslel bych, že to je skutečně Woodyho práce. Zkrátka skvělá podívaná, kde se těším, až film uvidím znovu.(9.12.2014)

Prijemny film, kteremu ovsem druha pulka ponekud podarazi nohy a kazi celkovy dojem.Prvni pulka filmu me opravdu zaujala, bavil sem se a rikal jsem si, ze jestli film udrzi takovouhle kvalitu, tak to bude opravdu dobra podivana, ovsem zaver me ponekud zkazil dojem, ale i tak je tohle takovy odpocinkovy film ktery neurazi a nenudi.Jack Nicholson a Diane Keaton podavaji zcela podle ocakavani vyborny herecky vykon a na jejich spolecne sceny je radost se divat.Priznavam, ze na scenu, ve ktere se miluji dva seniori jsem se opravdu moc netesil, ale fakt ze i sem dokazali tvurci protlacit cast onoho prijemneho humoru me potesil a scena nakonec vubec neni spatna.Celkove bych tomuhle filmu dal takovych 75%.(8.1.2006)

Příjemná změna. Konečně romance o stárnoucích lidičkách. Rozjezd výborný, ale ten konec mě dost zklamal. Škoda, mohla to být podobná bomba jako Lepší už to nebude.(18.1.2006)

Vtipná romantická komedie o tom, že láska kvete v každém věku. Spojení Jack Nicholson a Diane Keaton prostě nemá chybu. První polovina filmu byl sice svižnější, ale i tak to je vynikající komedie.(30.6.2009)

Příjemná, prosluněná, předvídatelná a poněkud ubrečená komedie na sobotní odpoledne. Nic víc, nic míň.(1.2.2014)

A zase tu máme nový film s Jackem Nicholsonem a Jack je opět ve skvělé formě. Role muže, který "balí" mladé a krásné slečny, je mu šitá přímo na míru. Tak si asi představuji, že se pan Herec chová v soukromí. Bouřlivák, který si nepřipouští, že by mohl šlápnou vedle... Když však pozná matku své vyvolené, je ztracen. Nejprve se nesnáší, pak nenávidí, ale nakonec je to bouřivý milostný vztah. A aby nebyl, když se zde střetnou herci tak neuvěřitelně mistrní: již zmiňovaný Nicholson a Diane Keaton. Mezi nimi to opravdu jiskří a mají co hrát! I když lze filmu vytknout nepříliš povedený a zdlouhavý konec a jen letmo načrtnuté charaktery vedlejších rolí, nelze filmu nic vytknout. Je to komedie pro starší generaci, avšak narozdíl od dnešních romantických komedií je tento film zábavný, a proto stojí za shlédnutí! Tak se hezky bavte!(27.5.2004)

Skvelá romantická komédia s nestarnúcim Jackom a Diane o tom, ako aj "starého psa možno naučiť novým kúskom".(3.6.2004)

Zábava to bola skvelá, ale chcem vidieť babu, ktorá dá prednosť NIcholsonovi pred Reevesom.:)(15.6.2004)

Škoda-řekl bych, že trochu promarněná šance. Po vynikajícím začátku se bohužel film změní v romantickou pohádku a ztratí svůj břitký vtip. Přesto nadprůměr!(25.3.2005)

Pohodový a oddychový slaďáčik. Diane Keaton vo výbornej forme. Nicholson, štandart.(16.9.2008)

• Se7enteen

Dost předvídatelný děj. Jen nechápu, jak snadno se matka s dcerou mohou domluvit o výměně partnera ve stylu ještě jsem s ním nespala, tak si ho vem ty. Právě v tomto momentu mohla být komedie podstatně lépe zpracována. Ještěže to Nicholson svými grimasami oživuje. 3/10(17.9.2008)

Velmi příjemné překvapení. Tak skvěle, citlivě a výstižně natočený snímek o něčem tak složitém a nehmotném, jako je láska se jen tak nevidí. Perfektní obraz toho jak dokáže být láska nevyzpytatelná, bez hranic, o tom jak dokáže člověka změnit, povznést i srazit, jak dokáže v člověku vyvolat radost do života, dokáže mu zablokovat mysl a vyvolat v něm spontánnost. To vše navíc okořeněno inteligentním (až na výjimky) humorem a hereckým koncertem Diane Keaton a Jacka Nicholsona. Kdyby tvůrci trošinku ubrali na stopáži a odpustili si některé podivné vložky (např. brekot či spíš rykot Diane mohl být o něco zkrácen) mohlo se jednat o film dokonalý.(29.9.2009)

Při sledování mě napadly některé podobně laděné Allenovy kousky a jak teď pročítám, nebyl jsem sám, filmy neváže dohromady jenom Diane Keaton. Propletenec vztahů, nadhled, humor. Jenom skvělé výkony film neudělají, ale Jack Nicholson a Diane Keaton jsou zde opravdu ale opravdu dobří.(1.9.2013)

Film me mile prekvapil skvelymi dialogy a hlaskami. Dej zpocatku nemel chybu, nasledovala scena za scenou, kdy jsem se bavila. Ten bohuzel postupne utrpel, vse se zacalo odehravat ve zbytecne moc scenach a casovych i prostorovych rovinach. Smich Keatonove mi postupne zacal lezt na nervy a scena s brekem byla sice super, ale ten zvuk... Presto ten vtip filmu nikdo neupre..."tu kytku mi date, az se mi omluvite..." :o) PS Reaves me docela mile prekvapil, Nicholsona netreba komentovat.(16.3.2004)

Jack Nicholson podává svůj obviklý skvělý herecký výkon. Ani ta Diane Keaton, ačkoli na svůj věk vypadá dost dobře, se mu nevyrovná. Ale bohužel celý film je jedno velké klišé, a to je škoda, protože některé vtipy (měření tlaku v posteli) jsou k popukání.(22.5.2005)

Lehká komedie, která má mnoho originálních hlášek a vtipných situací...Líbil se mi výkon Jacka Nicholsona v hlavní roli, i když na roli starého svůdníka mohli vybrat někoho mladšího:)))(23.10.2006)

• Pennyzka

Prostě se mi to nelíbilo.(20.8.2008)

Na americkou produkci je to nadprůměrné! Jack Nicholson roztomilý - jako už předtím v "Lepší už to nebude" ... NO A TO JE PRÁVĚ TO ALE! ...chvilkami jsem měla pocit, že se dívám na variaci filmu "Lepší už to nebude"!(17.9.2008)

4* a ani o chloupek míň. Takové komedie by se měli točit, namísto všech Boratů a Zohanů. Nicholson, který ve svém věku září v komediálních filmech byl nedostižný, na absolutně stejně špičkové úrovni byl výkon Diane Keaton, Keanu Reeves byl v roli citlivého doktora krásným bonbonkem. 85%(19.9.2008)

Nemozem sa ubranit zrovnavaniu s predoslym dielom, kde to slo o velmi pohodovu komedialne ladenu romancu. Tento krat sa ziadny zazrak nekonal i napriek tomu, ze pan Nicholson ziari na platne kedykolvek sa tam objavi. Samotny pribeh o starnucich ludoch uz tolko humornych situacii neponuka, ale extriery boli vybrane znamenite. Kto by nechcel starobu prezit v teplom prostredi na brehu mora? Na druhu stranu sa to podari iba malo vyvolenim. Pribeh ako taky nijak zvlast neoslovil. 50%(30.4.2009)

Jednoduchá a pohodová komedie o stárnutí, které bohužel v půlce začne docházet dech a ke konci už nemá vůbec žádnou sílu. Bohužel to nezachrání ani vynikající Jack Nicholson a Diane Keaton(16.6.2009)

Nejlepší herecký výkon Diane Keatnové, herecký koncert Jacka Nickolsna. Ti dva vytvořili tak dokonale kouzelný pár, tak to mezi nimi jiskřilo...Pěkná vtipná i dojemná komedie o příchodu stáří. Jen trošku natahovaný limonádový konec. Tak proto jen 3 a 3/4 hvězdičky. Po druhé už je to lepší...asi jsem měla romantičtější náladu, ale jasné 4 a půl:-) Jsou prostě úchvatní, scéna s měřením tlaku a ta s brýlemi, no prostě paráda. Diane mám moc ráda, ale tato role je zatím její nejlepší.(16.1.2005)

No nikdy bych neřekl, ale Diane Keaton ve mě, ve svých skoro šedesáti, dokázala probudit zvířecí chutě, což se jí jako pětadvacítce nepodařilo ani přibližně..(5.12.2006)

Nikdy bych nevěřila, že romantická komedie o sblížení dvou postarších lidí může být tak svěží a zábavná! Největší zásluhu na tom mají samozřejmě oba hlavní představitelé - Jack Nicholson je prostě klasik a Diane Keaton mimochodem vypadá na svůj věk opravdu víc než dobře! Scénář byl neuvěřitelně vtipný a u scény odehrávající se v divadle jsem se smála nahlas (což se mi u filmů zas až tak často nestává) - kostýmy tančících Harryů prostě neměly chybu:D(7.11.2008)

Romantická komédia ako sa patrí. Sledovať výkon Jacka Nicholsona v tomto filme bol pôžitok, takisto aj na svoj vek veľmi sympatickú Diane Keaton. Už len ich herecké výkony dávajú tomuto filmu správny a pozitívny náboj. K tomu ešte výborný scenár a pekný a pútavý príbeh. Jediné čo mi trošku vadilo bola dlhšia stopáž, ktorá spôsobila nevyváženosť príbehu. 75%(27.7.2010)

Moje nejmilejší komedie na světě. Jediný film, kde mi Keaton přijde úžasná, protože v jiných jí vůbec nemusím.(13.6.2012)

Tak jo... je to na 5 z 5ti jen proto že mám rád happyendy (i když je to kýč), mám rád Jacka Nicholsona v komediích, Jack má k sobě "paní herečku" Diane Keaton a fakt jsem se při této komedii bavil. Uznávám bez mučení že to "hledání cesty k sobě" bylo o dost zábavnější než poslední třetina filmu, přesto díky to mu romantickému konci (je to romantický film = musí mít romantický konec... jsem rád že si rozumíme) jsem spokojen :).(17.7.2012)

Než se spolu vychrápou, je to fajn zábava...pak to padne do velký romantiky.Navíc přepych okolo a desítky milenek hlavního hrdiny mi kazí dojem,abych to bral jako příběh ze skutečného života a ne jako pohádku pro starce.(2.1.2015)

Tak jsem asi naladen na vlnu 50ti letejch zen po prechodu, ale tohle je krom romantiky opravdu vyborna komedie. Skvele eroticke sceny, pekny holky, Nicholson je bravurni no a ma to happy end. Skvela zabava.(21.3.2006)

Není nad příjemnou romantickou komedii s výborným Jackem Nicholsonem a Diane Keaton pro zaplnění volného večera. Děj působil v první části celkem přirozeně, druhá část už byla jen odvar té části první, a snahou udržet nějaký ten děj pohromadě pomocí různých nesmyslností a rádoby vtipy. Samozřejmě taky, jak už to obvykle bývá, by zkrácení neuškodilo. (a ještě vyměnit Reevese...a bylo by to vše o.k. :) ) Tak 70% => ale přikláním se ke 4* za Jacka :)(21.10.2006)

Priemerné, ničím ma to neohromilo, párkrát som sa síce zasmial, ale toto ocenia asi najviac tí, u ktorých láska kvitne aj v pokročilejšom veku. Nicholson je ako inak vždy výborný. 6/10(26.4.2007)

• Judas

Diane Keaton jsem nikdy neměl moc rád a její kvalita se s věkem nezlepšuje. Není dokonce ani nijak krásná a sexy jak z ní celý film dělá. Film staví na výkonu ostatních třech představitelů Jack, Amanda, Keanu.(23.1.2008)

Úžasný film s Jackem Nicholsonem a Diane Keaton. O tom, jak zamilovat se může i permanentní sukničkář a to do ženy své generace, o tom, že láska kvete v každém věku, o smíchu, slzách, moudru... Výborná režie. Jeden z filmů, které člověk může vidět opakovaně a neomrzí jej.(29.6.2010)

Jo, já jsem se bavil. decentně namíchaná romantika, nicholsonova hraná(nebo nehraná?)slabost pro mladé dívky, dávka šovinismu, lehká dávka perverze podtržená jeho exhibicionismem a klaunskými ksichty. Zábavné a pěkné. Bez páté hvězdy za zdlouhavý konec, i když kdo ví jak by to dopadlo pokud by pouze vtipné nebo pouze romantické scény zkoncentrovali ne do dvou hodin, ale třeba do 90 minut?(26.7.2010)

• gombarix

- - - Diane Keaton tady sice nosí brýle jako ilustraci "dříve narozenosti", ale přesto je v nich ještě docela šmrncovní...(22.8.2011)

Omlouvám se všem dívkám a ženám s marcipánem v krevním řečišti, ale prostě nemám rád snímky, které jsou primárně založené pouze na laciné romantice. Jack a Diane byli sice skvělí, zpracování filmu taky, ale nic to nemění na faktu, že základem této gerontologické komedie, zahalené do oparu z čistokrevného hollywoodského romantického klišé, je láska z červené knihovny. Nechybí dokonce ani kazišuk v podobě Keanu Reevese, který je nutným klacíkem, jež musí na své cestě senilní Jack překonat, ale to by přece nebylo ono, kdyby všechno dobře nedopadlo. Originální je zde pouze věk hlavních protagonistů, ale ani to nezmírní otřepaný podklad, jako vystřižený z románů Jane Austinové.(29.7.2012)

• prezdivaka

Tak pitomý a nesmyslný název může vymyslet jen český distributor. I ten slovenský dává smysl. Film je chvílemi až tak kýčovitě lepkavý, že si říkáte, že je to snad jiný žánr. Bohužel je i předvídatelný a ta krize je hodně násilně naroubovaná, aby pak uboze směřovala k happy endu. Snad jen charisma a sympatie obou protagonistů zachraňují to, co chvílemi vypadá jako reklama na kloubní chrupavku či životní pojištění.(1.8.2017)

Príjemný mix komédie a romantiky s niektorými celkom nepredpokladateľnými scénami. Jack a Diane majú silnú charizmu a to drží celý film nad vodou. Na nedeľné popoludnie - prečo nie? 3,5*(9.1.2019)

Příjemný film pro páteční večer. Je chvilkově zapomenutelný, ale na místě se člověk baví skvěle. Výborná byla Diane Keaton. Lepší už to nebude.(20.3.2004)

Asi nelze nesouhlasit s tím co tu bylo už napsáno o druhé polovině filmu, kdy jsem opravdu litoval že výborný děj ztrácí tempo a najednou jakoby opravdu nebylo kudykam jít. Přesto si podle mého film díky první polovině 4 hvězdičky zaslouží, už jen pro skvělé herecké výkony Jacka Nicholsona a Diane Keatonové - které to tu moc slušelo a přesto že je mi teprve 37, říkal jsem si že v některých scénách je opravdu krásná a na rozdíl od recenze v Lidovkách jsem se Keanu Reevesovi (mimochodem v tomto filmu se mi jeho postava moc líbila) nedivil.(13.1.2005)

Film, který patří spíše k těm lepším, ale zase to není žádný trhák, který by se dostal do vašeho topu i když u některých může. Ve filmu je pár originálních vtipných scének u kterých se zasmějete. Co se týče romantiky tak se to bude líbit spíše těm, kterým nezáleží na rozdílu partnerského věku. Protože někomu může opravdu přijít dosti divné že 36 letý chlap se zakouká do dvacet let starší ženy a to v tom nejsou peníze!(22.10.2006)

Skvělý Jack Nicholson a Diane Keatonová. Na druhou stranu plytký námět, který se sice snažila scénáristka a režisérka v jedné osobě oživit, jak se dalo, ale výsledný dojem moc nezachránila. Neoriginální, nepříliš nápaditý a hlavně příšerně zdlouhavý děj. Nebýt výše zmíněných dvou Herců, nebylo by to o ničem.(22.10.2006)

• bolf!k

Chvílema sranda, chvílema nuda. Tý nudy ale bylo víc no. 50%(18.4.2009)

Musím uznat nadprůměrná komedie s vynikajícíma hercema. Výborný začátek u kterého jsem se báječně bavil, dobrý prostředek a pro mě bohužel slabší konec. Dávám 70%, po čase možná o hvězdu navíc:))(30.9.2009)

Romantiku moc nemusim a tohle neni snímek, který by zmenil muj názor. Nicholson jako vždy vynikající, tato role je jako delaná pro něj, to je ale bohužel vše co mě potěšilo.(26.7.2010)

No jde to, ale jsou i lepší komedie, to je asi všem jasný(7.9.2010)

Zabavilo. Ale smíchy sem na zem nepad. Místy je to i nudné. Spíš pro starší generace. Lákadlo - Jack Nicholson.(25.5.2011)

Jack Nicholson a Diane Keaton tvoří dobrou dvojku. Začátek filmu je sice lepší než konec, ale já jsem se u filmu bavila.(28.1.2012)

Dobrá odpočinková komedie - typická Nicholsnovina plus skvělá Diane Keaton.Neřešit a jen se tak trochu nechat vsáknout.....:-)(12.2.2012)

• PavelZava

Takže jsem cvok! To je asi jediné na co ještě prášky neberu! Nějak Jack N je jako vždycky ...(16.2.2014)

Je to tak na 3,5 hviezdičky. Je to vtipné, milé, so skvelými hercami, ale na mňa až príliš povrchné, ako všetky filmy, ktoré som zatiaľ od Nancy Meyers videla..(8.6.2014)

• Illioplius

Nespĺňam ani vekové a ani pohlavné požiadavky na cieľového diváka – inými slovami, nie som žena v strednom až pokročilom veku. Možno to je dôvod, prečo mi Something's Gotta Give pripadal tuctový a nudný. Zápletka je v zásade založená na kontraste medzi Harryho (Nicholson) vzťahmi, ktoré mal počas celého života a vzťahom s Ericou (Keatonová). Avšak z Harryho starého ja nevidíme skoro nič a nevieme o ňom skoro nič. Tento kontrast tým pádom vôbec nefunguje. Harryho prehodnotenie svojho dovtedajšieho života na konci filmu je ako vystrihnuté zo skutočne zlej romantickej komédie, ku ktorej Something's Gotta Give, žiaľ, nemá ďaleko.(8.8.2014)

Nancy Meyers to proste vie. Píše, režíruje a produkuje kvalitné vzťahovky. Aj táto sa jej náramne vydarila. Pomohol tomu i dobrý casting. Diane Keaton dokonca za túto rolu získala Zlatý Glóbus (a nomináciu na Oscara). A veru nebolo to len za scénu, v ktorej sa ocitla na okamih komplet nahá. :) Skvelo napísané, skvelo zahraté. Dobrá romantická komédia a Nancy Meyers je vskutku ženskou verziou Woodyho Allena.(28.1.2018)

"When something happens to you that hasn't happened before, don't you at least have to find out what it is?"(23.5.2018)

Přesto,že je film zbytečně dlouhý(stejná chyba jako u Po čem ženy touží)jsem se po celý film velice dobře bavil.Hlavně zásluhou hlavních postav,které jsou výborně napsalé a ještě líp zahrané.Tento film je pro mě příjemným překvapením.(29.3.2004)

Konečně zase jedna komedie pro starší. Přesto i mladší jeho poselství ocení i mladší a budou se skvěle bavit. Ani to přeslazení příliš nevadilo. Jinak Diane Keatonová po přechodu s "tryskajícími city" je úžasná :-)(31.3.2004)

Kvalitna praca na vyrobe filmu ako takeho, ale ako mna (20r.) ma oslovit love story dvoch dochodcov? Dalo sa to pozerat vdaka skvelym hereckym vykonom.(2.2.2005)

příjemná romantická komedie...i když nemám ráda Jacka NIcholsona, tady mi vůbec nevadil - spíš naopak :-) až jsem si říkala, že snad bude i fajn být jednou stará...a skutečně vtipný film, občas trochu ironicky až černě, což mu ale jen přidává, narozdíl od většiny hollywoodských romantických komedií pro teenagery. Tohle je film, který mi přišel vážně pro všechny - každý si tady může najít to svoje :)(21.2.2005)

Nechci bejt starej. (70%)(19.6.2006)

• markotter

Celkem obyčejná romantická komedie, ve které mi ještě chyběla gradace konfliktu hlavních postav, ať už na začátku, nebo po tom, co si Nicholson uvědomí, že Keaton miluje. Nebýt těch dvou v hlavních rolích, tak je to úplná bramboračka, ještě k tomu zbytečně natahovaná. A ještě k tomu ty ženský moralitky o tom, jak stařec na starý kolena prohlídne.......(22.10.2006)

Mám ráda Jacka Nicholsona, ale tolik jsem přála Diane Keaton toho Reevese, že mě ten konec vlastně zklamal. Ale jinak je to opravdu skvělý film, který jsem viděla už mockrát a tak si i na ten konec už začínám zvykat.(6.11.2006)

Americke romanticke komedie modernej doby, aspon takto.Herecky sice len na pol dychu, viac ani nebolo treba. Spokojny.(7.1.2008)

• haWranka

Film, u kterého nechápu tak vysoké hodnocení. Dobře - Jack N. a Diane K. jsou skvělí herci a Keanu Reeves je fešák. Ale jinak? Nic...(28.9.2009)

Výborná inteligentní komedie s koncertem J.Nicholsona a D.Keaton. Mladší herci vedle nich vypadli vskutku mdle, poněkud potměšile jsem si to vychutnal zejména u Keeanu Reeves, protože jsem nečekal že bude tak ve stínu. Zklamáním byl poněkud dle mě rozvláčný a nasládlý konec který mě zcela nekorespondoval z vyzněním většiny filmu. Přesto film stojí za shlédnutí a s přehledem poráží většinu novodobých amerických komedií.(29.9.2009)

Výborný film o starších lidech. Prostě zábava...(22.10.2009)

Celou dobu filmu jsem sám sebe chtěl přesvědčit, že to je dvojhvězdičkový film, ale těch pár dobrých scének to nakonec přece jen vytáhlo na tři. Ano, přiznám se, nejsem nijak zvlášť fandou romantických filmů.(3.5.2010)

Šlo by to v podstatě rozdělit do tří částí. První, komediální a patrně nejlepší je bohužel nejkratší. Má velice dobré tempo i dialogy a diváka hodně pobaví. Druhá, romanticko-komediální, která přelévá film do druhé poloviny udržuje stále slušné tempo, ke konci však začíná lehce zpomalovat aby předala štafetu části třetí, o které jsem si myslel, že bude nejkratší ale ona byla paradoxně (a naneštěstí) nejdelší nebo tak na mě alespoň působila. Jack hraje skvěle a Diane také není špatná a film má hlavně v první polovině spoustu světlých momentů a v podstatě je to celkově velice povedený celek, pak z něj ale najednou začne vyprchat šťáva, objevují se scény jako měření tlaku v posteli a podobné a to u mě dost ubírá na hodnocení. Modlil sem se ať už je konec aby se to dále nezhoršovalo a byl sem rád když se konečně dostavil. Je to mezi 3* a 4* ale pro tentokrát asi spíše uberu.(26.7.2010)

Bolo tu veľa zábavných miest, či už chvíle po infarkte Nicholsona a jeho liečenia v dome ženy, ktorá mu svojou povahou neskutočne liezla na nervy a naopak, až po ich vzájomné zbližovanie. No tých posledných 45 minút bolo načo? Úplne zbytočné naťahovanie diváka, ktorému je aj tak jasné, ako to dopadne. A čuduj sa svete, že to tak i dopadlo. Zbytočnú rozťahanosť filmu nespasia ani výkony hlavných predstaviteľov a pár dobrých vtipov. 60%(27.7.2010)

No, dobrý. Ale mě tyhle romantické komedie fakt neberou. Jacka i Diane si radši vychutnám v jiných filmech.(5.8.2010)

Jedna z nejlepších komedií, aniž bych byla blízko věku hlavních postav...Dýchání z úst do úst za melodie Marvina Gaye(Keaton: "You fu@cking guy!"), Nicholsonův zadek v andělíčku, 5ti minutová hysterická plačící scéna Diane Keaton, která musela většině dam cosi připomenout:), skvělé vedlejší role, především Frances McDormand. Keanu jako třešínka na dortu...(2.4.2011)

Taková teenagerská komedie pro starší a pokročilé s Keatonovou a Nicholsonem ve skvělé formě. Ale stejně jako s věkem ubývají síly, dochází v druhé polovině dech i této jinak příjemné komedii...(23.9.2013)

Jack Nicholson je z té bohaté elitní líhně americké historie jeden z nejlepších herců všech dob a zde to jen potvrdil. Tolika prostoru ve filmu mu rozhodně svědčí. Diane Keaton mu parádně sekundovala. Roli Keana Reevese mohl ztvárnit opravdu kdokoliv jinej, protože na celkovým dojmu z filmu, by se stejně nic nezměnilo. Bylo to o dvou hlavních hercích a v takovým vedlejšáku ho byla docela škoda. Příběh dvou osamělých důchodců, kteří v sobě našli zalíbení a nový životní náboj? Ano proč ne. Příjemná romantická komedie, která rozhodně neurazí a na víkendovou televizní pohodu jak dělaná--->80% dávám hlavně za výkony hlavních herců, protože jinak je to jen další klišovitá romantická krávovina, která by se v podání béčkových herců utopila na dně řeky!(1.2.2014)

Oba hlavní protagonisty mám moc ráda a dočkala jsem se i Reevese, jenž je mi konečně tak nějak sympatický.... I přesto.... co bylo ze začátku velice slušne rozehráno, po zdařile zpodobněném seniorském sexu bohužel potopily ony potoky Eričiných slz, hysterie a vynucený povinný happy end.(3.2.2014)

Velice duševní film, úplně se mi u toho kouřilo z hlavy...(3.1.2015)

Jednoduchá a předvídatelná komedie,avšak s mým oblíbencem v hlavní roli. Obzvláště první dvě třetiny filmu jsou velmi zábavné,ale skvělá herecká dvojka Keaton-Nicholson udrží vysoký standard filmu až do konce a to hlavně svou velikostí a charismatem. Bojím se dnů,kdy se nebudu moci těšit na další filmy s ďábelským Jackem. 70%(3.1.2015)

Jack Nicholson je prostě klasik. A vůbec nevadí, že jde o snímek místy skoro až gerontofilní. Jack si zkrátka hraje zase sám sebe, jakkoli trajektorie jeho hrdiny je dána a Hollywood musí dostát řádným koncům... Zvláště zvyšující se míra falešných infarktů mě pobavila. Možná jen Keanu Reeves je zde zvláštně obsazen, a to zejména z hlediska věku. Ale proti gustu...(11.1.2015)

Ano, má to něco z otřepanosti hollywoodské produkce, ano, jsou tam některé více či méně trapné chvilky, ale i tak s radostí dávám 4*, J. Nicholson a D. Keaton se tu vcelku vyřádili, K. Reeves a A. Peet jim vcelku zdatně sekundovali a já jsem se ty dvě hodiny nenudil. I když pravdou je, že by tomu asi prospělo lehké krácení o deset, patnáct minut.(29.9.2015)

Romantika z nejromantičtějších. Zde však doprovázená vynikajícími výkony Jacka Nicholsona a Diane Keatonové. A člověk se i dobře baví...(11.10.2015)

Diane Keaton mám moc ráda. Ona i Nicholson hrají výborně. Má to řadu nápadů k nezaplacení. Téma nespravedlnosti v možnosti najít štěstí pro muže a ženy ve středním věku je silné. Přesto za 3 hvězdy.(22.8.2006)

Po shlédnutí tohoto filmu jsem rozhodně zklamaný nebyl, spíše naopak. Popsal bych ho : Romantika pozdějšího věku. Je vidět že Jask Nicholson umí zaválet i na stará kolena.(4.1.2008)

Nevím proč, ale až tak moc mě tento film neoslovil a ani mě nenadchnul..Na tohle jsem ještě asi moc mladej :-)(3.2.2009)

Příjemný film pro pár zasmání a tak nějak vůbec dobrou náladu. Konec bohužel musel mít klasickou americkou zápletku, která ho drobet pokazila. Ale celkový dojem pozitivní - lepší tři, na čtyři už to asi nemá.(6.5.2009)

Film dvou rozdílných tváří (čti polovin). Zatímco první po kratičkém úvodu ukáže pohodu, vlídnost a humor, od doby, kdy se Harry odstěhuje zpět k sobě, ona druhá tvář začíná ukazovat nudu, šeď a slevení z tempa. U takovýchto kousků dopředu víte, jak to dopadne, a proto jsou důležitější právě scénář, hudba nebo herectví všech zúčastněných. O Reevesovi se nebudu vyjadřovat ani teď, předvádí svůj standardní výkon plný toporné zkamenělosti svého ksichtu, ale Nicholson i Keaton "si to dávají". Holt mi ta fáze opětovného hledání se přišla moc málo filosofická, na to, jakou dobu z filmu jí bylo věnováno. Škoda... mohlo být lépe. Nancy Meyers ukázala, že tento styl filmů - romantická komedie - jí sedí - jen tak dál. "Nikdy jsem ti nelhal. Vždycky jsem ti říkal určitou verzi pravdy." :-)(4.5.2010)

Pan Nicholson je..., já ho prostě miluju!!!! V dabingu mistra Švehlíka(měl jsem tu čest ho vychválit přímo do očí) jsou tyhle filmy skvělá a ůžasná pohoda:-)))) A jak píše Cival, Diane Keaton to jenom podtrhuje.(25.7.2010)

Příjemná romantická komedie se skvělými Jackem Nicholsonem a Diane Keaton! Výborné obsazení, skvělý scénář, ale trochu slabší druhá polovina filmu si vysloužily čtyři hvězdičky.(16.8.2010)

Tom a Jerry(17.3.2011)

Herecký koncert Jacka Nicholsona (tradičně) a Diane Keaton!!!Vím,všechno už tu bylo.Scénář průhledný,jak sklo.I očekávaný konec se dostavil.Přesto dávám za 5*,protože dívat se na ty dvě hlavní postavy bylo zážitkem!Navíc je vše okořeněno jiskřivým humorem.Víc není třeba nic dodávat.Jen bych se ještě zmínil o dabingu.Že k Nicholsonovi patř Alois Švehlík,je jasné to funguje vždy,ale Hana Maciuchová dabující Ericu byla vynikající.Po delší době fakt dabing,jak má být!!!(17.4.2011)

Tři hvězdičky, víc z toho nevypotím, i kdybych chtěla. Nevím, jestli je to tím, že jsem příliž mladá, nebo co, místy jsem si ale klepala na čelo. první polovina byla bezva, bylo to vtipné, zábavné, milé a mě zajímalo, co bude dál. Za půlkou už to bylo horší, bylo to utahané a předvídatelné. Hysteráku Diane Keaton jsem se sice zasmála, ale tím už asi veškerá sranda skončila. A konec byl happyend jak vyšitý, kdyby byl aspoň dojemný.(21.6.2012)

romantická komedie, která zůstane nepřekonaná(12.10.2012)

Nicholson a Keaton předvádí skvělé herecké výkony. Meyers opět dokazuje, že tento žánr má opravdu v malíčku. 90%(18.5.2014)

Nicholson nikdy nezklame a když se k němu přidá zdatná sekundantka v podobě vynikající Diane Keaton, tak to nemůže skončit špatně..Dobře jsem se pobavil a nebylo to ani tak předvídatelné, jak to u těhle filmů bývá ...(15.9.2015)

• Alfie

Pro ti lidem nad padesát nic nemám a Jack Nicholson je bůh , ale přišlo mi to nudné a bez jiskry.(5.1.2006)

Už dlouho jsem se u romantické skutečně komedie tak nenachechtal. Milostná scéna s měřením tlaku mě fakt dostala. A modní přehlídka a lá andělíček byla taky parádní. Jack Nicholson je prostě sqělý herec, v jehož podání žádná role nemůže být špatná.(10.11.2006)

Dodám k hodnocení jen jednu věc- opravdu moc dlouhý. Přehnaně... Myslel jsem, že to nikdy neskončí(14.1.2007)

Hm, asi jsem ještě nedospěl do stádia, kdy bych dokázal ocenit filmy podobného typu. Mé hodnocení by bylo nižší nebýt Jacka.(5.4.2008)

Keaton a Nicholson, co k tomu dodat, Diane v životní formě, Nicholson vynikající morous jako vždycky...(4.8.2009)

Bezva komedie, u které může člověk vypustit a zasmát se. Miluju scénu, kdy je Diane nešťastná, píše svůj životní příběh, brečí tak nepřirozeně, až je to úžasné. A hlavně pánové i Jackovi došlo, že v náručí ženy, která je vyzrálá a v jeho věku, je lépe, než v náručí mladé, dlouhonohé krasavice, tak stojí za zamyšlení....(4.8.2010)

Tak na tento film se vždycky ráda podívám. Má to spád, šmrnc a tak akorát romantiky. Kvůli tomuto filmu jsem si dokonce i myslela, že mám ráda Diane Keaton (ale po filmech jako Vdáš se a basta!, jsem to hned vzala zpátky) a u Jacka není nad čím váhat. Je tedy pravda, že proti němu nasadili těžkej kalibr - mlaďocha Reevese (a já tuze ráda románky s větším věkových rozdílem), ale ustál to a i konec je fajn. Pokud bych měla sáhnout po romantické komedii, dost možná by to byla právě tahle.(17.5.2012)

Nemecky nazov: Was das Herz begehrt(4.2.2013)

Slušné, ale ne tak jako třeba Lepší už to nebude (1997). 70%(1.1.2015)

Herca,akym je Jack Nicholson na svete nenajdete,je to vynimocny clovek a sledovat jeho herecke vykony je obdivuhodne,v tejto romantickej komedii opat nesklamal plus Diane Keaton,obaja boli zlati,jednoducho radost pozerat...:-)(7.10.2019)

Skvělá romantická komedie. Jack Nicholson je jako vždy perfektní a Diane Kaeton taky ukazuje, že hrát umí. Možná jen ten závěr je trochu na doraz, ale jinak mohu vřele doporučit.(13.10.2004)

Výborný začátek filmu se po hodině zvrhne v laciný romanťák, což je velká škoda. Ještě že se občas objeví J. Nicholson a udělá trochu vítr v té nudě (transporty do nemocnice).(8.8.2005)

nevim proste sem od toho cekal vic a nebo na to nemam vek... -rozhodne tim ale nechci rici ze bych se alespon v prvni puli nebavil!!(3.11.2006)

Ze začátku velmi vtipné a trefné (úžasný je monolog sestry hl. hrdinky - feministky, o rozdílných pohledech na stárnoucí nezadané muže čili "borce" a stárnoucí nezadané ženy "staré panny":-) Ke konci už se ale zábava vytrácí a nastupuje láskobolný patos. Zkrátit rozevlátý konec o půl hodiny by rozhodně neuškodilo.(3.5.2007)

Nicholsona mám rád hlavně v těchto rolích. Vtip na večerní podívanou u sklenky vína.(29.12.2007)

Mám rád Jacka Nicholsona, miluju jeho lišácký pohled. Jednoduchý příběh o jednom infarktu je vlastně na tomhle pohledu zalžený a není to na škodu. Diane má nepřekonatelný úsměv a překvapivě, právě tenhle úsměv perfektně doplňuje Nicholsonovo pozdvyhlé obočí není potom divu, žechemie takhle vzniklá funguje vpodstatě magicky. Moje padesátiletá matka, se kterou jsem na film koukal v některých pasážích plakala jako pominutá, skoro jsem si až říkal, jestli breková etuda, která je jedním ze šperků komedie, není pouze chytrým marketingovým tahem. Těžko říct, na matku zapůsobila, já jsem se bavil bez slz a to kráovsky. (Keaton je pořád zatracená kočka)(17.9.2008)

Trochu atypický rom.filmeček,ale možná tím je zajímavý...Navíc Nicholson mě moc bavil. Pekné tři hvězdy,pro milý a v první polovině i vtipný film...(18.3.2010)

Opět jedna z povedených komedií současnosti. Známé pravidlo, kde se objeví Jack Nicholson, tak to stojí za to, platí u tohoto filmu dvojnásob. Zábavný snímek stárnoucího muže, který nikdy nebyl s ženou nad 30 a pořád si jen užívá s mladými kráskami se změní do doby, kdy je se svou partnerkou na víkendové chatě a dostane infarkt. Zde se seznámí i s matkou své přítelkyně Dianou Keaten, která se o něj bude muset postarat při propuštění z nemocnice. Není z toho moc nadšená, k J. Nicholsonovi má ze začátku odpor, nicméně časem se tito dva sblíží a začne mezi nimi probíhat něco více než jen přátelství. Nechci prozrazovat zbytečně děj, i když tento film je staršího data. Nicméně zaručuji, že se u toho budete báječně bavit. Nevšední situace, které tito dva zažijí Vás dostanou na kolena a vy si jen budete užívat skvělé herecké výkony. Možná někdo může namítnout, že to asi není film pro teenagery, nicméně já se u toho dobře pobavil a snad ještě nepatřím do starého železa. Vzhledem k tomu, že Nicholsona mám rád a film je výborný, nezbývá mně nic jiného, než jej doporučit.(7.6.2010)

Jack jak jinak.......jak jinak. Okouzlující lump. Diane křehká, stydlivka. Film je opravdu hodně povedený, je k pokoukání, zasmání. Jen mi malinko vadila ta délka. Místy mám pocit mírné nudy a mít proutek, tak ho krapet popoženu jako husy na pastvě. Ale opravdu, kdo si chce psychicky odpočinout u skvělé podívané.....do toho. :-))(8.4.2011)

Největší předností filmu je dokonalá Diane Keaton, jejíž postupná přeměna seriózní, distinguované rozvedené spisovatelky přes nespoutanou milenku po nešťastně teenagersky zamilovanou ženu je velice realistická a velice vtipná. U série záběrů, kdy se pustila do psaní v naprosté hysterii ale i s vědomím "už vím, o čem píšu", jsem se královsky bavila. (Dost uživatelů tu tohle místo kritizovalo, ale jak můžete vědět, jak se chovají všechny ty navenek klidné ženy plné vnitřního zoufalství, když jsou v celém domě samy? Připomnělo mi to jisté chvíle z vlastního života;)) Nicholson, Peet, Reeves a McDormand předvedli také skvělé výkony. Dialogy byly vtipné a inteligentní, tempo příjemné. Do průměru mi to ale sráží to, že jednoduše nedokážu pochopit rozhodnutí hrdinky. Kdyby to byl mladý povrchní hezoun versus starý dobrý úžasný muž, neváhala bych ve prospěch druhého, ale zapomenout na večeři s okouzlujícím, inteligentním, obětavým a až dokonalým nápadníkem kvůli sobeckému sebestřednému muži? Pardon, ale to tedy ne...(14.9.2011)

Priznám sa, že som čakal niečo v štýle Tak dobre, ako sa len dá a istý čas som to aj dostával. Príjemná konverzačná romantika, počiatočné oťukávanie dvoch hereckých hviezd, zopár vtipných scén. Ale potom sa to celé začalo akosi komplikovať, zbytočne naťahovať a ja som sa nevedel dočkať konca. Ale za tú prvú tretinu filmu by som dal snáď aj plný počet...65%(27.1.2012)

Nebudu skoupá, tenhle film a lepší už to nebude je moje srdeční záležitost(16.1.2014)

Velmi příjemná romantika dokazující, že láska kvete v každém věku, zejména u Jacka. Nejlepší část filmu je první půlka, ve které probíhá hašteření Jacka a Diane, moc hezké a trefné. Druhá půlka je však trochu uspávací, tudíž musím jít na čtyři hvězdičky.(3.2.2014)

Spolupráca J. Nicholsona a D. Ketononovej je nadpriemerná! PS: Scény v nemocnici sú k nezaplateniu! Osobné hodnotenie: 81% (****) (27.11.2014)

• v3s

Koukat na tenhle film podruhý a ještě ne v úplně ideální náladě na tenhle žánr nebyl dobrej nápad. Nicméně mi došlo, jak alternativní je kategorie romantické komedie a že vyžaduje opravdu specifické publikum, stejně jako filmy o teplých kovbojích, co jedí puding. Na začátku jsem je zlehka protáčel oči, na konci už téměř zvracel duhu. Je to padlý na hlavu od začátku do konce, ale předpokládám, že horní 1 % má svoje výstřelky a třeba to tak v jeho kruzích opravdu takhle chodí.(24.1.2015)

Ako by povedala moja kamarátka z Moravy - no potěš koště. "Charming". Haha. Nudná akože komédia o tom, ako sa dvaja starší ľudia našli najprv náhodou a potom sa našli konečne znova. Hm, a našli sa skrze sex. How adorable!(20.3.2016)

Tak nevím. Jack Nicholson nechává ostatním jen málo místa, ale v této roli na svět nasraného protivy se mi na něj moc nechce dívat... Možná lepší vůbec než později:-)(12.6.2016)

Dobře sladěněj slaďák ;-) A pan Nicholson opět perlil...(7.12.2004)

Pěkné, příjemné, vtipné, byť ve druhé půlce krapet slabší až kýčovité. Bez Diane Keaton i Jacka Nicholsona by byl film snad poloviční, také Keanu Reeves zahrál dobře, měl nevýhodu v tom, že jeho rozsahem pochopitelně menší role neskýtala tolik prostoru a taky jeho postava nebyla tak plasticky napsána. Navíc, upřímně řečeno, těžko věřit, že se tak okmažitě zamiloval do sice charismatické, ale přece jen výrazně starší ženy. Nicméně, je to jen film a byl fakt roztomilej :-) P.S. jak dokázala Erica uvařit ta vajíčka, když nešel proud? Neříkejte mi, že až na pláž dosáhla plynofikace? :))(26.2.2005)

• LarryW

I jako milovník Nicholsona, filmu Lepší už to nebude musím být tvrdý, protože tenhle film mne strašne zklamal. Příšerné dialogy, bez jakéhokoliv humoru. Naprostoto neuvěřitelný vztah mezi Keanu Reavsem a jeho málem babičkou Diane Keaton. A ač se maskéři snažili tahle žena/herečka mne ničím neokouzlila, nechápu čím uhranula jinak panákovitého Keanu. Splácaný příběh z přímo nechutným koncem, který jsem fakt nebaštil. Jacka vůbec nevylíčili jako šviháka, kterej má jiskru, ale jako stárnoucího dědu bez chuti do života. Nicholson nemohl být vtipný, protože scénář mu to neumožňoval. Závěrečné scény kdy Jack přijede do Paříže a má okouzlit Diane a získat ji zpět, měli být vrcholem. Stali se však vrcholem zoufalství, mezi Diane a Jackem vůbec nebylo žádné pouto cítit, dialogy byly prázdné. Závěrečná očekávaná tečka filmu působila jako poslední přilepená neuvěřitelná scénka téhle nepodařené romance... Jacku, na stará kolena: LEPŠÍ NIC NEŽ TUHLE SLABOTU ale je fakt že lepší než lepší už to nebude už to nebude.(22.10.2006)

Mi by stačilo, kdyby se Nicholson celou dobu jen usmíval do kamery tím svojim šibalským obličejem se zvednutým obočím a mám na 2 hoďky vystaráno. Když se k tomu ještě přidá úžasná Diane Keaton... no nádhera.(19.8.2008)

Nancy Meyers je skvělá režisérka. Je to svižná komedie, akorát ten konec je zdlouhavější a předvídatelný, ale vždycky se na tenhle film ráda kouknu. Nemůžu se nezasmát nad Nicholsonem s infarktovou viagrou:-)(17.9.2008)

První polovina ****, druhá polovina **. Tak to zprůměrujeme, ne? Zbytečně natahované... ke konci jsem si říkal, ať se sakra už všichni vezmou nebo umřou, já chci jít spát!(26.7.2010)

Dobra a svizna komedia o tom, ze aj v zrelom veku sa da zazit pekny vstah...(10.8.2010)

Prečo by romantiky mali byť výsadou mladých ľudí s perfektnou kondičkou, perlovými zúbkami a pevými telami, presvedčivý dôkaz nám poskytuje tento kúsok, a to s výrazným prispením charizmatického Nicholsona, ktorý síce popri Reevesovi vyzerá ako Kraken pri Parisovi, ale jeho figúry sú úžasné, takže 85%.(27.10.2010)

Prvni polovina je bomba! Ustredni dvojice je perfektni a da se rici, ze na ni je postaveny cely film. Velmi prijemna oddychovka pro nedelni odpoledne:)(21.8.2011)

Tento snímek ocení spíše starší generace, ale herecké umění J. Nicholsona a D. Keatonové uzná každý... Tragikomický příběh ti dává naději, že až zestárneš, můžeš se těšit na kvalitní život, po všech stránkách... Můžeš doufat...(7.1.2012)

Skvělé herecké výkony a příjemná atmosféra po celou dobu. A že je to příliš dlouhé a rozvleklé? Kdyby to nebylo, tak by zas všichni nadávali, že je to příliš krátké a strohé :) Výborně jsem se bavila a scéně s nahým zadkem se nikdy nepřestanu smát :)(12.4.2012)

• unclejack

Taký nejaký divný pocit... Za prvé , neviem , čo je na tom k smiechu. Za druhé , film pôsobil tak nejak divne , akoby bol len zhodou okolností , reakcie členov domácnosti sa mi zdali dokonale neprirodzené. Za tretie , z hercov som si užil možno tak Keanu Reevesa , ale inak ma Diane Keaton , Amanda Peet , Frances McDormand a do značnej miery aj Jack Nicholson dosť sklamali. Nehrali zle , ale , s prepáčením , po polovici filmu som už mal dosť.(8.5.2012)

Přišlo mi to jako naprosto standardní romantická komedie, kterou o hvězdičku výš vytahuje jen herecky kvalitní ústřední dvojice.(14.10.2012)

Tak přeci jen není romantika jen pro mladé. Starší požitkář Jack Nicholson a úspěšná spisovatelka Diane Keaton, která však není příliš šťastná. Velmi mile podaná romantika s komediálními prvky , kde se objeví dokonce i Keanu (který se tam mimochodem vůbec nehodí). I když se mi film docela líbil, mé oblíbené žánrovky jsou ale úplně jinde.(10.7.2013)

moc jsem se bavil :)(28.11.2013)

Ano, je to americká romantická komedie, ale se skvělým obsazením a hereckými výkony, které ji posouvají o třídu výš. Na můj vkus zbytečně moc dlouhé vzhledem ke skromnému ději, ale přesto. Bavila jsem se - občas.(19.9.2014)

Velmi dobře jsem se bavil a výtky, že je scénář přitažený za vlasy jsou mi i po několika shlédnutí šuma fuk. Naopak považuju scénář za velmi povedený. Rychlý, jemný, inteligentní humor, který v záplavě humoru fekálního u jiných produkcí, má až očistný účinek. Všimli jste si třeba, že zde nepadlo ani jedno vulgární slovo? A pak je tu ještě jedinečný prostor pro herce. Situace, kdy se herec musí obejít bez partnera. Například korespondence přes notebook, reakce na zprávu z mobilu, čekání za dveřmi a jiné drobné detaily jsou pro herce téměř vždy velkým překladatelským oříškem. Tady to byly v podání obou protagagonistů malé herecké koncertíky. Film jako celek drží skvěle pohromadě, odsýpá a závěrečný "hepáč" je milý. Je to všechno trochu praštěný, ale tak to má být.Vždyť celý film je nadsázka na druhou už tím, že z něj hlavní hrdinka udělala divedelní hru. Takže vlastně nadsázka na třetí.(14.9.2015)

• Hawaj

Stará rašple jako okouzlující femme fatale, mladík jako gerontofil a vypelichanej strejda jako nezdolný playbol. To byl opravdu tristní pohled na tedle kasting, ketrý i přes svou hvězdnost naprosto nepasoval do sebe a potápěl celou skoro-komedii na dno. Základní požadavek abych aspoň trochu věril roli jednotivých postav už od začátku celou taškařici zabíjel. Naproti tomudle působí film Lepší už to nebude jako naprostý excelentní výbrus u kterého se pokaždé dojmu.(15.9.2015)

Skvělá chuťovka, která řekne sice nejvíc asi skupině v postproduktivním věku, ale vzhledem ke skvělému obsazení s Nicolsonem v čele a vtipnýmu příběhu s inteligentními dialogy si na ní určitě smlsnou i všechny ostatní dospělé generace. 82%.(25.4.2018)

• Gortyna

Shlédnuto v zájezdovém autobusu bez možnosti úniku.(12.7.2018)

Jack Nicholson nezklame ani v průměrném scénáři.(30.3.2020)

Pohodová kemedie na odreagování...občas je potřeba takových filmů, u kterých nemusíte myslet...(26.1.2005)

Jednoznačně jedna z nejlepších komedií poslední doby. Taková delikatesa.(26.10.2005)

Film, na kterej se da opravdu kouknout nekolikrat.......a Jack Nicholson jako playboy, to je fakt neco(24.11.2005)

Narozdíl od ostatním kolegů , já klidně dávám za pět.....a za dvacet let dám šest.....(4.3.2008)

nejsem zrovna na romanticky komedie ale tahle me moc bavilo ... dobre vybrany herecky obsazeni ...Diane Keaton sem si po tomto filmu velice oblibil ... hodne me bavil i Reeves a to jeho okouzleni prave do Diane ...neustaly vztahovy zvraty a stastny konec... paraaada(12.4.2008)

Sice tento žanr nemusim, ale musim uznat že pohled na nekompromisního J.Nicholsona byl zábavný a potěšilo i vidět K.Reevese v menší roli normálního člověka. Jediný co mi trošku kazilo koukání byl neustávající výraz úsměvu D.Keaton.(15.12.2009)

Ne zrovna moc povedená komedie, která mě moc nezaujala. Chybělo mi tu totiž mnohem více humorných situací a hlášek. Je pravda, že pár se jich tu našlo, ale na můj vkus jich bylo opravdu málo. Bohužel humor musel ustoupit romantice, což zrovna dvakrát nemusím. Dalším neduhem filmu byla jeho délka, takže se zde našlo dost nudných pasáží. No ale vydržel jsem se dívat až do konce.(29.7.2010)

Mayersova ma skvele filmy se skvelymi herci(15.9.2010)

Nancy Meyers tyhle filmy prostě umí točit. Je to milé, zábavné a vtipné. A Diane Keaton byla prostě dokonalá.(8.3.2011)

Bohužel musím souhlasit se všemi komentáři - kdyby film skončil po hodině, byl by prostě úžasný a 5* by dostal ihned, ale protože jsem věděl, že je přede mnou ještě druhá polovina, která byla výrazně slabší a zbytečně natahovaná, vzhledem k faktu, že každý znal konec dopředu, musím jednu hvězdu ubrat. Nicméně Nicholson a Keaton byli úžasní a rozhodně by jim za tyto role slušel pozlacený mužíček... 4*(18.3.2011)

Vubec to nebyla spatna romantika. Nicholson opet vynikajici. pekny scenar.Jen dopurucuji.(21.8.2011)

Tenhle film je prostě průměrný. Z průměrnosti jej dostávají pouze velmi dobré herecké výkony hlavních představitelů. Očekával jsem od tohoto snímku víc..(22.8.2011)

Opravdu výtečná komedie, pobaví, neurazí....bez citového vydírání a se šťastným koncem. Co víc si po těžkém dni přát?(31.10.2011)

Asi bych dala o hvězdičku víc, kdyby mě tam nerušila Diane Keaton, která dle mého příšerně přehrávala, nevím, asi to byl režijní záměr, ale mně to lezlo na nervy. A možná to víc ocením za pár let, zatím jsem ještě ve fázi, kdy bych si rozhodně vybrala Keanu Reevese, kterému to tady moc sluší.(27.4.2012)

• skrob

První půlka, možná 2/3 filmu jsou pohodové, herci dobře hrají a dialogy mají hlavu, patu a jiskru. Bohužel potom je potřeba film dovést do happy endu za každou cenu... ...takže doporučuju (obzvláště mužům) po 2/3 filmu to vypnout nebo odejít a zachovat si dojem slušné romantické komedie s otevřeným koncem.(10.9.2012)

První polovina filmu je vynikající, ve druhé děj značně ztrácí dynamiku a trochu nudí. Přesto se jedná o jednu z nejlepších romantických komedií, zejména díky skvělým hereckým výkonům ústřední dvojice Keaton - Nicholson.(10.11.2012)

Tento snímek není úplnou romantickou komedií, i když to má všechny své podstaty. Když do toho totiž dají vynikajícího Nicholsona a zářivou Keatonovou, kteří zvládají jak hráti komedie tak i dramata, někdy, zejména ve druhé polovině filmu, se dějí tu a tam věci nepředvídané a tragikomické. Jinak mě mrzí nevýraznost ostatních vedle těchto dvou populárních herců, zejména pak Amanda Peetová, která naprosto zářila v obou dvou dílech Můj soused zabiják, a přitom tady se má oblíbenkyně jen zbytečně moc usmívala a Nicholsona k jeho nastávající takřka "odvezla". Také se mě úplně nelíbila tak úplně konstrukce děje, v němž si k sobě Keatonová zbytečně moc brzy pustila k sobě Nicholsona ...Po té milostné scéně přestala ta omylná návštěva spjatá se spoustu komických scén, a začíná dlouze protahovaná část, kde jen hlavní hrdina vyčkává, až se k němu Diane vrátí, a jen na konci se odhodlá jet do Paříže. Přesto to byla příjemná (hlavně zpočátku i sršící vtipem) podívaná a hlavní herci odvedli své role opravdu výtečně. 57%(1.2.2014)

Jednou jsem to viděl ušlo to.(31.1.2016)

Nadprůměrná romantika, nadprůměrná komedie, dohromady to hezky klapalo. Občas se objevilo hluché místo, ale jinak to šlo. Bylo to takové lehké, žertovné, s nádechem šansonů, psaní scénářů. Jeden starý kocour (Jack Nicholson) si brousí zuby na mladou dvacítku, jenže dostane infarkt, musí se o něj starat její matka (Diane Keaton), s kterou se chtě nechtě musí poznávat. Shodou okolností se jeho ošetřující lékař (Keanu Reeves), mladý, pohledný, sexy, zakouká právě do oné matky. Hezký milostný trojúhelník. Roztomilé dialogy. Vtipné situace stárnoucích milenců. Občas jsem se od srdce zasmála. Hodně oddechové a pozitivní. Jen trochu nechápu, co kdo vidí na Nicholsonovi. Ani v mladším věku mi nepřišel nijak přitažlivý, přitom často hraje právě takové lvy salonů. Reevesovi to tady moc seklo, nikdy jsem si toho nevšimla, ale v scénách s Keaton jako by to mezi nimi opravdu jiskřilo, tak to bylo takové autentické. No a Diane Keaton si zaslouží velký metál. Ty úsměvy, pohledy, úžasný výkon.(31.1.2016)

Komedie, která Vás přinejmenším přinutí se usmát. Přinejmenším! Z počátečního špatného dojmu se po zhruba půl hodině vyklubal velice příjemný film, který záhy přešel v plnohodnotnou komedii, kde se budete smát, až nebudete vědět, čí jste. Nicholson a D. Keaton podali opravdu vynikající výkony. Co by bylo 5 hvězdiček nakonec budou jen 4, kvůli několika naprosto hloupým scénám a občas pomalému tempu.(28.5.2016)

Konečně romantická komedie o starší generaci, těch moc nebývá. Přestože mnohým mladým připadaly některé scény přitažené za vlasy, musím říct, že pro mě byl celý tento film rozhodně a do posledního detailu věrohodný (skoro se mi chce tvrdit, že odkoukaný ze života). Herecké výkony skvělé, ani okamžik nudy, děj má spád - a ani komediální scény mi dosud nezevšedněly.(9.5.2017)

70% | 7/10(22.1.2019)

Jeden z mých nejoblíbenějších kousků. Diane k zakousnutí, a Jack..opět rozkošnej :-)(3.2.2019)

Krása(31.3.2019)

Velice příjemný a "hodný" snímeček s mými třemi velice oblíbenými herci. Výkon Jacka Nicholsona (ani dalších) mi snad ani nepřísluší hodnotit, mě stejně úplně stačí, když se ušklíbne na kameru. To samé Diane Keatonová a Frances McDormand. Ta vlastně má ve filmu jen pár "klíčových" grimas. Pravdou je, že jsem se ke konci filmu trochu ošíval, ale přesto jsem celkově dobře bavil. No a co říci na frky jako: "Co nějaká antikoncepce? - Menopauza. - No nejsem já šťastlivec?" :o))(12.3.2004)

Jediný důvod, proč shlédnout tenhle film jsou oba hlavní protagonisté snímku. Nejen, že se svým věkem vymykají obvyklým hrdinům romantických komedií, navíc podávají náramné herecké výkony. Jack Nicholson s neodolatelným šarmem ztvárnil postaršího playboye, jehož vyvolenou se překvapivě nestává Amanda Peet (tentokráte s černými vlasy, přesto stejně okouzlující jako v Identity), nýbrž Diane Keaton, která si vychutnala svoji roli staropanenské spisovatelky. Režisérka Nancy Meyersová se ovšem svými milostnými hrdiny nechala natolik unést, že ztratila pojem o stopáži, pročež se film natáhl na nesnesitelné 2 hodiny. Natahovaný konec vrcholící nevěrohodným happyendem zvrátil hodnocení celého snímku do průměru.(12.8.2005)

Filmy s Jackem Nicholsonem jsou prostě dobré, ať se v nich děje cokoliv. Až do Harryho infarktu to je sice nuda, ale pak se to zlepší. V dvouhodinovém (!) snímku hrají dále Keanu Reeves a Diane Keaton, takže s obsazením nemám problém. Sledujeme románek mezi lidmi "v nejlepších letech", který právě díky věku hrdinů skýtá mnoho humorných okamžiků. V hluchých místech Harry předvede několik dalších infarktů, takže film neztrácí na tempu. Na konci jsem byl opravdu překvapen a těm šméčkám z Hollywoodu výjimečně sbaštil návnadu i s navyjákem.(29.4.2007)

Tahle romanitcká komedie s mými oblíbenými Jackem Nicholsonem a Diane Keaton mě dostala.(3.8.2007)

Filmy Nancy Meyersové mají takovou zvláštní atmosféru a hezky se na ně kouká, no a v tomhle případě to platí taky.(2.11.2008)

Začátek výborný, pak už se to začíná trochu vléct. Ale stejně budete spokojený.(16.2.2009)

Vtipné, úprimné, inteligentné, rafinované, milé,.. a ...už som hovoril vtipné??? A samozrejme Jack a Diane v skvelej forme. Ja viac od romantického filmu nečakám.(5.3.2009)

Jack mě vůbec nezklamal, řekl bych stejně bravurdní výkon jako v lepší už to nebude, ale Kean mi v tom snímku přišel až moc nevyužitej na to jaká to je herecká ikona.. No možná to byl záměr.. Každopádně film mě pobavil a konec tak nějak byl sice očekávanej, ale i tak milej.(26.7.2010)

Velmi příjemně koukatelný filmík. Jack má charizma na rozdávání i jako vorvanózní bedna kytu. Diane je snad ještě víc sexy než za mlada. Je to vtipné, je to smutné, je to k zamyšlení, je to zábava. Co víc od filmu chtít. Snad jen o 30 minut kratší stopáž, což by mu jistě prospělo.(31.7.2010)

Ano, ano, ano. Od začátku do konce jsem se bavila. Kombinace Jacka Nicholsona a Diane Keaton byl skvělý tah. Starší prostopášník a žena, která si se svým ženstvím ze začátku neví rady. Prostě doporučuji, jen tak se v klidu bavit příjemnou komedii o hledání lásky a příjemných chvílí i v už ne mladém věku.(28.12.2010)

Chcete se zasmát? Podívejte se. P.S. Diane Keaton to moc sluší, ale stejně mi ke Keanu Reevsovi nesedí, fakt ne :)))(16.4.2011)

Jedna z najlepších komédií, aké som v poslednej dobe videl. Celý film som sa nenudil, dej ma chytil od začiatku, humor bol na mieste, a ktomu ešte také dve ozdoby ako Jack Nicholson a Diane Keaton. Svojim hereckým talentom vyzdvihujú film veľmi vysoko. Nicholsonove ironické poznámky mi roztiahli pery do úsmevu, a ja som sa jednoducho nad filmom rozplýval. Keď to tu tak chválim tak prečo 4 a rovno nie 5*? Pretože posledných 15 minút filmu dochádza dych a je vidieť, že scenárista všetky svoje nápady už vyčerpal. Vysoký nadpriemer.(18.4.2011)

Film, kterej si muzu pustit kdykoli a vzdycky se u nej dobre pobavim nenahraditelnej Jack a Diane v hlavni role. Proste opet pani herci se sesli a muzu rict ze ve vic nez dobrym spojeni nema to chybu.(27.5.2011)

Pobíhající Jack Nicholson špulící svůj neodolatelný, stárnoucí zadeček, poněkud neurotická Diane Kiton, která se snaží napsat scénář a dvě hodiny skvělé zábavy. Všem doporučuji a já se jdu mrknou, kam se mi schovalo DVD, abych si ho mohla zase pustit. Mám ráda filmy které šlapou jak mají. Pustíte si ho a najednou uběhly dvě hodinky a je konec. Přitom vám přijde, že teprve před chvílí začal a už musí končit. Stárnoucí Harry si musí uvědomit, že již není takový kanec jako za mlada, a že i když se za ním stále ještě otočí kdejaká ta sukně, už jim prostě nestačí. K tomuto prozření mu má dopomoci stárnoucí dramatička Erica, která pomalu ale jistě sesychá. Jenže láska kvete v každém věku, a tak se můžeme těšit na jednu z nejromantičtějších postelových scén pro seniory. Navíc se dozvíme několik velice praktických rad, co dělat, když váš milenec po té co požil viagru dostane v posteli infarkt. Uvědomuji si, že možná až moc chválím, ale já si prostě nemůžu pomoct, film stojí za to!!!(30.6.2011)

Dobře pobavilo, ale nenadchlo.(22.12.2011)

Nejlepší příklad romantické komedie, co znám.(27.5.2012)

Tak tohle je docela bomba. Diane Keaton, Jack Nicholson a opět nádherný Keanu Reeves, svěží a vtipná komedie, která se dokonce může pochlubit tím, že má děj a spád. Závěrečná scéna vyznívá opravdu mírně kýčovitě, ale pro jednou... proč ne... s lehkostí do konce...(28.6.2012)

Asi musím ještě hodně dospět, abych tenhle film plně docenil. Nicholson válí v každé vteřině, kdy vleze na plátno. Dianu Keaton ale prostě nemusím a celé to dost sráží. Minirolička Reevese potěší, ale spíš bych jeho v nějaké podstatnější roli, než ty scény s rozporuplnou Diankou...(31.10.2012)

• JIP.XF.cz

Hvězdičku za příjemnou angličtinu. Jinak nuda:((17.11.2012)

• oerdnj

Připadá mi, že jsem se díval vlastně na dva filmy. V první části, až na některé řemeslné chyby (například studiové záběry cesty autem na začátku), byl děj uvěřitelný a vtipný. Od postelové scény pro mne přestal být děj uvěřitelný, spousta "životních zvratů" a přehnaných emocí, které mi vůbec nedávaly smysl. Asi jsem čekal něco blíž Lepší už to nebude, a proto jsem od filmu odcházel velmi zklamaný.(26.11.2012)

Pekný film. Možno keby mám o pár desaťročí viac bolo by to za päť aj keď záver nebol celkom podľa môjho gusta.(3.2.2013)

• momii

Love story pro postarší páry.Ten film je celkem průměrnej, ačkoliv by neměl bejt vzhledem k výběru herců.Jo a Nicholson se sem teda kurva vůbec nehodí.(5.2.2013)

Příjemná romantická komedie,s výbornými vtipnými dialogy a skvělým hereckým obsazením. Film mě naporpvé oslovil a jednou za čas si ho pustit je v mém případě dobrý nápad. Jak už tady jiní uživatelé psali,první polovina byla lepší než druhá a konec se mi taky moc nelíbil,ale celkový dojem mi to nepokazilo.(25.4.2013)

• andy60

Už samotné spojení "romantická komedie" ve mně vyvolává nedůvěru. Nic na tom nezměnil ani tento snímek. Věřím, že si své diváky (nebo spíš divačky) najde, ale pro mě to bylo sladší než cukrová vata. Byly momenty, kdy jsem měl dojem, že sleduju nějakou mexickou telenovelu. A že konec nic nevylepšil je zcela jasné.(26.6.2013)

Mně se to prostě líbí :) Dvojice Keaton a Nicolson byla fascinující. Nancy Meyers se pochlapila.(3.4.2014)

Kvalitní romantická komedie, ale jen díky Jacku Nicholsonovi a Diane Keaton uděluji tak vysoké hodnocení. Příběh je tu sice solidní a scénář také ale nemá to tak zas velký nádech aby to bez nich šlapalo na toto hodnocení. A také musím pochválit hudbu Hanse Zimmera, jako vždy.(6.4.2014)

Moc krásný film o lásce. Láska je štěstí i trápení jako v tomto krásném příběhu.(3.1.2015)

Nevěděl jsem co očekávat a nakonec musím říct, že to byly příjemně strávené 2 hodiny. Taky co jiného čekat, protože Jack Nicholson mě snad zatím nikdy nezklamal.(10.2.2015)

Nemůžu se na oba vynadívat, jak na Jacka, tak na Diane. Koncert, ó a jaký!(12.2.2015)

Príjemná oddychová komédia o tom, že láska kvitne v každom veku. Veľmi trefné postrehy Erikinej sestry o postavení schopných žien po päťdesiatke v dnešnej spoločnosti alebo ten jasne hovoriaci očný kontakt Diane a Jacka v Paríži, keď si vracali okuliare a Keanu pochopil... Bravúrna Diane Keaton, ako vždy úžasný Jack Nicholson, Paríž, šansóny a ako čerešnička na torte Keanu :)(4.6.2015)

• james47

Tak od Nicholsona jsem toho čekal opravdu víc. To, že film nemá až takovou hloubku by nevadilo, kdyby to opravdu nebyl takový povrchní film. Je pravda, že něčemu jsem se zasmál, něco bylo opravdu vtipné, ale bylo to takové "falešné," myslím hlavně výkon Diane Keaton. Myslím, že Diane by to zahrála i lépe, jen by to chtělo opravdu pozměnit scénář, aby to nebyl takový fádní film. Na druhou stranu je vidět, že Nancy Meyers se rozhodně zlepšuje. Tento film se vůbec nedá srovnávat s aktuálním filmem Stážista.(29.11.2015)

Dala bych 4 hvězdy,ale nesnáším křečovitě afektovane výlevy Keaton. Jinak celkem povedený film na nedělní dopoledne....(12.6.2016)

Nejlepší komedie na světě, asi. Mám ji moc ráda a znám ji skoro na zpaměť. Strašně se mi líbí, že končí v Paříži. Je milá, chytrá a vtipná, přesně taková jaká má být:D(19.8.2016)

Přiznávám bez mučení, že mě tenhle film neoslovil. Možná proto, že se jedná o romantiku, možná, že důvod je někde jinde. Třeba v menší komediálnosti. Jako komedie to na mě moc nepůsobí, příliš jsem se nezasmál. I když na druhou stranu zde pár úsměvných momentů bylo. Jako třeba, když Jack Nicholson nepřizná při první hospitalizaci lékaři viagru. Tak jako tak tři hvězdy dávám, ale jen díky právě skvělému J. N. který bezpochyby patří k nejlepší hercům Hollywoodu i světa. Jeho filmy mám moc rád. Je to vynikající velmi poctivý herec, který se své roli vždy absolutně odevzdá. A pak Dianě Keaton, která hrála taky moc dobře. Její výkon mě bavil. To byly ty světlejší momenty. Ty horší jsou pak samotný děj, který chvílemi cválá kupředu a pak se sotva táhne. Mě jedno podívání stačilo navěky věků. Romantické duše, které stále věří v lásku na první pohled a v celoživotní lásku, jež se jim v v životě nedostává, budou nejspíš uspokojeny.(10.10.2016)

Naprosto dokonalá souhra Jacka Nicholsona a Diane Keaton tuhle komedii nejen povyšuje nad jí podobné, ale mnohonásobně je převyšuje. Stejně jako mé očekávání. 5*(15.11.2017)

Charizma Jacka Nicholsona asi nemá hraníc a je radosť vidieť, ak si niekto užíva a robí, to čo ho naozaj baví. Jack je showman, ale tentokrát nesebčil a bok po boku s ním hviezdila aj Diane Keaton. Snímok je zábavný, príjemný ale trochu ho porovnávam s "Tak dobre, ako sa len dá!" a to je zasa iná liga. Film ponúkol výborne dialógy, už spomínané skvelé herecké výkony a tak nemôžem dať menej než "četíre" hviezdičky.(15.1.2018)

Já toho Nicholsona prostě fakt miluju! Dívalo se na to jedna báseň,krásná a příjemná romantická komedie. I když jsem jmenovala jenom Nicholsona,zářila samozřejmě i Keaton,Peet a Reeves (!!!). Milé,hezké,úsměvné.(22.4.2018)

• palumichal

Lepšie nikdy ako neskoro(6.5.2018)

7/10(1.12.2018)