Lepší pozdě nežli později

• Nový Zéland

Something's Gotta Give

Komedie / Romantický

USA, 2003, 128 min

Je sobota večer. Přepínám z nudy kanály. Najednou se něco stane. Bože, skutečně to byl zadek Jacka Nicholsna? Přepnu zpět a zjistím, že to není sen. Po chvíli si říkám, že je to docela legrační film.A sleduji dál... Wow, nahá Diane Keaton. Začínám se smát. A to se mi stane málokdy. Tak tohle je moje první setkání s filmem Lepší pozdě, nežli později. A co říci k filmu? Jack se pro tuto roli skvěle hodí a Diane jakbysmet.. Akorát mi mrzí, že Keanu Reeves dostal opravdu nevýraznou roli a nedokázal tak ukázat co umí. Jinak humor je na hranici snesitelnosti a dialogy taky ujdou. V některých momentech je film až moc zdlouhaví a nudný. Jak řekl Superpero: "Žádné veledílo, ale je to příjemný film."(25.10.2006)

V programu jsem u tohoto snímku zahlédl jméno Jacka Nicholsona, tudíž jsem neváhal a dlouho před začátkem netrpělivě vysedával u obrazovky. A obzvlášť první polovina se mi líbila opravdu hodně, mistr Jack tu předvádí svůj typicky výborný výkon téměř za hranicemi možností a film celkově má příjemný a rychle plynoucí děj. Také Diane Keaton je skvělá herečka a hodně přispívá k vydařené komediální stránce. Režisérovi však jako by najednou došly nápady, humor se sice stále chvílemi hlásí o slovo, ale už to není tak povedené a záživné jako na začátku a příběh se přes protahované romantické scény spíše protrápí až k závěrečným titulkům. Škoda, udržet si kvalitu a vysoké tempo z první půlky, byla by tato komedie s hodnocením určitě někde jinde.(13.5.2011)

dokonalí nicholson s keatonovou, krásna amanda peet a keanu v asi najsympatickejšej a najdobráckejšej postave filmového plátna vôbec - to dáva, v réžii majsterky žánru pani meyersovej (ktorá, ak by bola mužom, asi by mala veľmi blízko woodymu allenovi) nám servíruje inteligentne urozprávanú a sympaticky nenásilnú romantickú komédiu;(13.12.2008)

Nicholson prý odchází do hereckého důchodu, tak proč si jeho génia nepřipomenout dnes. Příjemný romantický film, který působí pohodově, klidně a skutečně. Diane Keaton doslova září, Jack tentokrát spíš zdatně sekunduje. Na konci jsem zjistil, že jsem ten konec už jednou viděl, ale bez začátku a prostředku, hmh.(6.9.2013)

Kdyby se skončilo u nejistého příslibu společné oslavy narozenin v Paříži, předání sklenice s originálním dárkem a zdravé svačiny v podobě ledového čaje, dietních sušenek a broskve, měl bych to za docela chytrou romantickou komedii s nezvykle otevřeným koncem. Poslední velmi zhuštěná půlhodina se štkavými výlevy, Jackovou zbytečně stručnou anabází ala „Broken Flowers“ a očekávaným koncem nad Seinou však vše vrátila do žánrových kolejí, v nichž se na cestě k cílové stanici jakákoliv výhybka nepřipouští. Zatímco dvojice Keaton, Nicholson prodává své jaro v podzimu s noblesou (včetně nudistických scén), patologicky vlezlý zajíček Keanu v své jamce sedí sám..(12.10.2015)

• - Jack Nicholson odmítl roli ve filmu Santa je úchyl (2003), aby mohl hrát v tomto snímku. (Kulmon)

• - Když si Erica (Diane Keaton) a Harry (Jack Nicholson) dopisují, Harryho nick je „Harry37“. Jack Nicholson je totiž narozen v roce 1937.
    (MonkeyMarty)

• - Dva roky po natočení přišel Diane Keaton šek na několik set tisíc dolarů jako podíl ze zisku filmu. Diane byla zmatená, protože žádnou smlouvu na podíl neměla. Pak si vzpomněla, že při loučení se Nicholson zmínil o malém kousku něčeho. Jack Nicholson věnoval Diane Keaton část svého podílu ze zisku. (kenny.h)