Lepší pozdě nežli později

Lepšie neskoro ako nikdy

Milovať je zábavné

Komedie / Romantický

USA, 2003, 128 min

Komedie spíše možná pro starší, ale nuda úplná to pro mě (teenagera) taky nebyla. Popravdě Jack Nicholson mi tady přišel víc na chuť než Diane Keaton (jsem asi jediný). Trochu mě překvapilo, jak málo prostoru dostala Frances McDormand a hlavně pak Keanu Reeves. Jinak ale film se vleče podle osvědčených pravidel, takže divák přesně ví, jak to dopadne a mohlo to být více okořeněné humorem, neboť zase na druhou stranu koukat na důchodce v županu, jak si píšou na notebooku, souloží nebo se prochází po pláži není tak zábavné, ale jak říkám, spíše pro starší.(26.9.2005)

70% (zas ten problém s absencí desetihvězdičkového hodnocení). Něž jsem to viděl, tak jsem netušil, jak může být film o důchodcích vtipný:) Ovšem vtip je ten jedinej scénaristickej klad, pak už se jen dokola omílají zajetá klišé. Filmu dost pomáhají skvělí herci, Nicholsona teda fakt nemusím, ale hraje to výborně, stejně tak i Diane (je naprosto neuvěřitelný, jak má ta ženská ve svym věku pevný prsa, to je pro mě naprostá záhada:))) a můj miláček Amanda Peet...(13.8.2005)

Smršť dialogů, narážek, úsměvů a to vše v high kvalitě. Co víc si přát jak strávit příjemných pár hodin života. Mimochodem, scéna stud Diane versus trhání roláku, je kouzelná a dojemná zároveň. Keanu sympaťák, ale ti dva si vážně vystačí bohatě sami, ať už virtuálně nebo fyzicky v kuchyni či v Paříži. U takových filmů si pokaždé říkám, že to snad ani Američan natočit nemohl, jak je to evropské a mému srdci blízké. Kdo je to vlastně Američan, položme si otázku!?(19.9.2010)

Celkem solidní romatická komedie s výbornými herci. Příběh odehrávající se především mezi 2 ženami (matkou a dcerou) a 2 muži nám nabídne zamoutanou podívanou plnou romantiky a humoru. Romantická komedie spíš pro ty náročnější a řekl bych i starší. Mě to zase tak neoslovilo, ale paní režisérku mám rád, protože natočila oblíbenou rodinnou komedii "Past na rodiče" a také romantickou fantasy "Po čem ženy touží". 55%(9.1.2008)

Nevím čím to, ale tahle romantická komedie mě oslovila jako málokteré sousední dílko. Těžko říct, jestli je to pouze hřejivým režijním přístupem Meyersové, která se tak trochu po allenovsku houpe v klidných a příjemných sítích jazzu a sladkých francouzských šansonů, nebo realističností, s jakou dokázala Meyersová milostné dialogy ověnčit o zbrklé, koktající, trapné i nicneříkající momenty jak vystřihnuté z neohrabaného balení, a zároveň je vyšperkovat i o skvěle vypointované slovní přestřelky. Málokdy film stojí tolik na hercích - všichni padnou do svých rolí jako ulití, i Reeves, ale vévodí jim jednoznačně Diane Keaton, která si při vší úctě k Allenovým opusům, vystřihla asi nejlepší roli kariéry. Prostě paráda a nebýt lehce křečovitého happy endu a možná lehounce nadměrné délky, dal bych bez rozpaků 5*. Ale zůstanu u silných čtyř - jsou i tak od srdce.(8.4.2004)

• - Když si Erica (Diane Keaton) a Harry (Jack Nicholson) dopisují, Harryho nick je „Harry37“. Jack Nicholson je totiž narozen v roce 1937.
    (MonkeyMarty)

• - První, i když krátká, čelní nahota Diane Keaton před kamerou. (Kulmon)

• - Když režisérka Nancy Meyers při společném obědě navrhla Diane Keaton roli Ericy a zmínila Jacka Nicholsona jako Harryho, Diane celý plán označila za nesmyslný sen. Nevěřila, že by Nicholson hrál jejího přítele, natož v romantické komedii. (kenny.h)