Lepší pozdě nežli později

Lepšie neskoro ako nikdy

Milovať je zábavné

Komedie / Romantický

USA, 2003, 128 min

Jack Nicholson i Diane Keaton jsou úžasní a jejich společné scény minimálně fungují, ale často jsou vyloženě kouzelné. Další herci (Keanu, Amanda a Frances) nemají moc prostoru, ale i na tom málu jsou zajímaví. Scénář (obzvlášť ke konci) působí moc vykonstruovaně a režie je zcela bezvýrazná. Pokud by herci dostali pět hvězdiček, ale filmu dávám jen tři, nevypadá to, že bych moc věřil schopnostem Nancy Meyers.(16.5.2004)

70% (zas ten problém s absencí desetihvězdičkového hodnocení). Něž jsem to viděl, tak jsem netušil, jak může být film o důchodcích vtipný:) Ovšem vtip je ten jedinej scénaristickej klad, pak už se jen dokola omílají zajetá klišé. Filmu dost pomáhají skvělí herci, Nicholsona teda fakt nemusím, ale hraje to výborně, stejně tak i Diane (je naprosto neuvěřitelný, jak má ta ženská ve svym věku pevný prsa, to je pro mě naprostá záhada:))) a můj miláček Amanda Peet...(13.8.2005)

Pohodu rozlévající romantická komedie s poprvé od éry Woodyho Allena příjemnou Diane Keaton a zase obdobným a stejně pořád neskutečně vtipným satyrem Nicholsonem. K tomu znovu krásná Amanda Peet, netypická role pro Reevese a to vše v příběhu, který jako jeden z mála opravdu vypadá "jako ze života". Nejlepší je stejně scéna, kdy hosté v restauraci udiveně koukají na Harryho a jeho mladou přítelkyni a ten jenom rozdává na všechny strany poživačné úsměvy.(30.4.2006)

Skvelé obsadenie sa nie vždy rovná skvelej zábave, no v tomto prípade to platí dvojnásobne. Mnou už takmer odpisovaný Nicholson tu podáva spolu s Diane krásny výkon, podporený ich vzájomnou dokonalou súhrou, jeho charizma je tu tak prenikavá, že som sa smial dokonca aj na scénach, ktoré vtipné byť nemali. Dokonalé hlášky, perfektný príbeh, scenáristi majú byť na čo hrdí. Navyše aj záver je spracovaný tak, aby ste si až po skončení uvedomili, že to bol vlastne hollywoodsky koniec. 85%.(12.6.2006)

Když už romantická komedie, tak jedině s tim starym páprdou Jackem Nicholsonem! Je pravda, že druhá půlka není tak svižná a sklouzává spíše až do průměru. Není to ale zas tak hrozné a oba dva hlavní představitelé předvádí skvělý výkon (včetně vynikajícího Jackova dabéra) a jedná se o velice pohodovou a příjemnou záležitost, kterou mi sice Neo trochu znepříjemňuje, stejně jako nevyvážené ozvučení (pravděpodobně vina dabingu), ale dá se to přežít, pokud se vedle vás nesnaží někdo usnout...(28.4.2006)

• - Při natáčení scény v plážovém domě, kdy se Erica (Diane Keaton) a Harry (Jack Nicholson) poprvé políbí, Diane Keaton nechtěně opakovaně kazila záběr chybnou replikou. Jak sama později přiznala, bylo tak vzrušující líbat Jacka Nicholsona, až zapomněla, že točí film. (kenny.h)

• - První, i když krátká, čelní nahota Diane Keaton před kamerou. (Kulmon)

• - Když si Erica (Diane Keaton) a Harry (Jack Nicholson) dopisují, Harryho nick je „Harry37“. Jack Nicholson je totiž narozen v roce 1937.
    (MonkeyMarty)