Cvrček a housličky

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný
Československo, 1978, 5 min

Cvrček hraje se svými kamarády kopanou, při které se rozbijí jeho housličky. Jenže co by byl cvrček bez svých housliček? A tak mu střevlík vyrobí housličky nové . (zdeny99)

Jara.Cimrman.jr

Včera jsem se svým dítětem navštívil na základě písemného předvolání jeho pediatričku. V čekárně běžely na monitoru reklamní bloky na farmaceutické fujtajbly proložené pohádkami. Každou hodinu se blok opakoval, takže jsem Cvrčka s rozbitými housličkami viděl celkem čtyřikrát. Poprvé mě celkem bavil, počtvrté už moc ne. Tímto děkuji paní doktorce za příjemně strávené odpoledne v uzavřené místnosti plné bacilů. ()

berg.12

Ač muzikant, musím bohužel konstatovat, že tenhle večerníček byl pro mě docela nuda. Ani na "Krtečka" neměl. Nudné příběhy o někom, kdo vše vyřeší hrou na housle, mě svou poetikou vůbec neoslovily. ()

UncleG

Cvrček a housličky je jeden z nejroztomilejších animáků. Ten malej prcek je tak "ňufací", až skoro k sežrání. A v tom vidím vlastně hlavní nebezpečí tvorby pro děti: odmalička nám vrážej klíny do hlavy a my až v dospělosti zjistíme, že kreslené postavičky nemají s realitou pranic společného. Pamatuju si to jako dneska. Spolubydlící přinesl na kolej cvrčky domácí, že je bude jako chovat. A nejenom že ani jeden z nich neměl housličky, ale taky to byli protivný, neustále řvoucí, nesnesitelný hnusný bastardi. ...Žerou se navzájem... A smrděj! Tak! Pane Miler, slyšíte? ()