Jak štěňátko dostalo chuť na med

How the Puppy Felt Like Eating Some Honey

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Československo, 1960, 10 min

Zdeněk Miler

Ivan Masník

Štěňátko někde na louce skotačící a kochající se, to vše za nádherného počasí..Pak spatří včelku jak o pylovává květy, tak ji sleduje a honí ji až k jejímu úlu. Poté co ho chvilku obchází, tak zadními dveřmi do něj strčí hlavu a vyleze s kusem medu ve své čelisti. Pak se ale stalo to co se stát nemělo, a čemu mělo štěně předejít, splaší totiž veliký roj včel které ho poté pronásledují až do jeho boudy kde ho popíchají ! Pak leží celé ofačované a spí, a ve snu se mu zdá jak je někde v nějakém úlu u destiček s medem a kdy mu nějaká včelka vysvětluje co to dá práce než včelky takový med vyrobí. Pro malé děti to je určitě zajímavá a poučná škola nejen o pracovitosti včelek. Pak ještě zabrání dalším nezbedným a chtivým jako předtím on a to sice třem myším, které mají jednoho večera také podobné úmysly. Nakonec však za odměnu a za skvěle odvedenou práci, dostane tabulku medu a je spokojené. Opět jeden z těch kraťasů který jsem nikdy předtím neviděl. Tímto filmečkem nás hlasově provedli Alena Kreuzmannová a strýček Jedlička.(15.12.2006)

Jeanne má pravdu, štěňátko bylo vždycky smutné. Ale zase to byla nejhezčí postavička.(12.11.2004)

Všechny filmy se "štěňátkem" byly vlastně o dost smutnější než Krtek. Taktéž příběh s medem. Ačkoli nejdrastičtější je Jak štěňátko chtělo malé pejsky!(27.10.2003)

Tohle mě tak nějak minulo(27.1.2009)

Výchovná pohádka pro děti. Krásná pohádka o tom, jak pejsek ukradne včelám med, ty ho pobodají, v noci se mu zdá, jak je pro včelky složité nasbírat med, a tak když vidí jak ho jdou myši krást, odežene je. A včely? Dají mu na oplátku med:)(18.10.2009)

Už jako malému mi máma četla tuhle pohádku, tehdy mě hrozně bavila a baví mě pořád. Jednoznačně nejlepší příběh o štěňátku.(21.11.2013)

Dojemny pribeh o stenatku, ktere dostalo chut na med, ale uz si neuvedomilo, kolik namahy to vcelicky stoji.(1.7.2014)

Krásná animace, navíc podpořená "výchovným" motivem.(25.12.2015)