Komentáře uživatelů k filmu (1 679)

Priznám sa, že Batman, ako jedna z veľkého množstva postáv komiksového univerza ma nikdy nezaujala (podobne ako ďalší velikán nakladateľstva DC - Superman). Preto si veľmi cením toho, ako si ma film dokázal získať už od úvodných minút. Najväčšia sila Batman Begins spočíva - podobne ako v X-men (hlavne v jeho druhom dejstve) v doslova až pitevnom psychologickom rozbore charakteru hlavnej postavy. Nolan mal oproti Singerovi navyše ešte veľkú výhodu v tom, že sa nemusel orientovať na skupinu postáv, ale iba na jednu hlavnú a zopár vedľajších. Sústredenie na motívy konania, ako i udalosti formujúce osobnosť, rodinné pozadie i okolnosti, ktoré viedli k vzniku "legendy" - to všetko vo filme funguje veľmi dobre a kompaktne (možno až príliš, pretože v tomto smere paradoxne prichádza aj moja prvá maličká výčitka - snaha o skĺbenie viacerých dejových vetiev do jednej pred akčným finále bola imho už mierne prekombinovaná). Vďaka tomu máme na plátne po charakterovej stránke plnohodnotne vykresleného hrdinu, ktorého reakcie chápeme a rozumieme im. Je potešujúce vidieť, že poväčšinou čiernobiely svet hrdinov v intenciách "dobro-zlo" dokáže mať aj dospelejšiu tvár, kde striktne dichotomické delenie bolo nahradené rozostrením hraníc medzi dobrom a zlom, resp. jeho vzájomným prelínaním (špecialita hlavne ázijskej kinematografie). K ďalším kladom filmu si ešte pridajte výborný soundtrack a celkovo zvuk (podtrhnutie netopierej orientácie), presvedčivého Balea (u mňa zďaleka - samozrejme aj vďaka scenáru, najpresvedčivejší Bruce Wayne) a do "realistického" tónu zahalenú výtvarnú stránku. Na druhej strane, slabinou (malým škrabancom) je pre mňa strih bojových sekvencií, resp. kontaktných súbojov, ktoré sú obrazovo komponované takmer výhradne iba polocelkami až detailami, čím výrazne trpí vaša orientácia počas ich sledovania (i keď uznávam, že znázorniť "neviditeľného" bojovníka je vec ťažká...). Výsledok? Jedna z najlepších komiksových adaptácii. P.S.: Povestnou čerešničkou na torte bol vydarený spôsob naviazania na Burtonovho Batmana ako i jeden konkrétny prvok v deji odkazujúci k Stokerovmu Draculovi (resp. jeho filmovým verziám, počnúc Murnauovou).(23.6.2005)

Perfektní od začátku až do konce. Skvělý Scarecrow. Dobré mafiánské podsvětí, Gotham v rozkladu. A parádní, ale opravdu parádní postavy. Od Alfréda až po Ra's Ghula. Tento díl trilogie bohužel trpí jediným problémem. Je součástí absolutně nadupané trilogie. Hudba navíc ještě podkresluje děj. Suma sumárum, našlápnutej díl našlápnuté série.(12.2.2015)

9.5/10(31.3.2016)

85%(2.4.2016)

Tomuto filmu som sa dlho vyhýbal a vlastne ani neviem z akého dôvodu. Akčné, vtipné, perfektne obsadené a celkovo zábavné. 4*(10.4.2016)

Svižný, chytrý, mysteriózní, fantasy, krimi film začínající skvělou sérii, která si drží úroveň až do konce. Bravurní Christian Bale, Michael Caine, Liam Neeson a Gary Oldman pod taktovkou nepřekonatelného Christophera Nolana a nádherné strhující hudby Hanse Zimmera. Krásný zážitek!(18.9.2016)

Tohle je první film o Batmanovi, který jsem kdy viděl. Nečekal jsem, že mě to chytne, vzhledem k tomu, že jsem Batmana nikdy neměl moc v oblibě. Každopádně jsem byl překvapený a uchvácen úžasným výkonem Christiana Balea v hlavní roli, dobrými maskami a příběhem. Ale má to ješte takový pomalejší rozjezd, celkově je to hlavně uvedení do děje a to hlavní a lepší vás čeká ve filmu Temný rytíř a Temný rytíř povstal. 90%(16.3.2017)

Tenhle první díl Baleovsko-Nolanovské trilogie jsem viděl až po Temném rytíři a přestože trilogie jako celek je u mě za jasných 5 frček, tak přeci jen tento první díl je jen začátek něčeho megavelkého a je tak na hraně 4 a 5 frček. A protože už jsem to viděl v televizi asi potřetí, tak si dovolím hodit frčku dolů. 85%(25.3.2017)

Po několika letech znovu shlédnuto a opět jsem se ujistil, že 5 hvězd je naprosto zasloužených. Batman nikdy nebyl můj šálek čaje hlavně kvůli podivné filmové "komiksovosti", které jsem nikdy nebyl příznivcem. B.B. je však naprosto syrový, s geniální hudbou a až na závěrečnou romantickou scénu bez poskvrny výborný scénář, obsazení, kamera a vůbec všechno co si člověk může přát.(27.8.2017)

Dost dlouho po zhlédnutí dvou následujících Batmaních filmů jsem se nebyl sto rozhoupat ke zhlédnutí toho prvního. Když se stalo, nechápal jsem, jak jsem mohl být tak hloupý a nevěřit, že bude dobrý. Skvělá story ohledně Brucovy minulosti. Nejvtipnější je to, že Bruce měl výcvik u kontroverzní ninja sekty, na koci výcviku se na ně vykašlal, u toho jich půlku povraždil a odjel do Gothamu. A pak se strašně diví, když k němu nejsou tak úplně přátelští. No dobře, trochu jsem to zgroteskněl, ale něco na tom podle mě je. Jinak po zhlédnutí mi připadalo, že Temný rytíř je bez Batman začíná nekompletní, co se týče Brucovy minulosti, jeho charakteru a vztahů s Gordonem a ostatními obyvateli Gothamu. Po Temném rytíři a společně s Temný rytíř povstal je Batman začíná na druhém místě v mém žebříčku těch tří filmů.(31.8.2017)

Batman začíná je zatraceně povedený film a první díl jedné z nejlepších filmových trilogií. Není to nejlepší díl trilogie, vlastně je to ten nejhorší, ale i přesto je to výtečný snímek. Christian Bale je jako Bruce Wayne výborný a dosahuje kvalit Keatona. Daleko lepší jsou ale vedlejší postavy. Michael Caine a Morgan Freeman jsou bezchybní a Gary Oldman také. Jenom Katie Holmes to kazí. Je nesympatická jak koní pr*del a za celý film si nevezme podprsenku, což mnohdy kazí dojem. Tom Wilkinson jako hlava mafie exceluje. Atmosféra je hutná a děj je svižný, ale nebrání se pomalejším pasážím. Shrnutě je to jeden z nejlepších počinů netopýřího může. Jenom je takové lehce otrávné, že to vypadá spíš jako thriller snažící se být realistický, avšak zároveň se snažící zachovat ducha komiksů.(26.9.2017)

Na film z roku 2005 je to velice dobrá podívaná, plná skvělých scén a efektů. Batman pronáší zajímavé dialogy a ukazuje svoji sílu. Christian Bale začal svoji kariéru upířího muže na té nejvyšší úrovni. Hodnotím za čtyři hvězdy - 75%.(24.12.2017)

Čo viac si mohol skutočný fanúšik filmových batmanov želať ako to, že celú trilógiu vezme do rúk Nolenovic chlapec. Nolan povýšil komiks na skutočný film, možno akčný thriller ak by sme to mali kategorizovať a urobil dobre. Dal tomu váhu a kritika ako aj fanúšikovia to pochopili a prijali. Navyše sa opäť ukázalo, aké je dôležité mať šťastnú ruku pri obsadzovaní postáv. Klaďasi aj záporáci ladili na výbornú a teda veľdielo mohlo začať. Obzvlášť sa mi páčilo postupné budovanie výzbroje a vykreslenie Bruce Wayna ako excentrického milionára. Tomuto filmu veľmi nebolo čo vytknúť.(6.1.2019)

Příjemná oddechovka, kterou už podruhé vidět nemusím.Souboje v druhé části vypadají jako rozmazané míhání barevných skvrn. Jinak řemeslně dobrá práce, ale vytratila se atmosféra. Burton je prostě Burton.(18.7.2005)

• Dolby

Zapomenutelne, ostatnim filmovym Batmanum nesaha ani po uschlou kuzi na chodidlech.(20.7.2005)

Fantastické se stalo skutkem, páté pokračování jedné série se stává tím nejlepším. Opravdu nej... převedení komiksu na plátno. Doporučuji všem a zvláště scifistům, fakt to stojí za to. Tedy pokud máte rádi spidermana, tak asi budete zklamaní...(30.7.2005)

Možno budem za vola, ale za tým hodnotením si stojím. Podľa mňa je to fakt namakaný akčnák nič viac nič menej. Atmosféra bola dobrá, ale žiadnu inováciu film nepriniesol. Občas sa bohužial zniesol do klíšovitosti. Hlavne som sa nedokázal cez radoby vtipné hlášky. Ale neni to tak zlé. Bale je jednoznačne najlepší Batman a ostatni "Batmani" mu nesiahajú ani po kotníky. Jediný kto mi vážne vadil bol Cillian Murphy. Ten kto ho castoval by potreboval jednu cez držku.(17.8.2005)

Zbytečně zdlouhavý úvod, ale jinak výborný film. Musím pochválit scény „panické hrůzy“ a taky Cilliana Murphyho (dr.Crane), který se přesně hodí na takovýhle „potrhlý magory“ =)(12.9.2005)

Určitě nejlepší Batman. Velmi povedeným tahem se ukázalo angažovat Nolana, který snímku dodal potřebnou temnější náladu.(29.9.2005)

Absolutně nejlepší BATMAN !!(12.11.2005)

Nejlepší film o Batmanovi, a i kdyby nebyl o Batmanovi, jeden z těch dobrých filmů, co jsem kdy viděl. Nazval bych to dospělým komiksem. I když sestříhání soubojů jsem moc nemusel. Bylo to až moc divoké. Ale to je snad jediná výtka. A Oldman jako klaďas ? Kdy tomu bylo naposled ? ...vynikající začátek jedné série !(2.12.2005)