Komentáře uživatelů k filmu (1 679)

Priznám sa, že Batman, ako jedna z veľkého množstva postáv komiksového univerza ma nikdy nezaujala (podobne ako ďalší velikán nakladateľstva DC - Superman). Preto si veľmi cením toho, ako si ma film dokázal získať už od úvodných minút. Najväčšia sila Batman Begins spočíva - podobne ako v X-men (hlavne v jeho druhom dejstve) v doslova až pitevnom psychologickom rozbore charakteru hlavnej postavy. Nolan mal oproti Singerovi navyše ešte veľkú výhodu v tom, že sa nemusel orientovať na skupinu postáv, ale iba na jednu hlavnú a zopár vedľajších. Sústredenie na motívy konania, ako i udalosti formujúce osobnosť, rodinné pozadie i okolnosti, ktoré viedli k vzniku "legendy" - to všetko vo filme funguje veľmi dobre a kompaktne (možno až príliš, pretože v tomto smere paradoxne prichádza aj moja prvá maličká výčitka - snaha o skĺbenie viacerých dejových vetiev do jednej pred akčným finále bola imho už mierne prekombinovaná). Vďaka tomu máme na plátne po charakterovej stránke plnohodnotne vykresleného hrdinu, ktorého reakcie chápeme a rozumieme im. Je potešujúce vidieť, že poväčšinou čiernobiely svet hrdinov v intenciách "dobro-zlo" dokáže mať aj dospelejšiu tvár, kde striktne dichotomické delenie bolo nahradené rozostrením hraníc medzi dobrom a zlom, resp. jeho vzájomným prelínaním (špecialita hlavne ázijskej kinematografie). K ďalším kladom filmu si ešte pridajte výborný soundtrack a celkovo zvuk (podtrhnutie netopierej orientácie), presvedčivého Balea (u mňa zďaleka - samozrejme aj vďaka scenáru, najpresvedčivejší Bruce Wayne) a do "realistického" tónu zahalenú výtvarnú stránku. Na druhej strane, slabinou (malým škrabancom) je pre mňa strih bojových sekvencií, resp. kontaktných súbojov, ktoré sú obrazovo komponované takmer výhradne iba polocelkami až detailami, čím výrazne trpí vaša orientácia počas ich sledovania (i keď uznávam, že znázorniť "neviditeľného" bojovníka je vec ťažká...). Výsledok? Jedna z najlepších komiksových adaptácii. P.S.: Povestnou čerešničkou na torte bol vydarený spôsob naviazania na Burtonovho Batmana ako i jeden konkrétny prvok v deji odkazujúci k Stokerovmu Draculovi (resp. jeho filmovým verziám, počnúc Murnauovou).(23.6.2005)

Skvělé.Velkolepé.Epické.Nevím jak to popsat ale celá Nolanova trilogie je dokonalá a přinutila mně přejít od marvelu který poslední dobou kromě Avengers mají všechny filmy na jedno kopito(iron man,Hulk) k DC Comics a nelituju toho.Celý zrod Batmana je zde znázorněn geniálně.A Christian Bale je opravdu nejlepší Batman/Bruce Wane na filmovym plátně.(2.7.2017)

Po zhliadnutí sa stal Batman jednoznačne mojou obľúbenou superhrdinovkou. Je skrátka vidno že to nie je z produkcie Marvelu, je to niečím iné... Nolan ide viac do hĺbky. Komplikovaný model hrdinu, ktorý bojuje so svojimi vlastnými démonmi a pritom sa snaží žiť podľa svojho morálneho presvedčenia za každú cenu... a to nehovorím o pokračovaniach, ktoré sú jednoznačne ešte lepšie. Jednoducho superhrdina ktorý si prívlastok hrdinu naozaj zaslúži.(23.10.2017)

Batmana jsem měl vždycky raději, než supermana a trochu jsem měl strach, jak to dopadne, protože laťka byla po původním zfilmování docela vysoko. Ale musím říct, že lépe to snaad ani nešlo. Nolan byl zkrátka ten pravý a Christian Bale je podle mě nejlepší Bruce Wayne ze všech. Trochu jsem se bál, že to bude jen tupá akce, ale výborný scénář, ideální hudební doprovod, skvělé herecké výkony dělá z Nolanových batmanů ty nejlepší.(8.11.2017)

Nejsem moc fanda Batmana, ale tohle si nechám líbit. Perfektní atmosféra, příběh, akce, kamera, jen ten záporák by mohl být trochu atraktivnější, ale budiž. Za mě 5* :) I am BATMAN!!(vždy se u toho zasměju, když to řekne)!!(12.11.2017)

Komentár k celej trilógii som napísal k "The Dark Knight Rises".(7.2.2018)

Jednoznačně nejlepší zpracování Batmana. Po lehkomyslné komedii z roku 1966, Burtonově gothické temnotě a trapných Schumarcherových pokusech o kvalitní film, se na scéně objevuje Chris Nolan s Davidem Goyerem, aby vzkřísili zanikající komiksovou legendu.Výsledek? Perfektní. Batman začíná nabízí zcela nový pohled na Batmanův origin a dává divákovi vědět, více o jeho motivaci a psychologii. Samozřejmě dalším plusem tohoto filmu je skvělé obsazení herců do skvěle napsaných rolí.Christian Bale dokáže udělat nejen zajímavého Batmana, ale dokáže taky na sebe upoutat pozornost jako Bruce Wayne, což se nikomu z jeho předchůdců, dle mého názoru, nikdy nepodařilo.Dále za zmínku stojí Michael Caine jako Alfréd, u kterého je skvěle rozvinut a popsán jeho vztah s Brucem, a ve filmu je vidět jako důležitá součást jeho života je. Co se týká záporáků, Scarecrowa a Ras Al Ghúla, oba dva jsou velmi zajímavé charaktery, kteří dokážou upoutat divákovu pozornost. Připočneme k tomu senzační hudbu Hanse Zimmera, neodmyslitelný Batmobil a skvělý příběh, ve finále se nám tu jeví jeden z nejlepších komiksových filmů všech dob.(27.4.2018)

revoluční, nově pojaté, velkolepé, temné a extrémně zábavné ♣(14.5.2018)

94%(26.5.2018)

Christpher Nolan to mal s týmto filmom skutočne ťažké, pretože mal za úlohu vdýchnuť postave, ktorú väčšina populácie považovala za mŕtvu, nový dych. On mal totiž z BATMANA opäť spraviť LEGENDU.... A že mu to vyšlo. Skvelý príbeh, ktorý si berie inšpiráciu z tých najlepších komiksov od DC, je veľmi kompexný a má svoju hĺbku, s Temným Rytierom budete naozaj cítiť. Atmosféra je veľmi silná a o nedostatku emócií sa tiež hovoriť nedá. Postavy pôsobia reálne a všetci majú svoje motivácie. Soundtrack je výborný a Track, ktorý zložilo duo Zimmer/Howard pre hlavného protagonistu, je dnes už legendárny. Herci hrajú výborne a z Christiana Balea sa po zhliadnutí tohoto MASTERPIECU stal jeden z mojich najobľúbenejších hercov. 90% + Zaradené do Mojej TOP 10(16.7.2018)

První polovina je na můj vkus až příliš zdlouhavá a celkově ne příliš záživná. Bojové scény a skvělý Christian Bale ale film skvěle vyvažují. Za mě důstojný úvod do trilogie.(17.9.2018)

Na to, že komiksáky obecně moc nemusím, mi tenhle film učaroval. A to jak temnou a tajemnou atmosférou, scénářem, hereckými výkony, tak i hudbou. Ani druhé, ani třetí zhlédnutí ten dojem nezkazilo. Jen houšť takových počinů, a klidně i s kreslenými hrdiny.(14.10.2018)

Po těch estrádách s neonama a fosforeskujícíma barvičkama z devadesátek konečně dobrej Batman. Delší stopáž nevadí, zbývá dost prostoru i pro ostatní figury (Freeman, Irons, Neeson) a pro batmanův „výcvik“ v Himaláji. Do teďka to byly jen takové srandičky, které tu a tam ozdobili dobří padouši (Tomy Lee Jones a jack Nicholson), které ale za reprízu opravdu nestojí. Nolan tímhle filmem odstartoval kultovní minisérii a tu s nejlepším vědomím a svědomím doporučím celou. Ve dvojce je neskutečně dobrý padouch v podání zesnulého Heathe Ledgera a v trojce se s Batmanem nemaže Tom Hardy. Hodnotím na 3x95%.(16.10.2018)

Drží se to víc reality, není to jako jiná komixová mlátička, kde jsou všichni obdaření téměř až božskými schopnostmi a řežou se hlava ne hlava. Tohle je víc o filozofování, přemýšlení o tom, jak se postavit strachu a bojovat proti zlu. Batmana mám ze všech komixových hrdinů nejradši, protože na rozdíl od jiných hrdinů své dovednosti nezískal jen tak, musel trénovat a na sobě hodně makat, jak fyzicky tak psychicky. Film je temný jako Batmanův plášť, k tomu hraje vynikající Hans Zimmer a jeho hudba dává Gothamu ponurou atmosféru. Co se obsazení týče, všichni účinkující jsou skvělí.(8.11.2018)

po třetím shlédnutí konečně můžu s čistou hlavou vydat verdikt nad tímto skvělým originem, první půlka je rozhodně na 5 hvězd, atmosféra jak svině, rozumný slet událostí, žádný nadpřirozený kouzla a čáry, všechno do zrození hrdiny dává jakštakš smysl, což dokážu ocenit na těhle komiksovejch příbězích přenesenejch na plátno. Bohužel v druhé půli začne, ne tak zajímavý boj mezi hlavním hrdinou a jeho nepřáteli, nuda to sice opravdu neni, ale postrádá to jiskru temnýho rytíře, či první série Daredevila. 4,5/5(18.11.2018)

Přiznám se hned na začátku, že nejsem fanatická fanynka komiksů ani filmů podle nich natočených. Celkem mi vadí, když se tyto filmy berou moc vážně, protože já je prostě vnímám jako celkem dětinskou zábavu a dívám se na ně, když se mi nechce moc přemýšlet. Batman begins je dost zdlouhavý a za mě je to film prostě průměrný. Nemyslím to nijak zle, je prostě dobrý, nic víc. Christopher Bale je uvěřitelný, Maichael Caine potěšil, Gary Oldman je borec, no a ten zbytek...ten se prostě dal odkoukat.(26.12.2018)

90%(30.12.2018)

Nejlepší Batman!(23.1.2019)

Zrod Batmana jak se patří. Liam Neeson tomu dodává glanc. Příběh super.(2.2.2019)

1 22 43 63 81 82 83 84 následující >>