Externí recenze k filmu (10)

 • CinemaView.sk (Robert Pospiš) ****

  "Batman začína je film, ktorý ma prekvapil a to v dobrom. Je to film, aký tu už dlho nebol. Plný akcie, zábavy, humoru, dobrých hercov a napätia. Keď Christopher Nolan hovoril, že chce poňať príbeh o maskovanom hrdinovi úplne inak ako jeho predchodcovia, mnohí si mysleli, že to bude opäť sklamanie.…" (více)

 • Dokina.cz (Šimon Šafránek)

  "Určitý zlom v tempu snímku myslím nastává s nástupem Batmana na scénu. Akční scény vypadají uspěchaně a chybí jim promyšlenější choreografie. Zatímco motiv toxinu v ulicích je mistrovsky přízračný, jeho dějové vyvrcholení, či finální souboj jsou ve srovnání s předchozími obrazy ostudně…" (více)

 • Filmpub.cz (Tomáš Vyskočil) *****

  "Christopher Nolan vrátil Batmanovi šarm a lesk, verze roku 2005 má po všech stránkách bezchybné provedení, navíc přihazuje neotřelý a skvěle zpracovaný pohled na domněle profláklou legendu. A těm, kteří náhodou ještě o tomhle podivném maníkovi v divném oblečku neslyšeli (nebo nechtěli slyšet) -…"

 • Filmweb.cz (Aleš Smutný) *****

  "Batman začíná je skvělý film. A to hlavně díky triu Nolan - Goyer - Bale. Tvůrčí dvojici se do filmu podařilo dát něco, co postrádaly všechny verze Batmana, včetně té Burtonovy: uvěřitelnost a realističnost. Wayne prodělal všestranný bojový výcvik (ve filmu Bale praktikuje bojové umění KFM), proto…" (více)

 • Kinema.sk (Marek Vojtko) *****

  "Batman Začína je zároveň aj najlepším Batmanom všetkých čias. Burtonove vízie sa nikdy k téme "batmana" tak nehodili. Batman (1989) a Batman sa vracia (1992) majú na mojom filmovom Olympe svoje pevné miesto, avšak na inom piedestáli, ako nový Batman. Batman Začína je takisto najlepším začiatkom…" (více)

 • Metalopolis.net (Dalibor Ňorek) *****

  "Nový Batman je úplně jiný než jeho předchůdci. Všechno je jiné, mnohem skutečnější. Gotham City je sice stále obrovské velkoměsto plné zločinu a bídy, ve kterém se snad ani nedá žít. Netvoří jej však monumentální a temné gotické stavby, nýbrž stejně monumentální "obyčejné" mrakodrapy. Stejně tak…" (více)

 • POMO.sk (Martin Pomothy) ****

  "Batman začína je po všetkých stránkach excelentnou komiksovkou, ktorá naplnila všetky svoje ambície. Nie, nejedná sa o revolúciu v rámci žánru - postavy okolo hlavného hrdinu zapadajú do žánrom jasne daných škatuliek (verný sluha, pekná bábika, mocný záporák a jeho pobočník - šialený záporák) a…" (více)

 • Premiere.cz (Pavel Němec) *****

  "Jediným problémem první poloviny filmu je, že mírně zastiňuje tu druhou. Po tak svěžím a nečekaném startu je likvidace padouchů ve špinavých uličkách přece jenom krokem zpět, přestože (resp. protože) právě to divák od ­filmu s Batmanem očekává. Ne snad že by Nolanův snímek ztratil dech, jen někde v…" (více)

 • Tiscali.cz (Tomáš Seidl)

  "Není to zdaleka film bez chyb: některé rozmluvy působí tak proklamativně, že je jen schází obkroužit comicsovou bublinou, jeho druhá část je ve své hektičnosti značně zmatená a tvůrci celý podmračený příběh chvílemi berou snad až příliš vážně. Snímek samozřejmě nemůže být realistický, jeho tvůrci k…"

 • 4men.cz (Vojtěch Rynda) ****

  "O psychologii se v rámci komiksových adaptací zatím pokoušeli snad jen X-Men a Hulk. V Batman začíná na ní stojí celé první dvě třetiny filmu. Bruceův přerod z osiřelého chlapce přes hněvem zaslepeného mladíka až po odhodlaného muže, který ví, co chce, je vysvětlen s úctyhodnou precizností,…" (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace