Larry, kroť se (TV seriál)

Curb Your Enthusiasm

Komedie

USA, 2000, 90x30 min

Bradley Sellers

Larry David, Cheryl Hines, Jeff Garlin, Susie Essman, Jerry Seinfeld, Carla Jeffrey, Matt DeCaro, Jorge Garcia, Steve Skrovan, Bob Odenkirk, Wanda Sykes, Chris Williams, Alan Blumenfeld, Lydia Blanco, Aisha Tyler, Stephen Tobolowsky, Zachary Levi, Judah Friedlander, Rob Corddry, Russ Russo, Kaitlin Olson, Andrea Piedimonte, Kathryn Joosten, Robert B. Weide, Yvette Nicole Brown, Wallace Langham, Markus Redmond, Deanne Bray, Merrin Dungey, Bobbi Sue Luther, Holly Madison, Bridget Marquardt, Emily Kuroda, Kendra Wilkinson, Hugh M. Hefner, Jamie Elle Mann, George Lopez, Karl T. Wright, Kevin P. Farley, Scott Adsit, Eric Millegan, Michael Naughton, Jackie Hoffman, Nick Nervies, Ben Stiller, Alice Evans, Thom Barry, Craig Robinson, Tia Carrere, Cheri Oteri, Mindy Sterling, Tim Meadows, John Legend, Tessie Santiago, Ken Jeong, Allan Arbus, Taylor Negron, William Ragsdale, Rachael Harris, Tom Dugan, Richard Lewis, Lisa Ann Walter, Anthony Griffith, Buck Kartalian, Ann Morgan Guilbert, Nora Dunn, Tracy Howe, Rudy De Luca, Aki Aleong, Paul Sand, Joseph P. Reidy, Kevin Heffernan, Erik Stolhanske, Anita Barone, Michele Maika, Mike Hagerty, Carol Leifer, Bobby Lee, Mayim Bialik, Isabella Hofmann, Rachel Boston, Morgan Lily, Teresa DePriest, Bea Arthur, Mark Lotito, Crista Flanagan, Jamie Elman, Sofia Milos, Jesse Heiman, Cheyenne Jackson, Odeya Rush, Christopher Thornton, Barbara Jean Barrielle, John Ross Bowie, Toši Toda, Meg Ryan, Jake Johnson, Christopher Kriesa, Kevin G. Schmidt, Joan Rivers, Betsy Zajko, Adrienne Rusk, Josh Cooke, Peter Steinfeld, Kaitlyn Dever, Gary Carlos Cervantes, Fred Melamed, Jason Alexander, Mindy Kaling, Kate Flannery, Oscar Nuñez, Jessica St. Clair, Christina Lindley, Angela Paton, Ben Falcone, Rob Huebel, Amir Talai, David Pasquesi, Michael J. Fox, Amy Schumer, Lee Wilkof, James Sikking, Robert Smigel, Leonardo Millán, Affion Crockett, Jacob Price, George Coe, Alexandra Wilson, Ben Affleck, J.B. Smoove, Louis Mustillo, Sierra McCormick, Deron McBee, Kevin Brewerton, Moon Unit Zappa, Pat Harrington Jr., Lisa Darr, Austin Rogers, Amy Aquino, Lauren Bowles, Bruno Gunn, June Squibb, Ronnie Gene Blevins, Stephanie Maura Sanchez, Lauren Weedman, Ana Gasteyer, Reggie Gaskins, Jillian Bell, Masasa Moyo, Josh Bednarsky, Amanda Pajer, Kelvin Han Yee, Todd Stashwick, Eric André, Alanis Morissette, Timothy Brennen, Randall Park, Jim O’Heir, Jon Glaser, Gregg Daniel, Brian Huskey, Tom McGowan, Eric Edelstein, Dan Bakkedahl, Ruthie Henshall, Michaela Watkins, Rebecca Creskoff, Mark Griffin, Paul Willson, Suzy Nakamura, Tammy Klein, Dan Bucatinsky, Tracy Jai Edwards, Cathy Ladman, Mitch Silpa, Allan Rich, Ator Tamras, Bob Einstein, Austin Basis, Amy Pietz, Rose Abdoo, Brad Hall, Pat Finn, Michael Bloomberg, Maz Jobrani, Tom Virtue, David Wells, Lisa Arch, Estelle Harris, Cady Huffman, Jessica Chaffin, Jamie Denbo, Peter Mackenzie, Dyana Ortelli, Elizabeth Sung, Marlon Young, Jim Gleason, Kyle T. Heffner, Adrian Sparks, Lewis J. Stadlen, David Canary, Tymberlee Hill, Alan Zweibel, Don Lake, Carlos Lacámara, Mo Collins, Dana Lee, Robb Skyler, Tim Conlon, Jimmie F. Skaggs, Miriam Flynn, Ayanna Berkshire, Robert Foreman, Jane Carr, Karen Maruyama, John O'Leary, Craig Anton, Ken Thorley, Ryun Yu, Gualtiero Negrini, Lobo Sebastian, Lynn Hamilton, Keone Young, Anne Haney, Anne Bedian, Nadia Dajani, Bailey Hughes, Guy Stevenson, Anton Yelchin, Kenneth Kimmins, Ming Lo, Charles C. Stevenson Jr., Brian Palermo, Adam Paul, Barbara Boxer, Patrick Bristow, Steve Hytner, Steven Rasch, Bill Buell, Grant Shaud, Lynne Marie Stewart, Brett Gelman, Joel McKinnon Miller, Shirley Prestia, Peter Appel, Scott Aukerman, Andrew Pang, Al Fann, Doc Farrow, Robert Kelly, John Farley, Nick Greco, Gary Kroeger, Beth Hall, Zitto Kazann, Allan Havey, Ann Ryerson, Brad Morris, Tucker Smallwood, Jean Villepique, Jason Sklar, Craig Cackowski, Grant Rosenmeyer, Noah Matthews, Eugene Cordero, Matt Cook, Jack Heller, Stanley DeSantis, Paul Greenberg, Otto Sanchez, Jerry Minor, Jackie Harris, Shelley Berman, Chris McGinn
  • danecek24

Zlatý Glóbus - cena (1) - 60. ročník (za rok) 2002 - *Nejlepší seriál (komedie / muzikál) + nominace (4) - 60. ročník 2002, 62. ročník 2004 - Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Larry David, 63. ročník 2005 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Larry David(12.3.2009)

Kdybych viděl jedinou epizodu a nevěděl, že je valná část dialogů improvizovaná, hledám za hodnocením na IMDb (9.4) komplot Davidovic rodiny (se zapojením prastrýce z druhého kolena). Ale s každým dalším dílem mi Larryho trapné příhody přišly úsměvnější a nenápadný humor, jimž je obaluje, srozumitelnější. Některé momenty jsou vtipné okamžitě, jiné až poté, co jim je dodaná pointa. Trapnost naplňující ty prodlevy činí seriál ještě ležérnějším a vtipným jaksi mimoděk. Jen o málo víc, než je život váš nebo můj. (Pakliže ve svém každodenním životě nenacházíte mnoho důvodu ke smíchu, omlouvám se za mystifikaci.) Experiment, který vyšel, ale žádá si pozorovatelovu trpělivost vůči pozorovanému. 80%(17.1.2009)

Seriál, na který si musíte zvyknout. Hlavní hrdina totiž vůbec není takovej kretén, jak by se mohlo zpočátku zdát a s každou další epizodou vám bude připadat sympatičtější a jeho trapné trable vtipnější. A bezservítková camea slavných kolegů (namátkou Ricky Gervais, Michael J. Fox) jsou obdivuhodná.(22.11.2013)

Zpočátku rozpačité dojmy z jaksi na koleně spíchnutých, až poloamatérských epizodek ze života jednoho "příliš entuziastického" chlápka, nahradilo nefalšované pobavení a potěšení z výstředních trapasů a na první pohled obyčejných životních situací, které se vždy nějak neobyčejně zamotají a nakonec skvěle vyvrcholí. Larry má trochu jinou morálku, ale přitom je velmi racionální a "správný", nikomu nechce ublížit, je pouze nekonečnou obětí společenských situací, pravidel a nešťastných náhod. Styl humoru je tedy trošku odlišný než v sitcomech bývá zvykem, a proto jej asi ne každý ocení, ale hravost i trefnost co se týče společenských klišé seriálu upřít nelze. Spokojenost určitě, ale po druhé bych si to už nedal. 7/10(13.9.2009)

Takze sem se konecně dostal přes první sérii (a ufff, ještě 6 dalších) a sem fanoušek! CURB YOUR ENTHUSIASM je přesně můj šálek kafe. Pomalej, suchej a nenápadnej humor pomalu gradující celou epizodou. Prvních pár dílů mi trvalo se do toho dostat, a skutečně, nečekejte žádnou řachandu servírující jeden vtip za druhým minutu po minutě, CYE si pomalu buduje prostředí a vybalí karty až v závěru. Doporučuju pokud máte rádi trochu jiný "humor".(7.8.2011)

• - V úvodnej časti bolo povedané, že Larry (Larry David) a Cheryl (Cheryl Hines) majú deti. V ostatných častiach však žiadne deti nemali. (m.a.t.o.)

• - K žiadnej epizóde nebol napísaný podrobný scenár, a tak veľké množstvo dialógov bola čistá improvizácia hercov. (m.a.t.o.)

• - Na začiatku prvej série sa Jeff Garlin (Jeff Greene) zotavoval z mŕtvice. Herec neskôr prezradil, že práve práca, keď sa musel na natáčaní zúčastňovať každý týždeň, mu pomohla plne sa uzdraviť. (m.a.t.o.)