Nomád

• Francie Nomad (více)

18-té století Kazachstán. Obrovský región strohé a kruté krásy, ohraničené Čínou, Tibetem a Ruskem. Hrdý a bojovný kazašský kmen přežil staletí, vzdoroval kočovným nájezdníkům, odolával hrozivým Jungarům a též odvrátil zkázy přicházející z vlastních řad. Oraz, mystické a bojové místo (velké síly), předpovídá zrození nového hrdiny. Tento chlapec Mansur je určený k sjednocení kazašského rodu a k tomu, aby ho vedl k slavnému vítězství proti nepřátelům. Hrozná předpověď Orazu, Jungar panovník Galdanu povolal generála Sharisha, aby našel chlapce a zabil ho. Avšak Oraz se za každou cenu snaží Mansura ukrýt a odevzdat ho jeho otci Sultanovi Walimovi. Léta plynou. Mansur potomek legendárního bojovníka Ghenghis Khana, a Erali opuštěný sirotek neznámého pastýře, jsou cvičeni v bojových umění. Chlapci spolu vyrůstají, spolu trénují a jsou si blízcí jako bratři. Jeden je tu, aby vedl Kazachstán k úspěšnému vítězství a druhý, aby mu ukázal jakou cenu má v životě přátelství

Když se Mansur i Erali bezhlavě zamilují do statečné a krásné Gaukhar, jejich vzájemná oddanost se ztrácí pod náporem mocné čarodějky lásky. Město Turkestan spadne pod nadvládu Galdanu. Mansurův otec je zavražděný a Gaukhar unesená Jungary. Nastává čas boje muže proti muži. Mansur zabije mocného Sharishe, ale sám je chycen Galdanem. A je to právě Gaukhar, která ho zachrání před jistou smrtí a umožní mu čelit svému osudu. Nomád je epický příběh jednoho hrdinského osudu a o záchraně království před invazí. Dobro v konfrontaci se zlem, přátelství je pokoušeno žárlivostí, láska je obětována na oltář smrti. Legenda se zrodila. (oficiální text distributora)

Looser

Nebylo to tak strašné, jak jsem dle místního hodnocení očekával. Jedná se o průměrný epos, který by mohl být americkým seriálem nebo evropským "velkofilmem". Bohužel vyšší ambice omezuje jednoduchý scénář, kde s vše děje velmi předvídatelně trochu bezduše. Čechy samozřejmě zaujme tvůrce Ivan Passer a při detailnějším zkoumání i Miloš Forman jako executive producer. Herecký ansabl při bližším zkoumání překvapil Jay Hernandez (Hostel, WTC, Torque), Jason Scott Lee (Jungle book, RapaNui, Timecop). ()

yoshua87

První půlka filmu se mi líbila...i některé další části...ale závěr začal být už docela slabý... takže jen a pouze 3* ()

Grizzly

Namet nebyl spatnej, ale zpracovani nic moc. Chtelo by to prostrihat. Vetsinu casu se tam jen keca a kdyz nakonec dojde na nejakou akci tak taky za moc nestoji. Nejvetsi tragedie je ovsem herecke obsazeni. V hlavnich rolich stoji vsichni za hovno a diky tomu je vam velka cast dejove linie uplne ukradena a to vcetne osudoveho pratelstvi, love story a bojoveho vzestupu hlavniho hrdiny. Mam rad historicke filmy a proto jsem film prezil docela v pohode. To ovsem nic nemeni na tom, ze muj unahleny vyber splachl 50 korun do hajzlu. 30% ()

Všežrout

Mohlo to být mnohem lepší, stačilo by jen více propilovat scénař, prohloubit psychologii jednotlivých postav, angažovat Kazachy i do hlavních rolí..co naplat, Kuno Becker není věru ten nejvhodnější kandidát na post mýtického hrdiny kazašského národa a Jay Hernandez s knírkem mi neustále připomínal mladého Freddieho Mercuryho :-) ()

KoleckoR

Celkem jsem na to těšil, ale moc mě to nezaujalo. Poslabší snaha o stvoření obrazu kazašského historického hrdiny, původem od urozeného Čingischána. Výprava nebyla špatná, ale chyběla špetka velkoleposti, okázalejších exteriérů, efektů, lepší hudby,... pár špetek by z toho uvařilo o hodně lepší podívanou. ()

Ombak▼Penari

Po druhém shlédnutí ze mě opadlo původní relativní nadšení, které jsem pociťoval, když jsem to viděl prvně. Pořád se na to ale dalo koukat, ale do kvalitního dílka to má přeci jen daleko. Když já bych ale taky chtěl, aby Češi natočili nějaký svůj národní epos a ta husitská trilogie je už fakt tak zastaralá...smutně koukám... ()

FoxMulder

Podprůměr čiší naprosto ze všeho. Klišovitá nuda bez čehokoliv, co by se podobalo scénáři. Herci tam očividně nejsou proto, aby hráli, ale jelikož souboje jsou špatné netuším proč tam jsou... A nejdůležitější informaci vam sdělí hned po úvodních titulcích a to, že Čingischán byl kazach. Že se o něm nezmínil Borat... ()

Acrobat

Vsetko je take...take cudzie, neintimne, neuprimne. Nedrzal som palce nikomu vo filme, osud hrdinov mi bol ukradnuty, nikto si neziskal moj obdiv. Bojovych scen je malo, aj tie vyznievaju pomerne priemerne - co rozpocet dovolil. Lokacie su krasne, ale to nestaci. Musite do nich vsadit pribeh vo vhodnej vyprave. ()

DJ Kritik

Nie je to nič, čo by ohromilo, ale keď sa človek zapozerá do úvodných minút, tak zvyšných 140 minút ubehne ako voda. Bez nudných chvíľ a ak pridáte príjemný hudobný doprovod, tak mate pred sebou jeden z tých lepších historických filmov. Jedinou slabinou sú málo prepracované scény boja a mohlo ich tam byť viac. ()

Jaromír

Příběh ze starých časů, perfektní hudba. Děj, který netrpí na masové okázalé scény a má lidský rozměr. Film není zaměřen na klasické konzumenty hlavního proudu USA produkce, což je jen dobře. Myslím, že o děj ani v tomto filmu nejde (tedy nám, Kazachům asi ano :) ), jde o tu atmosféru a ta se velmi povedla. ()

piglit

18-té století Kazachstán. Obrovský región strohé a kruté nudy smíchané s bezbřehým kýčem, ohraničeným snad jen Čínou, Tibetem a Ruskem. Jenom dvojnásobné zrychlení přehrávání mě zachránilo od neodvratné porážky způsobené trpným vypnutím tohoto snímku... . ()

helrohir

Brak, v ktorom takmer nič nefunguje. Herci sú veľmi úbohý (jedine J. S. Lee je OK), scenár je len jednoduchá báchorka, rozsiahlejšie bojové scény sú nevýrazné a hudba je len pár dookola sa opakujúcich motívov. Podarili sa tu len dva súboje a celkom fajn kamera. Za 40 miliónov čaká človek rozhodne viac. ()

cinema_cz

Nomád je lehce nacionalisticky cílený snímek a působí dost prvoplánově, takže nenabízí o mnoho víc než jen barvitou romantickou historku. 60 % (Alena Prokopová, Ci 02/2008) ()

Miloško

Celkom fajn historický film,aj ked dosť so slabým dejom. Treba si všimnúť aj hereckú a režisérsku medzinárodnú účasť. I.Passer natočil celkom dobrý hist.film.Trochu menej vlasteneckých pátosov a celkový dojem z filmu by bol lepší.Pred 20-30 rokmi by to bol však obrovský hit.[DVD] ()

Soupalka

Dvě hvězdy za jezdecké scény a jedna za hudbu. Jinak to celé na mne působilo tak nějak neukotvené a s ambicí, kterou se prostě asi nepodařilo naplnit. ()

pavont

V tomto filmme si tvorcovia odhryzli ocividne velky kus. Kazasssky epos je tu rozdrobeny na plno naivnych a zbytocnych scen. Bojove su mozno az na dve o nicom a herci tiez nestoja za vela. Na lepsie ako priemerne hodnotenie to vazne nema. ()

radek.896

Jedním slovem, byla to strašlivá nuda. Top scéna z fiilmu byla až ke konci - roztrhaní posla koňmi. Ve filmu se mluví a mluví, když příjde na akční scény, tak nestojí za nic + děj (scénář) je totálně ubohý. ()

Česká nová vlna opět boduje!

Česká nová vlna opět boduje!

01.03.2007

Česká nová vlna trvala v rozmezí od začátku 60. let až po jejich konec, respektive nástup normalizace. To, že se jednalo o opravdu zlatý věk československého filmu, snad dostatečně dokazuje čtyřleté… (více)