Odložené případy

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2003–2010), 114 h 33 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvůrci:

Meredith Stiehm

Kathryn Morris, Danny Pino, John Finn, Jeremy Ratchford, Thom Barry, Tracie Thoms, Nicki Aycox, Susan Chuang, Jonathan LaPaglia, Josh Hopkins, Tania Raymonde (více)

Série(7) / Epizody(156)

Lilly Rush (Kathryn Morrisová) je detektívka, ktorá vo Filadelfii vyšetruje nedoriešené a neobjasnené vraždy, známe ako položka s názvom: Odložený prípad. V prvej časti sa Lilly zaoberá prípadom z roku 1976, kedy bola mladá tínedžerka ubitá na smrť na tenisovom kurte počas akejsi párty. Pomocníčka v zámožnej rodine, Bonita Jakarta (Lillian Hursová), je ochotná svedčiť v prípade vraždy tínedžerky Jill Shelby (Kate Maraová). Lilly Rush teda znovu obnovuje prípad a chce doviesť vraha pred súd. Podozriví sú dvaja bratia, ktorí nikdy neboli z ničoho obvinení, pretože majú za sebou silnú a vplyvnú rodinu. Lilly vypočúva priateľov a ľudí, ktorí Jill poznali jej najlepšiu priateľku Melanie (Lisa Waltzová), jej priateľa Tooda Whitleya (D. W. Moffett), ktorý sa po smrti Jill oženil s Melanie, a vypočúva aj jeho problematického brata Erika (Michael Reilly Burke), ktorý podľahol alkoholu. Lilly je odhodlaná odhaliť pravdu, takže musí donútiť rodinu Whitleyovcov ku konfrontácii ich temnej minulosti, a to napriek neochote a odporu všetkých tých, ktorí s prípadom nejako súvisia, vrátane autoritatívnej a vždy víťaziacej matky (Elizabeth Franzová)... (oficiální text distributora)

JohnnyD

Hovorí sa, že seriál sa má hodnotiť až po zhliadnutí viacerých častí. U Odloženého prípadu je to vhodné číslo presne dva. Všetky časti sú ako klony; seriál ide v zabehnutých koľajniciach neskutočného schematizmu a klišé. Od tuctového looku, často priemerných príbehov, schematických zvratov až po strašne gýčový soundtrack (hlavne záverečná pieseň a klip udalostí na ňu). Treba ale povedať, že napriek tomu všetkému je Odložený prípad prekvapivo celkom záživný a pozerateľný a na tú jednoduchú predvídavosť si divák časom zvykne. ()

carly

Po dlhom case, som sa konecne dostala k tomu, ze som si serial pozrela od A do Z a je to fakt tak dobre, ako som si pamatala. Mam mozno jednu vyhradu k tomu, ako riesili vztah Lily a Scottyho a vseobecne ich postavy, hlavne jeho. Ale inak nemam co vytknut. Skvele spracovane, zaujimave pripady, dobre postavy, uzasni herci. Pacilo sa mi, s akym respektom pristupovali k roznym typom obeti a zlocinov. Mnoho sucasnych serialov, by si mohlo vziat priklad. ()

Jara.Cimrman.jr

"Vyslechnout lidi od cirkusu není snadné. Než seženeš povolení, stan je pryč." Po pachateli se nadále pátrá. To je předtištěná věta, kterou tuzemští policisté v usnesení dle § 159a odst. 5 trestního řádu chlácholí poškozenýho tím, že na jeho bolístku se odložením případu nezapomnělo. Jenže již nikdy nikdo, tedy pokud se případnej pachatel nepřijde udat, tento spis neotevře. To američtí kriminalisté jsou jiný třídy. Zavětří šedesát let starou stopu a už po ní chvátají usvědčit pachatele. Někdy je to zábavný, někdy méně, ale pokud by měli pachatelé stejně kvalitní paměť jako já, tak by z nich nedostali ani to, co měli včera k obědu, natož to, co dělali dne 20. 3. 1955 v době od 13:38 h do 13:47 h východního času. ()

Krt.Ek

Špička kriminálních seriálů. Kriminální příběhy jsou napínavé, ale jejich práva síla je v jejich lidskosti. Některé příběhy jsou tak silné, že jsem nadával nad tak krutým osudem obětí, prostě jsem je litoval. A to se mi moc často u kriminálek nestává. Scénáristé se prostě vyznamenali. Nesmím zapomenout na působivé hudební motivy, které se vyskytují v každé epizodě a na skvělé zahrané postavy detektivů. Žádná z hlavních postav není otravná nebo zbytečná což se také cení. 95% ()

Vitason

Mladší bratříček CSI ze stáje Jerryho Bruckeheimera, který není založený na technických vymoženostech jako jeho starší sourozenec. Cold Case je založená na výsleších, kdy vyšetřovatelé přijdou k rozuzlení případu jako slepý k houslím. Vše se drží stejného schématu, kdy jeden vyslýchaný pošle policisty za dalším člověk a všichni při tom mají fenomenální paměť, když dokáží popisovat události třeba i 50 let staré. Skoro každý případ se tak vysvětlí ve výslechové místnosti, ale tenhle seriál na druhou stranu nabízí něco jiného. V první řadě jsou to emoce, kterými je prošpikovaný každý díl. Dále je výrazná dobová hudba, která vždy skvěle podkresluje dobře natočené flashbacky a prostříhávání záběru na zúčastněné osoby na podobu tak jak vypadali v době zločinu. Jedná se o velice příjemný seriál s velice půvabnou hlavní vyšetřovatelkou, na který se vždy rád podívám. Zatím byl nejlepší díl asi o masakru v obchodním centru. ()

Galerie (1 036)

• Představitelka Lily Rush Kathryn Morris si v minulosti vyzkoušela také modeling a odvážné snímky. V roce 2010 se dokonce objevila na titulní straně magazínu FHM. (epicride)
  • Keď sa detektívi Scotty Valens (Danny Pino) a Josie Suttonová (Sarah Brown) na ulici rozprávajú s Dirkom (James Immekus), Suttonovej v rôznych záberoch na opasku striedavo mizne služobná zbraň. (koba)