Lilly s Valensem vyšetřují případ gaye Daniela Holtze, studenta práv a člena baseballového mužstva, který byl roku 1964 ubit k smrti na ulici ve čtvrti pochybné pověsti poblíž gay baru. Danielova matka trpí vážnou srdeční chorobou a doufá, že než zemře, bude nalezen Danielův vrah a spravedlnosti bude učiněno zadost. Vyšetřovatelé zjišťují, že před čtyřmi desetiletími činili homosexuálům a transvestitům příkoří jak policisté, tak pouliční rváči. Uvažují i o možnosti, že Danielovu smrt způsobil právě policejní obušek. Nakonec se ukazuje, že vraždu měli na svědomí pouliční násilníci, avšak osudnou roli sehrála i lhostejnost tehdejších policistů. (TV Nova)

SOLOM.

A sexuální menšiny si pořád stěžují, jak je jim ubližováno…Měly by se podívat na tento díl Odložených případů. Všechno je to o toleranci společnosti a já myslím, že v dnešní době už si nemají na co stěžovat – registrovaná partnerství, všechny ty jejich pochody – inu v 60-70 letech by na něco takového mohli rovnou zapomenout. Nudle na hlavě nebo kopanec do prd…to byla jen slabá kávička, nikdo se s nimi nemazlil a policajti už vůbec ne. Tenhle díl byl takový zvláštní – obsah se mi moc nelíbil, ale mělo to něco do sebe. Je jedno jestli si homosexuál, transka, nebo klasický heterák – právo na život mají všichni! ()