Tým se vrací k případu z roku 1989, kdy byla zavražděna mladá ruská operní pěvkyně Nadia, která zůstala s otcem a bratrem v Americe. Azyl našla na policejní stanici, kde zamlada sloužil Nick Vera. Jenže o čtyři měsíce později byla dívka nalezena v metru, ubitá po údajném přepadení. Tašku, kterou tehdy měla u sebe, nyní objevil její bratr Dmitrij a zavolal Verovi. Pátrání se zaměří na rodinu a především školu, kam dívka chodila. Mezi podezřelými figurují spolužačka Chelsea, která kvůli Nadie přišla o místo v semináři, její přítel Cyrus i spolužačka Nikki, kterou Nadia přistihla, jak bere kokain. Podezřelý je i bývalý šéf dramatického oddělení Glick, o jehož vztahu s Nadiou se spekuluje. (TV Nova)

SOLOM.

Как русская девушка хотела осуществить свою американскую мечту...Elena Satine byla výbornou volbou pro tento díl. Charismatická mladá herečka se chopila velmi dobře mladé talentované ruské operní pěvkyně, která bohužel zaplatila za svou důvěřivost a talent životem. Závist je svině. Mladý Vera pobavil, pěvecké vložky asi tím nejlepším na celém díle, společně s pěknou dívkou. Jinak ovšem spíše další průměrná epizoda této série. ()