Reklama

Reklama

Odložené případy

(seriál)
  • USA Cold Case (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2003–2010), 116 h 3 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvůrci:

Meredith Stiehm

Hrají:

Kathryn Morris, Danny Pino, John Finn, Jeremy Ratchford, Thom Barry, Tracie Thoms, Nicki Aycox, Susan Chuang, Jonathan LaPaglia, Josh Hopkins (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(156)

Obsahy(1)

Lilly Rush (Kathryn Morrisová) je detektívka, ktorá vo Filadelfii vyšetruje nedoriešené a neobjasnené vraždy, známe ako položka s názvom: Odložený prípad. V prvej časti sa Lilly zaoberá prípadom z roku 1976, kedy bola mladá tínedžerka ubitá na smrť na tenisovom kurte počas akejsi párty. Pomocníčka v zámožnej rodine, Bonita Jakarta (Lillian Hursová), je ochotná svedčiť v prípade vraždy tínedžerky Jill Shelby (Kate Maraová). Lilly Rush teda znovu obnovuje prípad a chce doviesť vraha pred súd. Podozriví sú dvaja bratia, ktorí nikdy neboli z ničoho obvinení, pretože majú za sebou silnú a vplyvnú rodinu. Lilly vypočúva priateľov a ľudí, ktorí Jill poznali jej najlepšiu priateľku Melanie (Lisa Waltzová), jej priateľa Tooda Whitleya (D. W. Moffett), ktorý sa po smrti Jill oženil s Melanie, a vypočúva aj jeho problematického brata Erika (Michael Reilly Burke), ktorý podľahol alkoholu. Lilly je odhodlaná odhaliť pravdu, takže musí donútiť rodinu Whitleyovcov ku konfrontácii ich temnej minulosti, a to napriek neochote a odporu všetkých tých, ktorí s prípadom nejako súvisia, vrátane autoritatívnej a vždy víťaziacej matky (Elizabeth Franzová)... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (427)

Zíza 

všechny recenze uživatele

Tahle série mě hodně baví, nejenže díly utíkají poměrně svižně, ale vždycky jsou okořeněné skvělou hudbou a dokážou dojmout, plus velmi dobrý střih. Samozřejmě jde dokola o to samé – vyslýchání, zapírání, lhaní, vyslýchání a odhalování pravdy a vždy posle stopáže poznáte, kdy konečně narazili na toho pravého. I tak mě spousta těch dílů bavila a je faktem, že jsem je viděla téměř všechny. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Jerry Bruckheimer neodolal a přispěl svojí troškou nikoli do mlýna a už vůbec ne mlýna s princeznou, ale do rodinky krimiseriálů řešících někdy i desítky let ladem ležící nedořešené případy či revidující případy už uzavřené. A činí tak přesně podle svého stylu, s pohlednou grafickou stránkou, sympatickou hlavní postavou a zde navíc i s výborně vybíranou doprovodnou hudbou. Ano, jsou scénky, ve kterých máte pocit, že skutečně jde o něco víc než jen "další detektivku", ale těch je opravdu poskrovnu. I tak je to ovšem daleko lepší než nějaký nablblý Derrick a jeho Roman Tyčka. 60% a vzkaz tvůrcům: učte se od mistrů jako je Dick Wolf. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Další kriminální seriál, do kterého se producent a tvůrce slavné série CSI (Crime Scene Investigator) Jerry Bruckheimer pustil s vervou i když jen na pár dílech. "Odložené případy" jsou případy, které se těžko vyřeší jelikož jsou staré několik let a jsou předány skupině, před kterou stojí nelehký úkol. Když se řeší záhadná smrt minimálně deset let stará těžko se hledají fakta a většinou jsou to jen kosti a možná už jen zbytky těl, které určují a pomáhají vést naše dva vcelku sympatické vyšetřovatele za vytouženým cílem. I tak je to dobrý nápad a pěkně se od ostatních kriminálek vyjímá svojí nápaditostí a originalitou ale žádné digitální hrátky nečekejte. Holt člověk si zvyká na stále barevnější detektivky a najednou se objeví tato příjemná, výrazná a nenápadná série. (6/10) ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Vyslechnout lidi od cirkusu není snadné. Než seženeš povolení, stan je pryč." Po pachateli se nadále pátrá. To je předtištěná věta, kterou tuzemští policisté v usnesení dle § 159a odst. 5 trestního řádu chlácholí poškozenýho tím, že na jeho bolístku se odložením případu nezapomnělo. Jenže již nikdy nikdo, tedy pokud se případnej pachatel nepřijde udat, tento spis neotevře. To američtí kriminalisté jsou jiný třídy. Zavětří šedesát let starou stopu a už po ní chvátají usvědčit pachatele. Někdy je to zábavný, někdy méně, ale pokud by měli pachatelé stejně kvalitní paměť jako já, tak by z nich nedostali ani to, co měli včera k obědu, natož to, co dělali dne 20. 3. 1955 v době od 13:38 h do 13:47 h východního času. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Michael A. Levine: 1. Late Returns ,2. A Good Death ,3. The Park ,4. Detective's Reprise ,5. Sister Vivian's Flashback ,6. Yo, Adrian ,7. Churchgoing People ,8. Gwen & Rush ,9. The Professor ,10. Sadie's Blues ,11. Forever Blue ,12. Bad Night ,13. Fireflies ,14. Carl's Recollection ,15. Saving Sammy ,16. Freely's Flashback ,18. Rush & George ,19. The Badlands ,20. The Window ,21. Train Station ,22. 300 Flowers ,23. Best Friends ,24. Baby Blues, ()

Galerie (998)

Zajímavosti (23)

  • Na konci epizody hraje píseň „Don't Stop Believing“ od Journey. (SONY_)
  • V 16. epizodě 2. série s názvem "Pomsta" je možné zaslechnout skladbu Elliota Smithe "Waltz #2", kterou Elliot napsal na základě vlastních zkušeností, kdy byl v dětství fyzicky týrán nevlastním otcem, což koinciduje s hlavní dějovou línií celého seriálu. (Anne88)

Reklama

Reklama