Odložené případy

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2003–2010), 114 h 33 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvůrci:

Meredith Stiehm

Kathryn Morris, Danny Pino, John Finn, Jeremy Ratchford, Thom Barry, Tracie Thoms, Nicki Aycox, Susan Chuang, Jonathan LaPaglia, Josh Hopkins, Tania Raymonde (více)

Série(7) / Epizody(156)

Lilly Rush (Kathryn Morrisová) je detektívka, ktorá vo Filadelfii vyšetruje nedoriešené a neobjasnené vraždy, známe ako položka s názvom: Odložený prípad. V prvej časti sa Lilly zaoberá prípadom z roku 1976, kedy bola mladá tínedžerka ubitá na smrť na tenisovom kurte počas akejsi párty. Pomocníčka v zámožnej rodine, Bonita Jakarta (Lillian Hursová), je ochotná svedčiť v prípade vraždy tínedžerky Jill Shelby (Kate Maraová). Lilly Rush teda znovu obnovuje prípad a chce doviesť vraha pred súd. Podozriví sú dvaja bratia, ktorí nikdy neboli z ničoho obvinení, pretože majú za sebou silnú a vplyvnú rodinu. Lilly vypočúva priateľov a ľudí, ktorí Jill poznali jej najlepšiu priateľku Melanie (Lisa Waltzová), jej priateľa Tooda Whitleya (D. W. Moffett), ktorý sa po smrti Jill oženil s Melanie, a vypočúva aj jeho problematického brata Erika (Michael Reilly Burke), ktorý podľahol alkoholu. Lilly je odhodlaná odhaliť pravdu, takže musí donútiť rodinu Whitleyovcov ku konfrontácii ich temnej minulosti, a to napriek neochote a odporu všetkých tých, ktorí s prípadom nejako súvisia, vrátane autoritatívnej a vždy víťaziacej matky (Elizabeth Franzová)... (oficiální text distributora)

Shit

Na tyhle seriály moc nekoukám a ani tenhle sem zprvu moc nesledoval, ale teď sem docela nahlíd, že zrovna tenhle neni vůbec špatnej, sice je pravda, že se mi nechce moc věřit, že by se dalo, já nevim třeba po 10ti letech, zjistit jak, co a kde bylo, ale udělaný to je pěkně, hlavně se mi líbí ty flashbecky do minulosti, to je na tomhle seriálu asi to nejzajímavější. To vyšetřování kolem, už je spíš takovou standartní záležitostí. ()

kingik

Tenhle seriál má jednu výraznou slabinu a tou je jeho stále dokola se opakující scénář. Zvláštní, že řada zapeklitých, x let starých případů, není vyřešena, ale sotva se toho chopí jednotka specializující se na odložené případy, je vše zdárně vyřešeno. Pokud někomu tento nesmysl nevadí, tak prosím. 60% ()

Cappuccino

Niektoré časti sú lepšie, niektoré horšie. Seriál si bohužiaľ neudržuje latku na rovnakej úrovni ako v prvých sériách, ale i tak sa skoro vždy nachádza vo výškach mierneho nadpriemeru. Herecké obsadenie je sympatické a v oblasti hudobnej stránky Cold Case prekonáva všetkých svojich detektínych "bratríčkov a bratrancov". ()

Motinski

Úprimne, bez flashbackov by bol seriál v priemerných vodách. Tajomné náhľady do minulosti, obzvláštnené snovým kamerovým filtrom a riešenie prípadov čo sú niekedy aj 50 rokov staré je proste cool. Kathryn Morris mi časom prirástla k srdcu a vyslovene slabšie epizódy som nenašiel. Na prekvapenie aj málo krát tipnem vraha a v mladom veku išlo možno o môj obľúbený krimi seriál. ()

Zíza

Tahle série mě hodně baví, nejenže díly utíkají poměrně svižně, ale vždycky jsou okořeněné skvělou hudbou a dokážou dojmout, plus velmi dobrý střih. Samozřejmě jde dokola o to samé – vyslýchání, zapírání, lhaní, vyslýchání a odhalování pravdy a vždy posle stopáže poznáte, kdy konečně narazili na toho pravého. I tak mě spousta těch dílů bavila a je faktem, že jsem je viděla téměř všechny. ()

Galerie (1 036)

• Obchodní centrum, ve kterém se odehrál masakr v prvním díle 4. série seriálu, se také stalo místem natáčení pro finální 24. epizodu 3. série seriálu Mentalista (od r. 2008). (epicride)
  • Keď sa detektívi Scotty Valens (Danny Pino) a Josie Suttonová (Sarah Brown) na ulici rozprávajú s Dirkom (James Immekus), Suttonovej v rôznych záberoch na opasku striedavo mizne služobná zbraň. (koba)
  • Představitelka Lily Rush Kathryn Morris si v minulosti vyzkoušela také modeling a odvážné snímky. V roce 2010 se dokonce objevila na titulní straně magazínu FHM. (epicride)