Odložené případy

(seriál)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2003–2010), 114 h 33 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvůrci:

Meredith Stiehm

Kathryn Morris, Danny Pino, John Finn, Jeremy Ratchford, Thom Barry, Tracie Thoms, Nicki Aycox, Susan Chuang, Jonathan LaPaglia, Josh Hopkins, Tania Raymonde (více)

Série(7) / Epizody(156)

Lilly Rush (Kathryn Morrisová) je detektívka, ktorá vo Filadelfii vyšetruje nedoriešené a neobjasnené vraždy, známe ako položka s názvom: Odložený prípad. V prvej časti sa Lilly zaoberá prípadom z roku 1976, kedy bola mladá tínedžerka ubitá na smrť na tenisovom kurte počas akejsi párty. Pomocníčka v zámožnej rodine, Bonita Jakarta (Lillian Hursová), je ochotná svedčiť v prípade vraždy tínedžerky Jill Shelby (Kate Maraová). Lilly Rush teda znovu obnovuje prípad a chce doviesť vraha pred súd. Podozriví sú dvaja bratia, ktorí nikdy neboli z ničoho obvinení, pretože majú za sebou silnú a vplyvnú rodinu. Lilly vypočúva priateľov a ľudí, ktorí Jill poznali jej najlepšiu priateľku Melanie (Lisa Waltzová), jej priateľa Tooda Whitleya (D. W. Moffett), ktorý sa po smrti Jill oženil s Melanie, a vypočúva aj jeho problematického brata Erika (Michael Reilly Burke), ktorý podľahol alkoholu. Lilly je odhodlaná odhaliť pravdu, takže musí donútiť rodinu Whitleyovcov ku konfrontácii ich temnej minulosti, a to napriek neochote a odporu všetkých tých, ktorí s prípadom nejako súvisia, vrátane autoritatívnej a vždy víťaziacej matky (Elizabeth Franzová)... (oficiální text distributora)

Krt.Ek

Špička kriminálních seriálů. Kriminální příběhy jsou napínavé, ale jejich práva síla je v jejich lidskosti. Některé příběhy jsou tak silné, že jsem nadával nad tak krutým osudem obětí, prostě jsem je litoval. A to se mi moc často u kriminálek nestává. Scénáristé se prostě vyznamenali. Nesmím zapomenout na působivé hudební motivy, které se vyskytují v každé epizodě a na skvělé zahrané postavy detektivů. Žádná z hlavních postav není otravná nebo zbytečná což se také cení. 95% ()

filmharmony

...pro mě je Cold Case Cool Case... možná není v módě, ale je hot with happy ends... (alespoň ve fimařině), protože konce jsou dokonalé... můj seriál favorit... každý příběh má své kouzlo a správnou míru pozornosti, nic není odfláknuto a scénář se spoustou nápadů... každý díl na skvělý film... a Lilly... myslíte, že neexistuje? zkusím jí brnknout... ()

korbitch22

originální styl.vyšetřovat staré vraždy,nabízí spoustu možností a témat.třeba když vyšetřovali až padesát let starou vraždu,tak to bylo super.díky tomu že se hodně dílů zaměřuje na léta sedmdesátá,jsou v seriálu skvělý songy.prostřihy na postavy z přítomnosti do minulosti jsou tak skvělý.příjemný a originální seriál,veliké plus je opravdu hudba.vždy se rád podívám na další epizodu. ()

Marek1991

Seriál, ktorý som veľmi obľuboval a aj dnes si rád pozriem jednotlivé epizódy, najmä však tie, ktoré som nevidel, pretože sa svojím prístupom veľmi jedna druhej podobajú. Kriminálne seriály neobľubujem, ale toto je iný prípad. Konečne si ma niečo z nich získalo. Navyše to má spojenie s históriou, čo je pre mňa veľká vec. Seriál nie je krátky a nemá málo častí, ale aj tak mám pocit, že to chcelo viac a že je to nedopovedané. Väčšinou u skvelých vecí mám tento pocit, lebo človek by ich pozeral ešte dlho a toto je ten prípad. Veľmi som sa vžil do vyšetrovania celého vyšetrovacieho tímu, na čele s modrookou blondínku Lilly Rushovou, ktorým spravodlivosť a pravda nie sú ľahostajné. Pútavé, zaujímavé a podnetné, navyše s poučeniami a posolstvami s veľkým zameraním na skutočné hodnoty. Uberá tomu možno len fakt, že takmer vždy všetko vyriešia do posledného detailu za krátky čas, čo predtým nikto nedokázal. Ale dá sa to zobrať aj z taj stránky, že je to elitný vyšetrovací tím intelektuálov, z čoho plynie suverenita. Je to na pohľad viac menej, akoby zimná a chladná záležitosť z východného pobrežia USA, ale vo vnútri svojimi myšlienkami a dianím dokazuje opak. Empatický a rozumný seriál. ()

anderson

V prvom rade dávam do pozornosti jednu zvláštnosť, ktorá priamo nesúvisí s mojim ďalším hodnotením. V slovenských programových vestníkoch je zaužívané označovať jedným druhom farby série a seriály a ďalším zasa filmy. COLD CASE všade figuruje ako film a počet epizód je takisto utajený. Asi preto, aby sa v prípade nízkej sledovanosti nikto "nepídil" po ďalšom vysielaní tohto "skvostu". Ale to len tak na okraj ... Odhliadnuc od toho, že táto pseudokrimi je len úbohou kópiou tejto kanadskej klasiky nájdeme v každej epizóde rovnakú schému: policajtka, ktorá by sa rada zaoberala niečím akútnym je zhodou náhod (zúfalá matka, z ničohonič sa objavený svedok, ...) zaangažovaná do prípadu ktorý dlhé roky ležal ladom. Emancipovaná sufražetka ho samozrejme vyrieši. To by mi ani tak nevadilo, lenže forma akou sú prípady prezentované divákovi je nemenná a drží sa jedinej odporne schematickej šablóny. Do omrzenia sa tu prelína súčasnosť a minulosť, vyložene chaoticky a nevkusne sú použité tzv. dobové hity ale vrcholom je samotný záver epizódy kde za zvukov jedného takého hitu je vinník zatknutý a v spomalenom zábere vidíme všetkých podozrivých, svedkov aj obeť(e) ktoré sa tu akoby náhodou "nachomejtli". A toto sa stále opakuje ! V každej epizóde ! Skrátka - neinvenčná, nevkusná zlátanina s dosť nesympatickou hlavnou predstaviteľkou (vrátane ostatných "hercov"). (11.2.2005) --------------------------------------------------------------------------------- Epizóda, ktorú som dnes videl na NOVE "BABOČKOVÉ ODLÉTAJÍ" ma dostala a maximálne emocionálne rozložila. A už minule ma zaujala epizóda "HALLEYOVA KOMETA". Beriem teda svoje pôvodné hodnotenie ODPAD! späť. Ten schematizmus je postupne vyvážený naozaj silnými a realistickými prípadmi/príbehmi. (17.1.2011) ()

Galerie (1 036)

• Keď sa detektívi Scotty Valens (Danny Pino) a Josie Suttonová (Sarah Brown) na ulici rozprávajú s Dirkom (James Immekus), Suttonovej v rôznych záberoch na opasku striedavo mizne služobná zbraň. (koba)
  • V závere epizódy hrá legendárna skladba "Behind Blue Eyes" od anglickej kapely The Who. (Real Tom Hardy)