• KrestanFilms
    **

    Snímek mi byl doporučen již před pár lety, ale nebyl k sehnání. Konečně jsem ho sehnal, ale čekalo mě spíše zklamání. Ano - na Česko-slovenské poměry je to dost nezvyklý a tudíž zajímavý výtvor. Nicméně pro koho byl natočen? Vzhledem k tomu, že byl točen jakoby spíše z pohledu křesťanů nejspíš nezaujme jiné. Ale křesťany zase odradí už první díl, který je plný sprosťárniček a jakoby mimochodem, na ději zcela nezávisle, je zde i zcela nahá žena. V druhém díle už sprosťárniček ubylo, ale nahotinku sem stejně vrazili a to rovnou při milování. A třetí díl? Tady šlo o prsa a sochu penisu vysokou jako člověk. Dělají si z nás snad autoři srandu? Nemluvě o tom, že mi děj přišel dost nezáživný a konec naprosto nijaký. Tohle dílko prostě nemohu doporučit...(26.5.2017)

  • Skuby47
    *****

    Tento televizní film byl natočený podle knihy Evy Rechlin Noc stěhovavých ptáků. Jeho tři části – Znaky na múre, Zrkadielko a Pochopenie jsou působivým dramatem o pronásledování prvních křesťanů ve starém Římě. Tento počin Československé televize je velmi ojedinělý a nezvyklý, co se tématu týče a velmi zdařilý po stránce vizuální a hudební. Výprava není tak velkolepá, jak tomu bývá u amerických a italských velkofilmů z té doby, ale snímek je velmi dobrý po stránce dramatické a herecké. Jana Švecová v roli mladinké Dido, jejímiž ústy je příběh vyprávěn, podává pozoruhodně bezprostřední a přirozený herecký výkon. Příběh zobrazující život patricijského domu i život těch nejubožejších otroků, je plný lásky a nenávisti, víry a zrady a je natáčen v zajímavém atraktivním prostředí, podle titulků zřejmě v Tunisu. I když se jedná o film televizní, který je snad trochu rozvláčný, rozhodně je na naše poměry originální. Herecké obsazení je kvalitní a to jak na české, tak i na slovenské straně. Film je ve slovenštině, čeští herci jsou předabováni. Mám ráda filmy z římských dějin a musím přiznat, že už dlouho mne žádný televizní snímek tak nezaujal.(23.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace