Bišódžo senši Sailor Moon Super S (TV seriál)

美少女戦士セーラームーンSuperS

Bishōjo senshi Sailor Moon Super S

Bishôjo senshi Sêrâ Mûn SuperS

Sailor Moon Super S

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Romantický

Japonsko, 1995, 39x23 min

Jak jsem již psal u 3.s.,naprosto nejslabší série,kterou zachraňuje humor. A dle které paradoxně vznikl (nejen dle mého názoru),velmi dobrý 150min.fan film,rozdělený na 2 části: https://www.youtube.com/watch?v=P3_C6224tRQ https://www.youtube.com/watch?v=Ws187v_WhkU(24.5.2017)

• Kicune

Sailor Moon SuperS je nejvíce nudná a nejméně zajímavá (v pořadí čtvrtá) řada. Slice-of-life vtip naprosto vymizel a víceméně nedošlo ani k žádnému vývoji postav (památné jsou pouze hádky mezi Usagi a Chibiusou a narůstající Usagina žárlivost vůči komukoliv, kdo se na Mamora jen podívá). Nemastnost a neslanost zloduchů je až k vzteku, senshi jsou zase odsunuty do pozadí. Samotný děj se točí kolem Chibiusy, čímž anime svou cílovku posouvá k mnohem mladšímu publiku. V průběhu řadových dílů (tedy ne začátek a konec série) se příběh natahuje a posouvá až želvím tempem, že by se prostředních cca 30 dílů z celkových 39 mohlo s čistým svědomím vynechat a nikomu nic neunikne. Tento obrat a propad v kvalitě série po vynikající Sailor Moon S je o to zvláštnější, že tvůrci zůstali stejní. Problém je nejspíše v tom, že celá tato řada se začala natáčet ještě předtím, než Naoko Takeuchi dopsala mangu, jejíž vyznění je nakonec mnohem temnější než toto pestrobarevné a infantilní anime. Škoda.(25.7.2013)

• Tionois

Jak mám Sailor Moon ráda, Super S sérii nemohu hodnotit kladně. Celý příběh se zaměřuje na Chibi-Usu, které je podle mého odhadu tak maximálně 10 let, a podle toho bych tipovala i věk ideálního diváka. Jednotlivé útoky i přeměňování se prodloužily až k neúnosnosti a místo, aby se na závěr děj rozvinul, nic se vlastně nestane. Ztráta času.(2.9.2008)

• - Seriál je volnou adaptací 4. části mangy Naoko Takeuchi "Sailor Moon" s názvem "Dream". Samotný seriál se začal natáčet ještě před dokončením mangy, proto je jeho celkové vyznění odlišné. (Kicune)