poster

Zánik Empire Falls (TV film)

 • USA

  Empire Falls

 • Slovensko

  Zánik Empire Falls

Drama / Romantický

USA, 2005, 197 min (SE: 240 min)

 • Antek
  *****

  Empire Falls by mohlo být klidně dějištěm románu Stephena Kinga, protože v něm ožívají všechna mistrem tolik oblíbená témata. Malé městečko ve státě Maine, dávná tajemství a paleta postav, které jsou k sobě připoutány pavučinou času. Jenomže to, co se v městečku probouzí, není žádná nadpřirozená síla, ale něco daleko temnějšího -- lidská vášeň. Nádherná a strhující freska lidského osudu, který ne vždy kráčí tam, kam kráčejí naše sny. Ohlédnutí za milovanými, kteří zde již nejsou -- za láskami, které odvál čas a příležitostmi, které nejsou o tom, abychom je využili, ale alespoň se je pokusili využít. Nezvratná pravda, která oproti klasickým Disneyovským lžím (jdi za svým snem a on se Ti splní), působí jako sice trpká, ale křišťálově čistá sklenka vína ...(11.4.2010)

 • Phobia
  ****

  Bohužel jsem zatím měla příležitost vidět jen první polovinu filmu, ale až se naskytne vidět i druhou část, nebudu v nejmenším váhat. Mozaika lidských osudů v jednom americkém městě dominuje kvalitním hereckým obsazením, narazíme na slavné, velké i menší hvězdy filmového plátna. Za český dabing by někdo zasloužil pověsit za uši do průvanu, zvláště Ed Harris s protivným hlasem Michala Pavlaty je skutečně opruz. Prozatím tedy 75% a jdu se poohlédnout po údajně dějovějším pokračování.(14.8.2009)

 • Radiq
  ****

  Nádhera. To se prostě nedá popsat. Můžu s čistým svědomím říct, že to bylo fakt hezky natočený a že to byl fakt skvělej scénář a postavy skutečnější než pravá koule ministra obrany a měly hloubku větší než vaginální. Za scénář celkově bych dal asi Oscara. S hereckým obsazením - nejen že to bylo prošpikovaný hvězdama první i druhé velikosti, ale taky se všichni předvedli v té nejlepší formě (ne od bábovky). Celej film jsem u toho cítil takovou jakoby depku, ale to já mám rád.(31.8.2008)

 • VenDulin85
  ****

  Neznám předlohu, takže nemohu soudit, nakolik se to tvůrcům povedlo věrně, ale obraz zastrčeného amerického městečka tu vykouzlili hezky. Sledujeme osudy obyčejných lidí, kteří řeší své vlastní letité problémy a čekají, zda se do města vrátí prosperita, která odešla zavřením všech továren. Vcelku podařeně tu je vykreslená postava chladné královny, vládnoucí nad městem, kterou si s gustem střihla Joanne Woodward. Jejím "oponentem" je sympaticky lidský, leč nerozhodný vedoucí bistra Miles, který se ve flashbacích vrací do svého dětství, aby se vypořádal se vztahem k matce a na to, aby bylo všechno vypovězeno, je potřeba pomalé tempo o více než třech hodinách. Tempo se zrychlí jen před závěrem a pak najednou dojde ke konci, tady myslím nepracovali se scénářem příliš citlivě a když už si dali tu práci předtím, mohli to dotáhnout líp, ale celkově si to myslím zaslouží 4*.(20.3.2016)

 • MaMitti
  ***

  Zajímavé, neotřelé, koukatelné. Na tomto dílku jsou vynikající herci včele s neopakovatelným Ed Harrisem a Paulem Newmanem. Není to nic, co by lámalo rekordy a bylo "hitem sezony", přesto tento film má svá malá i menší poselství, o kterých divák může přemýšlet, ale nemusí. Jen mi bylo líto toho rychlého a nedotaženého konce, k celkovému vyznění filmu neseděl, shodil ho. Takže proto dávám jen tři hvězdičky.(18.3.2010)

 • - Kvůli natáčení scén v restauraci Empire Grill byla přestavěna pizzerie v Skowheganu. Restaurace Empire Grill zkrachovala v roce 2011, později na jejím místě vznikla thajská restaurace. (KlonyIlony)

 • - Na doporučení autora románové předlohy Richarda Russoa byl film natáčen ve městech Kennebunkport, Skowhegan, Winslow a Waterville v americkém státě Maine. (KlonyIlony)