Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tato minisérie, oceněná Zlatým glóbem, vypráví o Empire Falls, skomírajícím městečku v Nové Anglii plném ztracených, ničemných i zdánlivě čestných občanů. Mají málo co na práci, ale o to víc si lezou na nervy. Žije tu i Miles Roby (Ed Harris), který už dvacet let opéká karbanátky v Empire Grill, čemuž obětoval vzdělání i valnou část svého sebevědomí. Co ho vůbec drží v téhle mizerné díře? Dospívající talentovaná, leč osamělá dcera Tick, která potřebuje jeho pomoc, nebo spíš věčně opilý otec? Pak je tu také bratr David, který zřejmě prodává marihuanu, Milesova už skoro bývalá žena Janine, jež se zapletla se stárnoucím, avšak bohatým majitelem klubu, a Francine, která vlastní ve městě všechno a zdá se, že chce dostat i Milese... (Cinemax)

(více)

Recenze (36)

Jossie 

všechny recenze uživatele

Život v Empire Falls plyne podle diktátu jedné panovačné dámy v podání výborné Joanne Woodward. Ed Harris je člověk poznamenaný tragédií, která se stala v jeho rodině a kousek po kousku poodhalujeme, co se stalo, z jeho vzpomínek na matku (Robin Wright Penn). Film z produkce HBO je nabitý skvělými herci, Paul Newman má v posledních filmech čím dál zajímavější role otců (tenhle je obzvlášť svérázný), Philip Seymour Hoffman je skvělým osudovým mužem, zlomeným životem, Helen Hunt nešťastnou manželkou, která najednou neví, co se životem a takových postav a charakterů je příběh plný. Zklamal mě trochu jen konec, některé věci byly trochu nedotažené a události neobjasněné. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Vždycky mám velkou radost, když mohu říct při tak dlouhé stopáži filmu, že mně to vůbec nevadilo. Tak příjemně strávené chvíle s obyvateli Empire Falls jsem dlouho nezažila. Určitě v tom do velké míry hrála role opravdu hvězdné obsazení v čele s mým oblíbeným Edem Harrisem. Vysloveně silně emotivních scén tam mnoho nebylo, ale ty co se tam občas objevily , tak stály za to. V tom směru na mě zapůsobily silně scény s Milesem a jeho přítelkyní z mládí Cindy, která byla ochrnutá na nohy. Miles, který v průběhu celého příběhu bilancuje svůj život a postupně se dostává do situace, kdy se musí rozhodnout, jak s ním naloží do budoucna a přitom je pod velkým tlakem svého okolí. Při tom všem hrají velkou roli jeho vzpomínky na mládí a hlavně na svou matku, kterou vidí už v dospělosti jinýma, chápajícíma očima, ale i jeho dcera Tick, kterou hrála moc hezky Danielle Panabaker. Paul Newman v roli Milesova otce byl už jen třešničkou na výborném dortu. Díky moc za tak krásnou minisérii, já jsem si to opravdu užívala. - "Životy jsou jako řeka. V konečném důsledku vždy plyne tam, kam třeba. Ne tam, kam chceme my." ()

Reklama

Phobia 

všechny recenze uživatele

Bohužel jsem zatím měla příležitost vidět jen první polovinu filmu, ale až se naskytne vidět i druhou část, nebudu v nejmenším váhat. Mozaika lidských osudů v jednom americkém městě dominuje kvalitním hereckým obsazením, narazíme na slavné, velké i menší hvězdy filmového plátna. Za český dabing by někdo zasloužil pověsit za uši do průvanu, zvláště Ed Harris s protivným hlasem Michala Pavlaty je skutečně opruz. Prozatím tedy 75% a jdu se poohlédnout po údajně dějovějším pokračování. ()

VenDulin85 

všechny recenze uživatele

Neznám předlohu, takže nemohu soudit, nakolik se to tvůrcům povedlo věrně, ale obraz zastrčeného amerického městečka tu vykouzlili hezky. Sledujeme osudy obyčejných lidí, kteří řeší své vlastní letité problémy a čekají, zda se do města vrátí prosperita, která odešla zavřením všech továren. Vcelku podařeně tu je vykreslená postava chladné královny, vládnoucí nad městem, kterou si s gustem střihla Joanne Woodward. Jejím "oponentem" je sympaticky lidský, leč nerozhodný vedoucí bistra Miles, který se ve flashbacích vrací do svého dětství, aby se vypořádal se vztahem k matce a na to, aby bylo všechno vypovězeno, je potřeba pomalé tempo o více než třech hodinách. Tempo se zrychlí jen před závěrem a pak najednou dojde ke konci, tady myslím nepracovali se scénářem příliš citlivě a když už si dali tu práci předtím, mohli to dotáhnout líp, ale celkově si to myslím zaslouží 4*. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Zvláštní snímek! V dnešní době skoro neuvěřitelné obsazení, kterému vévodí Ed Harris, Paul Newman, Robin Wright Penn, Helen Hunt a Philip Seymour Hoffman. Všichni předvádějí výborné herecké výkony a na filmu je to znát. Jeho délka 240 minut(na HBO rozdělen na dvě části) je odpovídající obsahu a dokonce možná až krátká. Konec je trochu uspěchaný, což vzhledem k celkové pomalosti filmu je velká škoda. Ed Harris hraje Milese Robyho, který vede Empire Grill, kde ho často navštěvuje jeho chudý a dobrodružně založený otec(Paul Newman) a dcera (Danielle Panabaker). Jeho ex-manželka(Helen Hunt) se s ním rozvedla, protože ji nemiloval a našla si majitele fitness střediska(Dennis Farina). Miles vede Empire grill 20 let a se svým životem je spokojený. Grill však patří zdější nejbohatší ženě Francine Whitingové. Ta ho zná od mala a je hrdá na to jak ho má přečteného a tvrdí, že ji nikdy nemůže překvapit. Miles však ve svém životě začne hledat chyby a uvědomí si fakt, že za 20 let nic nedokázal a konečně přijme a uvědomí si pravdu o své matce(Wright Penn). Zánik Empire Falls vypráví příběh jednoho muže v komplikovaném světě mocnějších a jeho snaze být v životě neutrální a vždy spokojený. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (2)

  • Kvůli natáčení scén v restauraci Empire Grill byla přestavěna pizzerie v Skowheganu. Restaurace Empire Grill zkrachovala v roce 2011, později na jejím místě vznikla thajská restaurace. (KlonyIlony)
  • Na doporučení autora románové předlohy Richarda Russoa byl film natáčen ve městech Kennebunkport, Skowhegan, Winslow a Waterville v americkém státě Maine. (KlonyIlony)

Reklama

Reklama