poster

Yamakasi 2 - Velká výzva

 • Česko

  Velká výzva

 • Francie

  Les fils du vent

 • Velká Británie

  Sons of the Wind

Akční / Dobrodružný

Francie / Velká Británie / Španělsko, 2004, 91 min

Režie:

Julien Seri

Producenti:

Yves Marmion
(další profese)
 • Repulsion
  odpad!

  Ježiš, to je blbé. S jedničkou to mnoho společného nemá. Jednička byla příliš jednoduchá a přímočará, ale jako oddechovka v zásadě „do pohody“. Tady se tomu zjevně tvůrci snažili vtisknout nějakou „hloubku“, ale moc se asi koukali na http://www.csfd.cz/film/203794-avatar-legenda-o-aangovi/ nebo něco podobného a nedošlo jim, že pro zvolený formát to není úplně ta nejlepší inspirace. Výsledkem je opravdu neuvěřitelná volovina nemající hlavu ani patu. Je to škoda. Ta parta parkouristů je jinak docela sympatická. Dalo se vymyslet něco lepšího.(30.3.2014)

 • system
  ****

  70%. Jako oddychovka je to fajn, samozrejme se to nesmi brat prilis vazne, jinak si film neuzijete:-). Pokud ovsem preskocite trapny scenar a jeste trapnejsi dialogy (Yamakasi opravu neni herecka skupina:-), ceka Vas svizna akce plna kaskaderskych kousku, parkouru (opakuju, ze Parkour je sport) a bojovych scen, vrcholem budiz scena na bambusovem leseni. Francouzi proste umi.(26.8.2005)

 • kenkaku
  ***

  Pokud jsem dal Yamakasi #1 4 hvězdičky, musím dát tady o jednu méně. No jo... ale bacha! Tohle není Yamakasi #2! To jen mazaný distributor zase na něčem parazituje... no takže nic. Srovnání padá (nemá to smysl). Přesto to na víc než 3 hvězdičky není protože je to: víc akce, víc soubojů, méně parkur, méně scénář a ta vychcanost distributora mě taky nakrknula (jinak bych po tom filmu asi nesáhl). Víc než průměr nedám. Slabý průměr...(25.7.2012)

 • Antek
  odpad!

  Bandička kamarádů se sebrala a natočila, jak zpomaleně seskakují metrové zídky (a při každém dopadu udělají kotrmelec -- taky zpomaleně). Jenomže když už zapomněli na příběh (jedním slovem „shit“), měli se soustředit na to, o co tu mělo jít. Totiž o ty všechny akrobatické kousky, okolo kterých se to všechno točí a paradoxně to je největším kamenem úrazu. Místo efektního celistvého záběru na nějaký vypečený kousek jsou skoky rozstříhány do tří fází: 1 - hrdina se chytí nějaké tyče a pustí se jí; 2- hrdina letí; 3 - hrdina dopadá na zem (a udělá kotrmelec). Takže nakonec to všechno vypadá tak, že bylo vše bezpečné a to by tak (podle mého skromného názoru) rozhodně působit nemělo. První díl jsem neviděl, a po tomhle si ho určitě nepustím. Smutné na tom je to, že se to mé „bandičce“ kamarádů líbí (dokonce tomu, co se děje na plátně, říkají „umění“). Asi se musím porozhlédnout jinde. :-)(3.7.2005)

 • Milan25
  **

  Poměrně odpočinkový film postavený pouze na fyzických, nikoli hereckých schopnostech hlavních představitelů. Když opomenete svižné akční scény, zjistíte, že děj filmu je naprostá kravina s jednoduchou zápletkou a mizerným závěrem. Závěrečná scéna s hromadou šermujících se Thajců a Japonců už mě přišla spíše zbytečná a zdlouhavá, navíc jsem nepochopil, proč hlavní hrdinové neutekli a začali se šermovat taky....zbytečná natahovačka! Kdyby odešli po svých třeba efektním výskokem z okna a seskočením po lešení, určitě to by to vypadalo líp... 30%(27.7.2007)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace