Rychlé šípy

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1979, 6 min

Každý začátek je těžký, ale nostalgie a hudba tuhle režisérovu druhotinu hodně zachraňují... 70%(6.6.2012)

Dávám pětu zde,neb na CSFD postrádám divadlo "Rychlé šípy", na které byl pozván i Jestřáb a bylo důstojnou poctou k životu a dílu tohoto velkého člověka, skauta, vychovatele mládeže, úžasného spisovatele, který mravně vedl několik generací kluků v Praze a obohit život můj a měpodobných, doufám, že v tom dobrém slova smyslu. i kdyby ne, tak stejně byl skvělý! Sklepáci uměli pojmout jeho nejznámější dílo, příjemně ho podat, i když je určeno hlavně klukům.(27.9.2010)

Rychlé šípy spolu se Čtyřlístkem byly komiksy mého mládí. Nápad použít bubliny i ve filmu je sice zajímavý, ale mě tahle stylizace opravdu silně nesedla. Dnes poprvé mi připadají RŠ jako teplí bratři...(11.10.2008)

Rychlé šípy jako barevná němá groteska s komiksovými bublinami namísto mluvených dialogů? A proč ne?(21.1.2006)

Vorel se Šípy proti Bratrstvu Kočičí pracky.(4.10.2011)

Působící jako oživlý comic(11.5.2010)

Zajímavé převedení komiksu na filmový pás, a to se vším všudy - nejen s bublinami jako dialogy, ale i chůze postav je stylizovaná, jako kdyby vypadla z papíru. Výborně zvolená hudba (J.Ježek - Bugatti Step).(23.5.2010)

Jak velké čestné přátelství na život a na smrt začalo lží... a další slova byla opět lživá.(16.9.2012)

U jóviše, který plantážník si to plete Černé jezdce s Bratrstvem kočičí pracky? Krampol nebo Belmondo, to je jedno, obojí hraje, že?(24.11.2012)

Komiks Rychlé Šípy převeden na plátno v ,,doslovném,, podání (tedy jen první díl - RŠ zakládají klub). Kam se hrabe Sin City...(28.2.2007)

Líbí se mi nápad s komiksovými bublinami, Rychlé šípy jsem měla kdysi ráda. Ale ti chlapci v přiléhavých a zatraceně krátkých kraťasech, kteří chodí objímající se kolem ramen... doufám, že to byla záměrná nadsázka :-) Jinak velmi dobrý a zábavný snímek.(25.2.2012)

60% - Nejdřív jsem si myslel, že to bude nějaká parodie na Rychlé šípy, ale nakonec se jednalo o doslovnou stylizovanou verzi slavného komiksu. Nadsázka je ovšem přítomna v kostýmech a hlavně ve výrazech jednotlivých účinkujících. Oceňuji nápad v amatérských podmínkách tehdejší doby realizovat film ve stylu komiksu, jak to profesionálně dokázal Václav Vorlíček ve filmu Kdo chce zabít Jessii. Myslím, že se to mládencům celkem povedlo.(24.9.2011)

Moj osobny divacky dojem je porovnatelny so Zahadou Hlavolamu 1969.(20.7.2007)

Pro mě tak o 10 kočičích pracek nejlepší šípovina, co se u nás zfilmovala. Jasně, je to krátký, je to parodie, ale je to famózně natočený i zahraný. Doporučuje šest z pěti Dlouhých bidel.(21.5.2013)

Vzpomínám si, jak to Sklepáci promítali Jestřábovi, který to komentoval :"Dobré, dobré, jenom Ti hoši moc zdvíhají při běhu kolena" :-)(3.12.2015)