poster

Protivný sprostý holky

 • USA

  Mean Girls

 • Slovensko

  Protivné baby

 • Nový Zéland

  Mean Girls

 • Velká Británie

  Mean Girls

Komedie / Romantický

USA / Kanada, 2004, 97 min

Komentáře uživatelů k filmu (445)

 • Superpero
  ****

  Čekal jsem klasickou teenagerskou komedii akorát s holkama a dostal jsem něco kapičku jiného. Jasně, je tam střední škola pak ty jejich nakopírovaný jídelny a záchody atd. Ale zároveň je to taková jemnější komedie bez spermatu hoven sraček a blitky jsou tam jen sekundu a to ještě mimo záběr. Lindsey Lohan je příjemná a taková roztomilá a i ty ostatní holky jsou hezký. Pokud se doma nudíte, nemáte zrovna hyperintelektuální náladu a někde se vám válí tenhle film tak je to jasná volba.(8.7.2005)

 • golfista
  ***

  Čekal jsem výbornou zábavu s mojí oblíbenkyní (od "Pasti na rodiče") na úrovni "Freaky Friday". Bohužel to tentokrát byla jen průměrná zábava. Film, ničím nevybočuje z řady tzv. "teen komedií", a já si až moc často říkal - "tohle už jsem někde viděl".(22.12.2004)

 • Tsunami_X
  ****

  Zdařilá satira na vlny náctiletých filmů a seriálů, která bohužel v samém závěru podrazí sama sebe a vše co dosud budovala v jednom momentu shodí a rozláme (doslova). Krásná hlavní představitelka v kombinaci s velkým množstvím vybroušených gagů však dává zapomenout na konečné útrapy a humorné situace, někdy až překvapivě černé, fungují na jedničku. Možná to není to úplně to pravé ořechové, ale Lohan dokáže rozpálit a i díky ní dávám onu čtvrtou hvězdičku.(13.9.2005)

 • Tom Hardy
  ****

  Lindsay Lohan opět ve dvojroli. Tentokrát se musí z hodné a nevinné holky (kterou je) přetvařovat na povýšenou mrchu, aby srazila hřebínek hlavní potvoře školy. Film má výtečné tempo, nenudí a díky mnoha výtečným vtipům, svižné režii a dobrému obsazení (dobrém o soundtracku nemluvě) se řadí k té lepší sortě komedií (Freaky Friday, School of rock), které nás v posledním roce tolik potěšily...(9.9.2004)

 • Matty
  ****

  Jeden z nejlepších filmů svého druhu. Tina Fey se poprvé projevila jako ženská verze Judda Apatowa. 80% Zajímavé komentáře: pshimi, Adman, Desperado, castor, Mahalik(20.1.2007)

 • Enšpígl
  **

  Příběhů ze školního prostředí studujících bohatých sráčů ze středních nebo vysokých škol máme celkem dost . Komedií pak nazvou každý druhý film z tohohle odpornýho prostředí. První čast tohoto filmu je však docela komedie, což byl nefalšovaný šok . Bohužel konec filmu se změnil v něco neskutečného - nazval bych to 15minutový průjem, co posral celej film. Četl jsem, jak je tady hodně uživatelů odvázáno z Lindsay Lohan, tak ta se mě tady moc nelíbila, zato se mě líbila ta hlavní mrcha, což je u mě zcela normální, mrchy mě vždy přitahují. Taky ta učitelka, tak jako to je zase nenormální, učitelky mě odpuzujou, když jsem se ještě učil říkal jsem učitelkám - protivný sprostý holky.(10.12.2006)

 • Cervenak
  **

  "A na tretí deň Boh stvoril opakovačku Remington, aby ľudia mohli bojovať s dinosaurami... a homosexuálmi." Skvelý fór na úvod vás naladí na hláškami nadupanú komédiu. Bohužiaľ, nič také sa nedostaví a ten jeden výborný vtípek napokon osamelo trčí z inak priemerného a vlastne dosť nudného teenagerského filmu.(16.4.2008)

 • T2
  **

  Rozpočet $17miliónovTržby USA $86,058,055Tržby Celosvetovo $129,042,871║ Slušný rozbeh sa časom v konečnom výsledku stáva len šablónová morálna prechádzka, aká už zaznela v množstve podobných komédii. Aspoň že Rachel McAdams tam hrá poriadne zlú mrchu. /45%/(13.9.2008)

 • Renton
  **

  Scénář: Tina Fey .. Vždyť Plastiky (a to nejen ty z filmu) si za "tohle" mohou sami. Někdo by těm vybraným měl umět přioperovat i větší rozum, nejen prsa nebo nos..(9.12.2004)

 • DaViD´82
  ***

  První hodina je vskutku vydařená teen komedie bez fekálního humoru a s několika trefnými gagy. Bohužel poté se to stočí do schématu tisíckrát viděné záležitosti a tak se na dojem ze začátku rychle zapomene. Přesto hlavně díky Lindsay Lohan, která bezesporu nějaký ten komediální talent má, se to dá dokoukat bez výraznější újmy na zdraví.(26.12.2006)

 • Tom Riddle
  ****

  Staré křivdy, mezikmenové souboje, nelítostné zákony přírody. Překvapivě nejde o woodoo dobrodružství v pralesech Guatemaly mezi svalnatými indiány a prsatkami nahoře bez, ale o střední školu. A jak vyšitou. Není tomu tak dlouho, co jsem ji sám (příležitostně) navštěvoval, a všichni ti nerdi, barbíny, svalovci a loseři jsou stejní jak v Americe, tak tady u nás, dokonce jsem ve filmu našel takřka sebe (radši se neptejte :o). Do džungle těchhle šelem bylo hozené i roztomilé koťátko Cady, které bylo nucené vystrčit drápky, aby nezahynulo. Jak se Cady pomalu otrkává a škrábe se vzhůru společenským žebříčkem, diváku nezbývá žádný čas nudit se, je to báječná zábava, Lindsay je výborná herečka a nádherné děvče, a skvělé vícedimenzionální vedlejší figury vytvářejí výborné prostředí pro její exhibici. Mnohovrstevná Cady, včelí královna Regina, dělnice Gretchen a Karen, megaúžasnej Damian, i pomstychtivá Janis se řítí sakra rozjetým vlakem, ale jak to tak chodívá, i když vlak jede (až moc) rychle, do pětihvězdné lhoty nedorazí, protože se asi dvacet minut před cílem stane strašná nehoda. Bohužel bylo víceméně od začátku jasné, že se film ohavnému závěru nevyhne, ale nic mě nemohlo připravit na to, jak moc bolestivá ta nehoda opravdu bude. Kdybych byl schopen se odprostit od ksmrtiuzoufáníhodného finále, snad bych ten vlak silou vůle dostrkal do cíle. Ale nedokážu se na to koukat jinak než na celek, což znamená, že víc jak 75% ze sebe nevymáčknu. Každopádně stojí za podívání, a už obeznámen se všemi riziky se nebudu bránit opakovaným projekcím. A vy se nebraňte té první. Jen trochu to štípne...(11.7.2008)

 • hirnlego
  ***

  Ale jo, dalo se. Není to úplně stupidní teenage-komedie, ale není to ani bůhvíjak úžasné dílo. Prostě průměr s pár (no, možná víc než pár) celkem vražednými vtipy (teplouš "too gay to function" Damian jasně nejlepší), ale na druhou stranu i s hodně trapnými scénami, korunovanými závěrečným srdceryvným "proslovem" a sračkami okolo toho - děs. Takže nice and sweet 3*...(ale jo, snad bych se i podívala znova)(22.6.2006)

 • mandes
  *****

  rozpočet : $17 million tržby celosvetovo : $128,970,716(18.4.2007)

 • TheMaker
  ***

  3*** za Lindsay Lohan, Rachel Mcadams a pár vtípků.(7.7.2009)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Rolfe Kent: 1. Dancing With Myself - The Donnas [3:29] ,2. God is a DJ - Pink [3:46] ,3. Milkshake - Kelis [3:05] ,4. Sorry (Don't Ask Me) - All Too Much [2:57] ,5. Built This Way - Samantha Ronson [4:16] ,6. Rip Her To Shreds - Boomkat [4:07] ,7. Overdrive - Katy Rose [2:54] ,8. One Way or Another - Blondie [3:28] ,9. Operate - Peaches [3:30] ,10. Misty Canyon - Anjali [4:23] ,11. Mean Gurl - Gina Rene/Gabriel Rene [3:27] ,12. Hated - Nikki Cleary [2:48] ,13. Psyche Rock - Pierre Henry [6:32] ,14. The Mathlete Rap - Rajiv Surendra [0:35],(14.5.2011)

 • novoten
  **

  Když se vám líbí teenagerovská romantická komedie, tak to přiznejte, nestyďte se za svůj názor a nevymlouvejte se na to, že se jedná o parodii, když nejedná. Občas sice naskočí nějaký ostřejší vtípek, ale všechno se nakonec mírumilovně vyřeší, aby zastánci žánru nemohli namítat. A i když to Lindsay s Rachel sluší, nemění to nic na tom, že jsem všechno v různých obměnách viděl už jinde a scénáři chybí jakákoli nápaditější situace, která by překvapila. Na osvědčená klišé se v tomhle unylém podání spolehnout nelze. Trefný humor Tiny Fey ještě potřeboval pořádně obrousit.(6.8.2007)

 • movie
  ***

  Malinko slabší než Freaky Friday, ale pořád zábavné a víceméně vkusné ... Takže za 3* !(27.5.2005)

 • Slasher
  ****

  Jo, znamenitá holčičí oddychovka se sympatickou Lindsay Lohan.(8.8.2009)

 • dobytek
  **

  Nevim, jestli je to tim, že už jsem prostě na teen-komedie moc starej, nebo ten film opravdu stál za hovno, ale zasmál jsem se u toho dohromady asi tak 5×. A to mi přišlo asi nejvtipnější hlavně to, jak Lindsay Lohan tady měla odmítavej postoj k drogám a alkoholu. Jinak nejlepší na celym filmu je písnička Halcyon od Orbital v úplnym závěru. Pak se celkem dalo koukat na ty buchty tvořící společenství Plastics. Dost lidí se tady rozplývá nad Lindsay ještě před její kokainovou kariérou, ale mně se teda nejvíc z nich líbila Lacey Chabert. Dvě hvězdy jsou až až...(19.9.2014)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Promiň, že jsem se ti smála, když jsi měla průjem. Promiň, že jsem to všem řekla." Svérázná učitelka matematiky Norburyová, nádherně tupoučká Karen Smith a zejména naprosto vynikající ředitel Duvall byli těmi, kteří mě celý film dokázali bavit. Ale oni i ostatní příznivci či odpůrci Plastics měli něco do sebe, takže jsem měl často lehce pobavený úsměv na tváři. Jenže si nemohu vzpomenout na nic konkrétního, co mne včera na tom filmu tak pobavilo, takže dávám jen tři hvězdy a doufám, že to nemá nic společného s tou skleněnou nemocí, na jejíž jméno si zrovna taky nemohu vzpomenout.(11.3.2014)

 • Shit
  **

  Nic proti takovejmhle filmům nemam, někdy sou i docela vtipný a rád se na ně podívám,ale přece jenom tohle bylo už příliš. Což o to, na pořád stejný příběhy a zápletky sem si už zvyknul, ale tyhle holčičí války, kdy se v jednom kuse pomlouvaj fakt nemusim. Ale zase na druhou stranu to bylo tu a tam oživený, přirovnáním žáků ke zvířatům a nebo něco podobnýho a Lindsay Lohan byla celkem slušná. Ale podruhý už to fakt vidět nemusim(12.8.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23