David Copperfield (TV film)

David Copperfield

USA, 2000, 180 min

Dickensove socialne romany ma pribehovo vzdy fascinovali, len skoda ze filmove spracovania jeho diel su vacsinou televizneho charakteru. V pripade Davida Copperfielda to nastastie privelmi neprekaza. Prijemna atmosfera, obsadenie, kostymy a predovsetkym mnozstvo skvelych emotivnych konverzacnych scen.(13.3.2011)

Tuhé drama o trýzni jednoho malého chlapce s intelektem, leč bez pomoci a v rukou nepřítele...(31.1.2010)

Tohle rozhodně patří k tomu nejlepšímu co televizní stanice Hallmark vyprodukovala. Kvalitní herecké výkony (Hugh Dancy, Sally Field, Paul Bettany, Anthony Andrews) a velice slušná výprava přidává tomuto slavnému příběhu Charlese Dickense na zajímavosti. Přiznám se, že sem film sledoval prakticky pokaždé, když ho na Hallmarku dávali. Jen tomu podkopává nohy docela nudná a nenápaditá režie a celkově televizní hallmarkovské vzezření(30.4.2010)

Těžký průměr této klasiky nehoden. V zásadě mu nelze moc vytknout, ale vzhledem k tomu kolik výrazně zdařilejších adaptací Davida existuje, je čas věnovaný verzi časem promrhaným. Snad jen Bettany stojí za povšimnutí.(21.1.2005)

• majo25

Neviem čím to je, či spracovaním alebo mojou neznalosťou predlohy, ale tento televízny počin z pera slávneho Dickensa mi prišiel slabý, dosť slabý. Nie je to len slabou réžiou, slabou hudobnou stránkou, nie najšťastnejším obsadením, nedopracovanými dialógmi, ale aj celkovou naivnosťou príbehu, obsadením početných a vcelku zbytočných postáv či teatrálnym a nevkusným vtipkovaním. Neviem na vrub čoho to mám všetko podpísať. Asi všetkým niečo. Dvojdielny film je zbytočne naťahovaný, hoci toho nemá veľa ponúknuť, hlavne romantické scény sú doslová trýznivo nudné. Prvý diel je o čosi lepší, nesie sa v typickom dickensonovom duchu (začínam si myslieť, že Dickens opakuje vo svojich dielach dookola to isté) a to som sa pri ňom tešil, že s dospením hlavného hrdinu sa príbeh pohne k lepšiemu. Bohužiaľ druhý diel je vlažný, hrdina sa v ňom iba dookola stretáva so svojimi dávnymi známymi a riešia otázky lásky a financií. Z hercov za pozornosť stojí jedine Anthony Andrews v roli otčima, o žiadných iných hercov to už povedať nejde.(14.8.2017)