Reklama

Reklama

Pozdní sňatek

  • Izrael Hatuna Meuheret (více)
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Zaza je pohledný a inteligentní mladý muž, dokončuje doktorát z filozofie a před sebou má skvělou budoucnost. Naneštěstí je mu však už přes třicet a jeho gruzínská rodina už nehodlá déle čekat. Tradice velí, aby se oženil, a to pokud možno s bezúhonnou Gruzínkou. V mnohonárodnostním Izraeli je běžné, že si jednotlivé kultury udržují své zvyky a tradice. Záleží však na tom, nakolik si moderní mladý muž nechá mluvit do života. Zaza už zamilovaný je. Starší, rozvedená Judith a její malá holčička jsou Zazovým útočištěm a radostí. Dlouho se však na dvou židlích sedět nedá.

Nesmírně trefná, vtipná a zároveň hořká studie rodinných vztahů a tradic na straně jedné a osobní odvahy a odpovědnosti na straně druhé. Film gruzínského režiséra získal 10 izraelských výročních filmových cen z 12 možných, byl vyhlášen izraelským filmem roku a na několika mezinárodních festivalech získal ceny za ženský herecký výkon, scénář, za režii a ceny FIPRESCI. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (30)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

To, že židovky mají kvalitní sexuální apetit není jen názor můj a tohoto filmu, ale je to poměrně široká klučíčí shoda. Pokud jde o film, tak se mně líbilo jak si ty holky o ten sex v klidu říkali a hlavní inženýr vlastně jen chodil a ukájel. Ne není, to žádný péčko, tady se jedná jen o dvě holky, ale prostě ten dialog v tom holčíčím pokojíčku, hlavně zakončení toho dialogu mě fakt složilo. Musím se přiznat, že při některých scénách jsem nevěděl zda jsou vážně dramatické a nebo schválně vyhroceně směšné, no já to pojal jako humor a tak jsem se filmem docela příjemně prosmál. Byť filmu uznávám poměrně povedené romantické i dramatické prvky, smích tady vládnul. ()

bart_ 

všechny recenze uživatele

Brilantní izraelské satirické drama o konfrontaci mladické nerozvážnosti a ctižádostivosti rodinných zásad. Je pravda, že Dover Koshashvilli mohl onu vztahovou intervenci, jež je takřka každému velice familiární, pojmout o úroveň humorněji, ale to nevadí, poněvadž snímek je dostatečně poutavý na to, aby diváka efektivně zaháčkoval, náležitě pobavil a morálně instruoval. Hořká pachuť po shlédnutí dozajista zaručena.... Verdikt: 8,8 gruzínských kurevníků z 10 [#WEAREONE] ()

Reklama

Mariin 

všechny recenze uživatele

Velmi zajímavý průhled do židovské mentality. Ultrarealismus, popisnost do nejmenších detailů včetně postelové scény, záchodků (chybělo tu už jen znázornění velké strany). Pouze jsem nepochopil, proč se tento žánr označuje též jako komedie. Bylo to vše hořké chladným pragmatismem a necudností. Jinak po stránce filmařiny znamenitý kousek, za tu popisnost dávám čtyři hvězdičky. Jednak drama a jednak zároveň nádherný dokument etnický, antropologický, sociologický... ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Jsou komedie romantické, které nabízí iluze o harmonii a štěstí, jsou komedie cynické, které nabízí deziluzi, a jsou komedie lehce nahořklé, které nabízí reálný pohled na život a k nim patří právě Pozdní sňatek, který líčí osudy jedné lásky vystavené zkoušce svého okolí. Rozvětvená famílie hlavního hrdiny totiž nechce připustit jeho vztah s rozvedenou ženou a snaží se mu zařídit život podle jejich představ. Prosadit si právo na vlastní vztah chce maličkost, tj. odvahu odříznout se od materiálního zázemí svých rodičů a riskovat konflikt se svými blízkými. Tenhle příběh nenabízí gagy k popukání, ale lehce úsměvné situace dobře odpozorované ze života. Snad jej dodatek, izraelská společnost je multikulturní a tvoří ji přistěhovalci ze všech koutů světa. Domluvené sňatky a podobný přísný dohled nad rodinnými členy není typický pro všechny a souvisí spíš s tím, že popisovaná rodinka pochází z Kavkazu. Celkový dojem: 80 %. ()

eLeR 

všechny recenze uživatele

Stačil malý kúsok a bola by jeho ... zbabelec! Na jednej strane film úsmevný, nakoľko niektoré postavičky a ich počiny boli vážne do smiechu, na strane druhej film smutný, pretože táto tradícia vo väčšine asi neprináša nič dobrého. Silná trojhviezda. (filmová výzva 2017 - ambron) a Videné v rámci 30 dní so svetovou kinematografiou (marec 2017) ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama