Pozdní sňatek

Komedie / Drama / Romantický

Izrael / Francie, 2001, 98 min

Scénografie:

Avi Fahima

Jakoby dokumentaristické s emocemi neprojevovanými navenek. Schválně až někdy nepříjemně statická kamera sleduje příběh o síle tradice. Já se zkušeností z prostředí, které už skoro žádné tradice neuznává, to beru jako varování před nostalgií po tradicích. Jistě, je hezké mít širokou komunitu rodiny a známých uznávající stejné hodnoty, ale zároveň je to příšerně svazující a někdy až oklešťující. P. S. a snad vedle Lásek jedné plavolásky - a tam to bylo o tom, co se děje poté - nejrealističtější postelová scéna, u které jsem se skoro stydlěla za to, že ty dva šmíruju. /28. 8. 11./(28.8.2011)

Neuvěitelně dobrý film - sonda do jedné (židovské) rodiny. Příběh, který jako by se vymykal dnešní době, nebo alespoň tomu, jak mám zažité soudobé navazování a udržování vztahů. Uchvátilo mě vyobrazení vztahu mezi Zazou a Judith, tak bezprostřední...noční scéna, ta mi zůstane dlouho v paměti. Dokonalé, tak neskutečně normální. Konec, to je tak trochu slabší místo, ale opravdu jen trochu. Ani jsem nečekala, jaký skvost se může za tak nenápadným názvem skrývat. Jo jo, někdy se vyplatí sáhnout mimo mainstream.(25.12.2012)

Stačil malý kúsok a bola by jeho ... zbabelec! Na jednej strane film úsmevný, nakoľko niektoré postavičky a ich počiny boli vážne do smiechu, na strane druhej film smutný, pretože táto tradícia vo väčšine asi neprináša nič dobrého. Silná trojhviezda. (filmová výzva 2017 - ambron) a Videné v rámci 30 dní so svetovou kinematografiou (marec 2017)(5.3.2017)

Zajímavá tragikomedie, která mi nabídla možnost nahlédnout do tradiční gruzínské rodiny, která si své zvyky a způsob života sveřepě udržuje v kosmopolitní Izraeli. Jo, je to krásné udržovat tradice, ale asi bych nikdy nechtěla potkat třicetiletého mladíka, který je finančně zcela odkázaný na rodičích a připravený poslechnout je ve všem.(22.5.2019)

To, že židovky mají kvalitní sexuální apetit není jen názor můj a tohoto filmu, ale je to poměrně široká klučíčí shoda. Pokud jde o film, tak se mně líbilo jak si ty holky o ten sex v klidu říkali a hlavní inženýr vlastně jen chodil a ukájel. Ne není, to žádný péčko, tady se jedná jen o dvě holky, ale prostě ten dialog v tom holčíčím pokojíčku, hlavně zakončení toho dialogu mě fakt složilo. Musím se přiznat, že při některých scénách jsem nevěděl zda jsou vážně dramatické a nebo schválně vyhroceně směšné, no já to pojal jako humor a tak jsem se filmem docela příjemně prosmál. Byť filmu uznávám poměrně povedené romantické i dramatické prvky, smích tady vládnul.(20.12.2014)