Erik Viking

Erik the Viking

Komedie / Dobrodružný / Fantasy

Velká Británie / Švédsko, 1989, 104 min

Velmi milý humor, inteligentní dialogy komedialitou překypující... Prostě klasika komedie, mám strašlivou radost, že jsem po dlouhé době viděl, všcihni jsou skvělí, ale "křesťanský misionář" ve vikingské bájné výpravě, no to je skvost.!!! :-)))(20.9.2011)

Na Monty Pythons to je tak nějak málo bláznivý. Ale za J.Cleese a scénku s neviditelným pláštěm přidávám jednu * navíc. Komu nesedí bizardní MP humor, mohl by se mu tenhle film líbit víc než třeba Život Briana (jaké to rouhání!).(4.5.2011)

Není dobré přemlouvat Vikingy ke křtu na potápějící se lodi slovy, že pro křest musí pouze potopit či polít vodou. Sympatická komedie ze chladného severu s anglickým humorem, s laděním do fantasy.(14.11.2010)

Sólové filmy Terrry Jonese s těmi Gilliamovými porovnávat nesmíte. Zatímco Gilliam je větší fantasta, Jones si spíše potrpí na příběh - na Erikovi je to vidět od začátku do konce. Typický MP humor tady neslouží jako vyprávěcí prvek, ale spíše jako "ozdoby" navěšené na hlavní dějové lince... Tu necelou hodinku a půl jsem se bavil velmi dobře, ale stejně jem čekal o trochu víc. Nejlepší scény - "znásilnění", Cleesovo vydávání rozkazů k popravám a mrzačení, sborový zpěv obyvatel ostrova, neviditelný plášť, viking, který nezná strach, berserk. (To, že nejlepší momenty filmu jsou ty s Cleesem a Jonesem, nijak zvlášť vypichovat nemusím, že ne?)(16.1.2010)

Torzo Monty Pythonů natočilo hodně netradiční fantasy snímek, v němž je překvapivě málo pythonovského humoru, ale zato překvapivě mnoho z fantasy světa, takový vikinskými bájemi říznutý Nekonečný příběh...(15.12.2014)

• - Autorem hudby je "sedmý Python", zpěvák, skladatel a spisovatel Neil Innes, který spolupracoval jak na seriálu Monty Pythonův létající cirkus (od r. 1969), tak i na dalších projektech. Zejména se pak proslavil jako autor skladeb skupiny Rutles, v níž ztvárňoval Rona Nastyho. (Mr.Hawkeye)

• - Tento film nečerpá z dětské knížky "Sága o Vikingovi Erikovi", kterou napsal Terry Jones, i když tedy doufá, že se zvedne její prodej. (Terva)

• - Režisér Terry Jones pôvodne zvažoval ponúknuť rolu Erika Nicolasovi Cageovi. (misterz)