O devítileté dívence, která má zázračnou moc - zapalovat vše svýma očima. Používá je však pouze tehdy, pokud je k tomu donucena. Státní moc se snaží jejího zázračného umění využít pro své účely. Dítě i její chudý otec se brání. Opakovaně se obávají, že státní agenti nad ní získají kontrolu, zneužijí ji a nakonec zničí. (Golden Crown)

cubajz

povedená Kingovská adaptace, která knihu kopíruje skoro slovo od slova. Když překousnete takový ten osmdesátkový look (trvalá až ke stropu a "šíleně akční" disco soundtrack), tak se jedná o napínavý sci-fi thriller s prťavou Drew Barrymore v hlavní roli - doporučuji shlédnou už jen kvůli tomu, že buclatou holčičku metající firebally a zapalující záporáky pouhým pohledem v mnoha dalších filmech neuvidíte:) ()

Morholt

Je to vlastně taková Carrie v light verzi. Vlastní děj spočívá v tom, že taťka s dcerkou utíkají před ultrasupertajnou společností, která je vyšlechtila. Občas někoho spálí, sem tam si zamanipulují s mozkem, ale většinu děje pořád utíkají. V patách mají čističe v podání hlavní hvězdy filmu George C. Scotta, kterého řídí i neřídí Martin Sheen. Žádná hitparáda, ale koukat se na to dalo. 55% ()

SOLOM.

Před časem to bylo v televizi a já se docela těšil. Samozřejmě si to nahrál, ale moc se mi to bohužel nelíbilo. Souhlasím skoro se see a jeho hodnocením. Pyromaniaci by si určitě užili a ohnostrová show by jistě okouzlila na silvestra, ale ve filmu převažovala především nuda. Nejvíc oceňuju asi chvilkovou účast seriálové ,,Amandy' Heather Locklear. ()

Fujara777

ÁNO: Vidieť sfilmovanú knižku, ktorú ste práve dočítali, je pôsobivé snáď vždy. To čo mal človek len v hlave a na stránkach papiera je zrazu konkrétne, akoby hmatateľné. Malá Drew je v celku chutná, podobne ako v E.T. Prvá polovica filmu je lepšia. Viac naháňačky, viac baví. NIE: Nedobre pretavené do filmu. Predloha stavala na vzťahu lásky (či už otec dcéra, alebo to so strýkom Johnom) a to ostatné sa kedmoducho prihodilo. Naopak adaptácia stavia najmä na zobrazovaní paranormálnych javov a nejaké vzťahy sú len pomimo. A potom veľa drobností. Uvážte len, ako by vyzerala Charlie, keby sa pritom chladne usmievala a nie sústredila... ()

Anderton

Horor bez atmosféry a strachu je ako údené bez chrenu a kvasáku. Tragické výkony všetkých zúčastnených tomu tiež nenapomáhajú (vrátane G. S. Scotta). Akoby bol pri nakrúcaní braný prehnaný ohľad na Drew, aby sa náhodou pri niečom nevystrašila. Spolu s dekoráciami tu zhoreli bohužiaľ aj emócie. Toto mal natočiť Cronenberg. ()

• Natáčení probíhalo ve Wilmingtonu a Chinney Rock v Severní Karolíně. (Terva)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Stephena Kinga. (Terva)

Režisér Odnikud si bude hrát s ohněm

Režisér Odnikud si bude hrát s ohněm

29.06.2018

S adaptacemi Stephena Kinga se v poslední době roztrhl pytel. Dalším chystaným projektem se stává remake hororu Ohnivé oči, o který se postará německý režisér Fatih Akin (Odnikud, Goodbye Berlin).… (více)