Planeta Krull

• slovenský

Krull

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Velká Británie, 1983, 117 min

Obyvatelia planéty Krull sú terorizovaní okupačnou armádou. Vesmírni zabijáci pod velením mocného a ukrutného Netvora okupujú ich domovy. Kráľovský syn Colwyn sa vydá na nebezpečnú, dobrodružnú výpravu do Čiernej pevnosti, aby zachránil svoju nevestu, pomstil smrť svojho otca, zabil Netvora a oslobodil planetu Krull. Tento snímok, ktorý v roku 1983 natočil anglický režisér Peter Yates je zvláštny hybrid. Podivná sci-fi rozprávková fantasy. ***(7.3.2017)

Klasická naivní osmdesátková fantasy kde se míchá středověkká rytířská doba s kouzlením a dokonce i meziplanetárníma vetřelcema. Ať už to vypadá jakkoliv šíleně tak se na to dobře dívá, je to rozmanitě barevný a natočený v hezký přírodě. Scéna s pavoukem je skoro až hororová. Bejt to kratší aspoň tak o půl hodiny tak jdu na pět. Mimochodem nepamatuju si fantasy film kde by umřelo tolik kladnejch postav :))(11.11.2016)

Do boja a ešte ďalej a počas toho nájdime viac bojovníkov, tak by mohlo znieť heslo tejto fantasy "rozprávočky", na ktorej naozaj najviac zaujme len časť s pavúkom a tá je naozaj dobrá a možno by z toho mohol byť natočený lepší film, ako je tento, ale to je už otázne. Film Krull nenudí, ale ani nezaujme nejakým prepracovaným príbehom je to proste rozprávka, ktorá je trochu v tieni iných, ktoré su oveľa lepšie a stoja oveľa viac za pozretie. Urazený nie som a bavil som sa, ale ak by to malo byť niečo s čím budem nad mieru spokojný, bolo treba oveľa viac takých scén, alebo aspoň príbeh tak kvalitný ako som už spomenul čo je okolo toho pavúka. Film vyzerá dosť dobre čo sa týka prostredia a kostýmov na to, že to je rok 1983 to vyzerá naozaj bravúrne.(15.8.2016)

pribeh o zachrane sveta a milovanej, kt. uniesol obavany netvor tyranizujuci celu planetu svojimi zabijakmi mi dnes (2006) pripada detinsky. a on aj je. krull je ten z filmov, kt. je urceny len pre hardcore fanusikov sci-fi, alebo uctievacom filmov liet 80. staci sa len pozriet na triky a mate dost...(12.12.2006)

• Mikino00

Smíchanina Exculibru, sci-fi a fantasy. Vyšla z toho příšerná zrůdnost, hloupý scénář, otřesná režie, triky z roku jedna a celý děj je tak pitomý, že to by ani dneska nenatočili. Ano chlap na koni sám zničí vesmírnou loď a stane se králem. Za začátku jsem si myslel že je to parodie jako Monty Python, ale pak jsem pochopil že to tvůrci myslí vážně, až se mi z toho chtělo zvracet.(1.10.2011)