Planeta Krull

Krull

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Velká Británie, 1983, 117 min

• charge

Typickej případ brakovýho sci-fi/fantasy snímku. Holá prázdnota a nudnost tohohle paskvilu mě přepadla už v samotným začátku a pokračovala až dokonce. Žádnej poutavej děj, ani výprava, nudní herci a scény o ničem, zkrátka nic co by mě zaujalo a opět jako naschvál je zde přemrštěná stopáž. Viděl jsem i další podprůměrný fantasy a taky nebyly z těch lepších, ovšem tohle byla příšernost.(2.3.2008)

Hudba trochu jako ze "Star Wars", trochu jako z českých pohádek. Příběh je klasický quest, kdy se skupina hrdinů i nehrdinů vydává na záchranu princezny proti skutečně strašnému nepříteli. Je zde starý muž, je zde nějaká ta čarodějnice, jsou zde příšery a artefakty. Krull je prostě úžasná planeta, kde se může stát cokoli. Je to fantasy, je to sci-fi, je to neskutečný guláš, který mě v minulosti dostal, a tak jsem si řekl, že by stálo za to se k filmu vrátit. Nezklamalo mě to. Trikově výborné, scenáristicky slabší. Tenhle film má ale prostě kouzlo krásných věků a světů.(11.12.2013)

Obyvatelia planéty Krull sú terorizovaní okupačnou armádou. Vesmírni zabijáci pod velením mocného a ukrutného Netvora okupujú ich domovy. Kráľovský syn Colwyn sa vydá na nebezpečnú, dobrodružnú výpravu do Čiernej pevnosti, aby zachránil svoju nevestu, pomstil smrť svojho otca, zabil Netvora a oslobodil planetu Krull. Tento snímok, ktorý v roku 1983 natočil anglický režisér Peter Yates je zvláštny hybrid. Podivná sci-fi rozprávková fantasy. ***(7.3.2017)

Po sci-fi prologu s obrovitou mimozemskou lodí přilétající k titulní planetě, který působí jako vykradený ze Star Wars, následuje už jen čirá fantasy podívaná. Děj je pohádkově přímočarý, přesto zůstává zábavný a napínavý. Nekteré speciální efekty už dneska zkušeného hltače hollywoodský filmů rozesmějí, ale výtvarná podoba Planety Krull je pořád ohromující. Škoda, že místo toho aby byl finální střet s místním Sauronem velkolepý, je spíš nudně prostoduchý. 7/10(7.4.2011)

• JohnnyD

A to ešte preceňujem, kvôli Liamovi Neesonovi. Takúto strašnú nudu som už dlho nezažil. Myslím si, že ak film narába s fantáziou a mytológiou, ktorú si sám vytvoril, je najdôležitejšie, aby bola uveriteľná a nie aby to bol miš-maš guľáš plný blbostí, ako keby to napísalo 10-ročné decko. Stane sa niečo a starý mudrc (ktorý je neskutočnou kópiou Obi-Wana a herec ho dokonca hrá ako Alec Guinness) povie: "musíš nájsť zázračné ...", potom sa udeje niečo iné a opäť : "musíš ísť do tohto lesa" a zas sa niečo stane a on hovorí" "tu musíme nájsť magický..."- je to zlepenec rádobydobrodrúžno-fantazíjnych príhod, ktoré ťažko držia sami a nie to už spolu. Všetko sa krúti okolo vymyslenej mytológie, ktorá vôbecnefunguje! No a je to aj nudné. Veľmi nudné. PS: Sci-fi?!(3.11.2005)