Reklama

Reklama

Planeta Krull

  • Velká Británie Krull (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Ve fantastickém světě, kde se meč a magie prolínají s prvky dobrodružné sci-fi, stojí temné království Krull. Tam se mladý král vydává na nelehkou výpravu s cílem vypátrat svou unesenou nevěstu a zachránit zemi před vesmírnými vetřelci. Vydejte se na cestu do tajemných časů a na místa, která nepatří ani do minulosti, ani do přítomnosti. Podivuhodné mytické bytosti zde provádějí svá neuvěřitelná kouzla a všem vládne hrozný, všemocný Netvor. Je to planeta Krull, která ožívá v této nádherné dobrodružné podívané. Princ Colwyn se vydává na nebezpečnou výpravu, aby zachránil svou mladou nevěstu, kterou Netvor drží v zajetí. Ale zabijáci a vetřelci na něj pod velením ďábelského monstra začnou dorážet na každém kroku. Colwyn se musí nejprve dostat ke vzdálené jeskyni a najít legendární zbraň zvanou Glaive, která je klíčem k neobyčejné síle. Při svém pátrání se Colwyn stane svědkem událostí, které přesahují i ty nejdivočejší představy. Nakonec musí stanout tváří v tvář Netvorovi a s pomocí kouzelného Glaiveu zachránit svou planetu před úplným zničením. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (161)

BMAJTZ 

všechny recenze uživatele

6 let po Star Wars vychází film Krull s tak špatnými efekty, že by se za to styděli na na začátku století. Navíc ten příběh je hodně mimo, pořád se chodí z bodu A do bodu B s občasnou odbočkou. Chování postav nedává smysl, a vůbec většina postav je v tom filmu naprosto k ničemu. Například onen kouzelník neudělal za celý film vůbec nic, tím myslím vůbec nic. Pořád se tváří jak není užitečný ale jenom zaclání a všichni ho zachraňují, lezl mi na nervy celou dobu. Ta hvězdice je taky WTF největšího kalibru. Tohle prostě neberu a nechápu proč to má takové hodnocení. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Hroznej brak s mizernými hereckými výkony, ale poměrně áčkovou výpravou, který v sobě skrývá velkou dávku fantazie. Celé je to však poslepované tak hrozně, že film působí nejen hodně epizodicky a nekonzinstentně, ale vyloženě přeplácaně. V závěru navíc ani nijak nefunguje gradace, takže jsem si závěrečný bossfight spíše protrpěl. ()

Reklama

Ironfood 

všechny recenze uživatele

Taková výpravnější pohádka se stupidním dějem typu "musíme jít tam, pak tam, pak tam a pak vyhrajeme". Už ani přesně nevím proč, ale přišlo mi to jako taková nepodařená kombinace české pohádky o Statečném kováři a starého Souboje titanů. Kena Marshalla jsem měl v seriálu Marco Polo celkem rád, ale tady mi moc nesedl. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Obyvatelia planéty Krull sú terorizovaní okupačnou armádou. Vesmírni zabijáci pod velením mocného a ukrutného Netvora okupujú ich domovy. Kráľovský syn Colwyn sa vydá na nebezpečnú, dobrodružnú výpravu do Čiernej pevnosti, aby zachránil svoju nevestu, pomstil smrť svojho otca, zabil Netvora a oslobodil planetu Krull. Tento snímok, ktorý v roku 1983 natočil anglický režisér Peter Yates je zvláštny hybrid. Podivná sci-fi rozprávková fantasy. *** ()

Teg 

všechny recenze uživatele

Film jsem vlastně sháněl hlaně kvůli hudbě a nečekal od něj nic víc, než od Barbara Conana. Ze sledování se nakonec vyklubal nezapomenutelný zážitek a film zůstane v mé filmotéce v čestných pozicích. Nádherná hudba je jedna věc. Speciální efekty na svou dobu neurazí. Dle mého názoru skvělá kamera a venkovní prostory. A nakonec ze všeho dýchá přímo úžasná nostalgie. Scéna s pavučinovou vdovou je jedna z nejkrásnějších, které jsem kdy viděl. Samozřejmě víte, jak to všechno dopadne, ale... buďme dětmi :) Film mě dokázal chytnout za srdce. Po druhém promítání musím ještě jednou přehodnotit můj vztah k tomuto dílu a dal bych klidně i 6* kdybych mohl. Přímo úžasná spolupráce režie a hudebního skladatele Jamese Hornera. Při srovnání s kultovním snímkem Barbar Conan musím uznat, že Conan ač hudebně doveden k dokonalosti hodně chátrá po režijní stránce. Oproti tomu hudba i to co se v Krullovi děje na plátně, do sebe dokonale zapadá. Dokáže však zahrát jen na některá srdce. A to je velká škoda, protože celý tenhle film je podle mě jednou bezchybnou ódou na radost a na lásku. ()

Galerie (67)

Zajímavosti (4)

  • Pôvodne sa mal o špeciálne efekty a dizajn monštier postarať Christopher Tucker, nakoniec sa natáčania nezúčastnil a ako oficiálny dôvod boli uvedené umelecké nezhody. (beso74)
  • Pôvodne sa plánovalo s pokračovaním, avšak po slabých tržbách v kinách producenti od tohto zámeru ustúpili. (beso74)

Reklama

Reklama