Poslední upír (TV film)

The Last Vampyre

Sherlock Holmes: Posledný upír

Krimi / Horor / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 1993, 102 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (41)

Já mám zase pocit, že tahle série filmů i seriál s Jeremy Brettem je to nejlepší, co jsem zatím o Sherlocku Holmesovi viděl. Klasická předloha a vynikající výprava - někde se prostě i televizní filmy dělají líp (i když ani to mi tak nevadí.) Spojení nepřátelského vesnického (a anglického) prostředí s tajemnem, upíry a ostatními, takto "temně zábavnými" jevy u mě vyvolává ty nejlepší vibrace spokojenosti :-) No a obsazení Roye Marsdena (jinak též inspektora Dalglieshe) mě jen a jen potěšilo. Jen nemuseli dělat nový dabing!(17.11.2003)

Moc se mě to líbilo, super atmosféra a dokonce odpadlo i to trapný ponížovaní Watsona se strany Sherlocka Holmese. Nejspíš proto, že pan vševědoucí byl sám občas taky pěkně v prdeli .(16.4.2008)

Kupa tajemna, mystérií, záhad, upírismu, hypnózy a nejrůznějších magií dělá z filmu skoro díl Akt X. Sherlock si zkouší zachovat chladně logickou tvář, moc mu však to nejde. Další případ, na jehož rozřešení lidstvo ještě není připraveno.(10.8.2005)

Vcelku netradicni pripad a hodne zajimavej. Navic je delka dvojnasobna nez beznej dil, takze je to cely mnohem lip propracovany, na druhou stranu, obcas se to lehce tahne. Ale vetsinou se furt neco deje, Marsden jako upir je perfektni, Brett tu nevyrvava tolik jako obvykle a je tu slusna atmosfera, takze vubec nevadi, ze mi pointa byla jasna driv nez ji odhalili.(15.12.2008)

To, že původně zcela jednoduchou a přímočarou povídku tvůrci hodili do mixéru s miliónem dalších přísad, mi tentokrát až tak nevadilo, bylo to krásně viktoriánsko-duchařsky pochmurné, jen jsem se bavila tím, že detektiv působí o mnoho tajemněji a upírštěji než všichni obvyklí i neobvyklí podezřelí kolem něj, tudíž by mě vůbec nepřekvapilo, kdyby Sherlock zčistajasna zamával pláštěm a rozletěl se do soumraku - ale na druhou stranu, vždycky jsem si ho představovala podobně, takže počet upířích tesáků vynásobím dvěma a dám ho svému nejoblíbenějšímu detektivovi.(7.5.2008)

Dost psychoušina, ale bavilo mě to každou minutu. Ještě si tohohle Sherlocka (který sám vypadá jako potomek strejčka Drákuly) nakonec oblíbím. Zatím můj nejoblíbenější kousek z téhle série.(16.4.2008)

V televíznom spracovaní sa horrorová atmosféra len málokedy približuje k takej, akú nám navodila táto časť séria s detektívom Holmesom. O to sa však postaral najmä démonický Roy Marsden a jeho pohľad. Zápletka je však vo svojej podstate jedna z tých bežnejších. 75%.(19.4.2008)

Sherlock Holmes mezi anglickými venkovskými domečky v malebné krajině venkova... a mezi tím voskově bledé tváře za malými okénky, strašidelné hřbitovy, půdy, rozpadlé spálené sídlo... ačkoli všechno musí končit racionálně, tak na trochu vampirismu taky dojde!(19.11.2003)

• Hellboy

Nenápaditý, nezábavný, neholmesovský. Nenapadá mě moc kladů... Sherlock vůbec nevyšetřuje, takže tu máme 100 minut nudy, protože se prostě nic neděje. Atmosféra tajemna neexistuje. Zápletka je nešikovně vystavěna, většina stopáže se věnuje popisům fungování té vesnice, jejíž obyvatelé se bojí jednoho muže, Stocktona, s tím, že je upír. On to pochopitelně popírá, ale přesto občas dojde k nějakým podezřelým úmrtím... Je to prostě nehorázná nuda, která nemá se světem Sherlocka Holmese moc společného. Jo a Jeremy Brett mi do role Holmese šíleným způsobem nesedí, ale to je asi můj problém.(23.8.2010)

Námetom tohto dielu je poviedka Dobrodružstvo so susessexským vampírom, lenže práve táto čast je narozdiel od iných značne upravená, kedže samotná poviedka by asi na 100 - minútový film nestačila. Na škodu veci to ale nie je, pretože tento diel má skutočne tajomnú a desivú atmosféru a klamala by som, keby som tvrdila, že som sa vôbec nebála.:)(11.8.2008)

Nejslavnější britské zvárnění Holmese s obličejem a náturou žel již zesnulého pana Bretta....(30.7.2008)

Filmy se Sherlockem bezmezně miluji, ale když toto srovnám třeba s takovou "Vraždou na úrovni", tak prostě nemůžu dát víc jak 3*. Být lepší režisér a kratší stopáž, bylo by to rozhodně lepší. I tak příjemná, místy správně temná podívaná, která neurazí. 60 - 70 %(17.11.2003)

Sherlock Holmes mi nikdy nebyl sympatický a je tomu tak i zde. Dobře natočená detektivka ve viktoriánském prostředí, avšak bez nadpřirozených prvků. Přesněji 3,5.(31.1.2014)

• bassator

26. 10. 2009 - 30%(27.10.2009)

Příběh výborný. Jen mi nějak nesedla ta délka, Navíc je to pořád film pro TV. I tak se rád příští týden podívám na další.(15.4.2008)

Na Sherlocka trochu neobvyklý případ, ale přesto povedený, napínavý příběh.(25.4.2019)

Áno, Faidra má pravdu: najdémonickejšou postavou tejto "vampiriády" je sám Sherlock Holmes (resp. Jeremy Brett), proti ktorému by nestíhal ani legendárny Bela Lugosi. Doteraz riešim dilemu, či si krabičku s týmto filmom šupnúť na policu k ostatných "sherlockovkám", alebo na policu s "draculovinami".(3.12.2008)

Holmes, je klasika, kterému britské zpracovaní se vší svou strohostí a upjatostí sluší. Doyle byl génius, který se nebál mysticismu, ale zas byl natolik racionální, aby všechno nakonec vysvětlil studeným rozumem. Tahle adaptace se povedla, ale ten kdo tento film označil za horor, mno...asi na něčem jede :-))(11.8.2008)

Sympatický díl. Tentokrát byl Doyle úplně překopán, z krátké povídky byl vycucán celovečerní film a kromě nejdůležitějších věcí (kulhající pes, vysávání krve) bylo zaměněno snad všechno podstatné. Není to na škodu, zůstala tajemná atmosféra i skvělí představitelé hlavních rolí. Výsledek není stoprocentní jen proto, že se tak nějak zapomnělo na pointu. Zkrátka to není detektivka, ve které na konci všechno do sebe úžasně zapadne, ale spíš jedna z těch, co vyzní tak nějak do ztracena. Což je u tohoto skvěle mysteriózního dílu obzvlášť velká škoda.(4.1.2009)

Doylova povídka nepatří mezi nejzdařilejší. Pro televizní adaptaci byla výrazně upravena. Původní příběh zde tvoří pouze jakési orámování příběhu zcela nového a myslím, že se to povedlo na výbornou. Oproti povídce je The Last Vampyre pojatý jako čistokrevný horor, tedy žánr pro Sherlocka zcela netypický - má vynikající temnou atmosféru a hodně zajímavě působí střet zcela racionálního detektiva s vírou v upíry. Rozhodně stojí za shlédnutí.(24.12.2010)

<< předchozí 1 2 3