poster

Elektronkova dobrodružství (TV seriál)

 • Sovětský svaz

  Priključenija Elektronika

 • Sovětský svaz

  Приключения Электроника

 • Sovětský svaz

  Priklyucheniya Elektronika

 • Slovensko

  Elektronikove dobrodružstvá

Rodinný / Muzikál / Dobrodružný / Komedie

Sovětský svaz / Ukrajina, 1980, 3x72 min (Televizní verze: 6x35 min)

 • topi80
  ****

  Těžko říci, jak bych hodnotil dnes. Na druhou stranu, sovětským autorům se nikdy nedala upřít pěkná dávka fantazie (třeba zbožňuji ruské autory sci-fi literatury), tak doufám, že by se nedostavilo zklamání. Vlastně jsem ten seriál neviděl celý, ale i tak mi v paměti utkvělo pár vtípků, poměrně akční provedení a samozřejmě pro ruský film nezbytné davové scény s mohutnými písňovými sbory. Určitou davovost a chaotičnost mají Rusové rádi (je totiž vlastní i těm režisérům, kteří se raději rozhodli realizovat za hranicemi). Sověti měli tvorbu pro děti celkem zmáklou už od dob Arkádije Gajdara a já jsem ji bez ohledu na politiku ochoten ještě dnes ocenit.(31.3.2012)

 • Karlos80
  ***

  Matně si vzpomínám na tohohle bláznivého kudrnatého šotka Elektronka původem snad Robota který se chtěl stát člověkem ale i na rošťáka Serjožku jeho dvojče..Bylo to celé nějaké bláznivé, pořád ho někdo honil atd. Víc už si bohužel nevybavím. V té době (bylo mi devět) se mě to ale moc líbilo, bylo to zajímavé a napínavé klučičí dobrodruství a sledoval jsem to s celou rodinou, tuším že se psal rok 1988 kdy to uvedla ČST od té doby to už snad nikde neběželo. V mé paměti se však daleko více usadil třeba později americký snímek "D.A.R.Y.L" (r. 85) a nebo náš film "Kam skáče ranní ptáče" (r. 86)..Z nostalgie za 3*.(5.12.2008)

 • tuwanakha
  ***

  Voloďa a Jura Torsujevové coby Sergej Syroježkin a jeho robotí dvojník Elektronek. Původní předloha Jevgenije Veltisova "Chlapec z kufru" se od filmu příliš neliší, ale dočkala se i dvou pokračování - sovětský miniseriál nikoliv (alespoň pokud vím). Příběh je silně nesený dobou - chlapec se chce jenom flákat a užívat si, zatímco Elektronek za něj "maká". Veselý bohém Serjoža brzy zjistí, že bez kamarádů ho flákání nebaví a tak vyjde podvod najevo. Jenže uvědomělí pionýři již nechtějí se Serjožou kamarádit, mají raději Elektronka, který je hodný, poslušný, pilný - prostě idální sovětský pionýr. No má to samozřejmě klasický sovětský happyend s prozřením a návratem na správnou cestu:-) Na druhou stranu seriál má i své klady - je poměrně akční, pro celou rodinu, slušná hudba a v podstatě není o nic pitomější než současné americké filmy pro mládež:-)(4.12.2011)

 • Holina

  Pamatuju si, že tento film běžel rozkouskovaný v Pionýrské vlaštovce a pamatuji si, že to bylo hrozné psycho, když byl třeba elektronek složený v kufru. Jestli se nepletu tak po otevření "kufrjožky" měl kolem sebe poskládané části těla a hlava mluvila. Což byl pro mě jako malého caparta dost depresivní prožitek.(28.8.2009)

 • anderson
  *****

  SLOVENSKÁ (obnovená) TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 16.2.1993, réžia slovenského znenia (ČST Bratislava) = - Možno, že nostalgia hrá v mojom hodnotení podstatnú úlohu, ale ukážte mi za "komanča" dostupnejšie sci - fi, ktoré dokázalo po sobotách baviť školopovinnú mládež. :-) TECHNICKÁ POZNÁMKA: V ČST uvedené ako 6-dielny 35 - minútový seriál. (6.2.2009)(6.2.2009)