poster

Odkaz budoucnosti aneb Podivuhodná dobrodružství rodiny Smolíkovy (TV seriál)

 • Československo

  Smolíkovi

 • Maďarsko

  Üzenet a jövőből - A Mézga család különös kalandjai

 • Slovensko

  Miazgovci

 • USA

  Legacy from the future - fantastic adventures of family Mézga

Animovaný / Sci-Fi / Rodinný

Maďarsko, 1969, 5 h 24 min (Minutáž: 13x25 min)

 • Matematicka
  *****

  Rodině Smolíkových, kterou provázejí různé problémy a v důsledku toho po ledasčem pošilhává, se podaří díky jejich téměř geniálnímu synkovi Ládínkovi navázat spojení s jejich vzdáleným potomkem SM Lom Os (důvěrně Nuny) z 33. století. Potomek jim rád pomůže a světelnou poštou pošle nejnovější vynálezy ze své doby. Koho by občas taky nenapadlo, jak by to bylo jednoduché, kdyby... Ale on každý ten převratný vynález z budoucnosti má v naší době své "ALE", takže celá série končí tím, že Pepa prozře: "Myslím, Gábi, že bude nejlepší, když si v budoucnu vystačíme s dneškem." K tomu je potřeba připočítat úžasnou fantazii, situační komiku, výborné charaktery hlavních postav a dialogy. Takže v mnohém jsem se poznala a v mnohém mě seriál formoval. Ideální pro děti i dospělé! Zajímavé komentáře: jhrasko, Danulinda, woody, Karlos80, pascha, Legas.(2.7.2013)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Kromě své manželky se nebojím ničeho na světě." V tom se s Pepou Smolíkem shodneme, ale ani jeden to nesmíme říkat. To ovšem neznamená, že bych si to se Smolíkovými kdysi neužíval, ale když vidím originální název Üzenet a jövőből - A Mézga család különös kalandjai, tak mi čeština začíná připadat hrozně nudná.(2.2.2017)

 • SeanLSD
  *****

  Ako to, že som toto ešte nikdy nehodnotil ? Jednoducho geniálna, nezabudnuteľná a nadčasová pecka! MIAZGOVCI, to je spojenie nespojiteľného, aké sa často vyskytuje v prekvapivej maďarskej kinematografií. Samotný nápad je geniálny, ale nie je to ešte nič v porovnaní s tým, ako je rozpracovaná aplikácia vynálezov z budúcnosti do reality každodenného života obyčajnej rodiny kdesi vo východnom bloku!(21.5.2016)

 • oli009
  *

  Upřímně když jsem byla malá, tak jsem tenhle seriál ze srdce nenáviděla. A dokonce si myslím, že právě tento seriál měl na svědomí moji budoucí nedůvěru a v určitých chvílích až odpor ke scifi filmům, pod kterými si taktéž kvůli tomuto filmu představím jen naprosto ztřeštěnou budoucnost, která ani v nejmenším nedává smysl a v níž se pohybuje horda robotů a hloupých vědců či vynálezců. Jaký je tento seriál ve skutečnosti asi nikdy nezjistím, protože sledování toho seriálu v dětství ve mě zanechalo dost otřesné vzpomínky, takže vůbec nemám chuť se znovu podívat byť jen na minutu téhle hrozné matlanice.(7.7.2015)

 • Spielbergo
  *****

  Nikdo mi nevymluví, že scénáristé pomocí doktora Halíře nevedli svou soukromou tichou válku proti panujícímu režimu. :D Jeho hlášky jsou mnohdy tak úžasně podvratné a dvojsmyslné, že se člověk prostě baví i v dospělosti. Ba dokonce bych řekl, že tam kde končí zábava pro děti v normálním příběhu, tam nastupuje zábava pro dospělé, kteří umějí číst mezi řádky a dokáží si všimnout chytře vložených náznaků.(4.9.2010)

 • - Epizody Robotdirektor (1969) a Alfa-beat-a (1969) se dočkaly dabingu až v roce 2000, protože v tehdejším komunistickém Československu byly díly pro tehdejší režim pobuřující. (Varan)

 • - Pozícia bytu doktora Záviša sa v niektorých dieloch mení. (Hudino)

 • - Dabing k 11. epizodě s názvem „Robot“ se z achrivu České televize ztratil, a tak musel být pořízen znovu. (hrac)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace