Velké kozy na Havaji

(festivalový název)
  • USA Hard Ticket to Hawaii (více)

Geneticky upravený had je na útěku a hrozí, že vyhladí veškerou populaci ostrova čítající dva turisty a pašeráky diamantů. Nicméně je nutné, aby pašeráci byli předáni do rukou zákona a ne krvelačné fantazii matky přírody. Na ostrov se proto neprodleně vydává parta sličných agentek a agentů, aby vzniklou situaci vyřešili. Během pátrání narazí na nespočet překážek. Budou se muset mnohokrát převléci, koupat se bez plavek a vypořádat se s rozličnými nebezpečnými živly, jakožto i s ozbrojeným skateboardistou a nepřekonatelným hráčem frisbee. (TERRMITh)

TERRORDROME

Keď moje oči v televíznom programe zavadili o názov Veľké Kozy na Havaji, čo mal byť údajne akčný film, získalo si to prirodzene moju pozornosť. Jedná sa o béčkovú magorinu z 80-tych rokov ktorá je tak dokonale sprostá až to praská, vďaka čomu dosahuje slušnú úroveň zábavnosti. V hlavných úlohách sa predstavia dve blonďaté kačice bez mozgu, avšak, ako už avízuje slovenský názov filmu, s peknými kozami ktoré odhaľujú v pravidelných intervaloch. Spolu s pár ďalšími vymastenými modelmi tvoria unikátne smiešny akčný tým, ktorému by bojové schopnosti človek neuveril ani pri pohľade z vesmíru cez zamastené okno otočené na druhú stranu. Jedna hovadina strieda druhú, akcia je kruto debilná a pokusy o hlášky trhajú nie uši, ale rovno zuby. Pozoruhodným prvkom je geneticky upravený zabijácky had s držkou realistickou ako predvolebné sľuby, ktorému nakoniec odstrelia hlavu bazukou a taktiež scéna v ktorej hrdina zlikviduje špatoša lietajúcim tanierom obitým žiletkami. Plážová kokotina ktorú rozhodne treba vidieť. ()

JFL

Zlí jazykové tvrdí, že filmografie Andyho Sidarise, potažmo celé Sidarisovic rodiny má pouze sestupnou tendenci. Něco pravdy na tom rozhodně je a vychází to z produkčního zázemí snímků. Jeho první dva filmy ovlivňovali další producenti a scenáristé, kteří Sidarisovy centerfoldové vize svým přispěním obohacovali a dotahovali k lepším výkonům. Když se ale tento duší věčný prepubescentní fantasta osamostatnil, začal spřádat své vlastní univerzum, jemuž postupně sám propadával a čím dál tím víc se soustředil na jeho rozvádění na úkor prvoplánových atrakcí a nadsázky. "Velké kozy na Havaji" právě proto coby úplně první z jeho postavami a prostředím provázaných filmů ještě oplývá větším než malým množstvím divácky vděčných prvků a nepodráží mu (při chronologickém sledování) nohy okoukanost mistrových trademarků. Vrcholem primitivní geniality je samotná stylizace zdejšího světa, který lze nejlépe charakterizovat jako impotentní porno. Zatímco v dobové porno produkci se co nejvíce upozaďoval děj, respektive prostoje mimo kopulace, Sidaris divákům nabízí tu druhou stranu pohádek pro dospělé. Jeho svět obývají výhradně Playmate či Penthouse-Pet krasotinky, nabušení hezouni a karikaturní poskoci (vlastně je to taková americky rozežraná a výkonnostně hypertrofovaná live-action variace na dobové anime, obzvláště ta podle Reidžho Macumota). Ženy nikdy nevynechají příležitost ke sprchování či převlékání, ale když dojde na muchlovačky, vše zůstává od pasu dolů cudné. Budoárová estetika okoukaná z Playboy video kompilací se snoubí se stylem turistických reklam, přičemž do tohoto nadreálného světa jsou zasazené náležitě přemrštěné peripetie a burleskní taškařice. Střety hrdinů s henchmany si svou nezřízenou přemrštěností, ale také absencí pořádné choreografie nezadají s hrami na vojáky kluků ve věku 6 až 10 let a technická udělátka, jimiž jsou agenti i zabijáci vybaveni, působí jak z kreslených grotesek. Proto také zdejší bláznivá vedlejší linie se zmutovaným hadem nakaženým „toxiny z krys infikovaných rakovinou“ nikterak z celku nevyčnívá. "Velké kozy na Havaji" přinášejí záměrně nablblou a über-křečovitou podívanou, která je současně bezelstná, ale také zdravě nadsazená. _____ V rámci Sidarisovic MCU (Mammaries Cinematic Universe) můžeme po vzoru dělení marveláren tento film označit za uvozující titul Fáze 1. Předchozí tři celovečeráky v režijní filmografii Andyho Sidarise tvoří Fázi 0, která se vyznačuje formováním stylu a neprovázanými světy mezi filmy. Fázi 1 definuje přítomnost dua agentek Donny a Taryn (v podání Dony Speir a Hope Marie Carlton). Sidaris se zde sám velmi podivně pokouší své počátky vztáhnout k nově budovanému světu. V jedné scéně postavy obdivují plakáty na předchozí filmy, přičemž zmiňují, že hlavním představitelem "Malibu Express" je jejich bývalý kolega agent. Není úplně namístě domýšlet naratologickou kauzalitu této zdánlivé meta poznámky, protože je stejně přímočaře překombinovaná jako zbytek výplodů Sidarisovy fantazie. ()

Terter

Ty čtyři hvězdy rozhodně nejdou na vrub kvalitám filmu, ale čistě jeho schopnosti pobavit svou debilitou, která ve výsledku tvoří nehorázný mix absurdní akce (střelec na skateboardu zaštiťující se nafukovací pannou), šíleností typu infikovaný had a neskutečně blbých hlášek a dialogů.Prostě ideální letní party-film. ()

Blazkowicz

Oproti předchozímu filmu tady bylo všeho míň. Ke škodě samozřejmě. Nejhorší asi děj, protože jsem ho vůbec nepochytil. Vůbec jsem nevěděl, co si mám o tom myslet. Pořád tam byl nějaký random had nebo borec s bazukou, který s ní bez problémů střílel v bytě. S hodnocením to vypadalo špatně. Potom jsem si ale přečetl komentář uživatele Jocho a hned to začalo dávat větší smysl. Bohužel ke konci filmu už to moc nepomohlo. Navíc ten komentář byl zábavnější a přínosnější než celý film. Číče ale byly pořád moc pěkné. 2-* ()

Zupan_

Riadna šialenosť v ktorej som mal ako si problém sa orientovať a nejedna scéna ma hneď dostala do rozpakov či sa nejedná o komédiu.Skejter s gumenou ančou vs rakeťák, chlapík strelený do hruďe ošetrený na počkanie, žiletkové frisby, no a vraj že vraždiaci had infikovaný smrteľným jedom z potkana trpiacieho rakovinou hahaaa tak to ma už dostalo do kolien. Ináč typická zábavná SIdarisovka s jeho tímom a nadupaným 80's soundtrackom.Celkom ma prekvapuje o dosť vyššie hodnotenie v porovnani s Picasso Trigger ktorý je určite lepší. Musí to byť tým že tento film videlo omnoho menej ľudí a je ešte viac absurdnejší. ()

• Dona Speir vo svojej autobiografii uviedla, že po väčšinu času natáčania bola intoxikovaná a za svoje výkony sa hanbila. Aj napriek tomu ju režisér Andy Sidaris aj jeho manželka, producentka Arlene Sidaris, mali veľmi radi. Ponúkli jej ďalšiu rolu v pokračovaní Picasso Trigger (1988). Speir tejto skutočnosti pripisuje jej rozhodnutie prestať s alkoholom. Obaja jej taktiež počas natáčania pomáhali a na pľaci bol vždy šofér, ktorý bol pripravený odviesť ju na AA vždy, keď mala Speir pocit, že sa blíži relaps. (Real Tom Hardy)
  • Producentka Arlene Sidaris uviedla, že film takmer dostal od MPAA rating X kvôli vybuchujúcej bábike, ktorá vyzerala až príliš skutočne. (Real Tom Hardy)