Velké kozy na Havaji

(festivalový název)
  • USA Hard Ticket to Hawaii (více)

Geneticky upravený had je na útěku a hrozí, že vyhladí veškerou populaci ostrova čítající dva turisty a pašeráky diamantů. Nicméně je nutné, aby pašeráci byli předáni do rukou zákona a ne krvelačné fantazii matky přírody. Na ostrov se proto neprodleně vydává parta sličných agentek a agentů, aby vzniklou situaci vyřešili. Během pátrání narazí na nespočet překážek. Budou se muset mnohokrát převléci, koupat se bez plavek a vypořádat se s rozličnými nebezpečnými živly, jakožto i s ozbrojeným skateboardistou a nepřekonatelným hráčem frisbee. (TERRMITh)

JFL

Zlí jazykové tvrdí, že filmografie Andyho Sidarise, potažmo celé Sidarisovic rodiny má pouze sestupnou tendenci. Něco pravdy na tom rozhodně je a vychází to z produkčního zázemí snímků. Jeho první dva filmy ovlivňovali další producenti a scenáristé, kteří Sidarisovy centerfoldové vize svým přispěním obohacovali a dotahovali k lepším výkonům. Když se ale tento duší věčný prepubescentní fantasta osamostatnil, začal spřádat své vlastní univerzum, jemuž postupně sám propadával a čím dál tím víc se soustředil na jeho rozvádění na úkor prvoplánových atrakcí a nadsázky. "Velké kozy na Havaji" právě proto coby úplně první z jeho postavami a prostředím provázaných filmů ještě oplývá větším než malým množstvím divácky vděčných prvků a nepodráží mu (při chronologickém sledování) nohy okoukanost mistrových trademarků. Vrcholem primitivní geniality je samotná stylizace zdejšího světa, který lze nejlépe charakterizovat jako impotentní porno. Zatímco v dobové porno produkci se co nejvíce upozaďoval děj, respektive prostoje mimo kopulace, Sidaris divákům nabízí tu druhou stranu pohádek pro dospělé. Jeho svět obývají výhradně Playmate či Penthouse-Pet krasotinky, nabušení hezouni a karikaturní poskoci (vlastně je to taková americky rozežraná a výkonnostně hypertrofovaná live-action variace na dobové anime, obzvláště ta podle Reidžho Macumota). Ženy nikdy nevynechají příležitost ke sprchování či převlékání, ale když dojde na muchlovačky, vše zůstává od pasu dolů cudné. Budoárová estetika okoukaná z Playboy video kompilací se snoubí se stylem turistických reklam, přičemž do tohoto nadreálného světa jsou zasazené náležitě přemrštěné peripetie a burleskní taškařice. Střety hrdinů s henchmany si svou nezřízenou přemrštěností, ale také absencí pořádné choreografie nezadají s hrami na vojáky kluků ve věku 6 až 10 let a technická udělátka, jimiž jsou agenti i zabijáci vybaveni, působí jak z kreslených grotesek. Proto také zdejší bláznivá vedlejší linie se zmutovaným hadem nakaženým „toxiny z krys infikovaných rakovinou“ nikterak z celku nevyčnívá. "Velké kozy na Havaji" přinášejí záměrně nablblou a über-křečovitou podívanou, která je současně bezelstná, ale také zdravě nadsazená. _____ V rámci Sidarisovic MCU (Mammaries Cinematic Universe) můžeme po vzoru dělení marveláren tento film označit za uvozující titul Fáze 1. Předchozí tři celovečeráky v režijní filmografii Andyho Sidarise tvoří Fázi 0, která se vyznačuje formováním stylu a neprovázanými světy mezi filmy. Fázi 1 definuje přítomnost dua agentek Donny a Taryn (v podání Dony Speir a Hope Marie Carlton). Sidaris se zde sám velmi podivně pokouší své počátky vztáhnout k nově budovanému světu. V jedné scéně postavy obdivují plakáty na předchozí filmy, přičemž zmiňují, že hlavním představitelem "Malibu Express" je jejich bývalý kolega agent. Není úplně namístě domýšlet naratologickou kauzalitu této zdánlivé meta poznámky, protože je stejně přímočaře překombinovaná jako zbytek výplodů Sidarisovy fantazie. ()

zelvopyr

Film je v řadě aspektů skutečně nehorázný a děravý, dvě hvězdičky ale odráží spíš to, že přes potenciál blaha z nablblosti se natolik vleče, že ho (blaho) znemožní čelist namožená zíváním. Pozoruhodných je hned několik momentů, prsatkám skutečně dovolili s letadlem přinejmenším rolovat, had se nacházel na dvou od sebe vzdálených místech najednou... ale nejvíc mě zaujalo, že chlapík, který střílel zásadně raketometem, jím nestřílel bezúčelně jen pro efekt, ale proto, že byl tak levý, že by se jinak netrefil (v jedné scéně minul 6x ze 6 výstřelů). A to není můj vtípek, to tam sami říkali... Závěrem, inu ano, na Hawaii je blaze, ač titulní píseň tvrdí opak... ()

Terter

Ty čtyři hvězdy rozhodně nejdou na vrub kvalitám filmu, ale čistě jeho schopnosti pobavit svou debilitou, která ve výsledku tvoří nehorázný mix absurdní akce (střelec na skateboardu zaštiťující se nafukovací pannou), šíleností typu infikovaný had a neskutečně blbých hlášek a dialogů.Prostě ideální letní party-film. ()

Martin741

Podstatne slabsia sidarisovka nez Picasso Trigger, tam bolo aspon dost koz a vybuchov. Tu nie je ani jedno, geneticky upraveny had je slaby, atmosfera ziadna, herci ani poriadne nevedia hrat. Nuda : 30 % ()

Fox85

Moje hodnocení neodpovídá kvalitě snímku, ale tomu jak jsem se u této debility bavil. Díky lidem z FOD, že to přivezli do Hradce ()

radecacek

Budu opakovat názor Tertera: "Ty čtyři hvězdy rozhodně nejdou na vrub kvalitám filmu, ale čistě jeho schopnosti pobavit svou debilitou ..." A nejen to. V rámci festivalu Otrlý divák jsem měl možnost zhlédnout snímek i s živým dabingem, který celou tu bizarnost ještě povzneslo na jiný level. ()

TERRORDROME

Keď moje oči v televíznom programe zavadili o názov Veľké Kozy na Havaji, čo mal byť údajne akčný film, získalo si to prirodzene moju pozornosť. Jedná sa o béčkovú magorinu z 80-tych rokov ktorá je tak dokonale sprostá až to praská, vďaka čomu dosahuje slušnú úroveň zábavnosti. V hlavných úlohách sa predstavia dve blonďaté kačice bez mozgu, avšak, ako už avízuje slovenský názov filmu, s peknými kozami ktoré odhaľujú v pravidelných intervaloch. Spolu s pár ďalšími vymastenými modelmi tvoria unikátne smiešny akčný tým, ktorému by bojové schopnosti človek neuveril ani pri pohľade z vesmíru cez zamastené okno otočené na druhú stranu. Jedna hovadina strieda druhú, akcia je kruto debilná a pokusy o hlášky trhajú nie uši, ale rovno zuby. Pozoruhodným prvkom je geneticky upravený zabijácky had s držkou realistickou ako predvolebné sľuby, ktorému nakoniec odstrelia hlavu bazukou a taktiež scéna v ktorej hrdina zlikviduje špatoša lietajúcim tanierom obitým žiletkami. Plážová kokotina ktorú rozhodne treba vidieť. ()

degster

Herečky bez podprsenky, prestrelky s raketometmi, had zmutovaný bunkami rakovinových myší a... Havaj. Ale až na pár kultových scén u mňa stále vyhráva srdcový Samurai cop. ()

DEMON

Extrémne ťažko hodnotiteľný film.  Na jednej strane sú herecké výkony - v horšom prípade zúfalo amatérske a v tom lepšom akceptovateľné, na druhej strane je scenár - takmer neexistujúci, na úrovni osnovy. Napriek tomu je film zlý tým správnym spôsobom - zábavne zlý a nie nudne zlý. Navyše kozy, kozy a ešte raz kozy, sú samé osebe dôvod na extra hviezdičku. K tomu scéna so skateboardom, raketometom a, ehm, nafukovačkou, pri ktorej som dostal záchvat smiechu a sebauvedomelá "meta" scéna, kde scenárista a režisér v jednej osobe, dokonale približuje proces castingu pre tento film. Za všetky tieto 3 veci dávam po 1 hviezdičke, takže, celkovo 3* a už teraz sa teším na ďalšiu Sidarisovu blbinu. ()

nooly

Nejvíc mě pobavil agent, který úspěšně použil raketomet v bytě. A ten genetický had bylo takové vítané zpestření :] Koho to bavilo, mohlo by zhlédnout taky Uninvited (1988). ()

Stejšn

Nebejt těch tun nahatejch koz a chlápka s raketometem, v podstatě by to moc nevybočovalo z běžné produkce, která je k vidění třeba na TV Barrandov. ()

Jocho

Dlho som nekomentoval, ale toto je dielo, ktoré si zaslúži pozornosť. (Príspevok obsahuje spoilery a drobné nepresnosti, ale na tom vlastne až tak nezáleží, aj tak si to pozriete.) To máte tak. V sklade na letisku nevie dilino jazdiť na vysokozdvižnom vozíku a strhne ceduľku: "pozor, kontaminovaný had". Ďalšie dve diliná tak naložia do maličkého lietadielka namiesto neškodného pytóna obludu, ktorá je kontaminovaná, pretože ju kŕmili potkanmi nakazenými rakovinou. Presne tak. Toto lietadielko riadia dve kozy - veľká koza je agentkou, ktorá pracuje v utajení a zároveň má na starosti malú kozu. Tá je zaradená do programu na ochranu svedkov, takže najbezpečnejšie pre ňu bude, aby sa tiež vydávala za agentku. V lietadielku sa vezie ešte zamilovaný párik s polaroidom. Pozor, títo budú strašne dôležití, takže sa im teraz venovať nebudem. Na havajskom ostrove sa nachádzajú tieto veci: - domov s jacuzzi, kde bývajú kozy v utajení - podnik slečny Edy - vila pašeráka diamantov - pláž - cesta Kozy v utajení, čoby pilotky Cessny vyložia párik na pláži, kde zhodou okolností pristane diaľkovo riadený vrtuľník. Ten priviezol vrecúško s diamantami, ktoré mal vyzdvihnúť mahalo tlsťoch a člen klubu anonymných autistov, obaja momentálne pracujúci ako žoldnieri pašeráka diamantov. Kozy v utajení na tento pár narazia, veľká koza z fleku vytiahne z čižmy ninja hviezdicu a malá koza vytiahne nunchuky a tlsťocha aj autistu zmaľujú ako kraslice. Predtým ešte získajú vrecko s diamantmi, o ktorom nevedia, že sú diamanty. "Musíme prísť na to, o čo ide!" zvolá malá koza. "Ideme domov a do jacuzzi, pretože tam sa mi najlepšie premýšľa," dodá veľká koza a obidve sa zasmejú, ako keby pózovali v reklame na šalát, kým v diaľke sa ešte tlsťoch váľa po zemi a chytá za rameno, kde mal ešte 30 sekúnd dozadu zapichnutú hviezdicu. Kozy v utajení sa vyzlečené a hore bez zošuchnú do jacuzzi, rozbalia vrecko, vysypú jeho obsah do dlane a kým im zadky obmývajú bublinky, spoločne sa nadšene natriasajú, že "hí, diamanty, to musíme nahlásiť kolegom!" Kolegovia sú nejakí Ramon a Rocco - jeden si nedokáže zapnúť košeľu a celý film chodí buď hore bez, alebo aspoň ukazuje pekáč buchiet s výstrihom siahajúcim až za opasok a druhý má zase toľko charizmy, že ak by sa nehýbal, divák si ho pomýli s figurínou demonštrujúcou "účes pred". Táto partička elitných agentov s kufrom plným zbraní a bazukou s voliteľným rozsahom explózií čaká niekoľko hodín na letisku, kým pre nich príde slečna Edy, ich tajná spojka, ktorá vo voľnom čase vedie vlastný podnik. Ju však unesie pašerák dimantov, pretože sa chce pomstiť kozám v utajení, že zmaľovali nielen tlsťocha a autistu, ale aj ďalších troch či štyroch gangstrov, ktorí ich navštívili v domčeku s jacuzzi. Nevadí. V podniku slečny Edy nepracuje jediná šereda (ale tak zase sme na Havaji, že) a dokonalú idylku dopĺňa čašník slizkejší než kontaminovaný had. Ten mimochodom utečie a začne terorizovať nič netušiacich obyvateľov ostrovčeka. To znamená, že sa objaví na pláži a v domčeku s jacuzzi. Fast forward >> každá jedna scéna (a to si nerobím srandu) má dialógy písané tak umne, že by mohla skončiť povestným "bau-čk-čk-bau-bau" podmazom, čo bez výnimky sprevádzal všetky porná z osemdesiatych rokov. Stopáž filmu možno dokonale merať počtom scén, kde sú ženy hore bez a keď už máte pocit, že sa veľká alebo malá koza dlho neobnažili, zrazu sa Edy celkom neeroticky prezlieka z pracovného odevu do civilného, náhodná čašníčka príde v šatni hore bez a kára inú kolegyňu, že o kozy a riť sa treba starať a podobne. Na Havaji je to asi súčasť firemnej kultúry. Kozy všetkého druhu však diváka beztak nezaujímajú, pretože scény so skejtboardistom, s frisbee, hadom či bazukou (ja si fakt tie slová nevymýšľam) sú tak epické, že na hlavného záporáka, ktorý vyzerá ako Mussoliniho brat, hoci sa volá Chan, a ktorý si prekladá telefón z ucha k uchu asi najhrozivejšie v dejinách konematografie, si takmer nespomeniete. To už častejšie vidíte na plátne hada, ktorý je však pre film asi tak podstatný, ako Indiana Jones v Dobyvateľoch stratenej archy. "Hady sa živia prevažne živou potravou." "Fuj, nechutné. Dúfam, že ho kŕmili ešte pred cestou." Za mňa plných 5/7. () (méně) (více)

Blazkowicz

Oproti předchozímu filmu tady bylo všeho míň. Ke škodě samozřejmě. Nejhorší asi děj, protože jsem ho vůbec nepochytil. Vůbec jsem nevěděl, co si mám o tom myslet. Pořád tam byl nějaký random had nebo borec s bazukou, který s ní bez problémů střílel v bytě. S hodnocením to vypadalo špatně. Potom jsem si ale přečetl komentář uživatele Jocho a hned to začalo dávat větší smysl. Bohužel ke konci filmu už to moc nepomohlo. Navíc ten komentář byl zábavnější a přínosnější než celý film. Číče ale byly pořád moc pěkné. 2-* ()

johnsnow

Boha to bola konina. Pokaiľ by som to hodnotil seriózne, tak odpad, ale keďže ide o pičovinu k pobaveniu, tak dávam slušné 4*, chujovské to je a kozenky pekných slečien tam tiež sú. Len ten had tam bol do počtu. ()

ShotgunED

Hodnotit tento film zcela přesně nelze. Byl by to odpad nebo jedna hvězda, ovšem level pobavení absurdností by byl za pět. Takže dávám průměr. ()