The Satanic Rites of Dracula

• Velká Británie Count Dracula and His Vampire Bride (více)

Policejní vyšetřovatelé ze Scotland Yardu věří, že během svého vyšetřování mají co dočinění s vampýrismem. Inspektor Murray zavolá na pomoc svého starého známého profesora Lorrimera Van Helsinga, který je potomkem slavného lovce upírů. Van Helsing spolu se svou vnučkou Jessicou se vydávají zastavit upírské řádění v centru Londýna… (liquido26)

JohnMiller

Zase som sa nechal nachytať názvom... Satanistické rituály Grófa Draculu. No nepozrel by si to človek ktorý má rád sedemdesiatkové horory ? Je to naozaj absurdný film ktorý na konci dospeje k bodu že gróf Dracula chce zničiť celí vesmír. Tak niečo také som ešte nevidel. Na pomoc si privolá ministrov a iných mocných ľudí ktorý dokážu ovplyvniť masy ľudí. Skrývajú sa v jednej rezidencií ktorú strážia motorkári. Policajti sa spoja s profesorom Van Helsingom (áno potomok "toho" Van Helsinga aby zachránili svet). Je to úplne klasické Grindhouse béčko ktoré až na dej a skutočne štýlový 70´s soundtrack veľmi neprekvapí. Grófa Draculu si zahral Christopher Lee (známi s Pánov Prsteňov ako Saruman) ()

kaylin

Přiznám se, že se mi film líbil hlavně proto, že obě hvězdy jsou zde v docela dobré formě a přinesly to, co jste od nich očekávaly. Lee temného hraběte, kterého mohl hrát v podstatě kdykoli, i v pozdějších letech by byl jako Dracula skvělý. Cushing zase Van Helsinga, který má charisma a kterému věříte i to, že je nakonec udělat ten poslední krok a zase na chvíli zbavit svět krvelačného hraběte. ()

darkrobyk

Mám raději Draculovy příběhy odehrávající se v 18.-19.století, než ve století 20. Nakonec ale i Londýn počátku 70.let vypadá díky kameře a hudbě nevesele a nahrazení hradu opuštěnou vilou nebyla rovněž špatná volba. Horrové ikony plní svou roli bezchybně. Ostře řezaná tvář P.Cushinga jakoby v sobě zračila neúnavný boj s Knížetem zla. Nástup Ch.Lee na scénu je stylový - mlha pode dveřmi, vyděšená dívka v koutě na posteli, okenice tluče zuřivě do oken, světlo u stropu se komíhá, dveře se rozletí a v mlze přichází Dracula. Zlověstný pohled, cukání v koutku úst, naklonění se k oběti a zákus! Byť gore efektů není přehršle, tak na vrážení kůlu dojde, divák zjistí, co dokáže vylepšený dýmějový mor a jak nebezpečný může být trnkový keř. Napětí se stupňuje ve sklepení zla i při klíčovém rituálu. Odkazy na Apokalypsu působí dnes poněkud úsměvně, ale kritika společnosti, politiků a vlád na dnešní dobu sedí víc, než by si možná kdysi tvůrci pomysleli. Skvělá hudba (John Cacavas) je poznamenána dobou - zní v ní šechny možné kriminálky a špionážní filmy včetně Bonda-, ale přitom má patřičnou živočišnost i tajemnost... Ne nejlepší hammerovka, ale pořád pěkné upíří pokoukání. ()

Bloody13

Scars of Dracula bylo nádherným zakončením "kladivářské" ságy o krvežíznivém hraběti. Hammer se ale nechtěl téhle legendární postavy jen tak lehce vzdát, takže sesmolil po třech letech ještě dva snímky (vlastně tři, ale Legendu o sedmi zlatých upírech do série nepočítám), které se však od ostatních dimetrálně liší. Draculovy satanské obřady se tudíž neodehrávají v gotickém prostředí Transylvánie, nýbrž v tehdejší současnosti samotného Londýna. Zde si Pán temnot za pomoci svých přisluhovačů zbuduje vlastní podnik, na což velmi brzy přijde policie v čele s neunávným profesorem Van Helsingem, potomkem slavného bijce upírů. Kromě Christophera Lee se vrací tedy i nepostradatelný Peter Cushing, s nimi kvartet smyslných upírek a troška explicitních momentů. Těžká, a pro někoho nestravitelná modernizace mi vůbec nevadila, zábava je to totiž pořád slušná, i když Dracula opět nezíská tolik prostoru, co by zasluhoval. ()

Campbell

Z původních 3* jsem přešel na 4*. A to jen díky kvůli konci kde se to konečně rozehrálo. Jinak je to spíše detektivka, Draculu uvidíme až dlouho za půlkou filmu, a tak se celou dobu vyšetřuje. Ale tak aaspoň tu je parádní atmosféra a Cushing je sekáč. Stejně jako Lee kterej tu má ale zatraceně málo prostoru. Rozhodně to nedosahuje kvalit Hammeru ale na to jedno zkouknutí jsem byl spokojen. ()

• Osmý díl Drákulovské série studia Hammer, sedmý a zároveň poslední, kde se objevil Christopher Lee v roli Drákuly. (liquido26)
  • Dej filmu je situovaný do novembra 1974 - v tom čase to bola blízka budúcnosť. (beso74)
  • Stephanie Beachamsi měla zopakovat roli Jessicy, ale nemohla kvůli jiným závazkům. (liquido26)