Jeptiška jménem Maria má během procházky vidění, ve kterém se objeví sám ďábel. To je počátek série halucinací a čím dál tím více podivných událostí. Maria se snaží odehnat zlé myšlenky pomocí krutých pokut, bohužel je to bez odezvy. Jeptiška je stále více sexuálně nadržená a její mysl zcela ovládl satan. Jejího chování si brzy všimne matka představená. (LIVINGDEAD)

eraserhead666

Ejhle, bobr! Surrealisticko-erotické horrorové drama? Sličné polonahé jeptišky posedlé chtíčem a s vražednými choutkami, bičovaní, lesbické hrátky? Od filmu s tak zajímavým názvem jsem čekal cokoliv, ale tohle ne. A to si nestěžuji, aby nedošlo k omylu. Možná jeden z nejzvláštnějších filmů, co jsem viděl, hlavně tím, že mě skoro každých 10-15 minut dokázal překvapit. A vlastně i tím, že přesně jak píše Mariin, není to jen o těch nahých jeptiškách a krvi. Také jeden z filmů, který už nikdy nebude tak zajímavý a skvělý, jako napoprvé. A ten pocit po konci filmu, kdy chvíli rozmýšlíte na kterou stranu se přiklonit, jestli k té, podle níž je Maria jen šílená, nebo té, podle níž ji opravdu posedl a ovlivnil ďábel. Nádhera. Stejně jako celková atmosféra filmu a poměrně psychedelický hudební doprovod. ()

Othello

Byla by to příjemně meditativní kompilace heretických výjevů, kdyby ta scénografie nevypadala jak z loutkového divadla. Ostré vícenásobné stíny na polystyrenových skalách a rohové místnosti snímané jen z jednoho úhlu bohužel neutáhnou dlouhé, pomalé scény, protože v nich působí čím dál více srandovně. Srandovní je, že když sundá Cecilia Pezet z hlavy ten jeptišský čepeček, vypadá úplně stejně jak protagonistka anime Paprika. ()

Karlos80

Mexické nunsploitation a pro mě jedno velké překvapení. Souhlasím s uživatelem Mariin, který píše, že toto není primitivní brakový horor, ale že film má nějakou vizi a dokonce i umělecký nádech. Ze začátku sice trochu nuda, trvalo dlouho než se film přes své pomalé tempo rozjel, když ten rozjezd ale přišel, tak to byla opravdu paráda. Sexy ale na druhou stranu i trochu znepokojující příběh, hezké halucinogenní scény, při kterých dochází k perfektním vraždám (místy fakt k docela brutálním a krvavým), jako ta s mladým chlapcem v postely. Samotné nezapomenutelné finále bylo taky jedno velké nečekané překvapení. Na filmu bych ale ocenil hlavně kameru, ostrý kontrast obrazu a křikavých barev, skvělou atmosferickou hudbu, nádhernou panenskou přírodu, a velmi přesvědčivý výkon v hlavní roli (Pezet), bylo se prostě na co koukat. Jeptišku žijící v celibátu by se na to měli povinně kouknout:-) Vyšlo na a Mondo Macabro DVD v roce 2005. Alternativa: http://www.csfd.cz/film/158930-alucarda-la-hija-de-las-tinieblas/ druhé mexické nunsploitation o kterém vím. ()

pornogrind

Mexická nunsploitation v surrealistickým hávu. Satanico Pandemonium: La Sexorcista je polopozapomenutým hororovým skvostem(pro mě určitě). Zde má jen 92 hodnotících. Má to sice pozvolnej rozjezd ale odzbrojující závěr kterej rozhodl o čtvrtý hvězdě. Víc bych to asi nerozváděl. To už tu jak jsem četl udělali jiní. Zajímavej komentář: uživatel Mariin. Za mě 4hvězdy. ()

darkrobyk

Co je horší než Ďábel? Jeptiška Ďáblem posedlá! Maria je zbožná řádová sestra, jenže je zbožná málo. Ďábel, a nutno říci, že zde je perfektně reálný, ji svádí na každém kroku a ona mu úspěšně podléhá. Často se svléká, chce vojet mladičkého Marcella a mnohé sestry, včetně matky představené, jsou jí trnem v oku. Nechybí ubodání, tortura a orgie. Velmi příjemný vizuál evokuje v mnohých obrazech klasické gotické horory - bouře, scéna v kryptě, noční cesta. Možný spoiler - její příběh hodně připomíná Poslední pokušení Krista. Snad jen rozjezd byl dosti pomalý a první polovina vypadala spíše jako drama. Děkuji kolegovi Pornogrind za připomenutí, páč na tenhle kousek jsem už tak nějak zapomněl. 3,5* ()