Vampira

Old Drac

Komedie / Horor

Velká Británie, 1974, 88 min

• Oskar

"Je to váš první let, pane?" "Ne, už jsem letěl mockrát. Ale nikdy ne letadlem." Všechny horké hlavy, které na ČSFD bez přemýšlení flákají odpad nebo jednu hvězdičku Brooksovým Drákulovinám, by určitě pořádně zchladilo zjištění, že z podobných ingrediencí vznikly filmy horší hned o několik tříd. Ocitáme se v profilu jednoho z nich. Byl natočen jako levná britská blbinka, ale protože transylvánského žíznivce v ní hraje David Niven a v jeho domovském Hollywoodu tou dobou zažil nečekaný úspěch Brooksův Mladý Frankenstein, producent usoudil, že se z Vampiry dá vyždímat víc. Nedalo a přejmenování na Starého Drákulu filmu reputaci nespravilo. Přesto je to tak bizarní film, že docela stojí za vidění, a David Niven se vším tím bahnem jako obvykle přebrodil bez ztráty kytičky. Více zde. 40%(13.7.2010)

• kaylin

„Vampira“ není film, který by dokázal nadchnout milovníky hororové komedie. Ani ten Dracula tu nemá takové místo, že by byl skutečně vtipný, že by se opravdu parodoval. Sice na vás místy dýchne atmosféra 70. let, svobodná, sexy, ale to je opravdu všechno. Není zde snad ani jeden vtip, který byste si pamatovali ve chvíli, kdy snímek dokoukáte. Promarněná příležitost.(24.10.2017)

• lardko

V tomhle nebyla ani špetka dobrého vtipu. K vidění: https://www.youtube.com/watch?v=1zZM6J51hns(7.5.2016)