Cesta Černého měsíce

Cesta Čierneho mesiaca

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 1986, 100 min

• MM_Ramone

Tommy Lee Jones bol a doposiaľ i stále je obsadzovaný do filmov s vysokým rozpočtom. Trocha sa tomu čudujem, pretože mne nikdy nepripadal nijak zvlášť sympatický či charizmatický. A dosť pochybujem aj o jeho hereckom talente. Tento môj kritický názor na neho som nezmiernil ani po zhladnutí staršieho akčného thrilleru "Cesta Čierneho mesiaca", v ktorom stvárnil hlavnú úlohu. Tým svojim typickým skôrnateným spôsobom si zahral špičkového zlodeja, čo pracuje pre FBI. Za partnerku mu bola ešte drevenejšia Linda Hamilton. **(17.8.2017)

Příjemný, svižný, ale dnes už notně zastaralý film, který krásně ukazuje, proč lidi 80. léta milují i nenávidí. To auto bylo tehdy možná pecka, ale dnes už vypadá jako nepovedený angličák a ty účesy jsou taky peklo. Zkrátka takový neškodný film na deštivé sobotní odpoledne. Tommy Lee Jones jako vždy solidní.(27.9.2009)

• Phobia

To jsem se zas jednou pořádně nasmála:-D, tohle akční béčko z osmdesátých snad muselo trhat bránice už tehdy:-). Vrcholem komediálnosti bylo "hypermoderní"... ehm-ehm... auto; placaté, krabicoidní, nevzhledné cosi s divným zvukem, tryskovým pohonem a nakonec i schopností létat na krátké vzdálenosti:-). Kolem tohoto komického výkřiku techniky se motají sympaťáci Tommy Lee Jones a Linda Hamilton + slizký padouch Robert Vaugh. Veškerá žánrová klišé byla dodržena: dočkáme se honiček, přestřelek, rvaček, hlášek (někdy i vtipných), tvrdých mužů, žen v nesnázích a nechybí ani závěrečná hekací scéna;-). Hvězdičku dávám za charismatické herce v hlavních rolích, hvězdičku za úsměv až smích, který mi tenhle film vyvolal na tváři. 41%(2.12.2009)

• nash.

Klasické osmdesátkové béčko, které ve mě sice rozechvívalo příjemně nostalgické vibrace, ale současně je tlumilo narůstajícím pocitem nudy. Z čehož plyne, že Tommy Lee Jones byl sice tvrďák i v osmdesátých a Linda Hamilton vykročila od Sáry Connorsové z T1 směrem k Sáře v T2, byť do cíle měla ještě hodně daleko, ale český Ferat po všech stránkách převálcoval Černý měsíc, a ani přitom nemusel létat, a já bych se měl konečně poučit, že některé vzpomínky by si člověk neměl bourat reprízami.(30.3.2012)

• SeBig

Takový velký jména (Carpenter, Schifrin, Jones..) a takový zklamání. Utahaná protaženina tak bych to popsal. Nevim, kde nastala chyba...nejspíš v režii, leč kdyby to měl celý pod palcem Carpenter neskončilo by to určitě takhle. Lalo se s hudbou taky moc nepředvedl mistama to působilo jak italský porno soundtrack z šedesátek, až mi z toho ruplo v kříži. Akce téměř nulová a Jones působí hustě jen v prvních dvou minutách...pak to šlo všechno doprdele.(27.9.2018)

• - Automobil Černý měsíc byl v roce 1996 prodán do soukromých rukou. Další majitel, plukovník americké armády ve výslužbě, vůz používal při přehlídkách až do své smrti. V roce 2012 se auto objevilo na eBayi, kde bylo k prodeji za 15 tisíc amerických dolarů. (Zdroj: checkoutthiscar.com)
    (Stejšn)

• - Když Quint (Tommy Lee Jones) stříli na parkovišti po skupině násilníků, vystřeli ze svého šestiranného revolveru sedmkrát zasebou. (Stejšn)

• - Film měl premiéru na filmovém festivalu Mystfest konaném v červenci 1986 v Itálii. (Terva)