Cesta Černého měsíce

Black Moon Rising

Cesta Čierneho mesiaca

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 1986, 100 min

V 80. letech byli příběhy o zlodějnách v zájmu státu velmi in. Filmů na takovéto téma vzniklo bezpočet a tento je jeden z nich. Vláda chce něco, co bylo nečekaně schováno do rychlostního testovacího auta, které bylo záhy ukradeno zlodějskou mafií. A tak zlodějíček najatý vládou má co dělat, aby onu věc získal. Akční příběh je technicky natočen dle možností své doby a atmosfericky se od jiných nijak neliší. Drží si tempo a každou minutou se pořád něco děje. A tak nejen že nenudí, ale zanechá i příjemný zážitek. A díky dnes už neobvyklému designu onoho rychlostního testovacího auta působí i značně nostalgicky.(10.12.2014)

• Terva

Scénář k filmu " spáchal " John Carpenter a k jízdě v Černém měsíci si režisér Harley Cokeliss přizval herce Tommy Lee Jonese a herečku Lindu Hamilton. Já ten film viděl poprvé až teď v lednu 2010, ale byl jsem překvapen, že byl ve filmu použit motor na principu spalování vody. Tahle technologie je v současnosti tabu a lidé kolem ní umírají. Ale tady se o spalování nejednalo, spíš o věcičku kterou si Quint ( Tommy Lee Jones ) do útrob auta uložil. Nina ( Linda Hamilton ) mu to překazila. Auto je nádherné a rychlé, smrtící kombinace, že. Na druhé straně mně zase rozesmál ten obrovský mobilní telefon, který Nina používá. Hudba k filmu byla docela depresivní, použít na honičku v autech housle nebo klavír, bylo v té době zcela normální, ale mně to rvalo uši. Dnes by byl použit Rammstein nebo něco podobného. Podprůměrná akční podívaná, která bude z odstupem času stále horší a horší. Tak snad jeden citát a kdo se nenechá odradit komentáři, ať si užije jízdu v Černém měsíci. CITÁT : Nina - Kolik máš identit ? Quint - A kolik ty máš paruk ?(16.1.2010)

• MM_Ramone

Tommy Lee Jones bol a doposiaľ i stále je obsadzovaný do filmov s vysokým rozpočtom. Trocha sa tomu čudujem, pretože mne nikdy nepripadal nijak zvlášť sympatický či charizmatický. A dosť pochybujem aj o jeho hereckom talente. Tento môj kritický názor na neho som nezmiernil ani po zhladnutí staršieho akčného thrilleru "Cesta Čierneho mesiaca", v ktorom stvárnil hlavnú úlohu. Tým svojim typickým skôrnateným spôsobom si zahral špičkového zlodeja, čo pracuje pre FBI. Za partnerku mu bola ešte drevenejšia Linda Hamilton. **(17.8.2017)

• nash.

Klasické osmdesátkové béčko, které ve mě sice rozechvívalo příjemně nostalgické vibrace, ale současně je tlumilo narůstajícím pocitem nudy. Z čehož plyne, že Tommy Lee Jones byl sice tvrďák i v osmdesátých a Linda Hamilton vykročila od Sáry Connorsové z T1 směrem k Sáře v T2, byť do cíle měla ještě hodně daleko, ale český Ferat po všech stránkách převálcoval Černý měsíc, a ani přitom nemusel létat, a já bych se měl konečně poučit, že některé vzpomínky by si člověk neměl bourat reprízami.(30.3.2012)

• Phobia

To jsem se zas jednou pořádně nasmála:-D, tohle akční béčko z osmdesátých snad muselo trhat bránice už tehdy:-). Vrcholem komediálnosti bylo "hypermoderní"... ehm-ehm... auto; placaté, krabicoidní, nevzhledné cosi s divným zvukem, tryskovým pohonem a nakonec i schopností létat na krátké vzdálenosti:-). Kolem tohoto komického výkřiku techniky se motají sympaťáci Tommy Lee Jones a Linda Hamilton + slizký padouch Robert Vaugh. Veškerá žánrová klišé byla dodržena: dočkáme se honiček, přestřelek, rvaček, hlášek (někdy i vtipných), tvrdých mužů, žen v nesnázích a nechybí ani závěrečná hekací scéna;-). Hvězdičku dávám za charismatické herce v hlavních rolích, hvězdičku za úsměv až smích, který mi tenhle film vyvolal na tváři. 41%(2.12.2009)