Cesta Černého měsíce

Cesta Čierneho mesiaca

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 1986, 100 min

• Terva

Scénář k filmu " spáchal " John Carpenter a k jízdě v Černém měsíci si režisér Harley Cokeliss přizval herce Tommy Lee Jonese a herečku Lindu Hamilton. Já ten film viděl poprvé až teď v lednu 2010, ale byl jsem překvapen, že byl ve filmu použit motor na principu spalování vody. Tahle technologie je v současnosti tabu a lidé kolem ní umírají. Ale tady se o spalování nejednalo, spíš o věcičku kterou si Quint ( Tommy Lee Jones ) do útrob auta uložil. Nina ( Linda Hamilton ) mu to překazila. Auto je nádherné a rychlé, smrtící kombinace, že. Na druhé straně mně zase rozesmál ten obrovský mobilní telefon, který Nina používá. Hudba k filmu byla docela depresivní, použít na honičku v autech housle nebo klavír, bylo v té době zcela normální, ale mně to rvalo uši. Dnes by byl použit Rammstein nebo něco podobného. Podprůměrná akční podívaná, která bude z odstupem času stále horší a horší. Tak snad jeden citát a kdo se nenechá odradit komentáři, ať si užije jízdu v Černém měsíci. CITÁT : Nina - Kolik máš identit ? Quint - A kolik ty máš paruk ?(16.1.2010)

Pohové akčné béčko s hviezdnym obsadením, v ktorom sa z dnešného pohľadu ťažko hľadá sci-fi prvok :) Okrem T.L Jonesa potešil aj Robert Vaughn, ktorého by ste v takomto filme velmi nečakali. Film postupom času trochu stráca na "šťave", ale nie je to nijak dramatické. Proste typické akčné béčko tých rokov - nesklamalo. Hodnotenie: 60%(13.2.2013)

• Wacoslav1

Osmdesátkový filmy mám rád, ale tohle mě nijak zvlášť nebavilo. To auto je docela hi tech na svoji dobu. Nepostrádá to ani tu typickou zábavnost a naivitu. Problém je v tom, že pro mě to nebylo zábavný dost. Pár dobrých scén. Jinak jsem se vesměs nudil a ani Lee Jones ani Hamiltonová to zrovna nevytrhli.40%(4.2.2015)

• macetoma

Akční scény jak když se perou chlapi v hospodě, hlavní záporák hnusně záporný, hlavní hrdina sympaťák, jeho filmová baba taky není zlá, v posteli jim to klape, superauto na malých gumách nižší než šlapací autíčko a hranatější než mnohé mobily z poslední doby...Prostě akční béčko jak "nositel ovaru". Dávám 2 hvězdy, pokud opravdu již nemáte to sledovat tak se na to podívejte, ale nic moc nečekejte, protože to nedostanete.(27.1.2010)

• nash.

Klasické osmdesátkové béčko, které ve mě sice rozechvívalo příjemně nostalgické vibrace, ale současně je tlumilo narůstajícím pocitem nudy. Z čehož plyne, že Tommy Lee Jones byl sice tvrďák i v osmdesátých a Linda Hamilton vykročila od Sáry Connorsové z T1 směrem k Sáře v T2, byť do cíle měla ještě hodně daleko, ale český Ferat po všech stránkách převálcoval Černý měsíc, a ani přitom nemusel létat, a já bych se měl konečně poučit, že některé vzpomínky by si člověk neměl bourat reprízami.(30.3.2012)

• - Hlavní hvězda filmu, automobil Černý měsíc, se původně jmenoval Concordia II a byla to designová studie kanadského studia Trebron Design. Vznikla v roce 1977 jako technologická demonstrace a do roku 1984 zůstala v podstatě zapomenuta. Pro film ji pak upravili stylisté Bernard Beaujardin a Francis Cardolle. O osudu auta po skončení natáčení není nic bližšího známo. (Stejšn)

• - Jeff Bridges, Don Johnson, Tom Berenger a Richard Dean Anderson, ti všichni byli zvažováni do role Quinta (Tommy Lee Jones). (Terva)

• - Film měl premiéru na filmovém festivalu Mystfest konaném v červenci 1986 v Itálii. (Terva)