Píše se rok 1962 - éra nukleárních testů, tajných vojenských informací, éra Marylin Monroe. Armádní vědec Hank (Tommy Lee Jones - Nebezpečný klient, Uprchlík) a jeho krásná žena Carly (Jessica Lange) jsou spolu s dvěma dcerami přesunuti podle armádního nařízení do Alabamy. Cardy, excentrická a plná energie, je ráda středem zájmu. Její chování vyvrcholí milostnou pletkou s velitelem základny (Powers Boothe). Poté, co Hank zjistí, že někteří civilisté byli zasaženi a kontaminováni při jaderném testu, je okamžitě prohlášen za nervově nemocného a odvezen do armádní nemocnice na "sledování". Jedinou osobou, která ho může zachránit, je jeho žena. Nyní musí Carly zaměřit veškerý svůj temperament a energii na boj proti armádní byrokracii a pokusit se osvobodit svého muže. (Bonton Home Video)

Radyo

Pro mě to byl v době, kdy jsem film viděl poprvé, naprosto neznámý pojem. Teprve dodatečně jsem zjistil, že Operace Blue Sky dostala i Oscara. Teď už přesně nevím za co, ale určitě zcela zaslouženě. Tommy Lee Jones ukázal, že umí hrát i vážněji položené role, i když se v nich necítí zrovna jako ryba ve vodě. ()

tron

„Mrzí ma to.“ – „Vždy ťa to mrzí.“ Mám rád Tommyho Lee Jonesa, toho zjazveného, melancholického, drsného texaského kovboja, majora Vážnu tvár – a musím povedať, že by som mu odpustil aj oveľa horšie filmy. Tento film nie je poklad (a určite to nie je romantický film, ako sa nás snažia presvedčiť kreténske slovenské programové časopisy – toto je asi taká romantika, ako PLES PRÍŠER), ale Tommy Lee v uniforme to zachraňuje charizmou chlapíka, ktorý chce mať pokojný život, ale manželka s armádou mu ho (z)ničia. Práve rozkol v scenári (je to o nevere, duševnej poruche alebo o tom, že americká armáda prevádzkuje pokusy, ktoré si odskáču civili?) a strašne napísaná rola pre afektovanú a nesympatickú Jessicu Langeovú (niektorých Oscarov nepochopím) sú najvýraznejšími mínusmi snímky (ktorá ku koncu prestáva dávať zmysel a stáva sa nepresvedčivou rozprávkou). ()

Faidra

Jak říkává můj táta, neštěstí mužů této planety spočívá v tom, že touží po ženě, která by byla v salóně dáma, v kuchyni cuchta a v ložnici děvka - a dostanou dámu v kuchyni, cuchtu v ložnici a děvku v salóně. ()

Gilmour93

Atomový vědec T.L.Jones v marné snaze zkrotit nespoutanou energii reaktoru Jessicy Lange. Nepříliš záživné drama, které se dlouhou dobu pohybuje po dvou oddělených liniích (rodinné turbulence, jaderné testy) a nutno podotknout, že ani po jedné z nich pořádně. To, že je nakonec dosti směšným způsobem propojí a Liz Taylor profesora Izotopa vyráží s úsměvem na rtu směr slunná Kalifornie, mé vnímání Richardsonova posledního snímku už nevylepšilo, spíše naopak.. Faidra, jako tradičně, hlavičku hřebíčku nešetřila, ovšem možná kombinace č.3 - cuchta v salóně, děvka v kuchyni, dáma v ložnici - vypadá na papíře ještě děsivěji.. ()

Brouk

Nenápadně nápadné dílko na velmi citlivé téma.... To je taky život... Klobouk dolů před J.Lange a T.L.Jonesem byli velmi reální... :-( ()

gogo76

"Musím ísť na pár dní z domu. Mám o teba starosť..." Čakal som viacmenej vojnový film, alebo film z vojnového prostredia. Ten síce dostaneme, ale hlavným motívom je vzťah medzi vojakom z povolania a jeho ženou a vzťahy v ich rodine celkovo. J. Lange ako "ľahká" žena, na ktorú si treba dávať bacha je skvelá. To iskrenie a hádky medzi manželmi, aféry a škandály to mi dokonale vynahradilo i vojnový film. Výborná bola scéna v ktorej J. Lange v mierne podnapitom stave mala nekonečnú túžbu tancovať na zábave a bolo jedno s kým. Hovorím si, že na mieste T. L. Jonesa by som ju asi riadne prefackal , ale čo urobil on bolo ešte lepšie. 80%. ()

Anderton

Tommy Lee Jones to má doma podobne ťažké, ako napríklad Peter Falk vo Woman under influence. Lenže Richarson so Sarnerom nedokázali dodať jeho dilemám podobné reálne rozmery, ako Cassavetes. Film sa delí na dve dejové línie, ktoré sa pochopiteľne v závere spoja, aby to dávalo zmysel. Možno na väčšom priestore by podobná zápletka vyznela lepšie, ale ja by som si oveľa radšej pozrel thriller, respektíve súdnu drámu, reagujúcu na nehodu počas pokusu. 50. roky bez nagelovaných elvisovských frajírkov nahradených uniformovanými elegánmi z armády majú tiež svoje čaro. ()

mat.ilda

Dovedu si představit, že bych Blue Sky mohla vidět znovu. Když pominu okolní omáčku s nudou života důstojnických rodin na vojenské základně a sblížení teenagerů, následované rozčarováním nad morálkou rodičů, kteří zde zastupují ono obskurní bla bla bla... pořád zbývá stoický vědec Marshall a především jeho žena Carla s vizáží Marylin Monroe, nad jejímž výstupem v novém domově bledne závistí každá pokročilejší hysterka, a která je přitom tak sladká, že si celkem dlouho nepřejete, aby jí Hank nafackoval. A když s koncem předvede odvahu dosáhnout svého tím svým milým, pitomým způsobem, musíte ji prostě milovat - tak, jako Hank. ()

classic

Film,ktorý je preto taký zaujímavý,lebo Jessica Lange je vynikajúca herečka aj z Pollackovho Tootsie,za ktorý získala Oscar,tento je o poznanie „lepší” hneď od úvodnej scény som sa naladil na notu,ktorá je extrémne sexy,a ja som si to užíval... A pritom,Tony ma sklamal s Tomom Jonesom(čudujem sa,koľko nudy sa tu skrýva so 4.oscarmi),ale tu je Tommy Lee Jones,ktorý si nenechá sra(.) na hlavu.Ale Jessica je taká nadržaná a nadržaní sú všetci jej opačného pohlavia,že dochádza ku konfliktom,hádkam,že pokiaľ chcú zažehnať manželskú krízu,bude sa musieť ona snažiť,lebo sú vo veľkých problémoch... Chcela byť „herečkou” v Hollywoode ako jej idoly Bardot,Monroe,či Taylor(kopíruje ich účesy...),ale ja viem,že Jessica je v tomto filme presne ako ony,t.j príťažlivá,hysterická,drzá,zvodná... a tancovať by som si zatancoval,aj keď som v tomto smere drevo,jej tanec rozpáli aj 90 ročného dedka,ktorý by vyšiel na parket ako 20 ročný junák...Jessica je ako Marilyn. Len rozdiel je v tom,že Monroe je večná klasika a Lange je v tieni jej rovesníčok,ale podotýkam,že tento film je pre mňa ako„Modrá jasná bez jediného mráčika čistá obloha...” ()

mm13

Film, ktorý smrdí alebo vonia človečinou podľa toho, kto si v akom uhle nastaví svoje čuchové receptory a nakoľko bude ochotný sa so svojim vnemom pohrávať, koľko tomu dá času... a tiež v neposlednom rade: aký bude vo svete týchto pachov skúsený! Ja som sa od šľapky v mojich osemnástich dostal cez poľutovaniahodného chumaja okolo tridsiatky až k plnému rešpektu a obdivu ku obom a na štvrtýkrát si tragiku ich príbehu snáď konečne vychutnám naplno, bez rušivých (pretože pomýlených) emočných záchvatov. Ambivalentné, ako život sám! Na oblohu s nimi, hneď vedľa najväčších mileneckých dvojíc od úsvitu vekov! ()

corpsy

Jessica Lange na seba strháva až priveľmi pozornosť. Nieje to snímok z rodu oscarových a nezabudnuteľných, ale oscarových a vcelku zabudnutých. ()

kaylin

Herecky je snímek výborný. Jessica Lange a Tommy Lee Jones se k sobě zas tak skvěle nehodí, ale v tom je síla jejich vztahu. A také i příběhu, který mi ale přijde, že ztrácí hodně z toho, co chce sdělit - ty jaderné zbraně mi tu v konečném důsledku přijdou spíše navíc, než aby byly hlavním tématem, což je vlastně škoda. ()

zette

Film, ktery se plne nevenuje ani jaderne problematice v armade, ani manzelskemu vztahu (ktery me prekvapive, diky vynikajici Jessicy Lange zajimal vice), coz je skoda. Od filmu jsem vsak vubec nic necekal a prijemne me prekvapil, slusne herecke vykony, nenudil jsem se. Jen nemuseli delat ze zaveru happy end. ()

Juto

Film nevyniká nijakou skvelým scenárom, ale herečka Jessica Lange bola vynikajúca ako maniodepresívna koketná manželka majora armády. 6/10 ()