• slovenský

USA, 1970, 99 min

Arthur Hiller

Erich Segal

Francis Lai

´´Hláška´´ - ,,Láska znamená, nikdy nemusieť žiadať o odpustenie,, je predsa len tak trochu filmovejšia, ako samotný život, ale predsa len hodná zamyslenia sa. Nečakajte ´´bolestivú´´ romantiku ala HVIEZDY NÁM NEPRIALI, to osudové príde až v záverečnej 30minútovke a to pred tým, je retro romanca v plnej poľnej, kde chémia medzi oboma ústrednými postavami funguje 200%tne. Praotec všetkých moderných romancí a zároveň jeden z najväčších komerčných úspechov americkej kinematografie síce časovo mierne zostarol, ale všetky svoje pocty si zaslúži.(30.1.2015)

Láska znamená nikdy neříkej, že tě něco mrzí. Velmi procítěná romance o životní lásce dvou mladých lidí ze semdesátých let, kterou se vždycky ráda nechávám dojmout. Dva mladí lidé z odlišných poměrů se do sebe hluboce zamilují. Jejich lásce však není přáno. Musí začít znovu od začátku, ale osud jim nachystá ještě jednu tvrdou zkoušku.Od začátku jsem měla neblahé tušení jak to všechno dopadne. Ali MacGraw a Rayn O´Neal se oprávněně stali přes noc hvězdami.(12.9.2008)

Od prvního záběru a od první věty je jasné, oč v tomto filmu (a tomuto filmu) půjde - a je to trochu k jeho škodě, protože když pak sledujete tak sympatický uvěřitelný pár, jakým Ali MacGraw a Ryan O'Neal rozhodně jsou, pořádně si to neužijete. Neustále - třebaže podvědomě - čekáte, kdy, co a jak přijde. A když to přijde... No, je to působivé, ale není to ten šok, který bych potřeboval, aby na mě Love Story zapůsobilo ještě víc.(24.2.2019)

Zhruba tak do poloviny moc krásnej film, opravdová Love Story se vším všudy. Bohatej kluk, chudá, ale nadaná holka, nepřející otec, láska všecko překoná... A pak příjde opět ten zlom, kterej v podobných typech filmů prostě neskousnu. Nemám ráda, když se mně někdo prvoplánovitě snaží dohnat k slzám. Přitom mi dost často u filmu ukápne slzička, ale je to tak že to jde od srdce. Tady se sice povedlo ze mně ty emoce vyždímat (vážně jsem brečela jako malá holka) ale tak nějak "nehezky". Pro mě nejsilnějším momentem filmu byla jejich hádka a samozřejmě hudební motiv, který ovšem po několika poslechnutí dost leze na nervy. Zkrátka jsem sice romanticky založená duše, ale tohle na mě bylo moc.(20.9.2008)

toto nie je žiadny béčkový, presladený, patetický romatnický film, toto je láska...krásne citlivo a prirodzene natočené a taktiež veľmi smutné...už na začiatku sa dozviete k čomu dospejeme na konci a aj tak sa s tým nebudete chcieť zmieriť a dúfať že sa to nejako zmení...slzy boli...zožral som tento film aj s navijákom...a výborná hudba len vylepšila celkový dojem(4.3.2012)