poster

Love Story

 • anglický

  Love Story

 • slovenský

  Love Story

Drama / Romantický

USA, 1970, 99 min

Režie:

Arthur Hiller

Scénář:

Erich Segal

Hudba:

Francis Lai
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gazy
  ****

  Už na začátku filmu se divák dozví jak tahle nevšední romantická záležitost dopadne, a že tentokrát se žádný happyend konat nebude. Love Story se rozhodně nesnaží vyvarovávat žánrovému klišé, ale přesto je ze snímku cítit jistá vyjímečnost, hlavně díky dokonalé herecké chemii mezi Ali MacGraw a Ryanem O'Nealem, no a ten srdceryvný konec by citově udolal snad i slona.(21.4.2008)

 • Jeremiah
  ****

  Kdo v životě potká pravou LÁSKU měl by jí při každém svém návratu domů donést jednu růži, podívat se jí do očí a hledat v nich co vše by pro ni mohl udělat. Smát se s ní, když se chce smát, plakat, když má potřebu se vyplakat, radovat se s ní, když má důvod se radovat - l á s k a totiž musí být nesobecká a musí vše dávat a nic neočekávat. Závidím každému, komu se to poštěstilo ....(26.12.2009)

 • corpsy
  ****

  ´´Hláška´´ - ,,Láska znamená, nikdy nemusieť žiadať o odpustenie,, je predsa len tak trochu filmovejšia, ako samotný život, ale predsa len hodná zamyslenia sa. Nečakajte ´´bolestivú´´ romantiku ala HVIEZDY NÁM NEPRIALI, to osudové príde až v záverečnej 30minútovke a to pred tým, je retro romanca v plnej poľnej, kde chémia medzi oboma ústrednými postavami funguje 200%tne. Praotec všetkých moderných romancí a zároveň jeden z najväčších komerčných úspechov americkej kinematografie síce časovo mierne zostarol, ale všetky svoje pocty si zaslúži.(30.1.2015)

 • danecek24
  ****

  28. Zlatý Glóbus za rok 1970 - cena (5) - *Nejlepší film (drama), *Nejlepší herečka (drama) - Ali MacGraw, *Nejlepší režie - Arthur Hiller, *Nejlepší scénář - Erich Segal, *Nejlepší hudba - Francis Lai + nominace (2) - Nejlepší herec (drama) - Ryan O'Neal, Nejlepší herec ve vedlejší roli - John Marley(5.1.2009)

 • MJMilan
  *****

  Začínám si myslet, že jméno Jenny je do romantických filmů prokleté. Sice vytvoří ideál, pro který by mělo smysl žít, ale většinou skončí příliš brzy. Příběh tohoto snímku je natolik strhující a výkony herců tak silné, že ho nejde převyprávět.... musí se buď vidět anebo v tom horším případě prožít. Osud každého člověka je však takový, ... zažije lásku, pozná život, pohádá se s lidmi, se kterými by možná ani nechtěl a přijde mnohdy o ty nejbližší. To je to, co člověka činí člověkem, to je život, ve kterém se té nejhezčí etapě říká Love story ....(3.7.2012)

 • - V letech 1970 až 1984 bylo ve Spojených státech pojmenováváno nejvíce narozených holčiček jménem Jennifer. Ač již koncem šedesátých let se zájem o toto jméno zvyšoval, tak právě ohromná popularita filmu a stejnojmenné knihy, je udávána za hlavní příčinu oblíbenosti právě tohoto dívčího jména. (DaViD´82)

 • - Režisérovou prvotní volbou do role Olivera byl Beau Bridges, roli však odmítl. (HellFire)

 • - Scény s osamělým Oliverem, bloudícím skrze zasněžený New York, byly dotáčeny až v době, když již většina filmu byla hotova. Produkce byla takřka bez peněz a neměla potřebné prostředky pro získání opětovné povolení natáčet v NY. Takže tyto scény se natáčely načerno za přispění pouze toho nejnutnějšího štábu a herce Ryana O'Neala. (DaViD´82)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace