• slovenský

USA, 1970, 99 min

Arthur Hiller

Erich Segal

Francis Lai

Vzpomínám si, že tohle byl film mého dětství a že mě tenkrát uměl opravdu nejvíc dojmout a to i víc než Titanic a to je co říct. :) Poprvé jsem to viděla, když jsem byla ještě malá holčina a nikdy jsem na tento film nezapoměla, byl to pro mě tak dojemný film, že mi ukápla slza a to nejen jedna. Ale i po tolika letech se na tom nic nezměnila, u konce na tom zasněženém stadionu brečím dodnes jako želva.(13.2.2013)

Krásný, jednoduchý, emotivní snímek o "obyčejné" lásce. Jistě, tohle téma, včetně tragického konce, bylo již nesčetněkrát zfilmováno, ovšem zde mi příjde příběh přímější, bez kudrlinek, řekněme syrovější, ale bez jakéhokoliv vydírání. Prostě takhle je to , takový je život. Love Story není žádným veledílem, ale příjemným romantický filmem, hezky odehraným a s úžasným hlavním motivem, který všichni známe, jen jsme nevěděli odkud. Zasloužený Oscar pro Francise Laie.(26.12.2009)

Film, který formoval žánrová pravidla tak, jak je známe. Love Story svým fenomenálním úspěchem protrhla přehradu romantických slzopudných dramat. A v té tsunami plagiátů se v průběhu let objevily i snímky, které nabídly to samé lépe zabalené. Přitom jde o film citlivě natočený, velmi dobře zahraný a nevydírající. Problémy, které z něj dělají tuctovou záležitost, jsou tři. Absence zapamatování hodných momentů, celý děj shrnutý v prvních pěti větách filmu a chybějící chemie mezi ústřední dvojicí. Zpočátku tam sice je, ale po skvělém úvodu se rychle vytrácí. A již se nevrátí. Paradoxně tak spíše zaujme tuctová vedlejší linka o vyhroceném vztahu otce a syna. Přesto se na Love Story nedá zapomenout. Proč? Kvůli hudbě Francise Laie. Ne. To není tak docela přesné. Hudba sama o sobě je celkem průměrná. To co je na ní geniální, je jeden z vůbec nejlepších filmových hlavních motivů. Když se totiž konečně přejde z teskných tónů melancholického klavíru a naplno se rozezní orchestr, tak mrazí až do morku kostí. A je zcela jedno co se zrovna na plátně zrovna (ne)děje.(6.3.2008)

Hned na zaciatku filmu sa dozviete, co sa stane a neskor som uz na to ani nejak nemyslel, pretoze prislo mnoho inych zivotnych nastrah oboch hrdinov, ze som takmer na to zabudol a cakal som len nejaku klasicku romanticku dramu, lenze zrazu prisiel sok. Cely film hrala krasna smutna melodia, ktora si Oscara za najlepsiu hudbu podla mna zasluzila. Film bol nominovany aj za najlepsi film roka, avsak najlepsim filmom sa stal GENERAL PATTON (1970). V kategorii najlepsia rezia to bolo podobne, sosku vyhral reziser filmu Generala Pattona Franklin J. Schaffner. V hereckych kategoriach boli nominovani Ryan O´Neal a Ali MacGraw za hlavne ulohy a John Marley za vedlajsiu ulohu, avsak ani jeden z nich nedokazal nominaciu premenit na Oscara. O´Neilovi vyfukol sosku George C. Scott za dramu GENERAL PATTON, Ali MacGraw zase Glenda Jackson za romanticku dramu ZAMILOVANE ZENY (1969) a Johnovi Marleyovi pre zmenu John Mills za romant. dramu RYAN´S DAUGHTER (1970). ________ Ali MacGraw - (Jennifer Cavalleri) +++ Ryan O'Neal - (Oliver Barrett IV) +++ John Marley - (Phil Cavalleri) +++ Ray Milland - (Oliver Barrett III) +++ Russell Nype - (Dean Thompson) +++ Tommy Lee Jones - (Hank Simpson) +++(28.3.2011)

Je to doják no... hraje na city (za pomocí teskných melodií piána :) a navíc je po dvou minutách jasné jak to bude vypadat. Já jsem na to rád přistoupil a to především díky dvou věcem. Jednak parádních slovník přestřelek zamilovaného párečku a taky přímo nadpozemsky krásné Ali MacGraw. Takle nějak si představuju definici ženské krásy.(6.9.2009)

• - Režisér musel producentům přísahat, že s náklady nepůjde nad dva miliony dolarů. (Jirka_Šč)

• - Ali MacGraw bylo v době natáčení 31 let. (HellFire)

• - První film Raye Millanda, ve kterém se objevil bez příčesku, který nosil po desetiletí. (Kulmon)