poster

Stará dáma a holubi

 • Kanada

  La vielle dame et les pigeons

 • Francie

  La vielle dame et les pigeons

 • USA

  The Old Lady and the Pigeons

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie

Kanada / Francie / Velká Británie, 1997, 21 min

Režie:

Sylvain Chomet

Producenti:

Didier Brunner

Střih:

Hélène Girard
(další profese)
 • Le_Chuck
  *****

  Naprosto dokonalé retro, z ktorého melancholická atmosféra starých, farebných uličiek Paríža za doprovadu šanzónovej heligónky priam srší. Aj keby sa tam nič viac nedialo (nehrozí), tak na podobné obrázky mám jednoducho slabosť. A ako malý bonus rovnítko medzi amíkmi a holubmi. Sú tuční, otravní je ich všade ako maku a nie je z nich úžitku :)(14.2.2007)

 • DaViD´82
  *****

  Sylvain Chomet je génius, renesanční umělec, mistr animace a člověk s nekonečně bujnou fantazií. Jeho příběhy mají značně specifický humor, melancholickou atmosféru a jen tak mimochodem jsou originální a zároveň i dokonalé v každém myslitelném ohledu. Včetně jeho úchylky pro extrémně sympatické charaktery vypasenějších zvířat. Platí to i tomto krátkometrážním předchůdci Tria z Belleville. Jedno zda zrovna sledujeme snovou horrorovou vsuvku či vychytralý plán na obstarání obživy. Chomet totiž baví v každém okamžiku. Ano, jeho styl není pro všechny, ale který opravdový umělec je milován všemi, že?(25.11.2007)

 • ScarPoul
  *****

  Kritika Ameriky a jej konzumného spôsobu života a jej vplyv na Európana, hlboko skrytí v príbehu o hlade, ktorý je zahnaný naozaj netradične. Chometova ručná animácia je komplexná, originálna, využíva správne načasovanie vtipov a obsahuje v sebe väčšiu hĺbku a emotívnosť ako máloktorá animovaná Európska tvorba. Film je dynamický, z krásnym prostredím a typickou francúzskou hudbou, ktorá z neho robí skrz na skrz Francúzsky film, z ktorého cítiť aj poetizmus aj dušu aj neodolateľnú krásu. Čo iného si tam nájdete je na vás. Nemyslím si, že by ste ale z toho boli nejako sklamaný.(9.3.2011)

 • MarekT
  ****

  Skvělá groteska, která nezvykle demontuje pařížskou idylku (nic proti, madmoiselle, stále vás mám rád) a už vlastně za tohle si zasluhuje ocenění. Dílko ale nenabízí jen tohle, líbilo se mi také experimentování s humornými chvilkami u hororově laděných scén (kdyby podobně vypadaly argentovky, nezlobil bych se :-)). Chomet si tedy u mě napravil po nepovedeném Triu z Belleville reputaci, ovšem opět nechápu, proč musel opět karikovat zámořskou společnost stylem, jaký mi neseděl u jeho celovečerního debutu. Ale i tak stále dobrá úroveň.(31.5.2010)

 • Mouzon
  *****

  Za těch třináct let se holubí manýry po světě nebezpečně rozšířily. Rozhodně nebude milé, až dorazí kočky... Četník se postupně stává lidským holubem ("Hej, ten Amsterdam je pěknej! - To je Paříž.") a proměna jeho osobnosti jen dotvrzuje, jak jsou podobní lidé mimo (paralela s mimózností Američanů a postupným degenerováním protagonistovy mysli).(19.9.2011)

 • - Rodina amerických turistů, která se objevuje na začátku tohoto snímku, se objeví i v Chometově celovečerním debutu Trio z Belleville. (DaViD´82)