Digimon Adventure tri. Saikai

デジモンアドベンチャー tri. 第1章 再会

Digimon Adventure Tri. Reunion

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy

Japonsko, 2015, 80 min

Příjemné nostalgické setkání s původními sympatickými digivyvolenými. Potěší skvělá grafika, děj by mohl být na 80 minut trochu hutnější, ale zase se více pracovalo na atmosféře. Těším se na další díly.(14.1.2016)

Rozhodnutí studia vytvořit k příležitosti výročí seriálu Adventure 01 novou sérii Tri mě opravdu nadchlo. Na 01 jsem vyrůstala a jako dítě mě to naprosto pohltilo. Velmi kladně hodnotím nový styl animace v Tri. Na druhou stranu po tolika dílech začínám být skeptická vůči dějové lince a nedokážu si představit, jak to autoři dokáží v posledním díle vše uzavřít. Malý vroubek u mě má také Meiko, která se sice v Reunion a Determination zdá jako postava s potenciálem, který však nebyl doposud za celých 5 filmů využit. Doufejme, že se to ještě ke konci změní a Meiko se opravdu někam posune.(26.10.2017)

"Digimon Adventure Tri" je skutočne presne to čo som chcel vidieť. Na "Digimon Adventure" som vyrastal a patrí pre mňa medzi to najlepšie, čo som mal možnosť vidieť. Mal som rád postavy, mal som rád príbeh, bolo to fascinujúce, vtipné, energické, dramatické a s veľkou dávkou akcie a pamätných momentiek. K zážitku ale odporúčam nepozerať s českým dabingom. Ten bol maximálne odfláknutý a tragický. Ak niečo bolo schopné tento seriál pochovať, to bolo ono. "Digimon 02" je trošku iná story. Tam by som povedal, že prvých 20 - 25 epizód je vynikajúcich. Celkovo prvá polovica je super. Veci sa potom podľa mňa trošku spustia do dosť komplikovaného príbehu s malým množstvom dobrých fórov a viac sa sústredíme na drámu a akciu. Okrem toho posledná epizóda je pre mňa veľmi slabé zakončenie. A dúfal som, že sa to podarí napraviť v pokračovaniach. Len potom sa tvorcovia na dlhé roky s postavami rozlúčili (možno za to môže aj to stupídne zakončenie Digimon 02) a prišlo niekoľko sérií, ktoré podľa mňa už to čaro nemali. A aj preto som bol nadšený, že sa vrátime k našim starým známym postavám a dostaneme sériu, na ktorú som skutočne čakal veľmi dlho. Prvé 4 epizódy, alebo teda "Saikai" je podľa mňa celkom dobrý štart. Postavy poznáme z minulých sérií a hoci sú dospelejší, tak ich charakterové črty ostali. Digimoni sú skvelí a je to skvelý nostalgický štart. Osobne by som možno prijal keby sme sa dostali už do sveta digimonov, no asi to ešte len príde. Okrem toho sa stretáme aj s novou postavou Meiko a som zvedavý kam to s ňou pôjde. Okrem toho skvelý posun v rámci animácií. Preč sú časy, keď počas útokov sme videli jednu a tú istú scénku znovu a znovu. Pozadia sú oveľa živšie a celé to pôsobí kvalitnejšie. Rozhodne posun vpred. Uvidíme čo bude ďalej. Hodnotenie: B+(5.2.2020)