Charcuterie mécanique, La

Komedie / Sci-Fi / Krátkometrážní

Francie, 1895

Louis Lumière

Podla dostupnych udajov vobec prve filmove sci-fi. Kratky, ani nie minutovy, film stavia na vtipnom napade mechanickeho reznika, ktory ihned po vsunuti prasata poskytne hotove a naporcovane maso. :) Napad fajn, ale ja urcite uprednostnim Meliesovu Cestu na Mesiac. Jednak je napaditejsia a zabavnejsia a i omnoho technicky dokonalejsia (no treba poznamenat, ze ta prisla az o 7 rokov neskor).(9.1.2013)

Lumérův gag o mechanickém řezníkovi - prase strčené do velké bedny se promění na klobásky a párečky.(18.5.2006)

Rýchlo a zábavne od živého prasaťa k výsledkom zabíjačky alebo počiatky mäsiarenskej veľkovýroby dneška.(5.2.2013)

Tento snímek doporučuje 9 z 10 vegetariánů.(11.9.2019)

Príchod pracovníkov z továrne je oficiálne považovaný za prvý "film" v histórii kinematografie, v Repas de bébé nachádzame prvopočiatky rodinného filmu, miesto prvej filmovej grotesky zaujíma Postriekaný striekač. A náznaky science-fiction hľadajú mnohí práve v Mechanickom mäsiarstve. Neskôr bol tento známy gag adaptovaný aj Porterom v Dog Factory (1904).(9.9.2011)

• - Phil Hardy v knize „The Aurum Film Encyclopedia: Science Fiction“ označil tento snímek za první science fiction film. (Mr.Ocek)