Forgerons, Les

Dokumentární / Krátkometrážní

Francie, 1895, 1 min

Louis Lumière

Víc než kdy jindy mě tady přepadá myšlenka, že zatímco kamera se musí někdy vypnout, život před ní bez ohledu na to pokračuje.(16.8.2010)

Kováči pri práci. Tak ma napadlo, že Lumiérovci zachytávali výjavy zo typických prác a pohybov mesta a vidieka. Pracujúci vychádzajúci z továrne, búranie stien, kováči. Dnes by bol takým typickým výjavom zamestnanosti strnulý výraz sinastého obličaja uprene hľadiaci do obrazovky, ktorý občas rozhýbe telo poniže a čosi občas naťuká do klávesnice.(5.6.2016)

• Webb

Dva chlápíci (kováři) nám ukazují, jak správně kovat, tolik dřiny.... Na konci snímku je čekala ale pořádná odměna v podobě tekutého chleba.....(15.11.2008)

Kováři při práci. http://www.institut-lumiere.org/english/films/1seance/accueil.html(22.9.2006)

Pohľad na historické remeslo, je to s kultúrnou a historickou hodnotou.(16.11.2012)

Statický frontální záběr na dva kováře, z nichž jeden buší kladivem a to se neustále ocitá mimo záběr :-)(28.9.2010)

Kovář s kravatou... Nejzajímavější je konec, kdy se vynoří další chlapík a nese flaštičku nečeho ostřejšího a... střih. Konec.(2.3.2007)

Kovář s kravatou, no nevim nevim :-) 50%(12.1.2014)

• RadimFišer

Zde nám kovárníci ukazují, jak se má správně dělat tohle bohem požehnané řemeslo. Ještě chvíli a budou svatí. Jeden roztápí kotel na žhavení železa a druhý ho opracovává jako o život. Přitom ho ten zaháleč sleduje, jak poté dává železo do vody. Nad vaničkou ze dřeva vidíme vodní páru. Poté kovář znovu pokračuje. Ještě že to ti chlapci zvládli takovou dřinu. Já bych to nezvládl, je to přece jenom jedna minuta a to se museli hodně zapotit. Kamera je stále statická.(27.9.2008)

Ta bílá košile a kravata mě fakt dostala :)(11.12.2008)

Jeden z prvych remakov v historii. Lumierovci natocili to co, dva roky pred nimi Edison. Navyse je to ukazka (uplne na konci) toho ako sa v tom case pri praci bezne chlastalo. :)(6.1.2011)