poster

Repas de bébé

 • anglický

  Baby's Dinner

 • anglický

  Feeding the Baby

Krátkometrážní / Dokumentární

Francie, 1895, 1 min

Režie:

Louis Lumière

Kamera:

Louis Lumière
 • liborek_

  Lumiérovci byli předvším obchodníci a film chápali jen jako módní vlnu, jakousi zvláštnost, která lidi stejně brzy omrzí... Nelze je považovat za umělce a označení "režie" u Louise Lumiéra není vůbec přesné. Jejich filmy mají jen dokumentační hodnotu, ale jinak nejsou ničím výjimečné, což sami poznali a brzy s tím přestali... Nahradili je skuteční průkopníci filmové režie jako Méliés, Williamson, Zecca, Porter a další.(13.7.2006)

 • olinka.o
  ****

  Názov hovorí snáď za všetko. Auguste Lumiére v jednoduchom dobovom oblečení sedí so svojou korpulentnou manželkou s pásikovanou košeľou, na záhrade, s dievčatkom ktorej sa snaží do úst napchať najprv akýsi krém a potom keks. Žena zatiaľ pije z malého pohárika, a chvíľami sa obracia k dieťaťu...Až zarážajúce, že na počiatku všetkých dnešných filmov, boli len takéto polminútové jednoduché videá...Avšak práve vďaka nim, sme dnes tam, kde sme :-).(20.8.2011)

 • dwi
  ****

  Hodnotit Lumiérovy filmy podle nějakých kriticko-estetických měřítěk v podstatě nelze. Filmová technika stála teprve u zrodu, náměty se omezovaly na krátké gagy či aktuality a výroba zrovna nebyla dvakrát levnou záležitostí. Není se tedy potom čemu divit, že Lumiérovy snímky splývají do jednoho velkého celku, z něhož vyčnívá jen několik profláknutějších záležitostí (Příjezd vlaku, Pokropený kropič...). Repas de bébé je osobitějším kusem, neboť zachycuje Augusta Lumiéra, jeho ženu a jejich malého caparta při snídani. Optimistické úsměvy a veselost asi nejvíce dominují z tohoto několikasekundového dílka.(4.7.2004)

 • gouryella
  ***

  Minutka o tom jak se krmi dite :-)). Tezko k tomu neco dodat.....(3.6.2005)

 • codeas
  *****

  Lumierové natáčeli bez budoucí přípravy (námět,scénář), jejich filmy se dají charakterizovat jako reportážní. V dnešní době kdo si již zakoupil videokameru nebo se chystá koupit, je obecným pravidlem zachytit nejlepší okamžiky. Tak jak u Vás bude nová kamera zaznamenávat malé děti, to samé provedl Louis Lumier - tedy že natočil sebe, svoji ženu a jejich potomka. Nejlepší na celém je roztomilé dítě snažící se dát sušenku "kameře" - respektivě osobě za kamerou až poté otci a matce..(19.3.2005)

 • - Ve snímku vystupuje Auguste Lumière se svojí manželkou Marguerite a jejich dcerkou Andrée. (Marla Singer)