La Voltige

všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
Francie, 1895, 1 min

Krátkometrážní film v době do jedné minuty. Uprostřed záběru je kůň, na kterého se jeden muž snaží naskočit, ale neustále padá, buď zpátky, nebo na druhou stranu. A tak mu pomáhá muž, který drží koně. Nakonec se vítězně dostane na koně, ale to až ke konci filmu a navíc není obkročmo. (RadimFišer)

novoten

Velmi milá a překvapivě vtipná blbinka, která dokazuje, že dobré nápady přicházejí k filmu už od jeho úplného narození. ()

Morien

Takhle to začíná a Busterem Keatonem (a nejen jím, to musím uznat) to skončí. Jen padej, milý bílý muži z koně, už se těším, až díky tobě nastane zlatý čas grotesky. ()

hippyman

tohle se většině z nás naštěstí v dnešní motorizované době stát nemůže... :) je mi jasný, že bych dopadl úplně stejně! :) 70% ()

JohnMiller

Zopár akrobatov skáče na koňa a hneď na to odídu. Takto sa muži v bielych dresoch obmieňajú a mi chudáci iba sledujeme toho krásneho čierneho koňa ako je mu nepríjemne a čaká kedy sa tento trápny cirkus skončí. ()

RadimFišer

K tomuto filmu musím být velmi, velmi kritický. Blikání obrázků je tak odporné, že to nemohu ani popsat. Vše, jenom ne tohle. Kropící kropič je o řadu a řadu dále. Jediné, co zachrání jeden bod, je doba počátků Kinematografie a jméno Lumier. ()

Matli

Co dodat, opět novinka filmového průmyslu. Alespoň nad tím někdo přemýšlel, není to jen natáčení běžného děje. 80% ()

anyonecek

Pořád je to lepší komedie než to co se dneska točí a navíc tady ztrávíme jen necelou minutu a u těch novodobých sraček skoro 2 hodiny. ()

mosem

Podle mne jedna z prvních grotesek. Řekl bych, že muž nešikovnost pouze předstírá, a přitom předvádí téměř akrobatické prvky. ()

PetraMishka

Muž v bílém oblečení se snaží nasednout na koně, ale pořád přepadává, i když mu ten druhý pomáhá. Je to docela zábavné. ()

carnacv

Jasný rozdíl mezi pouhou dokumentací a již prací s dějem. Stále statická kamera, ale děj již není dokumentární, nýbrž hraný. Herecký výkon na dobu ucházející. ()