Upíři v bílém

Předloha:

Jo Swerling (kniha)

Ted Tetzlaff

Harry Cohn

56% dávam tomuto snímku(24.7.2008)

• Oktavianus

Upřímně, dost slabé. Moc nepomáhá ani přítomnost Karloffa a Van Sloana, na kterou jsem se hodně těšil. Oba sice odehrají svoje, ale celkem je v tomto thrillerovém vyprávění příliš mnoho slabých míst - i navzdory velmi krátké stopáži. Za zmínku stojí i jack Holt coby tajný agent a Constance Cummingsová, která sice nehraje špatně, ale je strašně nevýrazná: ostatně, platí to pro celý tenhle film. Historka o padoušských lékařích, narkoticích zakopaných na hřbitově a relativní akčnosti zní sice na papíře dost zajímavě, ale reálně to provedeno bylo hrozně nezajímavě. Přemýšlím proč - buď se film otrocky držel Swerlingovy knihy, nebo je to chybami režiséra Dillona, anebo v Columbii moc neuměli natočit napínavý atmosferický příběh; nevím, možná všechno dohromady. Ale je to škoda, kde jinde se ještě potkáte s Karloffem a Van Sloanem v jednom filmu?(29.9.2015)