poster

O princi, který měl o kolečko víc (TV film)

Pohádka

Československo, 1992, 66 min

 • RipperJosh
  ****

  Hvězdně obsazená "pohádka", kde se před kamerou sejdou Tom Hanks, Jean-Claude Van Damme, John Travolta, Kevin Costner a Sean Connery! Tedy alespoň jejich české hlasy:)) Jinak je to docela bizarní záležitost, kde obvyklé scenáristické a režijní postupy vůbec neplatí, takže hlavní princeznu uvidíme poprvé asi 10 minut před koncem, hudba je podivný, náhodně se spouštějící kolovrátek a mluvící postavy stojí ke kameře často zády nebo bokem:)) Přijde mi, že z toho někdo takovou půl hodinu musel vykuchat ve střižně a nakonec se dohromady poslepovalo aspoň něco, co dává jakž takž smysl. Ale nedovedu si představit, že by to mohlo bavit malé děti, protože pohádkové tady není vůbec nic. Každopádně skvělí herci udrželi moji pozornost, hlavně vtipný Miroslav Donutil a také Vladimír Dlouhý, který dokázal ve 34 letech se ctí ustát roli prince oslavujícího 25. narozeniny...:))(5.7.2017)

 • CheGuevara
  ****

  Víc než pohádka to byla spíše televizní iscenace, která je vkusná, inteligentní i humorná. Nad zdejším hodnocením něvěřícně kroutím hlavou. Herci se snažili a nejvíce vyniknul náš velkoadmirál skvěle ztvárněný Trávníčkem. V této inscenaci mě nevadil ani Miroslav Donutil, který byl dokonce i vtipný. Nadprůměrná záležitost.(11.2.2007)

 • majstrstyk
  **

  Dneska jsme si přivstali a mohli shlédnout tuhle "úžasnou" pohádku...:))) Trošku mixnutu Game of Thrones, trošku Troškou... Spíš scénarista měl o kolečko víc... Nahodilá setkání nahodilých postav s nahodilými a velice předvídatelnými, o to víc směšnými (pozor, nezaměňovat s vtipnými) dialogy... No po ránu jsme se nasmáli, jako nikdy... Dvě hvězdičky jenom za to, jak jsem se pobavil... Komentář mé přítelkyně: "To je z '92? Ty vole, to byli volnomyšlenkáři jako prase..."(5.7.2013)

 • Adiemus
  ****

  Souhlasím z CheGuevarou, že spíš než o pohádku jde o televizní inscenaci; pochybuju, že děti děti docení všechny peripetie. V kontextu s ostatními pohádkami z televizní produkce posledních let je tato beze sporu převyšuje. Pravda, Mahulena mi přišla skoro tak otravná jako hudební doprovod. A propos, nechápu lokaci královských zámků do letních, byť půvabných sídel, i když jde téměř o všeobecně rozšířený nešvar.(17.11.2014)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Hamletovsky působící princ Ludvík, moudrý a rozvážný, genetika tu předvedla zvláštní skok, ale řekněme, že byl laskavý po mamince (královna bezesporu laskavá byla) a chytrý po tatínkovi, kterého jsme neměli příležitost kritizovat, protože už byl živý jen ve vzpomínkách. Třicet případů krále Ruprechta zahrnovalo to, že z prvního manželství měl děti mladší, než to právě narozené z druhého (rozumějte, oženil se jako vdovec a pak se mu zjevně narodily děti z prvního manželství), jeho rádci kuli pikle, jak tak rádci obvykle kují, Svatopluk Skopal předvedl, že umí i záporáky, i když já ho mám raději jako klaďase. Oproti tomu třeba takový admirál Trávníček nezklamal, od jeho nablblé figury už jsem jen čekala, že zapěje do-re-mi. Celá ta poslední třetina pohádky byla tak nějak samoúčelně a ne příliš podařeně naroubovaná na tu mnohem lepší první část, ale za princovatého prince, princeznovitou princeznu (není myšlena Nelinka Terezy Brodské) a příjemnou atmosféru dávám čtyři a o mých kolečkách, či jiném zahradním náčiní, navíc, si myslete, co chcete.(21.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace