O princi, který měl o kolečko víc (TV film)

Pohádka

Československo, 1992, 66 min

• otík

Tady měl o kolečko navíc asi scénárista a hlavně autor hudby. Pohádka je šíleně dlouhá, nudná, dialogy tragické. A hudba - to je kapitola sama pro sebe. Hrůza, žádná melodie, jen skřeky trubky a dalších hlasitých nástrojů. Bohužel nic nezachrání ani solidní výkon V. Dlouhého a krátké extempore admirála Trávníčka. Špatná pohádka. Hudba: Ladislav Simon(17.11.2012)

Víc než pohádka to byla spíše televizní iscenace, která je vkusná, inteligentní i humorná. Nad zdejším hodnocením něvěřícně kroutím hlavou. Herci se snažili a nejvíce vyniknul náš velkoadmirál skvěle ztvárněný Trávníčkem. V této inscenaci mě nevadil ani Miroslav Donutil, který byl dokonce i vtipný. Nadprůměrná záležitost.(11.2.2007)

konečně zase jedna celkem vkusná a vtipná pohádka. Velmi mnoho zde dělá zdařilé obsazení i těch menších rolí (předsedovi rádcové, vyjídač, "admirál" a zdálo se mi to, nebo mezi nápadníky se zakmitnul i Tomáš Hanák??), ale trefní jsou i ti důležití, třebas neschopná a slabošská královna nebo zprvu nesnesitelná a pak aspoň trochu napravená princezna. Pomeje svého buranovitého prince nemusí hrát, stačí mu jím jen být. Ale nad vším kraluje Vl. Dlouhý jako hamletoidní princ Ludvík, pohrávající si se svým kolečkem navíc.(28.3.2016)

• Vasyl

Ještěže nemám děti, protože by se musely dívat se mnou. Princ Ludvík se má stát králem, ale nikdo to nechce uznat. Tak se nasere a...a vlastně nedělá nic, nechá se zavřít do vězení a čeká. A světe div se, hlavní záporák se ožere, usne a klíče mu ukradne Janžurka (asi nějaká služka nebo co). Konec zápletky. Z prince je král, starej král je poslanej na venkov a ostatní kujpiklíni ještě dál. No a nakonec osud princovi přihraje ještě mladou krásnou ženskou. Protože přesně takhle to v pohádkách má byt. Brzo mi bude 30 tak čekám kdy to přijde i na mě. Prosil bych flek nějakýho ředitele firmy co vydělává sama a do postele...co já vím, ať nežeru tak Terez Voříškovou, předem díky. Btw - životní role Jirky Pomeje!(17.11.2014)

Zatímco princ má o kolečko víc, pohádka o kolečko méně. Přitom, kdyby TV film neobsahoval Miroslava Donutila - jedinou zábavnou postavu, a Ivu Janžurovou - opět skvělou, asi bych tři hvězdy neuděloval. Nezklame ani Pavel Trávníček. Pohádce chybí více humoru a trochu méně bezduchá zápletka. Ocenit se ale musí i to, že se jedná sice o studiovku, ale tvůrci se přeci jen odvážili ven.(2.4.2018)