O princi, který měl o kolečko víc (TV film)

Pohádka

Československo, 1992, 66 min

Takhle se nastavuje zrcadlo hlouposti a omezenosti. Vladimír Dlouhý byl sympaťák, který vše díky rozumnému uvažování ustál. Tereza Brodská hrála takovou naivní blbku. Zajímalo by mě kolikrát se musela ráchat v té kašně. Souhlasím, že jde o velmi inteligentní pohádku, která nedělá z diváků blbce. Nemám nic proti Pavlu Trávníčkovi a Jiřímu Pomejemu, ale tady byly celkem zbyteční. Jejich postavy bych tu nemusela mít.(17.11.2012)

Hvězdně obsazená "pohádka", kde se před kamerou sejdou Tom Hanks, Jean-Claude Van Damme, John Travolta, Kevin Costner a Sean Connery! Tedy alespoň jejich české hlasy:)) Jinak je to docela bizarní záležitost, kde obvyklé scenáristické a režijní postupy vůbec neplatí, takže hlavní princeznu uvidíme poprvé asi 10 minut před koncem, hudba je podivný, náhodně se spouštějící kolovrátek a mluvící postavy stojí ke kameře často zády nebo bokem:)) Přijde mi, že z toho někdo takovou půl hodinu musel vykuchat ve střižně a nakonec se dohromady poslepovalo aspoň něco, co dává jakž takž smysl. Ale nedovedu si představit, že by to mohlo bavit malé děti, protože pohádkové tady není vůbec nic. Každopádně skvělí herci udrželi moji pozornost, hlavně vtipný Miroslav Donutil a také Vladimír Dlouhý, který dokázal ve 34 letech se ctí ustát roli prince oslavujícího 25. narozeniny...:))(5.7.2017)

Víc než pohádka to byla spíše televizní iscenace, která je vkusná, inteligentní i humorná. Nad zdejším hodnocením něvěřícně kroutím hlavou. Herci se snažili a nejvíce vyniknul náš velkoadmirál skvěle ztvárněný Trávníčkem. V této inscenaci mě nevadil ani Miroslav Donutil, který byl dokonce i vtipný. Nadprůměrná záležitost.(11.2.2007)

• Vasyl

Ještěže nemám děti, protože by se musely dívat se mnou. Princ Ludvík se má stát králem, ale nikdo to nechce uznat. Tak se nasere a...a vlastně nedělá nic, nechá se zavřít do vězení a čeká. A světe div se, hlavní záporák se ožere, usne a klíče mu ukradne Janžurka (asi nějaká služka nebo co). Konec zápletky. Z prince je král, starej král je poslanej na venkov a ostatní kujpiklíni ještě dál. No a nakonec osud princovi přihraje ještě mladou krásnou ženskou. Protože přesně takhle to v pohádkách má byt. Brzo mi bude 30 tak čekám kdy to přijde i na mě. Prosil bych flek nějakýho ředitele firmy co vydělává sama a do postele...co já vím, ať nežeru tak Terez Voříškovou, předem díky. Btw - životní role Jirky Pomeje!(17.11.2014)

konečně zase jedna celkem vkusná a vtipná pohádka. Velmi mnoho zde dělá zdařilé obsazení i těch menších rolí (předsedovi rádcové, vyjídač, "admirál" a zdálo se mi to, nebo mezi nápadníky se zakmitnul i Tomáš Hanák??), ale trefní jsou i ti důležití, třebas neschopná a slabošská královna nebo zprvu nesnesitelná a pak aspoň trochu napravená princezna. Pomeje svého buranovitého prince nemusí hrát, stačí mu jím jen být. Ale nad vším kraluje Vl. Dlouhý jako hamletoidní princ Ludvík, pohrávající si se svým kolečkem navíc.(28.3.2016)