Žralok útočí (TV film)

Mallorca - žralok útočí

Thriller / Akční / Drama

Německo, 2004, 110 min

• Tomco

:D:D:D:D:D:D:D:D:D... Bohatá piatková televízna ponuka a taktiež skutočnosť, že zbožňujem filmy so žralokmi, ma donútila zasadnúť za tento "film". Ja ani neviem ako to výstižne nazvať. Režisér by sa mal dobrovoľne odstreliť a scenárista (vek odhadujem od 9-11 rokov) obesiť. Jedno trápne klišé za druhým, nelogické správanie postáv, podúrovňové dialógy, chabé trikové pasáže (žralok z čeľustí je oproti tomuto hybridovi king) a hlavne, čo mi neskutočne vadilo je to, že sa tu všetko kopíruje a kopíruje.. Akože nenápadné kopírky nápadov z čeľustí, Útoku z hlbín alebo upustenie z ruky ala Cliffhanger atď... Najlepšie na tom všetkom je, že som mal pocit, že sledujem jeden z dielov excelentnej Kobri 11. Neodpustím si jednu scénku, ktorá ma pobavila asi najviac. Hlavná postava si to reže po diaľnici za záchranou svojej dcéri, a aby urýchlila stretnutie jebne si to na káre dole z diaľnice rovno na pláž medzi ľudí. Podotýkam, že z dobrých desiatich metrov.. Krása :D ... Neviem prečo, ale neľutujem, že som strávil dve hodiny pri tomto céčku :) .. Občas treba zažiť to najhoršie, aby sme videli to dobré.(18.1.2008)

• drankeryth

Vynikajuci film vo vsetkych smeroch, ale teraz vazne:) Nic moc film pre mna. Obycajny, rodinny film, kde zraloka ani poriadne neni vidiet, co o filme zralokovi - zabijakovi je prilis malo. Filmu som aj tak nedaval velke nadeje, ze z toho bude solidny film o zralokovi - zabijakovi. Moc ma nezaujimali problemy hlavnych postav, okolo ktorych sa to tocilo neustale v jednom kuse. Par zaberov na zraloka, kde ho ani poriadne neukazali ma sklamalo. Spomeniem aspon jeden a to konkretne prvy utok, kde len ukazali, ako sa rozletel cln na mori na vela kuskov a to bolo vsetko. Bolo to trapne a smiesne. Velka nuda mi bola poskytnuta na obrazovke a co je este horsie, ta ukrutna dlzka filmu necelych dvoch hodin bola zbytocna. Ralph Moeller mi tu nesadol, skor sa mi pacil v seriali Conan, aj ked musim povedat, ze to tiez nebolo bohvieco svetoborne:) Ruky prec od toho, ak chcete mat pokazeny den, v klude po tom siahnite svojimi pazurmi.(3.4.2014)

Žraloky mám rád od dětství, a proto dávám pět hvězd. V tomto filmu je žralok, který kdysi obýval naši planetu. Měřil přes osmnáct metrů a žral velké kytovce. U filmu se mi líbil jak scénář, tak nápad, jak zvýraznit tohoto prehistorického tvora. Scéna, ve které sežral vodní skútr, byla opravdu reálná, protože rozměry jeho tlamy byly cca. 2,5-3 metry na výšku a 2 metry na šířku. Jelikož nevíme, jak tvor vypadal, bývá ve filmu zpodobněn jako dnešní Žralok bílý.(10.7.2010)

• Neth

Myslím, že by měl konečně vyřešit problém "autobusových filmů". Když to tak vezmu, Fontánu pre Zuzanu 3 jsem viděla všehovšudy dvakrát a v obou dvou případech na cestě autobusem s jednou nejmenovanou cestovní kanceláří. A mám stále silnější pocit, že kdykoliv jede autobusem nějaká delší štreka, tak nějaká dobrá duše pustí film nehynoucí kvality, aspoň poslední tři měsíce, kdy jsem proseděla v autobuse víc, než bych za život chtěla, mě v tom utvrzují. Žralok útočí je, doufám, mým poslední letošním autobusovým filmem, skoro by si kvůli tomu zasloužil hvězdičku (nebo spíš za to, že se mi v polovině podařilo usnout a probudila jsem se až na konci), ale myslím, že mé poděkování mu bude stačit. Takže: Děkuju, snad se už nikdy nepotkáme.(29.8.2009)

• kurcatovium

Variace na téma: "Jak naprosto a dokonale zprasit ve své podstatě poměrně zajímavý nápad." Prasení se zde opravdu zadařilo, a tak je film vlastně jeden velký hrnec plný všech možných a nemožných hovadin a kýčovitostí, které filmový svět dokáže vyprodukovat. Vše ale nakonec stejně přebije německy strohá love-story, která vkusně uzemní veškeré (ani se mi to nechce napsat) filmařské snahy o natočení "napínavého filmu".(23.3.2006)