Reklama

Reklama

The Old Dark House

  • USA The Old Dark House
Trailer
Komedie / Horor / Thriller / Mysteriózní
Velká Británie / USA, 1963, 86 min

Obsahy(1)

Na tomhle spolubydlícím je něco zvláštního. Přinejmenším to, že jejich malý byt obývá výhradně přes den a nikdy v noci. Ale Američan Tom Penderel je v Londýně kvůli prodávání aut a ne někoho soudit, tím spíš když si od něj Casper Femm jeden docela drahý bourák koupil a pak mu ho shovívavě nechal k užívání. Teď ale Toma vyzval, a znělo to neskutečně zoufale, k návštěvě jeho vzdálené velšské usedlosti. V tom domě prý žijí Femmovi už celé generace. No právě… (dopitak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (10)

Oskar 

všechny recenze uživatele

"Drahý pane Castle, o naší společnosti jste jistě slyšel a víte, že se specializuje na horrory. My jsme se totéž doslechli o vás a se zájmem vyhledali některé vaše filmy. Dovolte nám říci, že vaše představa o tom, co by mělo platící publikum děsit, nás všechny velice rozveselila. Proto se na vás obracíme s poněkud jinou nabídkou, než na jakou jsme pomýšleli před viděním vaší práce - nenatočil byste pro nás komedii? S pozdravy ze zámoří Hammer films, produkční společnost" Zhruba tak si představuju zrod tohoto filmu. I náhodný průřez tvorbou Williama Castlea stačí k nabytí dojmu, že původně svou snahu děsit publikum myslel vážně a teprve časem z ní slevoval ve prospěch tvorby filmů jakýmkoli způsobem zábavných. Skvělé nápady, laciné triky, hororové celebrity vedle trapných ochotníků, hrůza prokládaná gagy a dialogy místy tak nesmyslnými, až se člověk ptá, zda jde o přehmat nebo skrytý vtip. To vše se v jeho filmech potkává a znemožňuje jednoznačně zhodnotit úspěšnost jeho záměrů. Zatímco dějově velice podobný Dům hrůzy byl pravděpodobně natáčen jako horror a komedie se z něj stala až při promítání, The Old Dark House je záměrná komedie. Jde sice o remake filmu s Borisem Karloffem, který zřejmě nebyl z nejveselejších, ale tady je od animovaných titulků zřejmé, že bát se nebudete ani vteřinu. Jejich autor Charles Addams se prý původním filmem inspiroval k vytvoření světa své Addamsovy rodiny a v Castleově komedii je znát jistá příbuznost s tímto druhem humoru. Členové zdejší postupně vyvražďované rodiny mají své drobné výstřednosti a laskavě morbidní humor. Castle může děkovat zvolenému britskému obsazení v čele s Robertem Morleym nebo Joyce Grenfell, jak si s jeho řiďounkým scénářem poradili, a naopak litovat obsazení krajně nesympatického Američana Toma Postona do hlavní role. Velmi podobný (a kupodivu americký) film Drahý zesnulý mi připadal zábavnější, ale i Old Dark House má své kouzlo. 60% ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Pozor s verzí z roku 1932 nemá skoro nic společného. Nicméně mezitím co si Castle točil černobílé horory si natočil horor se špetkou humoru. Teda ne špetkou ale hrstí. Film mě právě v tomhle zklamal jedné se totiž o komedii a o horor se jenom opírá. Jedná se o obyčejný film který moc nerozesměje ale sem tam má dobrou scénu. A i když film není nějak dobrý či zapamatuváni hodný tak dám 3* přeci jen poměrně příjemně utekl a sem tam to byla zábava. ()

Reklama

dopitak 

všechny recenze uživatele

Tady se povedlo, co jen šlo, protože potenciál tohohle zbytečného filmu = 0. Připomnělo mi to spíš nepovedenou obdobu Zániku domu Usherů a tak přesně vím, co kolega Oscar svým fiktivním dopisem myslel. Když má být něco vtipné, nemůže to být prostě horror, a označovat Old Dark House za thriller je nesmysl. Krimikomedie na způsob Agáthiných Deset malých černoušků, dlužno dodat, že nepovedená. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

„Musí to být vražda, vždy pletla tak opatrně." Vcelku průměrná komedie se odehrává za jedné bouřné noci ve starém rozlehlém domě, kam zatéká a mezi jehož zdmi se skrývá smrt. Hlavní hrdina Tom, který sem přijede na pozvání svého spolubydlícího, je bytostný smolař a dřevák, tudíž ho maléry provázejí na každém kroku. Škoda, že humor je laciný a nucený, jen občas trochu zábavný, jako je třeba vražedná potyčka ve sklepě nebo v močálech. Mrtvol je sice dost, ale strašidelnosti nepřidají. Dnes hlavně pro příznivce starších snímků, i když tenhle nijak skvělý není. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Film „The Old Dark House“ je tak celkem povedeným dílkem, který na nás Castle připravil, ale nejedná se o nijak zázračné dílo. Přece jen tomu chybí trochu lepší momenty, především hororové. Když ale chcete nějakou lehkou hororově komickou podívanou, tak rozhodně nemůžete šlápnout vedle. Jsou zde momenty, kdy se skutečně pobavíte, navíc herectví je takové pěkně divadelní, což se sem hodí. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (1)

  • Hoci bol film natočený v Eastmancolor, v amerických kinách sa premietal čiernobiely a farebne šiel až v televízii. (Real Tom Hardy)

Reklama

Reklama