Matka Tereza - Pero v Boží ruce (TV film)

• Itálie

Madre Teresa

• angličtina

Mother Teresa of Calcutta

Matka Tereza - Pero v Božej ruke

Itálie, 2003, 2x90 min

MUSÍM ŘÍCI , ŽE OPRAVDU SILNÁ OSOBNOST BYLA TA MATKA TEREZA . A OBDIVUHODNÁ BYLA VŽDY . JEJÍ ODPOVĚDI NA OTÁZKY , KTERÉ JÍ BYLY KLADENY , JAKO - CO BUDE ZÍTRA , KDE VEZMEME PENÍZE PRO CHUDÉ , JAK DOPADNE TO ČI ONO , ATD , BYLY GENIÁLNÍ . MY TADY V TÉ NAŠÍ MALÉ ZEMI NEMÁME ANI POTUCHY CO JE TO OPRAVDU BÍDA ! TÉMĚŘ NIC O TOM NEVÍME !!!! TAKŽE PRO MNE SILNÝ PŘÍBĚH A VÝBORNÝ VÝKON OLIVIE HUSSEY . DÁVÁM OSM .(26.12.2012)

Jedna věc je, jak se tento film líbí jako životopisný film. Druhá, jaký má člověk na Matku Terezu názor. Protože věřím tomu, že to v hodnocení filmu hraje u mnoha diváků zásadní roli. Já hodnotím film třemi hvězdami, protože jsem viděl lepší životopisné filmy a proto, že nemám na osobnost Matky Terezy a její život vyhraněný názor. Vyhraněný v tom smyslu, že ji nekritizuji za někdy až fanatismus. Také si ale nemyslím, že by svým dílem nějak zásadně změnila svět. Považuji ji za člověka, který svůj život odevzdal Bohu a chudým a bezmocným. Jako člověka, kterých by mohlo být na světě víc.(13.1.2014)

Upřímně, nevyhledávám moc filmy tohoto žánru. Ale čas od času na ty vánoce či velikonoce kdy odkládám po ulítaném nákupu peněženku či po úklidu vysavač, na něco z toho kouknu. Řada těch příběhů se stále dokola opakuje, zejména těch biblických a mění se jen zpracování a způsob vyprávění... U Matky Terezy jsem však zůstal sedět se zájmem až do konce... Musela to být úžasná osobnost. Film má za cíl ukázat na její činy, život a tak někdy působil dost nevyváženě (zlí bagristé, úřady atd...). Největší problém jsem měl na konci, kdy odmítala např. komunikaci formou SMS což by zlevnilo volání mezi jednotlivými buňkami organizace. V dnešním světě je zkrátka nutno řídit jakýkoliv kolos manažersky a ne formou modliteb. Ale jak říkám, film měl tuto ženu ukázat takovou jaká byla a myslím, že se to tvůrcům dobře povedlo. * * *(22.4.2014)

Svatá Terezie z Kalkaty, nebo-li Svatá Matka Tereza je opravdu ten pravý člověk, který si zaslouží být SVATÝ! Já, obyčejný a hříšný křesťan jsem skutečně oproti Ní jen ten ,,prach, který se v prach obrátí". Kdybych tak dokázal v životě takto nezištně pomáhat druhým aspoň někdy a dokázat kapičku z toho, co dokázala ona! A kéžby to dokázali všichni lidé na Zemi!... A takto stoprocentně a vždy důvěřovat Bohu!.... A tak bych ještě asi mohl přemýšlet a pokračovat... ;-) Tohle je prostě skutečná, nezištná a obětavá LÁSKA! Tak to má být!!! Film velmi krásný a dojemný, nemám žádné výhrady! A už ani nenacházím slova! Snad jen Svatá Matko Terezo, oroduj za nás a za celý svět!... :-)(31.12.2016)

Natočit film o velké osobnosti je obtížené. Bohužel to neznamená, že bude veliký i ten film. Matka Tereza byla jednoduchá, prostá žena, ale něco z ní vyzařovalo. To se zahrát nedá. Zažila jsem to, když zbožné babičky lezly na Petrově na lavice, aby jí uviděly a když mluvila, tleskalo se. Představitelka Matky Terezy působí mnohem víc ustaraně, přísně, skutečná laskavost a moudrost jako by se vytratila. Čistý film o špíně. Hodnotím úmysl představit Matku Terezu veřejnosti, po filmařské stránce bohužel nekvalitní. . . . Velikou chybou překladatelů je použití slova "jeptiška". Pokud někdo chce, aby film působil přirozeně, měl by použít řeči která je běžná mezi těmi, o kterých film je. Žádná řádová sestra by o sobě nemluvila jako o jeptišce. :o)(19.4.2014)