poster

Matka Tereza - Pero v Boží ruce (TV film)

 • Itálie

  Madre Teresa

 • angličtina

  Mother Teresa of Calcutta

 • Slovensko

  Matka Tereza - Pero v Božej ruke

Drama

Itálie, 2003, 2x90 min

 • fafejt001
  *****

  MUSÍM ŘÍCI , ŽE OPRAVDU SILNÁ OSOBNOST BYLA TA MATKA TEREZA . A OBDIVUHODNÁ BYLA VŽDY . JEJÍ ODPOVĚDI NA OTÁZKY , KTERÉ JÍ BYLY KLADENY , JAKO - CO BUDE ZÍTRA , KDE VEZMEME PENÍZE PRO CHUDÉ , JAK DOPADNE TO ČI ONO , ATD , BYLY GENIÁLNÍ . MY TADY V TÉ NAŠÍ MALÉ ZEMI NEMÁME ANI POTUCHY CO JE TO OPRAVDU BÍDA ! TÉMĚŘ NIC O TOM NEVÍME !!!! TAKŽE PRO MNE SILNÝ PŘÍBĚH A VÝBORNÝ VÝKON OLIVIE HUSSEY . DÁVÁM OSM .(26.12.2012)

 • zdenny
  ***

  Jedna věc je, jak se tento film líbí jako životopisný film. Druhá, jaký má člověk na Matku Terezu názor. Protože věřím tomu, že to v hodnocení filmu hraje u mnoha diváků zásadní roli. Já hodnotím film třemi hvězdami, protože jsem viděl lepší životopisné filmy a proto, že nemám na osobnost Matky Terezy a její život vyhraněný názor. Vyhraněný v tom smyslu, že ji nekritizuji za někdy až fanatismus. Také si ale nemyslím, že by svým dílem nějak zásadně změnila svět. Považuji ji za člověka, který svůj život odevzdal Bohu a chudým a bezmocným. Jako člověka, kterých by mohlo být na světě víc.(13.1.2014)

 • Big Bear
  ***

  Upřímně, nevyhledávám moc filmy tohoto žánru. Ale čas od času na ty vánoce či velikonoce kdy odkládám po ulítaném nákupu peněženku či po úklidu vysavač, na něco z toho kouknu. Řada těch příběhů se stále dokola opakuje, zejména těch biblických a mění se jen zpracování a způsob vyprávění... U Matky Terezy jsem však zůstal sedět se zájmem až do konce... Musela to být úžasná osobnost. Film má za cíl ukázat na její činy, život a tak někdy působil dost nevyváženě (zlí bagristé, úřady atd...). Největší problém jsem měl na konci, kdy odmítala např. komunikaci formou SMS což by zlevnilo volání mezi jednotlivými buňkami organizace. V dnešním světě je zkrátka nutno řídit jakýkoliv kolos manažersky a ne formou modliteb. Ale jak říkám, film měl tuto ženu ukázat takovou jaká byla a myslím, že se to tvůrcům dobře povedlo. * * *(22.4.2014)

 • Linzi
  *****

  Svatá Terezie z Kalkaty, nebo-li Svatá Matka Tereza je opravdu ten pravý člověk, který si zaslouží být SVATÝ! Já, obyčejný a hříšný křesťan jsem skutečně oproti Ní jen ten ,,prach, který se v prach obrátí". Kdybych tak dokázal v životě takto nezištně pomáhat druhým aspoň někdy a dokázat kapičku z toho, co dokázala ona! A kéžby to dokázali všichni lidé na Zemi!... A takto stoprocentně a vždy důvěřovat Bohu!.... A tak bych ještě asi mohl přemýšlet a pokračovat... ;-) Tohle je prostě skutečná, nezištná a obětavá LÁSKA! Tak to má být!!! Film velmi krásný a dojemný, nemám žádné výhrady! A už ani nenacházím slova! Snad jen Svatá Matko Terezo, oroduj za nás a za celý svět!... :-)(31.12.2016)

 • troufalka
  ***

  Natočit film o velké osobnosti je obtížené. Bohužel to neznamená, že bude veliký i ten film. Matka Tereza byla jednoduchá, prostá žena, ale něco z ní vyzařovalo. To se zahrát nedá. Zažila jsem to, když zbožné babičky lezly na Petrově na lavice, aby jí uviděly a když mluvila, tleskalo se. Představitelka Matky Terezy působí mnohem víc ustaraně, přísně, skutečná laskavost a moudrost jako by se vytratila. Čistý film o špíně. Hodnotím úmysl představit Matku Terezu veřejnosti, po filmařské stránce bohužel nekvalitní. . . . Velikou chybou překladatelů je použití slova "jeptiška". Pokud někdo chce, aby film působil přirozeně, měl by použít řeči která je běžná mezi těmi, o kterých film je. Žádná řádová sestra by o sobě nemluvila jako o jeptišce. :o)(19.4.2014)