Dva kadeti vedou paralelní a stejně nebezpečný život. Jeden je vyslancem mafie, infiltrovaný v policejním prostředí jako vyzvědač a druhý naopak vyzvědačem policie v kruzích mafie. Špionážní drama pokračuje na obou stranách. Naproti vzrůstající důvěře začíná tak jako mafie, i policie cítit šikovný podvod. Stres se zvyšuje a Chan a Lau musí jen jediné. Dostat se z této hry živí. (oficiální text distributora)

HAL

Pokračování "čínského Kmotra" je takřka stejně povedené jako první díl... a tedy pořád neporovnatelně lepší než remake od Scorseseho. ()

Tommy987

Trochu slabšie ako jednotka, ale stále kvalitný nadpriemer. Scenár už nie je tak vycibrený, je mierne prekombinovaný a zložitý - hlavne prvých 20-25 minút ani nevedieť, čo sa vlastne deje. Chýbajú takisto Tony Leung a Andy Lau, ktorých postavy hrajú mladší predstavitelia (boli aj v prvej časti), ktorí ich charizmu jednoducho nemajú a naviac sú aj skoro na vlas rovnakí, takže sa hlavne zo začiatku aj veľmi ťažko orientuje. Ale hlavný dôraz nie kladený na nich, ale na policajného šéfa a mafiánskeho bossa. Tým pádom dochádza aj k posunu v žánri, keď sa pôvodný krimi-thriller mení na gangsterku/mafiánsky film, čo je potešiteľné. Za spomenutie stojí ešte brilantný hudobný doprovod. Z toho všetkého mi vychádza čisto-čistých 8/10. Teším sa na trojku :-) ()

GigaPudding

První Volavka byla do detailů perfektní film, který by žádné rozšiřování nepotřeboval, ale úspěšné filmy pokračování budou mít vždycky tak jako tak, takže tentokrát přišli autoři s prequelem začínajícím přibližně deset let před dějem prvního filmu a sledujícím teď především inspektora Wonga a tehdy ještě menšího mafiánského šéfíka Sama, který se tehdy s Wongem ještě kamarádil. Yan a Lau jsou ještě mrňaví kadeti, ale taky je do příběhu zapojená jejich minulost, nebo spíš v rámci děje tohoto prequelu současnost, propletená dohromady se všemi ostatními postavami. Není to tak našlápnuté jako první film a nese se to mnohem spíš ve stylu klasických mafiánských filmů o rodinných klanech, které žijou ze zločinu a tady je to rodina strýčka Kwana, jehož vraždou se celá zápletka filmu odstartuje, protože do čela rodiny nastoupí jeden z jeho synů Hau, který rozjede svoje obchody velmi razantním a nekompromisním způsobem. Hau Ngai je vůbec velmi charismatický mafiánský boss, který se chová velmi decentně, dodržuje svoje pravidla a dodržuje rodinné tradice, protože rodina je pro něj to nejdůležitější, jenže když dojde na prosazování těch jeho pravidel, tak má vždycky přesný plán a nejlíp několikrát pojištěný a hlavně se s nikým nemaže. Sam je tu ještě takový veselý dobrák na špatné straně zákona a i inspektor Wong působí tak trochu rozpolceně a zoufale v určitých částech děje a k tomu ještě propletení různých rodinných a vztahových vazeb v epizodkách s Lauem, Mary, Yanem a Hauem z toho dělá možná trošku takovou překomplikovanou zápletku, ale naštěstí ne moc. Film by i fungoval samostatně a rozhodně je to silný film mezi těmi tradičními filmy o mafiánských rodinách, ale člověk si ho mnohem spíš vychutná, když viděl první Volavku, protože si pak může spojit různé zajímavé detaily a vztahy mezi postavami, které by sice jinak perfektní Volavku vůbec doplňovat nemusely, ale určitě jsou hodně zajímavé. A taky v některých scénách z toho jde až taková osudová melancholie, když člověk vidí, jak to bylo před tolika lety a přitom ví jak se vztahy těch postav změní a kam jejich životy povedou po těch letech. Obsazení super, hlavně ta nová postava Haua, to je prostě výborný mafiánský boss, který je velmi nebezpečný, ale přitom to není žádný agresivní blboun, a pak samozřejmě Anthony Wong a Eric Tsang :), akorát ti herci co hrajou mladýho Yana a Laua jsou prostě takový jelítka :). Viděla jsem Volavku 2 milionkrát, ale zase je to ten případ, kdy i když se mi to pokaždé moc líbí, tak nevím jestli mám dát pětku nebo ne, protože je to sice super, ale trošku bych z toho asi mohla mít rozporuplné pocity, kdybych dala pětku dvojce, která není tak našlápnutá a nemá takové tempo jako jednička, ale zároveň je to brané trošku z jiného podžánru a zpracované jinak a dobře, tak nevím no :). Každopádně je to super ať už se čtyřkou nebo pětkou a určitě je to přinejmenším zajímavé jako doplnění příběhů těch sympatických a dobře napsaných postav z prvního filmu. !!!!!! Tak nakonec potom co jsem konečně viděla i Volavku 3 dávám dvojce pětku taky, protože i přes nějaké ty nedostatky Volavky 2 a 3 všechny díly patří do jednoho úžasného a provázaného celku s výborným závěrečným vyzněním, takže je to tak :). () (méně) (více)

Bauer

Velké zklamání! Po excelentním prvním dílu, který mně naprosto nadchl a hlavně to bylo mé první setkání s korejskou tvorbou, mně dvojka zklamala na plné čáře. Jako prequel je to výborné ale pro toho kdo neviděl první díl, tak je to k ničemu. Děj byl zmatený, překombinovaný a dalo se v něm těžko vyznat. Dále byla příliš dlouhá stopáž, takže to docela i nudilo. Akce bylo minimum. Jediné co to tedy mělo lepší oproti předchozímu dílu, tak to byla hudba, když v úvodních titulcích hrála hudba, tak sem si řikal, že je to dost povedené. A určitě to mělo o trošku lepší herecké výkony. Docela se bojím třetího dílu a mám strach se na něj podívat, protože při sledování jednicčky jsem měl pocit, že půjde o hodně kvalitní trilogii. Jenže jak už to býva zvykem, každý další díl má sestupnou tendenci, takže jse zvědav a tento díl si zaslouží 3*. ()

ScarPoul

Ja si myslím že je to obstojný prequel k jednotke a všetky výhrady už uviedol POMO vo svojom komente a ja s ním v tomto smere súhlasím. Jedno sa ale musí nechať celkovo svet ktorý vytvorili Lau a Mak je tak premyslený že vás skrátka zasiahne bezohľadu na to či máte radi takéto druhy filmov alebo nie. V samotnej dvojke je kopec nezabudnuťeľných scén. výbuch auta, zbavenie sa veľkej 4, ťahanie karie. Jediné čo tento film kazí je to že bol až druhý. Volavka jedna bolo dokonalá a originálna zaťiaľ čo dvojka sleduje osudy tých istých postáv ešte pred tým než medzi nimi došlo k priamej konfrontácií ale pretože vieme že k nej došlo nemá nás tento film absolútne čím prekvapiť nech je akokoľvek zručne natočený a to je a všetky zložky ktoré som spomínal pri jednotke nájdeme aj tu, výkony, hudba, strih, kamera, réžia , scenár.Tiež sa mi veľmi páčilo že ľudia ktorý bývali TU priaťeľmi budú v jednotke nepriatelia. A že aj ten najväčší priateľ zradí vo svete ako je ten ktorý nám Lau a Mak servírujú a za to som im vďačný a samozrejem film by si zaslúžil väčšie hodnotenie dokonca aj odo mňa aj a aj keď osobne zbožnujem zrod hrdinov aj zloduchov tu to bolo skrátka očakávateľné a podané ako samozrejmosť čo mi výsledný dojem skazilo. Inak ako som povedal všetko stručne napísal POMO. thats all. ()

Lacike

Prequel, ktory rozsiruje historiu jednotlivych postav. Ladenie filmu je uz tentokrat mafianske. Hlavnu zapletku tvori pomsta na druhu. Najprv sa msti Francis Ng za smrt otca a potom sa mu msti Eric Tsang za smrt svojej milovanej. Trochu mi nesedelo napojenie postavy Shawna Yue na mafianske korene. Sklamalo ma, ze tak rychlo odbili liniu s jeho dietatom. Samostatne by film mohol fungovat, ale bol by to len tuctovy mafiansky film. Vdaka spojeniu s predoslym dielom to ziskava na sile, ale stale to nie je nic bombasticke. Akciu si to znova neuzijeme. Maximum je par poprav ale ani zdaleka sa vyznenim nepriblizuju k podobnym scenam z Godfathera. Ustredna dvojka v mladsom prevedeni je tiez o triedu menej zaujimava vdaka hercom, ktory na starsich predstavitelov proste herecky nemaju. Takze do popredia sa viac dostavaju charizmaticke postavy Anthony Wonga a Erica Tsanga. Ustredny hudobny motiv z jednotky je premixovany do horsej podoby. Celkovo to je o triedu slabsie ako jednotka a tak trochu zbytocne, ale spolu s jednotkou to tvori zaujimavy celok. 6/10. ()

corpsy

Kým originál vsádzal na skvelý scenár, pokračovanie už iba na zavedenú značku. Pokles je viditeľný a až obdivuhodne strmý. Takýto kult si to nezaslúžil. ()

MikO_NR_1909

Príliš zložité a roztrieštené. Postáv je tu veľmi veľa, majú približne rovnaký priestor sebarealizácie, ale je to skôr na škodu veci. Ešteže hudba drží nad vodou hluchšie pasáže a tým pádom dáva pocítiť hlbší nádych, i keď bez nej je tu nulové odovzdanie sa deju. Zčasti aj ja "chybujem", že som videl toto pred slávnejšou jednotkou, ale aj keby pobadám väčší myšlienkovitý presah, na **** to stále mať nebude. ()

jondzavid

Dvojka ide inou cestou ako prvý diel, z thrilleru mení žáner na mafiánku, ktorá dosť pripomína Krstného otca. Z postáv sa dostáva do popredia dvojica vedľajších z jednotky (policajný šéf v podaní výborného Anthonyho Wonga a mafián Erica Tsanga medzi ktorými je v tomto prequeli načrtnutý pozitívnejší vzťah ako v jednotke). Okrem nich je zaujímavý Francis Ng v úlohe šéfa triády. Mladšie verzie postáv práskačov z prvej časti Tonyho Leunga a Andrewa Laua sú žiaľ hodne nevýrazné. Príbeh je spočiatku veľmi komplexný a pohybuje sa v ňom veľké množstvo postáv, čo sa časom však vykryštalizuje a v druhej časti sa pridá aj slušné tempo a zopár vydarených akčných scén (silne Godfatherovská scéna popráv bossov, letisková scéna, záverečná prestrelka). V podstate však tej akcie je pomenej (niežeby jednotka ňou bola prepchatá) a skôr sa film venuje vykresleniu postáv a oveľa menej buduje napätie na úkor atmosféry a načrtnutia postáv. Zato je však docela vydareným a dosť iným pokračovaním. ()

kaylin

Film si nadále drží své vizuální a celkem i příběhové kvality, ale nějak se nemůžu oprostit od pocitu, že zůstává ve stínu svého o rok staršího bratra. Tvůrci ale ukazují, že mají dar pro až neskutečné kamerové záběry, které mají zajímavý efekt na diváka. Tohle se mi zamlouvalo i na první filmu a pokračuje se v tom. Násilné scény jsou mnohdy nasnímány zajímavě, i když jsou trochu klišovité. ()

slunicko2

Som z toho volaký zmätěný... 1) Směsice podivného střihu, podobných čínských obličejů, spletitých rodinných vztahů a propojení mezi různými bandami a policií vede k tomu, že snad u poloviny akcí jsem neměl ani tušení, kdo, co a proč právě dělá. Kdybych sledoval snímek v čínštině, nebude to lepší. 2) Trefný postřeh: Eeuanmainyaq***. ()