Dva kadeti vedou paralelní a stejně nebezpečný život. Jeden je vyslancem mafie, infiltrovaný v policejním prostředí jako vyzvědač a druhý naopak vyzvědačem policie v kruzích mafie. Špionážní drama pokračuje na obou stranách. Naproti vzrůstající důvěře začíná tak jako mafie, i policie cítit šikovný podvod. Stres se zvyšuje a Chan a Lau musí jen jediné. Dostat se z této hry živí. (oficiální text distributora)

Stíba

Na kvality jedničky to určitě nemá. Linie filmu ani samotné postavy rovněž tolik nezaujmou, přesto se podařilo udržet duch atmosféry, který první díl nastolil a její fanoušci by si tak tohle pokračování rozhodně neměli nechat ujít. ()

lakart

Skvěle rozehrané dějové linky vrcholící v prvním díle. Film je po řemeslné stránce vynikající. Spousta postav dostane více prostoru, jako inspektor Wong a Sam. Není to tak napínavé a vyhrocené jako předchozí díl, ale jako úvodní část je to skvělé. Místy musím přiznat, že jsem se trochu ztrácel vzhledem ke složitosti a mnoha postavám, které umíraly jedna za druhou. I tak se jedná o výjimečnou kriminálku. 85% ()

john.h

Delší než první díl a podobně nudné. Takže ještě větší nuda. Ale opět docela dobře natočené a kdyby to mělo o hodinu méně a bylo to méně zamotané, tak to je solidní podívaná na úrovni slušného televizního seriálu. ()

pekas

Jako doplněk prvního dílu to nefunguje. Jako samostatný film také ne. Divné, zmatené. Uvidím po shlédnutí trojky, případně znovu celé trilogie. Nyní mi tento film nepřijde příliš povedený. Výborný mi přijde komentář uživatele Matty. ()

muti

je smutne ze ludia zvaluju vlastnu neschopnost pozorne sledovat film na film samotny. moc prekombinovane? skor ozrejmujuce, doplnujuce (napokon, je to dvojka omg!) a nepredvidatelne (ak ste predvidali kroky Sama tak ste bud detektivni geniovia alebo chvastuni!) Vedeli ste snad ze ide o prequel este nez ste zacali pozerat (ci ne?), tak ste si mohli dovtopit ze tam pojde hlavne o Wonga a Sama. suhlas s: lesumir. ()

elanista1

Ja neviem, bud som dnes nemal vobec na toto naladu, alebo to jednoducho bol zly film. Asi su pravdive obe veci. Mozno to teda je dobry film, ale teraz mi vobec nesadol. Bohuzial toto pokracovanie /alebo pohlad do minulosti/ nesiaha prvemu dielu ani po clenky, uplne vymizla vsetka inteligencia a napatie a hlavne prehlad. Takyto neuveritelny BORDEL si nepametam kedy som mal naposledy, vobec ale vobec netusim o com to bolo, 200 postav a ked k tomu priratam to ze boli vsetci rovnaki, tak z toho vychadza naozaj neskutocny bordel.Som na seba dost hrdy ze som to dopozeral bez odskakovania a pretacania, ale dalo to riadne zabrat, musim povedat ze 2 dni pred pisomkou som este nikdy nepremrhal takto zbytocne 2 hodiny. Ani si nemusim davat predsavzatia nech na tento film rychlo zabudnem, lebo 10 minut po skonceni sa uz tak stalo. A teraz ci ma vobec zmysel pozerat sa aj na treti diel? Kedze aj pri dobrej znalosti jednotky som bol pri dvojke zmateny. ()

HKstars

Takřka každý film jde protáhnout na dvě strany a poslední dobou si producenti oblíbili netradiční košatění osudů směrem zpátky, na začátek. Andrew Lau asi skok o deset let kupředu použil v prvním díle mimoděk, protože chtěl jednoduše vyjádřit nekonečné utrpení hlavních postav a hle, po úspěchu jedničky se tahle díra v chronologii náramně hodí. Můžeme začít znovu a podívat se do dob, kdy byl kápo Sam ještě malou rybou a obě volavky se teprve rozkoukávaly v novém prostředí. Zjistíte navíc, že Yan nebyl vybrán policejním šéfem jen tak pro nic za nic a že při boji proti zločinu se někdy musí ušpinit všichni. Druhý film staví před policii i mafiány stejného nepřítele. Poté co je zabit Kwan, šéf celého podsvětí, přijíždí jeho syn Hau převzít otcovy závazky a vyšetřit jeho vraždu. Nikdo z pěti šéfů neví, kdo Kwana odpravil a atmosféra pomalu houstne. Jistě se najde dost lidí, kterým bude Volavka připadat jako pokus o moderní verzi Kmotra. Dalo by se tak vzít, ovšem s tím, že italská mafie má s tou hongkongskou společného pramálo a navíc tu nesledujeme osudy různých generací, nýbrž jen pečlivě pitváme stále ty samé charaktery. V tomhle ohledu si Lau poradil skvěle i bez hereckých opor z jedničky (Andy Lau a Tony Leung), jejich mladší verze (Edison Chen a Shawn Yue) jsou sice v trochu jiné lize, ale odkazy k jedničce a pečlivě upředená pavučina podrazů a intrik, to všechno vyvolává podobně dusivou atmosféru jako tehdy. Volavka 2 sice není natolik povedená, aby mohla uspět sama o sobě, bez pomoci prvního dílu, ale v první polovině brilantně rozvádí charaktery a vy konečně pochopíte, z čeho pramenil smutek v očích hlavních postav prvního dílu. Zvlášť Yan dostává obrovský náklep, protože jeho soukromý život je najednou ta tam a ještě k tomu musí jít proti vlastní rodině. Zdaleka největším vývojem však projdou postavy dříve vedlejší - Sam je zatím jen malá ryba a s policejním šéfem Wongem si dává poklidné schůzky (jídlo je grátis, tak proč si nezajít na stanici chvilku pokecat, že?) a oba se vzájemně ujišťují, že i když stojí někde jinde, v zásadě jsou docela dobráci. Objevivší se Hua tuhle křehkou rovnováhu naruší a ze skříní začnou vypadávat kostlivci. Je jasné, že staré dobré časy jsou nenávratně pryč. Fanoušci prvního filmu by měli po dvojce sáhnout bez rozmyslu. Spousta věcí začne po zhlédnutí dalšího dílku skládanky dávat větší smysl, diváci udělají další krok směrem k dobře napsaným postavám a oba filmy se díky vzájemné pomoci stanou jaksi komplexnějšími. Jediný problém je v tom, že dvojka se na jedničce přiživuje trochu nesportovně, zvlášť poslední půlhodina filmu ztrácí dech při spojovaní bezvýznamných maličkostí a neustále snaze diváka překvapovat souvislostmi. Méně je někdy více a ve finále vám dojde, že se na to všechno sice dobře kouká, ale napětí a atmosféra pozvolna unikají nějakou dírou. Možná Lau přivedl na scénu příliš nových postav, možná nakydal na rozporuplné hrdiny trochu víc špíny (především na Minga), ta tajemná nejistota, která všechno držela pohromadě se najednou bortí a nebýt několika mrtvol, které hodí děj na správnou kolej, skoro bych v jistém momentě přestal věřit, že scénář ke všem dílům psal stejný člověk (tím spíš, že ve filmu je až nezdravě moc odkazů na předání Hong Kongu Číně). Mimochodem pokud jste ještě Volavku neviděli, můžete si klidně pustit nejdřív dvojku a pak teprve jedničku (přijdete sice o těch pár odkazů a zjistíte, že ne všechno úplně sedí (Wong slíbil Yanovi na konci dvojky kariéru policisty a kancelář s výhledem na moře), ale budete na dvojku pohlížet jako na předehru k jedničce, což z ní přeci jenom udělá ve vašich očích víc než jen slušnou gangsterku). 60% () (méně) (více)

Grimaldi

Tam kde první Volavka vyřešila zaměnitelnost mladších herců jejich skvělým „dospělým“ obsazením, zde si tvůrci pomáhají zaměřením se na postavy kriminálníka v podaní Erica Tsanga a vedoucího policisty Anthonyho Wonga. Částečné zasazení děje do období okolo předání správy nad Hongkongem zpátky Číně na první pohled působí zajímavě, nakonec ale nemá téměř žádný význam. Děj obecně nedává moc smysl, občas začne až iritovat. To jsou jen některé důvody proč se pocit, že by mi shlédnutí dalo něco nového, nebo že snad ještě lépe chápu motivace hlavních aktérů z prvního dílu zkrátka nedostavil. Kdyby se jednalo o samostatně stojící film, asi bych dokázal mnohem víc věcí odpustit. Takhle ale zůstává pachuť něčeho vynuceného, vytvořeného jen jako přívěšek k původnímu filmu, vzniklý z jednoho jediného důvodu, peníze. ()

Sadova302b50

Jako samostatný film solidní krimi, jako pokračování chabé, protože hodně vaří z předchozího dílu - a pak, udělat zajímavě "jak to tehdy vlastně bylo" je zatraceně těžká výzva. 66% ()

BigJohn02

Nebylo to marný, leccos z jedničky to vysvětluje. Nicméně Scorsese to nacpal do jednoho filmu a mělo to větší spád. ()