Volavka II

Volavka 2

Infernal Affairs II

Akční / Krimi / Drama

Hong Kong, 2003, 119 min

Na jednotku to nemá ani zďaleka, toto je oproti jednotke katastrofa. Bolo to síce dobre natočené, ale nič nové tento film neponúkol, len ďalšie zložité kecy, pri ktorých si zase musím domýšľať ako pri jednotke a možno ešte viac a tentokrát je tu aj dlhšia stopáž, ktorá v tomto prípade znamená kopec nudy. Stále som len čakal kedy sa niečo stane alebo sa niečo normálne rozbehne, ale stále sa chodilo okolo horúcej kaše a nikto ju nenačal. Od prequelu som čakal aspoň niečo ako bola jednotka a čakal som, že sa v niečom tvorcovia polepšia, no zostali tam kde boli a možno ešte nižšie. Škoda preškoda, nevyužitý potenciál. 60%.(31.8.2007)

pěkně zamotaná hong kongská gastnerka, působící jako prequel k prvnímu dílu - výrazně se věnuje chování postavav a tím osvětluje jejich jednání v jedničce. Nejspíš chvilku potrvá, než se v této občas až příliš velké motanici zorientujete, ale když si uvědomíte kdo je kdo a spojíte si postavy s prvním filmem, stojí to za to.(2.8.2008)

Prequel, ktory rozsiruje historiu jednotlivych postav. Ladenie filmu je uz tentokrat mafianske. Hlavnu zapletku tvori pomsta na druhu. Najprv sa msti Francis Ng za smrt otca a potom sa mu msti Eric Tsang za smrt svojej milovanej. Trochu mi nesedelo napojenie postavy Shawna Yue na mafianske korene. Sklamalo ma, ze tak rychlo odbili liniu s jeho dietatom. Samostatne by film mohol fungovat, ale bol by to len tuctovy mafiansky film. Vdaka spojeniu s predoslym dielom to ziskava na sile, ale stale to nie je nic bombasticke. Akciu si to znova neuzijeme. Maximum je par poprav ale ani zdaleka sa vyznenim nepriblizuju k podobnym scenam z Godfathera. Ustredna dvojka v mladsom prevedeni je tiez o triedu menej zaujimava vdaka hercom, ktory na starsich predstavitelov proste herecky nemaju. Takze do popredia sa viac dostavaju charizmaticke postavy Anthony Wonga a Erica Tsanga. Ustredny hudobny motiv z jednotky je premixovany do horsej podoby. Celkovo to je o triedu slabsie ako jednotka a tak trochu zbytocne, ale spolu s jednotkou to tvori zaujimavy celok. 6/10.(6.11.2016)

Trochu slabšie ako jednotka, ale stále kvalitný nadpriemer. Scenár už nie je tak vycibrený, je mierne prekombinovaný a zložitý - hlavne prvých 20-25 minút ani nevedieť, čo sa vlastne deje. Chýbajú takisto Tony Leung a Andy Lau, ktorých postavy hrajú mladší predstavitelia (boli aj v prvej časti), ktorí ich charizmu jednoducho nemajú a naviac sú aj skoro na vlas rovnakí, takže sa hlavne zo začiatku aj veľmi ťažko orientuje. Ale hlavný dôraz nie kladený na nich, ale na policajného šéfa a mafiánskeho bossa. Tým pádom dochádza aj k posunu v žánri, keď sa pôvodný krimi-thriller mení na gangsterku/mafiánsky film, čo je potešiteľné. Za spomenutie stojí ešte brilantný hudobný doprovod. Z toho všetkého mi vychádza čisto-čistých 8/10. Teším sa na trojku :-)(7.9.2005)

Príliš zložité a roztrieštené. Postáv je tu veľmi veľa, majú približne rovnaký priestor sebarealizácie, ale je to skôr na škodu veci. Ešteže hudba drží nad vodou hluchšie pasáže a tým pádom dáva pocítiť hlbší nádych, i keď bez nej je tu nulové odovzdanie sa deju. Zčasti aj ja "chybujem", že som videl toto pred slávnejšou jednotkou, ale aj keby pobadám väčší myšlienkovitý presah, na **** to stále mať nebude.(16.12.2013)