poster

Mysterious Skin

 • Slovensko

  Tajomná pokožka

  (festivalový název)

Mysteriózní / Drama

USA / Nizozemsko, 2004, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • darkrobyk
  *****

  Slowdive, Curve, Cocteau Twins, Sigur Rós....andělská hudba k temnému příběhu o tom, co se děje během únosů mimozemšťany.(24.3.2014)

 • aluna
  *****

  Tohle je pro mě dočista novej pohled na věc - že se možná někdy můžou zneužívanýmu dítěti sexuální hrátky líbit. Že ho zastihnou v době, kdy objevuje svojí sexualitu a provádí je na něm člověk, se kterým cítí souznění, porozumění, přátelství, lásku... a jakej to má dopad na budoucí život. Nevím, do jaký míry je to možný a jaká je pravděpodobnost, že pedofil zrovna natrefí na oběť s tímhle "vkusem", ale takhle jsem na to nikdy nepomyslela. A pak je tady protipól, kluk, jež si všechny nepříjemný vzpomínky zablokuje a vykonstruuje si v hlavě teorii, která vysvětluje ony "okna", hodiny, na který si nemůže rozvzpomenout, mezery v paměti a ze střípků vzpomínek spřádá skládačku alternativního světa, ve kterým byl unesen UFOny. Oba zneužívaní chlapci maj místo života sračku, každej z jinýho důvodu a každej se se zážitkem vyrovnává diametrálně jinak. Hodně silnej film, kde díkybohu neukazujou všechno, skvěle zahraný.(30.7.2010)

 • Superpero
  ****

  Věděl jsem do čeho jdu, tak jsem se před tím dostatečně psychicky obrnil. Araki umí podmanivě točit a film se mi fakt líbil. Odehrávaly se tam strašlivé události, ale podané byly skoro až hřejivě. Líbilo se mi tam kamarádství ústřední dvojice s extravagantním teploušem, díky kterému se vlastně mohli setkat. A pak mi také byly sympatické obě matky. Časté voiceovery mi zprostředkovaly subjektivní pocit vypravěče, kterému traumata z mládí přece jen částečně zahojil čas. Proto beru tu skoro až pohodovou náladu filmu, která může navodit mylný pocit, "že se vlastně nic až tak strašnýho nestalo."(6.5.2015)

 • Ilicka
  ****

  Intenzivní, rezonující po delší dobu a rozhodně znepokojivé. Vynikající mladý Joseph Gordon-Lewitt.(23.6.2011)

 • suicide
  ****

  A další hřebíček do rakve zelených mužíčků - aneb vývojová psychologie v praxi. Sice se film na svět dívá jenom růžovými brýlemi (doslova) nebo zelenými, ale přesto myslím, že je o to reálnější... Lidské vědomí má úžasnou moc vytěsnit události, které se staly nebo se dějí, ale film není jen o tom, protože to by ho diváci vytěsnili vzápětí také. Je o hledání, nalézání, ale také o tom, jak láska může vzbudit nenávist...(18.10.2009)

 • - Natáčení probíhalo ve městech Los Angeles a New York. (Terva)

 • - Gregg Araki prohlásil, že všechny scény s dětmi natáčel tak, aby nevěděli o sexuálním kontextu. (Listeroman)

 • - Joseph Gordon-Levitt musel kvůli své roli nosit modré kontaktní čočky. (houseofwax)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace